لمینت سرامیکی

Ahmad698

عضو جدید
لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یکی از درمان های دندان پزشکی زیبایی است که بسیار موثر در زیبایی چهره فرد خواهد بود و خنده وی را اصلاح خواهد کرد.
کار نصب لمینت دندان برای بیمار در کلینک های دندان پزشکی توسط پزشک زیبایی دندان انجام می شود و طرفداران بسیار زیادی دارد.
برای این که بتوانید از این راهکار برای زیبا کردن دهان و دندان های خود استفاده کنید ابتدا باید در رابطه با لمینت دندان اطلاعاتی بدست آورید.
به همین دلیل باید بدانید که لمینت دندان از مواد همرنگ دندان ساخته می شود که برای اصلاح موارد زیر به کار برده و روی دندان قرار می گیرند:

  • اصلاح رنگ
  • اصلاح فرم
  • اصلاح طول
  • رفع فواصل
  • درمان شکستگی
بهتر است بدانید در روند نصب لمینت سرامیکی توسط دکتر دندان پزشک، تراش زیادی برروی دندان ایجاد نمی شود وفقط درصورت نیاز مقدار کمی دندان تراش داده می شود.
تراش دندان بستگی به شکل و طرح اولیه دندان داشته و اینکه دندان فرد چگونه است، در بعضی مواقع شاید تراش دندان نیاز نباشد ولی در مواردی باید دندان تراش داده شود.
لمینت سرامیکی مقاومت و ثبات رنگ بهتری نسبت به انواع دیگر لمینت های دارد، همچنین دارای ظاهری زیباتر می باشند.
اما اگر قصد دارید دندان هایتان کمتر تراش بخورد یا اصلاً تراش نخورد، می توانید لمینت های کامپوزیتی را انتخاب کنید که مقرون به صرفه تر از لمینت های سرامیکی می باشند.


https://dansis.ir/wp-content/uploads/2019/08/لمینت-سرامیکی.jpg

فروش انواع لمینت، روکش، دستکش لاتکس، بلیچینگ
روند نصب لمنیت سرامیکی دندان

حال که در مورد لمینت ها و لمینت سرامیکی اطلاعاتی کسب کردید، باید اطلاعاتی در باره نحوه نصب آن نیز داشته باشید.
درواقع برای بسیاری از افراد این مسئله که دکتر دندان پزشک در روند نصب لمینت سرامیکی چگونه عمل می کند و چه راهی را طی می کند بسیار حائز اهمیت است.
زیرا بیشتر افراد میخواهند از تمامی فرآیندی که برروی دندان های آن ها برای نصب لمینت صورت می گیرد با خبر شوند.
از همین رو به شما توصیه می کنیم اگر قصد استفاده از لمینت را دارید حتما به یک دندان پزشک متخصص و مجرب در این زمینه مراجعه کنید.
زیرا اگر روند نصب لمینت سرامیکی به درستی پیش نرود در آینده می تواند مشکلاتی را برای شما به همراه داشته باشد پس از مهمترین نکات مراجعه به دندان پزشک متخصص می باشد.
همان طور که گفتیم برای نصب لمینت سرامیکی درصورت نیاز دندان های فرد تراش داده می شود، این کار توسط پزشک با توجه به تجربیات خود و در مقدار مورد نیاز انجام می شود.
در قدم بعد از تراش دندان نوبت به میزان کردن لبه های دندان می رسد، این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا برروی زیبایی دندان تاثیر زیادی دارد.
پس از انجام این مراحل به مهم ترین بخش نصب لمینت میرسیم، در این مرحله دندان پزشک با کمک قالب برای قالبی که باید در دهان شما جای گذاری شود قالب گیری کند.
پس از قالب گیری آن را به آزمایشگاه فرستاده، که مدت زمان ساخت آن یک الی دو هفته می باشد، سپس لمینت های ویژه شما به کمک چسب های مخصوص نصب می شود.
لمینت برای چه افرادی مناسب نیست؟

یکی از مهم ترین شرایطی که برای استفاده از لمینت وجود دارد مشکلاتی دندانی است که در فرد وجود دارد، مانند وجود دندان های پوسیده.
اگر فردی دندان های پوسیده در بیشتر بخش های داشته باشد نمی تواند از لمینت استفاده کند تا زمانی که این پوسیدگی ها را برطرف کند.
همچنین افرادی که دارای سایش شدید مینای دندان را دارند و و بافت مینای آن های به اندازه نیست، باید از روکش های دندان بجای لمینت استفاده کنند.
و افرادی که دارای عفونت های لثه ای نیز می باشند تا رفع این عفونت ها نمی توانند از لمینت دندانس مخصوصاً لمینت سرامیکی استفاده کنند.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا