غلطهایی که در نوشتن یک مقاله باید از آن پرهیز کرد

reza_1364

مدیر بازنشسته
در فایل زیر یک نمونه مقاله مملو از ایراد و اشکال که به عنوان مقاله ISI به ثبت رسیده دیده می شود. با دقت در این مقاله می توانید مواردی که باید پرهیز و رعایت شود را ببینید.

پیوست ها

• iaun_staff_801.pdf
    722.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
خیــــلی جالب بود برام این فایل.....
واقعاً متاسف شدم از این همه غلط و اشتباه......

با American یا eurojournal خیـــلی حال کردم.... ولی بیشتر از همه از اینکه سر کی رو میخوان کلاه بذارن برام جالب بود.....

khodaparasti

عضو جدید
در فایل زیر یک نمونه مقاله مملو از ایراد و اشکال که به عنوان مقاله ISI به ثبت رسیده دیده می شود. با دقت در این مقاله می توانید مواردی که باید پرهیز و رعایت شود را ببینید.

از این تاپیک مفید بسیار سپاسگزارم. شما از یک زاویه نگاه کرده اید اگر اجازه بدهید من از زاویه دیگری نگاه کنم.

ایمیلی با همین پیوست حدود 3 هفته پیش به دستم رسید که برای برخی دوستان فوروارد کردم. حامد دوستم که در آلمان مشغول گذراندن دکتری مواد است در پاسخ به نکات جالبی اشاره کرده بود که عینا در زیر می آورم

"راستش این مقاله که به پیوست بود بیش از حد من رو متعجب کرد که با این غلط ها بخواد حتی در یک ژورنال بسیار پایین هم پذیرفته شده باشه.
به همین خاطر سرچ کردم. اصل مقاله از گوگل قابل دانلود شدنه ، اما این اشکالاتی که در فایل پیوست هست در نسخه منتشر شده آن دیده نمیشه. شاید فایل پیوست - در حالت خوشبینانه- یک درفت اولیه بوده ولی نهایتا تصحیح و چاپ شده و مشکلی هم نداره.

اما در مورد خود ژورنال هم سرچ کردم. اسم این ژورنال در لیست ISI هست، ولی در توضیحاتش نوشته:

Semiannual ISSN: ****-****
EUROJOURNALS, EUROJOURNALS, LONDON, ENGLAND, 00000
Zoological Record

یعنی در لیست ISI نه آدرس براش ثبت شده، نه شماره ISSN ! از اون جالبتر اینکه جزو نشریات Zoological طبقه بندی شده اما مقاله مورد نظر و بسیاری از مقالات دیگه، در زمینه تعلیم و تربیته ! و حتی در زمینه عمران هم مقالاتی داره!!!

این آدرس لیست مقالات شماره ۵۳ ماه فوریه امسال هست ( همون شماره ای که این مقاله در اون هست):
http://www.eurojournals.com/AJSR_53.htm

برای انبساط خاطر حتما یه نگاهی به اونها بندازید، و ارتباط مقالات رو با zoology اگر یافتید به من هم بگید.

نکته دیگر اینه که نوبت انتشار این ژورنال semiannual عنوان شده ولی در بعضی از ماهها تقریبا هفته ای یک شماره منتشر کرده !!! (http://www.eurojournals.com/ajsr_issues.htm )

مهمترین نکته اما استقبال بسیار شدید ایرانی ها از این ژورنال - در تمام زمینه های علمی- هست که در شماره های مختلف قابل مشاهده هست!

این هم از مقاله چاپ کردن ما! البته به درد بالا بردن آمار که خیلی میخوره، بقیش هم مهم نیست ...."

قضاوت با خوانندگان...

آخرین ویرایش:
بالا