فرصت همفکری !! از دست ندین بچه ها

siavashbehzad1

عضو جدید
سلام بچه ها :smile:
هدف از ایجاد این تایپیک اینه که هر کس هدفشو تویه زندگی و راه رسیدن بهشو بنویسه :warn:
من خودم علاقه دارم رشته مکانیکو تا مقطع دکتری ادامه بدم ولی از طرفی نیاز دارم مستقل بشم و رو پا خودم بایستم . گیج شدم که چطور بتونم تعادلو بینشون برقرار کنم :razz: الان نیاز یه کار کردن دارم ولی از طرفی دوست دارم ادامه تحصیل بدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر کس هدف مشترکی با من داره خوشحال میشم هم فکری کنیم با هم ;)
بقیه دوستانم کاراشونو بنویسن که اگه مشورت خواستن بتونیم به هم کمک کنیم :gol:
تجربه تمام دوستانو احتیاج داریم پس خواهشا دریغ نکنین :D

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها :smile:
هدف از ایجاد این تایپیک اینه که هر کس هدفشو تویه زندگی و راه رسیدن بهشو بنویسه :warn:
من خودم علاقه دارم رشته مکانیکو تا مقطع دکتری ادامه بدم ولی از طرفی نیاز دارم مستقل بشم و رو پا خودم بایستم . گیج شدم که چطور بتونم تعادلو بینشون برقرار کنم :razz: الان نیاز یه کار کردن دارم ولی از طرفی دوست دارم ادامه تحصیل بدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هر کس هدف مشترکی با من داره خوشحال میشم هم فکری کنیم با هم ;)
بقیه دوستانم کاراشونو بنویسن که اگه مشورت خواستن بتونیم به هم کمک کنیم :gol:
تجربه تمام دوستانو احتیاج داریم پس خواهشا دریغ نکنین :D

درو بر شما. هدفمون مشترکه.منم دنبال ادامه تحصیل هستم..آدم باید طوری برنامه ریزی کنه که چند سال دیگه افسوس نخوره چرا از فلان موقیعتی که داشتم خوب استفاده نکردم.حرف در این زمینه بسیاره فعلا استارتش رو زدم .منتظر دیدگاه بقیه بچه ها هستم.

آخرین ویرایش:

siavashbehzad1

عضو جدید
سلام بر بهمن عزیز و بچه های گل دیگه :smile:
تا حالا شده فکر کنید اگه میتونستین به عقب برگردین چه تصمیماته مفید تری میتونستین بگیرین ؟؟؟؟؟؟؟ فکر میکنم از کسانی که راهیو که ما میخوایم بریمو رفتن در این زمینه سوال بکنیم میتونه کمک شایانی بهمون کنه
واسه یه دانشجویی که لیسانسشو میگیره انتخابایه زیادی شاید باشه . سعی میکنم یکیشو بطور مثال توضیح بدم . فرض میکنیم تصمیم بگیره دو سال کار کنه بعد ادامه تحصیل بده تو یه شهر خوب . تو این دوسال اگه به قول دوستان ماهی یه تومنم بگیره بالفرض اینکه کارشم بعد لیسانس اماده باشه بعد دو سال میشه 24 تومن . که حداقل 8 تومنشم خرج خودش میکنه پس میمونه 16 تومن . حالا اگه با این 16 تومن بخواد یه شهری مثل تهران ادامه تحصیل بده به فرض اینکه کاریم واسه انجام نداشته باشه . تو دو سال 18 ماهشو تهرانه که اگه بخواد ماهی 400 تومن خرج کنه میشه 7 تومن تو اون 6 ماهیم که شهر خودشونه اگه خیلی بساز باشه 2 تومن دیگشو خرج کنه میمونه واسش 7 تومن دیگه . خیلی حالتایه دیگه ممکن واسش پیش بیاد ممکنه وسط راه عاشق بشه کار دست خودش بده باقی پولشم بپره یا ........ بعد از این بخواد واسه دکتری بخونه جدا از خرجایه دیگه که واسه تافلو کتابایه دیگه میکنه شاید یه چیزیم کم بیاره !!! اینجوری تو دوره دکتری که شاید تا سن 30 سالگی گیرشه قید عشق و حال جوونیشو زده شاید ازدواجم نکرده باشه و خیلی موارده دیگه . ... همینطور که گفتم من این مسیرو میخوام برم ولی اگه دقت کرد موانع زیادی سر راهه میخوام با هم فکری هم بهترین راهو پیدا کنیم .. خیلی کارا میشه کرد ولی همیشه یه راه بینشون راه کم هزینه ترو پر حالتریه ..... نمیخوام قید تفریحات جوونیو بزنم :cry:
بچه ها نمیخوام سرتونو درد بیارم چون خیلی از حالتارو بررسی کردم . اینو به عنوان نمونه نوشتم که با طرز فکر هم آشنا بشیم :D

بالا