كمكككك آينده شغلي مكانيك سيالات

bibak2009

عضو جدید
بچه ها من خودم رشتم مكانيك سيالاته ترم 5 ولي اصلا نمي دونم آينده شغليش چيه؟كجا ها ميشه كار گرفت؟اگه خودم بخوام شركت بزنم چه جور شزكتي ميتونم بزنم؟تو شركت چه كارايي ميشه انجام داد؟

harry potter

عضو جدید
یه فارغ التحصیل سیالات در زمینه های مختلف تاسیساتی می تونه فعالیت کنه . از جمله فعالیت هایی که شما می تونید انجام بدین نقشه کشی و محاسبات تاسیسات حرارتی و برودتی ساختمانی است . نقشه کشی و محاسبات لوله کشی گاز ، آب سردو گرم بهداشتی ، تهویه مطبوع و حرارت مرکزی و .... و نظارت بر اجرای اونها بخشی از فعالیت های یک مهندس سیالات هست . هرچند کارهایی که یک مهندس مکانیک سیالات می تونه انجام بده به اینا محدود نمی شه . شما می تونین در بسیاری از مراکز صنعتی ، سیستم های آب رسانی شهری ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و در کل ، در بخش های وسیعی از صنایع مختلف فعالیت کنین . این چیزایی که من گفتم همش تو سه خط جا شد ولی باور کنین همین یه مورد تاسیسات ساختمانی و سیستم های تهویه مطبوع و حرارت مرکزی خودش یه زمینه بسیار گسترده ی کاری رو ایجاد می کنه . واقیتش اینه که برای یه مهندسی مکانیک ( مخصوصا سیالات) که کار بلد باشه همه جا کار هست و می تونه هرچقدر که می خواد درآمد داشته باشه . اگه دیدین یه مهندس مکانیک بیکار مونده بدونین 4 سال دانشگاهش رو بیکار و الاف گذرونده و کاری به درس نداشته .

harry potter

عضو جدید
راستی ، من خودمم ترم 7 مکانیک سیالاتم و تو شهر ما با اینکه شهر نسبتا کوچیکیه ولی خیلی کارا می شه کرد .

s_sadegh

عضو جدید
سلام
فعلا درستون رو بخونید
اگر بعد از فارغ التحصیلی بیکار موندید به من ایمیل بزنید بزارمتون سرکار!!
یا علی

fm.kamkar

عضو جدید
با حترام
یک سوال داشتم یکی از بستگان من تازه کنکور قبول شده میخواد بدونه آینده شغلی رشته مکانیک برای خانم ها چه طوره؟ واقعا نیاز فوری دارم لطفا کمک کنید
سپاسگزار

بالا