غیر انتفاعی یا پیام نور

boy67

عضو جدید
سلام دوستان یکی از فامیلای ما در غیر انتفاعی تازه داره دوره کاردانی رشته کامپیوتر - نرم افزار می خونه و با توجه به اینکه نمرات رو در این دانشگاه 5 -6 نمره ارفاق می کنند و سئولات امتحانی رو عینا استاد تحویل دانشجو ها می ده البته بنا به گفته فامیلمون همین طور هست و ایشون ترم اولش هست و معدل الف آورده ( این ترم که این جور بوده حتی سئوالات نمره ریاضی رو هم استاد داده بود و نمره خوبی در این درست گرفته ) ایشون مقطع کاردانی هست و ترم بعدی که انتخاب واحد کرده می گه 24 واحد برمیدارم و سال بعد کارشناسی میرم انقد با آب و تاب تعریف میکنه که من رو هم مشتاق کرد
بنده نیز در پیام نور هستم و شرایط در این دانشگاه سخته به سختی میشه الف آورد تازه اگر درس رو پاس کردی من الان می تونم در اینجا منصرف بدم مدرک معادل کاردانی رو بگیرم و می تونم کارشناسی رو در غیر انتفاعی که فامیلمون می خونه بخونم و در اونجا معدل الف بیام با این اوصافی که هست.
البته در استخدام هستم به مدرک هم نگا می کنن و معدل
ولی مسئولین آیا از وضعیت غیر انتفاعی خبر ندارن؟5-6 نمره ارفاق می کنن؟
تجربه خیلی مهمتر از مدرک هست به نظر من
ولی در استخدامی اگر قرار باشه شرط معدل باشه به نظرتون برم دانشگاه غیر انتفاعی؟

mahaya67

عضو جدید
این روزا واسه استخدام فقط به مدرک و پارتی نگاه میکنن شما که دیگه استخدام هم شدی دیگه چه کاریه دردسر درست کنی واسه خودت ! معدل بالا بدون پارتی به درد لای جرز دیوار هم نمیخوره.واسه من که به هیچ دردی نخورد اونایی که با معدل 11 و 12 فارغ التخصیل شدن بهترین جاها سر کار هستن و من بیکار.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان یکی از فامیلای ما در غیر انتفاعی تازه داره دوره کاردانی رشته کامپیوتر - نرم افزار می خونه و با توجه به اینکه نمرات رو در این دانشگاه 5 -6 نمره ارفاق می کنند و سئولات امتحانی رو عینا استاد تحویل دانشجو ها می ده البته بنا به گفته فامیلمون همین طور هست و ایشون ترم اولش هست و معدل الف آورده ( این ترم که این جور بوده حتی سئوالات نمره ریاضی رو هم استاد داده بود و نمره خوبی در این درست گرفته ) ایشون مقطع کاردانی هست و ترم بعدی که انتخاب واحد کرده می گه 24 واحد برمیدارم و سال بعد کارشناسی میرم انقد با آب و تاب تعریف میکنه که من رو هم مشتاق کرد
بنده نیز در پیام نور هستم و شرایط در این دانشگاه سخته به سختی میشه الف آورد تازه اگر درس رو پاس کردی من الان می تونم در اینجا منصرف بدم مدرک معادل کاردانی رو بگیرم و می تونم کارشناسی رو در غیر انتفاعی که فامیلمون می خونه بخونم و در اونجا معدل الف بیام با این اوصافی که هست.
البته در استخدام هستم به مدرک هم نگا می کنن و معدل
ولی مسئولین آیا از وضعیت غیر انتفاعی خبر ندارن؟5-6 نمره ارفاق می کنن؟
تجربه خیلی مهمتر از مدرک هست به نظر من
ولی در استخدامی اگر قرار باشه شرط معدل باشه به نظرتون برم دانشگاه غیر انتفاعی؟

دوست خوبم سلام!
دوست عزیز تا وقتی که چیزی رو به عینه ندیدی باور نکن اصلاً اینو داشته باش از من به عنوان یه حرف دوستانه تا بعد بهت بگم اوضاع از چه قراره
اول اینکه این دوست شما اگه 90./. حرف هاش یه خورده با پیاز داغ و ادویه جات چاشنیش زیاد نشده باشه حتماً 80./. حرفش خالصا یا غلطه یا خواسته دانشگاهش رو و ضریب هوشی مبارکش رو به رخ شما بکشه شاید هم........... نمی دونم خدا داند! تا اینجای قضیه رو امیدوارم منظورم رو فهمیده باشی اما از اینجا به بعدش باید بهت بگم هیچم اینطور نیست دوست عزیز وا... به خدا تو دانشگاه های غیرانتفاعی 25/. ارفاق نمی کنند چه برسه به 5- 6 نمره مگه اینکه استاد خواب نما بشه!!!!!!!!!!!!!!!! که جز محالات شما در نظر بگیر
دوما هیچ استادی نمیاد سوالای امتحان رو عینا بده به دانشجوها بعد همون ها رو امتحان بگیره اصلاً غیرممکنه!!!! من خودم یه مدت بودم تو غیر انتفاعی ها دیگه دیدم که دارم با چشم خودم میگم مثلا یکی از آشنایان ما تو یه دانشگاه غیرانتفاعی X درس می خوند باور کن نمره 75/19 رو خودم تو کارنامه اش دیدم به نظرت این باور کردنیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا جالبش اینجاست دوست دیگه ام تو پیام نور هوافضا می خوند می گفت ریاضی عمومی رو 16 شدم بعد معدلش 20 شده بود به نظرت من باید باور می کردم حالا اگه این رو به خودت گفته بودن می گفته نه تو پیام نور سخت می گیرن و اینطور و اونطور درسته یا نه؟؟؟؟؟؟؟
پس زیاد به شایعات توجه نکن و درست رو بخون هرکسی تلاش بکنه بیکار نمیمونه آدم تحصیلکرده هر جای دنیا که بره کارش رو داره به شرطی که درست بخونه!
موفق باشی دوست عزیز

jujushow

عضو جدید
با سلام به همه دوستای گلم .
در مورد اعتبار مدرک اگر برای استخدام در جای دولتی منظورتونه اول دانشگاههای تاپ دولتی ، دانشگاه ازاد ، دانشگاه غیر انتفاعی و اخر هم پیام نور . یکی از اساتید برای ما تعریف میکرد میگفت دوستانی بودند که از دانشگاه ازاد ارشد گرفتند میتونند برای تدریس توی دانشگاههای ازاد ، غیر انتفاعی و پیام نور اقدام کنند اما مدارک دانشگاه پیام نور اونقدر بی ارزشه که حتی خود دانشگاه پیام نور اگر بخواد یه استاد با مدرک ارشد بگیره خودش مدارک پیام نور رو قبول نمیکنه !
یا حتی به عنوان نمونه بگم سپاه کسی که مدرک پیام نور داشته باشه رو اصلا استخدام نمیکنه ! یعنی اصلا قبول ندارند !

دیگه فک کنم با این مثال روشن شد که ارزش مدرک پیام نور چقدره !

اما برای استخدام در جاهای خصوصی و کار افرینی و ... کسی که مدرکش از دانشگاه ازاد دارقوز اباد هست یا صنعتی شریف فقط وقتی مهمه که هر دو توی کار عملی در یه سطح باشند در غیر اینصورت هیچ فرقی نمیکنه .

بالا