ماسک صورت پوست چرب

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت

[FONT=arial, helvetica, sans-serif]ماسک صورت پوست چرب[/FONT]
ماسك آلوى قرمز: براى تهیه ماسك آلوى قرمز كافى است هسته آلوى قرمز را درآورید و سپس آلوها را له كنید و چند قطره روغن بادام شیرین به آن اضافه كنید و خوب مخلوط نمایید و سپس به مدت 20 دقیقه آن را بر روى پوست بمالید و آنگاه با پنبه آغشته به گلاب آن را پاك كنید.
ماسك لیمو ترش: براى تهیه ماسك لیموترش آب دو عدد لیمو را بگیرید و با یک قاشق عسل گرم، مخلوط كنید و روى پوست بمالید و پس از 20 دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاك كنید.
ماسك هویج: ماسك هویج نیز به وسیله آب هویج تهیه مى شود. براى این منظور مقدارى آب هویج را با ماست مخلوط كنید و با انگشت روى پوست بمالید و پس از 20 دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاك كنید.
ماسك كدو حلوایى: مقدارى كدو حلوایى رسیده را له كنید و به صورت ماسك براى متعادل ساختن چربى پوست صورت استفاده كنید.
ماسك سفیده تخم مرغ: یك عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید؛ پس از كف كردن به آن نصف لیوان لیموترش اضافه كنید وبه هم بزنید و روى تمام پوست بمالید. پس از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
ماسك پرتقال و لیمو: دو قاشق آب پرتقال و یك قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط نمایید و به صورت بمالید. بعد از 15 دقیقه با آب ولرم بشویید.
ماسك خیار: خیار را بپزید و له كنید، به صورت ماسك روى صورت بگذارید و پس از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید.
ماسك زرده تخم مرغ و آووكادو: 1 قاشق سوپخورى خاك رس (خاك رس یا خمیر پاك كننده كه به شكل پودر در تمام مغازه ها و فروشگاه هاى غذایى بهداشتى موجود است) + یک عدد زرده تخم مرغ + یك چهارم قاشق آووكادو له شده + مقدارى روغن فندق (براى این كه یك مخلوط نرم داشته باشیم) را با هم مخلوط كرده و بر روى پوست خود به مدت 15 الى 20 دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید. (زرده تخم مرغ وآووكادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره باز مى گرداند، خمیر پاك كننده ترشحات چربى پوست را خشك كرده، روغن فندق این حالت را در پوست تعدیل كرده و آن را تقویت مى كند.)
نکته:روى پوست هاى چرب نباید پماد یا كرم بتامتازون، تریامسینولون، هیدروكورتیزون یا فلوسینولون مالید و نیز در این مواقع نباید صابون اسیدى مصرف كرد. افرادى كه پوست چرب دارند باید مصرف چربى و قند را به حداقل برسانند و غذاهایى مثل خرما، پسته، فندق، گردو، شكلات و موز را بسیار كم مصرف كنند.
ماسك سیب: یك عدد سیب رنده شده را با 5 قاشق سوپخورى عسل مخلوط كنید و سپس روى پوست صورتتان بمالید و پس از 10 دقیقه با آب سرد بشویید.
ماسك گوجه فرنگى: یك عدد گوجه فرنگى را خوب له كنید و بگذارید به مدت 15 تا 20 دقیقه روى پوستتان بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. پوست هاى چرب نسبت به موادپاك كننده و مواد آرایشى و دارویى حساس هستند و ممكن است در اثر مصرف مواد پاك كننده یا محلول هاى الكل دار دچار قرمزى، خشكى، خارش یا پوسته ریزى شوند. در این صورت باید مصرف هرگونه شیرپاك كن، محلول هاى طبى و داروهاى موضعى را متوقف و به پزشك مراجعه كرد تا پماد ساختنى (تركیبى) التیام دهنده اى را تجویز كند. روى پوست هاى چرب كه این گونه تحریك شده اند نباید پماد یا كرم بتامتازون، تریامسینولون، هیدروكورتیزون یا فلوسینولون مالید و نیز در این مواقع نباید صابون اسیدى مصرف كرد. افرادى كه پوست چرب دارند باید مصرف چربى و قند را به حداقل برسانند و غذاهایى مثل خرما، پسته، فندق، گردو، شكلات و موز را بسیار كم مصرف كنند. این افراد براى كنترل چربى پوست خود و برخوردارى از یك پوست شاداب و خوب باید خواب كافى، اعصاب راحت و تغذیه مناسب داشته باشند و هرچه مى توانند سبزى و میوه مصرف كنند.
http://but.blogfa.com/9009.aspx


 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک برای جوش صورت
اگر محل جوش ها را با جوشانده غلیظ گل بابونه شست و شو دهید برای از بین رفتن جوش ها بسیار مفید است.
پوست انار، گل ارمنی، صندل را کوبیده و با سرکه و گلاب آمیخته و بر روی جوش ها مالیده تا بهبودی حاصل شود.
سبوس جو با کرفس یا تخم کرفس را در سرکه جوشانده، صاف نموده و به صورت ماسک بر صورت خود بمالید.
برای از بین بردن دمل باید تا سه روز، آب برگ خرفه یا تخم خرفه و اسفرزه را در گلاب ساییده با سفیده تخم مرغ به روی دمل بمالید تا بهبودی حاصل شود و اگر در آن ماده جمع شده باشد و می خواهید سر باز کند، دو عدد انجیر خشک یا تر را بجوشانید تا خوب نرم شود، مشتی مویز را هسته درآورده با آن بکوبید و سه مثقال خردل به آن اضافه کرده ، با هم بمالید و نیم گرم ضماد اندازید و یا سقز و انجیر را پخته و کوبیده روی دمل بگذارید و یا تخم مرو را کوبیده و با شیر و عسل استفاده کنید ، یا خمیر گندم را با کمی نمک و عسل و تخم کتان بکوبید، همراه روغن روی دمل بگذارید، یا آرد ذرت چهار جزء، شنبلیله ساییده یک جزء، صبر زرد نیم جز هر سه را در دوغ بپزید تا مثل خمیر شود و نیم گرم بیندازید (این دارو اثر قوی ترداشته) ، یا خمیر ترش ، تخم مرو، آهک آب ندیده با عسل و زرده تخم مرغ ضماد نمایید.
کمپرس با جوشانده تخم جعفری برای از بین بردن آثار جوش ها مفید می باشد.
جوش های سعفه (شیرینک) جوش هایی است سرخ، که در سر و صورت پدید می آید و گاه در تمام بدن می ریزد. این جوش ها در ابتدا جوش های ریز و محکم اند که متفرق ظاهر می شود و بعد بزرگتر و آبدارتر شده و چرکی از آنها به شکل عسل بیرون می آید و یا خشک و بی آب شبیه شوره بوده و پوست های سفید از آن جدا می شود، برای درمان باید زاج سیاه دو مثقال، اشنان 5 مثقال را بکوبید و بپزیدو با سرکه آمیخته و سپس روی جوش ها بمالید و یا زردچوبه، پوست انار، مردار سنگ، حنا را ساییده با روغن گل سرخ، یا مغز قلم گاو بمالید. اگر جوش ها خشک شده باشد سرکه و نمک یا سرکه و آب صابون بمالید .

اگر جوش ها سفید بوده و بر صورت و پیشانی باشند و چون آنها را فشار دهید چیزی شبیه روغن از آن خارج شود، برای درمان بهتر است ابتدا صورت را با آردی که در آب حل شده یا پوست تخم مرغ سوزانده یا استخوان سوزانده که ساییده باشید خوب بشویید و سپس آرد باقلا را نرم ، خمیر کرده و بر روی آن بمالید(باقلا را کوفته و آرد کنید) و یا بیخ سوسن و خریق را مساوی گرفته، نرم کوفته با سرکه ضماد ساخته و بمالید.

گاه جوش های ریز سرخ با خارش زیاد در بدن پدیدار می شوند که آزارآنها چنان است که گویی خار فرو می رود. برای درمان باید حمام آب نیم گرم بروید و آب جوشانده بابونه و ناخنک و سبوس گندم بر بدن بمالید و یا سرکه و روغن کنجد یا نمک و سرکه و حنا بمالید و یا مازو و زردچوبه را کوبیده و با روغن کنجد و گلاب و سرکه بعد از حمام به پوست مالیده و بعد از یک ساعت با آب سرد و سبوس بشویید.
ضماد عدس پخته ،مخلوط با عسل، جوش ها و زخم ها و جوش های خارش دار و کهیر را التیام می بخشد. سیر ضدعفونی کننده پوست و درمان کننده اختلالات پوستی بوده و شست و شوی زخم ها و جوش های چرکی با آب سیر، سبب ضدعفونی و التیام آن می گردد.کمپرس با جوشانده زنجبیل شامی، خارش و جوش های عفونی را التیام می بخشد. پوست خردل سیاه، توام با سرکه درمان کننده جوش ها و کهیر ها می باشد. استفاده از ماسک توت فرنگی درمان کننده جوش ها و التهابات پوستی می باشد.

آب تره باعث درمان جوش ها و کهیر می گردد. ضماد بادام تلخ توام با سرکه موجب درمان جوش می گردد. مالش پوست با ضماد سرکه التهاب جوش های خارش دار را برطرف می کند. ضماد مخلوطی از آلو و سرکه، جوش های چرکی پوست را التیام می بخشد.

تذکر: اصولا بهترین مواد برای سلامتی پوست و عاری کردن آن از جوش ها ،مالیدن آب غوره و گلاب یا سرکه با روغن گل سرخ بر روی پوست می باشد. این افراد باید از مواد غذایی شور، شیرین،چرب و مقوی پرهیز کنند و بیشتر از ترشیجات استفاده نمایند و بهتر است که حمام گرم رفته و عرق نمایندhttp://but.blogfa.com/9009.aspx


 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک صورت کاه
کاه، جو دو سر، دارای ویتامین "A" می باشد و جوشانده غلیظ حاصل از این کاه را چنانچه برای شست و شوی پوست به کار ببرید، برای رفع جوش ها و بیماری های جلدی بسیار موثر می باشد.
ضمادی که از آرد جو تهیه شده باشد چنانچه بر روی دمل قرار داده شود، باعث باز شدن و گشودن دمل می شود. عدس را چنانچه در سرکه بپزید و به صورت خمیری نرم بر روی قطعه پارچه ای گذاشته و به شکل ضماد در محل ورم های چرکی قرار دهند، باعث تحلیل آن می شود.
کاهوی سوخته را به صورت گرد، چنانچه بر روی جوش ها و زخم ها بپاشند برای التیام جراحات و ترمیم آنها مفید است. اگر پیاز پخته شده و گرم را بر روی دمل قرار دهید موجب باز شدن آن می شود.

 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک برگ مو
گرم برگ مو خشک شده را در یک لیتر آب سرد بریزید و آ نرا روی حرارت قرار دهید تا بجوشد، بعد از چند دقیقه جوشیدن ، آن را صاف کرده و به صورت نیمه گرم یا سرد با کمک قطعه ای پنبه به روی جوش های صورت خود بمالید . پماد صمغ کاج استعمال خارجی دارد و برای التیام جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن چهار جز بادام شیرین و چهارجزء صمغ را با هم مخلوط کرده، در روی حمام باری (ظرف پرازآب جوش مانند قوری چای بر روی کتری آب) گرم کرده و بعد یک جز موم عسل به آن بیافزایید. حالا پماد برای استعمال آماده است.
پماد همیشه بهار جهت رفع دمل ها و جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن دو قاشق غذاخوری از آب برگ تازه گیاه را با 500 گرم کره به خوبی مخلوط کرده، سپس پماد حاصل را مصرف نمایید

 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک صورت شلغم
شلغم را رنده کرده با مقداری لیموترش مخلوط نمایید حالا این مخلوط را بر روی صورت بمالید، این ماسک را حدود 30 دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید. استفاده از جوشانده گیاه بابا آدم نیز برای جوش های دوران نوجوانی و بهبودی آن بسیار موثر است.

 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک زنجبیل
مقداری ریشه زنجبیل را در مقدار کمی آب جوش دم نموده تا عصاره ریشه خارج شده، پس از سرد شدن دوباره آنرا روی حرارت قرار داده(حدود 20 دقیقه) سپس ریشه ها را از آب جدا نموده ، این عصاره برای از بین بردن جوش ها بسیار مناسب می باشد. جعفری را له کرده و له شده آن را با نمک و مقداری روغن زیتون مخلوط نموده و این ماسک را بر روی صورت قرار داده ، این عمل را باید قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشورید، هر روز آن را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بین برود. اسفناج را پخته ، آن را له کرده و با سفیداب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر روی صورت به مدت 20 دقیقه بمالید. این ماسک نیز باعث از بین رفتن جوش های جلدی می گردد.

 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک کلم
مقداری کلم سفید را ریز نموده و با پوست موز له شده و مقداری عسل روان مخلوط نموده، از این ماسک برای میکروب زدای پوست صورت استفاده نمایید، این ماسک را به مدت 40 دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تمیز بشویید، این عمل را هر روز تکرار نمایید.

 

رامین قاسم نتاج

اخراجی موقت
ماسک صورت
پوست نرمال:مقداری ماست شیرین را با آرد گندم مخلوط کنید تا به صورت یک ماسک نه چندان سفت در بیاید.

پوست معمولی:مقداری گلاب را با یک عدد قرص اکسیژنه و کمی آرد گندم مخلوط کنید.


پوست چرب:مقداری تخم خربزه تخم کدو و تخم خیار را به صورت پوره درآورده و در شیر خیس کنید سپس ماسک را به صورت بمالید.


پوست خشک و چروک دار:مقداری گل یاس را با روغن بادام مخلوط کنید به طوری که روغن یاسها را بپوشاند مخلوط را به مدت 1 هفته در روغن قرار دهید.

ماسک مناسب برای شفاف کردن پوست:مقداری اسفناج یا جعفری را خرد کرده و با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید و روی پوست بمالید پس از 20 دقیقه صورت را بشویید و با گلاب ماساژدهید

ماسک مناسب برای پوستهای چرب و منفذ دار:لعاب برنج بهترین لوسیون برای پاک کردن پوست های چرب و منافذ پوست است.


شاداب کردن چهره:
شیر نارگیل 2/1 پیمانه
عسل دو قاشق غذا خوری
شیر ناگیل و عسل را با هم مخلوط کرده و آن را روی پوست بمالید و ماساژ دهید. پساز 10 دقیقه مکث پوست را با آب گرم بشویید.


روشن کردن پوست صورت:یک عدد لیمو تش را دو نیم کرده و یک نیمه آن را به تمام پوست صورت بمالید.پس از 5 دقیقه مکث پوست را با آب گرم آبکشی کنید


براق کردن پوست صورت:تکه ای از آناناس را برداشته و به مدت 10 دقیقه پوست را با آن ماساژ دهید و سپس با آب بشوئید.


برطرف کردن تیرگی دور چشم:تکه ازپنبه رابه گلاب آغشته کرده و به مدت 10 دقیقه روی چشمان خود قرار دهید.


نرم و لطیف کردن پوست خشک:یک قاشق ذا خوری آرد جو را با مقداری آب ولرم مخلوط کرده و روی پوست ماساژدهیدبعد از مدتی آن قسمت از خشکی پوست را با آب بشوئید.برای نرم شدن پوست آرنج ویا زانو این عمل را 2 بار در روز تکرار کنید


 

Similar threads

بالا