قهرمانان امروز و دیروز( الگوهای نسل قبلی و ما)

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
سوال خوبیه.حالا اصلا اگه جنگ نمیشد چه کسانی رو بت میکردیم؟

دوست عزیز بت با الگو خیلی فرق داره
شهدا الگوهای مناسبی هستن که باید از اونا بهره بگیریم.

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
والا بخدا
میخواستن نرن
یکی میگفت این اهنگران با خوندنش نصف جوونای مارو به کشتن داد
ملتو الکی جوگیر میکرد ای لشکر صاحب زمان...

آره ، ملتو جو گرفته بود............اما جو عشق ، جو خدا ..............جو وطن پرستی..........جو پاسداری از دین و اعتقادات...............
یکی میگفت رو ولش کن ؛ خیلی ها حرف های بی ارزش میزنن ؛ شنونده باید عاقل باشه

89.com

عضو جدید
عملشون از اونی که تو فکر میکنی خیلی بالاتره
اگه کتاب"خاک های نرم کوشک " رو بخونی ؛ به خیلی چیزا میرسی
البته خوندن این کتاب رو در صورتی توصیه میکنم که به شهدا اعتقاد داشته باشی وگرنه اون مطالب رو نمیتونی باور کنی.

کوشکم خوندم
ببین پسر
اینا همش دروغه
دین همش دروغه که از منو تو سواری بگیرن
لذت ببر از زندگیت
حیف...

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
عملشون از اونی که تو فکر میکنی خیلی بالاتره
اگه کتاب"خاک های نرم کوشک " رو بخونی ؛ به خیلی چیزا میرسی
البته خوندن این کتاب رو در صورتی توصیه میکنم که به شهدا اعتقاد داشته باشی وگرنه اون مطالب رو نمیتونی باور کنی.

نگفتم عمل، عرض کردم علم :confused:

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
کوشکم خوندم
ببین پسر
اینا همش دروغه
دین همش دروغه که از منو تو سواری بگیرن
لذت ببر از زندگیت
حیف...
نظر شما محترمه ؛ البته برای خودتون
عیب نداره ؛ اگه فکر میکنی با داشتن دین ازما بیگاری میکشن بذار بکشن
مهم اعتقاده ؛ مهم داشتن فکره..........
ایشالله که شما یه روز پشیمون نشی که دیگه کار از کار گذشته باشه

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
نگفتم عمل، عرض کردم علم :confused:

آره ، درسته
تند خوندم اشتباه متوجه شده بودم........

آره ، اونا علم هم داشتن ؛ علم به این نیست که بری دانشگاه و مدرک بگیری ؛ علم به شعور و معرفت و فرهنگه ،
شاید دیدگاه ما در توی توضیح علم متفاوت باشه

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره ، درسته

آره ، اونا علم هم داشتن ؛ علم به این نیست که بری دانشگاه و مدرک بگیری ؛ علم به شعور و معرفت و فرهنگه ،

داداش نیازی نیست مدرکی بیاری یا توضیح بدی، همینکه شما تایید کنید کفایت میکنه ;)

89.com

عضو جدید
آره ، درسته

شماها کلا تندرو هستین
بیخود نیست ماشین تندر90 هم میسازین
اه حالم از این مملکت بهم میخوره
خدا بیامرزتت شاه
راحت بودن زنها

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
موضوع این نیست که ورزش یا سینما بده همه چیز به اندازه خودش و به جای خودش خوبه نه بیشتر نه کمتر! ما برای معرفی قهرمان های واقعیمون که هشت سال با تمام کمبودها و سختی ها برای وطنشون جنگیدن چکار کردیم! سینمای کشورهای دیگه مثل امریکا درباره ی قهرمان هاشون تو جنگ جهانی دوم چه فیلم هایی ساختن و ما چیکار کردیم ! تازه الان بعضی اصطلاحا خوشی زده زیر دلشون و میگن میخواستن نرن جنگ مگه ما مجبورشون کردیم! کدوم یکی از دوستان شهید بابایی رو قبل از ساخت سریال میشناخت هیچ میدونید ما چند تا بابایی داشتیم من خودم مجلات تخصصی خارجی رو بعضی مواقع می خونم یه بار اتفاقی تو یکی از مجلات امریکایی یه ویژه نامه منتشر کرده بودند و عنوانش این بود نترس ترین و شجاع ترین خلبان فانتوم جهان طبق معمول انتظار داشتم با اسم یه امریکایی روبه رو بشم اما وقتی خوب مطلب رو خوندم دیدم این خلبان کسی نیست جز شهید خلعتبری! حالا دوستان چقدر این قهرمان ملی شون رو می شناسن! در اخر این مجله جمله ای از شهید بزرگوار نوشته بودند که اشکم رو دراورد این شهید در مصاحبه گفته بود اگر خاک پوتین یک سرباز عراقی تو خاک وطنم بماند با خون خود اون را می شویم این ها قهرمان های واقعی کشورما هستند که در اوج گمنامی باقی ماندند ما چقدر تو سینما به این قهرمان های واقعی و الگوهای حقیقی خودمون پرداختیم

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
شماها کلا تندرو هستین
خدا بیامرزتت شاه
راحت بودن زنها
منظورت از شماها کیه؟؟؟؟؟؟؟
واقعا اگه فکر میکنی شاه بهتر بود برات متاسفم ، اگه الان توی کشورمون مشکل داریم ، حداقل کاپیتولاسیون نداریم ،
اون زمان ارزش یه ایرانی گاهی از یه سگ آمریکایی کمتر میشد

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز
موضوع این نیست که ورزش یا سینما بده همه چیز به اندازه خودش و به جای خودش خوبه نه بیشتر نه کمتر! ما برای معرفی قهرمان های واقعیمون که هشت سال با تمام کمبودها و سختی ها برای وطنشون جنگیدن چکار کردیم! سینمای کشورهای دیگه مثل امریکا درباره ی قهرمان هاشون تو جنگ جهانی دوم چه فیلم هایی ساختن و ما چیکار کردیم ! تازه الان بعضی اصطلاحا خوشی زده زیر دلشون و میگن میخواستن نرن جنگ مگه ما مجبورشون کردیم! کدوم یکی از دوستان شهید بابایی رو قبل از ساخت سریال میشناخت هیچ میدونید ما چند تا بابایی داشتیم من خودم مجلات تخصصی خارجی رو بعضی مواقع می خونم یه بار اتفاقی تو یکی از مجلات امریکایی یه ویژه نامه منتشر کرده بودند و عنوانش این بود نترس ترین و شجاع ترین خلبان فانتوم جهان طبق معمول انتظار داشتم با اسم یه امریکایی روبه رو بشم اما وقتی خوب مطلب رو خوندم دیدم این خلبان کسی نیست جز شهید خلعتبری! حالا دوستان چقدر این قهرمان ملی شون رو می شناسن! در اخر این مجله جمله ای از شهید بزرگوار نوشته بودند که اشکم رو دراورد این شهید در مصاحبه گفته بود اگر خاک پوتین یک سرباز عراقی تو خاک وطنم بماند با خون خود اون را می شویم این ها قهرمان های واقعی کشورما هستند که در اوج گمنامی باقی ماندند ما چقدر تو سینما به این قهرمان های واقعی و الگوهای حقیقی خودمون پرداختیم

درسته آقا مسعود ؛ واقعا ما تا چه حد این قهرمانا رو میشناسیم؟؟؟؟؟؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

بزارید از راه نزدیک برگردونمتون
میدونید چرا نمیشناختیمشون؟ چون عضو ارتش بودن نه ...!!!!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز اگه بخوان براشون یه مستند هم بسازن که صدای شماها در میاد

اینجوری نگو داداش، من مخلص همه ارتشیها هستم، خاک پایشون رو میبوسم، من فدای همه خلبانای ایرانی هستم، مظلوم ترین قشر جامعه الان ما، ارتشیان! ولی میگم ارتشیا! با جای دیگه اشتباه نگیرین.

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا دارید دارید میپیچونید عزیز من اونی که رفته و جنگیده به قول شما با اونی که نرفته الآن خیلی فرق میکنن الآن خیلی بینشون تبعیض قائل میشن همین و بس

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
بزارید از راه نزدیک برگردونمتون
میدونید چرا نمیشناختیمشون؟ چون عضو ارتش بودن نه ...!!!!

دوست عزیز حداقل وظیفه ما اینه که یاد شهدا رو زنده نگه داریم من خودم پدرم همکار این عزیزان بوده و اولین بار قهرمانی ها و رشادت هاشون رو از پدرم شنیدم واقعا قهرمان های واقعی ما این عزیزان هستند

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیدونم چرا دارید دارید میپیچونید عزیز من اونی که رفته و جنگیده به قول شما با اونی که نرفته الآن خیلی فرق میکنن الآن خیلی بینشون تبعیض قائل میشن همین و بس

دوست عزیز واقعا براتون متاسفم که درمورد کسایی که جونشون رو برای این ملت و عقایدشون گذاشتن این طور بی رحمانه صحبت میکنی
یعنی واقعا اون سلامتی که جانبازای عزیز دادن رو با پول و سایر امکانات رفاهی تازه اگه بهشون داده باشن مقایسه میکنی؟؟ شما یه عده کمی رو که بعد از جنگ به یه جایی رسیدن تازه اونا رم به خاطر لیاقتشون توی جنگ بوده با سیل عظیمی که اصلا بهشون توجه نشده و گوشه آسایشگاه ها در انتظار مرگ هستند مقایسه میکنی؟؟
به نظر من هر چقدر هم به این جانبازای عزیز و یا خانواده هاشون برسند کم کردن تازه اگه برسند.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز واقعا براتون متاسفم که درمورد کسایی که جونشون رو برای این ملت و عقایدشون گذاشتن این طور بی رحمانه صحبت میکنی
یعنی واقعا اون سلامتی که جانبازای عزیز دادن رو با پول و سایر امکانات رفاهی تازه اگه بهشون داده باشن مقایسه میکنی؟؟ شما یه عده کمی رو که بعد از جنگ به یه جایی رسیدن تازه اونا رم به خاطر لیاقتشون توی جنگ بوده با سیل عظیمی که اصلا بهشون توجه نشده و گوشه آسایشگاه ها در انتظار مرگ هستند مقایسه میکنی؟؟
به نظر من هر چقدر هم به این جانبازای عزیز و یا خانواده هاشون برسند کم کردن تازه اگه برسند.
بهشون کمک مادی و معنوی کنن نه اینکه دانشگاه ها رو پر از سهمیه بکنن.عده کم کجا بوده اتفاقا اکثریت از موهبت های بعد از جنگ استفاده
کردن اونایی که گوشه آسایشگاهها هستن در اقلیتن باور کن.

مرتضی ساعی

کاربر فعال دفاع مقدس
کاربر ممتاز

کاملا صحیحه
ولی بعضیا نمیخوان این چیزا رو قبول کنن

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
داداش نیازی نیست مدرکی بیاری یا توضیح بدی، همینکه شما تایید کنید کفایت میکنه ;)
مدرک میخوای؟!!!
بفرما زندگینامه ی شهدا رو مطا لعه کن چنتاشو میگم واسه هفت جد و ابادمونم میشه مدرک:چمران،باکری،باقری،آوینیو...فعلا همینارو بخون...جای دوریم نمیخواد بری...تالار دفاع همین بغله!!!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اشتباه نکن اونایی که دارن به بهانه ی جانباز بودن و ایثارگر بودن از امکانات رفاهی استفاده میکنن اقلیت نیستن اکثریت هستن اتفاقا اونایی که گوشه آسایشگاه هستن خیلی تعدادشون کمه الآن ما خیلی هارو تو مملکت داریم که داره از نام جانباز سو استفاده میکنه اینا تعدادشون کم نیست اونا رفتن جنگیدن الآن هم مزدشو دارن میگیرن هر ماه پولشونو میگیرن بچه هاشون سهمیه دانشگاه دارن اونایی هم که میرن دانشگاه آزاد اصن پولی نمیدن و هزاران کمک دیگه که بهشون میشه پس اگه جنگیده الآن هم داره جوابشو میگیره پس چرا الآن دارن میگن نمیدونم سهم اونایی که رفتن جنگیدن تو این مملکت کمه دوست عزیز اونی که رفته و سالم برگشته الآن یه پست و مقام خوبی داره اونی هم که توان کار کردن نداره ماهیانه پولشو میگیره خوش به حالشون بیاید به فکر این فقیر بیچاره ها باشید که به خاطر نداشت پول سرش جلو زن و بچش پایینه

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شماها کلا تندرو هستین
خدا بیامرزتت شاه
راحت بودن زنها
خیلی ببخشید که صریح میگم،مثل خودتون!!
حرف زدن با شما آب در هاون کوبیدنه....
از این آدمایی هستین که واسه به کرسی نشوندن حرفتون به هر ریسمان(ریسمان که چه عرض کنم،نخ)پوسیده ای چنگ میزنین!!:redface:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدرک میخوای؟!!!
بفرما زندگینامه ی شهدا رو مطا لعه کن چنتاشو میگم واسه هفت جد و ابادمونم میشه مدرک:چمران،باکری،باقری،آوینیو...فعلا همینارو بخون...جای دوریم نمیخواد بری...تالار دفاع همین بغله!!!

اگه به مدرک دانشگاهی هست که مدرک خودم از همشون بالاتره!!!
بعدشم، این همه شهید، همشون تحصیلکرده بودن؟ بحث اصلا این نبود خواهر .

شما نسبت به اینجور مسائل خیلی حساسید و یه کم بحث کردن در این موردا سوتفاهم پیش میاره. من تا اینجا کافی میدونم.
شبتون بخیر

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بهشون کمک مادی و معنوی کنن نه اینکه دانشگاه ها رو پر از سهمیه بکنن.عده کم کجا بوده اتفاقا اکثریت از موهبت های بعد از جنگ استفاده
کردن اونایی که گوشه آسایشگاهها هستن در اقلیتن باور کن.
عزیزم حتی اونی که تو جنگ یه ترکشم نخورده حقشه که از همه نوع امکاناتی استفاده کنه....نوش جونش!! اونایی که رفتن جنگ و حتی یه تیرم نخوردن بازم به اندازه جمع عمر من و شما از زندگی ساقط شدن!!
حتما باید گوشه ی بیمارستان سامان در حال مرگ تدریجی باشن؟!!!تا بهشون امکانات بدیم...خودشونو خانوادشونم بیان جای منو بگیرن من خاک پاشونم!!

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا حق با ایشونه؟ اصلا مضوع ها کاملا از هم جدان
ورزش یا سینما چه ربطی به الگوی شهادت داره؟ قراره تا عمر هست تلویزیون همه برنامه هاشو بزاره کنار و از جنگ تعریف کنه؟

کم تو تلویزیون راجع به چنگ میگن و فیلم میسازن؟ کم نمایشگاه دفاع مقدس میزارن؟کم مراسم راهیان نور داریم؟
بابا شما کجا سیر میکنید؟
خود امام جوانا رو به ورزش امر کردند! ورزش جلو خیلی از فسادها رو میگیره! میخوای صبح تا شب مراسم عزاداری برگزار بشه؟

همین بازیکنان فوتبالی می شن الگویی جوانا یکی منشوری میشه با لباس نامناسب در حال خمار میگیرن

یکی با قیافه خوشگل میاد میشه الگوی چشم و ابرو
یکی مثل ....... می ره غرب , کشف حجاب می کنه
یکی از تا ثریا الگو برداری می کنه
.......
آره کدام یکی دروغه ؟؟؟؟؟؟
حداقل یه الگوی درست و درمان معرفی کنن نه یکی امروز بشه ستاره , فردا بشه ........

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه به مدرک دانشگاهی هست که مدرک خودم از همشون بالاتره!!!
بعدشم، این همه شهید، همشون تحصیلکرده بودن؟ بحث اصلا این نبود خواهر .

شما نسبت به اینجور مسائل خیلی حساسید و یه کم بحث کردن در این موردا سوتفاهم پیش میاره. من تا اینجا کافی میدونم.
شبتون بخیر
شما دقیقا سوالت همین بود...اگه نه واضحتر بگو بفهمم...دیگه از کوره در نرو که برادر!!
من احساسی نگفتم کاملا منطقی دقیقا از نخبه هایی که تو جنگ از دستشون دادیم گفتم....در موردشون بخونی منظورمو میفهمی.
کی گفته همشون تحصیلکرده بودن؟!!!!
اصلا چه ربطی به تحصیلات داره این بحث؟!

saba jo00on

عضو جدید
کاربر ممتاز

شما حاضری قطع نخاع بشی ؟؟؟؟؟؟
نه دوپا فلج بشی؟؟؟؟؟؟؟
دست نداشته باشی؟؟؟؟؟؟؟
درعوض کلی امکانات بهت بدن
حاضری لحظه به لحظه , همونی که کنارت بود شهید بشه و تو خون خودش بغلته , تو هم فقط نگاه کنی در طول فقط یه روز چقده تحمل داری ؟؟؟؟؟

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
همین بازیکنان فوتبالی می شن الگویی جوانا یکی منشوری میشه با لباس نامناسب در حال خمار میگیرن

.......
حداقل یه الگوی درست و درمان معرفی کنن نه یکی امروز بشه ستاره , فردا بشه ........
کسی اینا رو که گفتی الگو قرار نمیده اونایی هم که دارن دزدی میکنن و جانماز آب میکشن و .... اونا رو هم الگو قرار نمیدن هرکسی می تونه برا خودش تصمیم بگیره شاید هم یکی دوست داره اینارو الگو قرار بده اصن خسته شده از این همه تبعیض و دزدی و بیکاری و هزاران مشکل دیگه شما نمی تونی به یه نفر تحمیل کنی که حتما این باید الگوی تو باشه یا باید از اینا الگو برداری کنی
هرکی آزاده برا خودش تصمیم بگیره

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز

.......

تو سطح جامعه، یه عده به خاطر موقعیت شغلی و اجتماعیشون مشهور میشن و به چشم میان، مثل خواننده ها، بازیگرا، فوتبالیستاف سیاستمدارا و ... .
شما الگو رو با مشهور بودن اشتباه گرفتین. این از این
از طرفی، تو ورزش کم جوانمرد و پهلوان داریم؟
انقدر بحثتون بی ربطه که اصلا نمیخوام در مورد این بحث انرزی بزارم واسه بحث کردن.

شما دقیقا سوالت همین بود...اگه نه واضحتر بگو بفهمم...دیگه از کوره در نرو که برادر!!
من احساسی نگفتم کاملا منطقی دقیقا از نخبه هایی که تو جنگ از دستشون دادیم گفتم....در موردشون بخونی منظورمو میفهمی.
کی گفته همشون تحصیلکرده بودن؟!!!!
اصلا چه ربطی به تحصیلات داره این بحث؟!

من از کوزه در نرفتم ولی دارم پیشگیری میکنم، احساس میکنم وارد مسائل اعتقادی شما شدیم و احتمال پرتاب خمپاره از طرف شما زیاده :D

اتفاقا یکی از سوالات من همینه! هر چی نخبه بود همشونو به کشتن دادیم! چرا؟

بحث سر اینه که، چرا فکر میکنید که شهید هر چی گفته باید سرلوحه زندگی جوانا باشه؟

بالا