علم فیزیک

uraniburg

عضو جدید
آیا فیزیک علم قوانین طبیعت است؟؟

سلام
تا به چی بگیم طبیعت و چه تصوری از قانون داشته باشیم !!!!!!!!!!!!!!!!
فیزیک (به نظر من) علم علامت سوالاس ---> ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
علم شناخت فهم درک کشف همه چیزه این جهان هستی .....
فیزیک یه سفر رویاییه به مرز نا شناخته ها.....
فیزیک راهی برای جویندگان حقیقته .....
فیزیک برای من که همه چیزه البته فیزیک واقعی نه فیزیکی که...؟!

fatemejalali

عضو جدید
درسته به نظر خودمم مادر همه علومه.
بنظرم فیزیک علم ریزبینی هست یعنی علم فیزیک همه چیز رو از ابعاد مختلف بررسی میکنه حتی میتونیم به جرأت بگیم که با وجود فیزیک وجود خدا بهتر اثبات میشه...

رزمنده

عضو جدید
این نظریه هاوکینگ برام خیلی عجیبه (هیچ دلیلی برای وجود خدا نیست آن که خدا مینامیم قوانین طبیعت است.)ایا شما نظری راجع به این دیدگاه دارید ؟ ایا اصلا اثبات یا رد وجود خدا به علم فیزیک مربوط میشه؟

uraniburg

عضو جدید
این نظریه هاوکینگ برام خیلی عجیبه (هیچ دلیلی برای وجود خدا نیست آن که خدا مینامیم قوانین طبیعت است.)ایا شما نظری راجع به این دیدگاه دارید ؟ ایا اصلا اثبات یا رد وجود خدا به علم فیزیک مربوط میشه؟

سلام
علم هنوز به حدی نرسیده که بشه باهاش خدارو اثبات یا رد کرد!!!
شاید روزی برسه که علم بتونه خدارو اثبات کنه ...!

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز

ميشه بگيد اين جمله رو از كجا آورديد ؟؟؟ منبع؟؟

آخه من يك كتاب از هاوكينگ خوندم / آخرش به وجود خدا اعتراف ميكنه

رزمنده

عضو جدید
ميشه بگيد اين جمله رو از كجا آورديد ؟؟؟ منبع؟؟

آخه من يك كتاب از هاوكينگ خوندم / آخرش به وجود خدا اعتراف ميكنه
اتفاقا تو همین باشگاه این نظر رو دیدم اگر اشتباه نکنم دو سال پیش بود.حالا شایدم اشتباه میکنم .
ولی این موضوع رو خطاب به کل دانشمندان مادی گفتم که با علمی که دارن خدا رو رد میکنن.

رزمنده

عضو جدید
سلام
علم هنوز به حدی نرسیده که بشه باهاش خدارو اثبات یا رد کرد!!!
شاید روزی برسه که علم بتونه خدارو اثبات کنه ...!
پس تکلیف ما و گذشتگانمون چی میشه . ایا باید در این باره نظری نداد تا علم تکامل پیدا کنه پس اون دوران که حتی برق هم نبود چجوری افراد به خدا ایمان میاوردند .
دوست خوب من علوم به دو دسته تقسیم میشند. 1- علوم نقلی 2- علوم عقلی
علوم نقلی که از اون به عنوان علوم آسمانی و الهی از بالا رسیده مثل ایات و روایات .
ولی علوم عقلی و تجربی علومی هستند که بوسیله ذهن انسان بوجود اومدن و با گذشت زمان تکامل پیدا میکنن.
علوم فیزیک جزء علوم عقلی محسوب میشه حالا اینکه این علم یا سایر علوم عقلی میتونن خدا رو اثبات کنن یا رد ؟ سوالم این بود.
یا اینکه علوم انسانی مثل فلسفه و الهیات باید نظر بدن؟

uraniburg

عضو جدید
پس تکلیف ما و گذشتگانمون چی میشه . ایا باید در این باره نظری نداد تا علم تکامل پیدا کنه پس اون دوران که حتی برق هم نبود چجوری افراد به خدا ایمان میاوردند .
دوست خوب من علوم به دو دسته تقسیم میشند. 1- علوم نقلی 2- علوم عقلی
علوم نقلی که از اون به عنوان علوم آسمانی و الهی از بالا رسیده مثل ایات و روایات .
ولی علوم عقلی و تجربی علومی هستند که بوسیله ذهن انسان بوجود اومدن و با گذشت زمان تکامل پیدا میکنن.
علوم فیزیک جزء علوم عقلی محسوب میشه حالا اینکه این علم یا سایر علوم عقلی میتونن خدا رو اثبات کنن یا رد ؟ سوالم این بود.
یا اینکه علوم انسانی مثل فلسفه و الهیات باید نظر بدن؟
سلام
اینجا تالار و تاپیکه چیه؟!

رزمنده

عضو جدید
خوب از استارتر محترم پوزش میخوام که صحبتهام ربطی به تایپیک نداشت ولی برام سوال بود . و این سوال از فیزیکدانها پرسیدم.نه از تالار اسلام و قرآن . چون هر کس میتونه در این باره نظر بده.

uraniburg

عضو جدید
سلام
من با کلمه ی نقل مشکل دارم!
یعنی هرچی نقل بشه و نسبت داده بشه به خدا و... نباید با عقل سنجیده بشه و بعد پذیرفته یا رد؟!

رزمنده

عضو جدید
سلام
من با کلمه ی نقل مشکل دارم!
یعنی هرچی نقل بشه و نسبت داده بشه به خدا و... نباید با عقل سنجیده بشه و بعد پذیرفته یا رد؟!
کسی نگفته که باعقل سنجیده نشه.
اتفاقا هر نقلی هم یک عقلی پشتش هست یا عقل الهی یا عقل معصومین که به واسطه عصمت به خدا متصلند.

a.inkare

عضو جدید
اعتقاد هاوکینگ به خدا به گذشته باز می گردد وکتابی که شما خوانده اید واین باور را در آن یافته اید کیهان در پوست گردو و کتاب دوم که در آن از عدم ضرورت وجود خدا سخن گفته طرح عظیم نام دارد
اگر کسی بخواهد میتواند از هر چیز به خدا برسد از جمله فیزیک اما بهتر است این موارد را در بحث های فلسفی تخصصی بررسی کرد زیرا ایجاد یک تاپیک و بررسی صرف نظرات شخصی برای چنین موضوعات مهمی کافی نیست ضمنا هر چه علوم عقلی پیشرفته تر می شود وابستگی کمتری به علوم عقلی پیدا میکند
امروز اگر بخواهیم پاسخی به کسانی که خدا را باور ندارند بدهیم باید به طور عقلی آنان را متقاعد کنیم و جز این راهی نداریم

رزمنده

عضو جدید
چیزی رو که من نتونم بفهمم نمیپذیرم
یه مثال. تو الان میتونی درک کنی که پشت دیوار اتاقت چی هست؟
اگر نه میبینی و نه میشنوی و نه حس میکنی چگونه درک میکنی؟چگونه میفهمی؟
چگونه میفهمی که سیاهچاله ها چه تاثیری روی حرکت سیاره ها دارند. مگه تو سیاهچاله ها رو دیدی؟
رو چه حسابی میگی دو ضربدر دو میشه چهار محاله که پنج بشه؟ کلمه محال رو از کجا اوردی؟
اینها استدلالهای عقل بشره فقط از روی نشانه ها نه خود پدیده.

uraniburg

عضو جدید
یه مثال. تو الان میتونی درک کنی که پشت دیوار اتاقت چی هست؟
اگر نه میبینی و نه میشنوی و نه حس میکنی چگونه درک میکنی؟چگونه میفهمی؟
چگونه میفهمی که سیاهچاله ها چه تاثیری روی حرکت سیاره ها دارند. مگه تو سیاهچاله ها رو دیدی؟
رو چه حسابی میگی دو ضربدر دو میشه چهار محاله که پنج بشه؟ کلمه محال رو از کجا اوردی؟
اینها استدلالهای عقل بشره فقط از روی نشانه ها نه خود پدیده.

خب ؟!

رزمنده

عضو جدید
خب به جمالت.
اگر خیلی چیزها هست که درک نشدنی است ولی از نشانه ها یی که داره بهش پی میبریم.
اگر خدا درک نشدنی هست از نشانه هاش میشه بهش پی برد.
همون طور که اگر شخصی رو تا حالا ندیدم از روی تصویرش اونو میشناسیم.
اقای هاوکینگ و امثال ایشان هم در قوانین طبیعت و علم فیزیک مسخ شده اندو یعنی فکر میکنند همین هایی که میدونند بیشترش وجود نداره. چه بسا صد سال دیگه که ایشون از دنیا رفته باشند قوانین جدیدی کشف خواهد شد که از اون بی اطلاع هستند.پس عقل انسان همه چیز را نمیداند حتی از لحظه مرگ خود هم بی اطلاع است.چگونه با این عقل خدا را رد میکنند؟عقلی که قادر به فهم همه چیز نیست . محدوده خاصی دارد.
فقط میتواند استنباط کند.

uraniburg

عضو جدید
خب به جمالت.
اگر خیلی چیزها هست که درک نشدنی است ولی از نشانه ها یی که داره بهش پی میبریم.
اگر خدا درک نشدنی هست از نشانه هاش میشه بهش پی برد.
همون طور که اگر شخصی رو تا حالا ندیدم از روی تصویرش اونو میشناسیم.
اقای هاوکینگ و امثال ایشان هم در قوانین طبیعت و علم فیزیک مسخ شده اندو یعنی فکر میکنند همین هایی که میدونند بیشترش وجود نداره. چه بسا صد سال دیگه که ایشون از دنیا رفته باشند قوانین جدیدی کشف خواهد شد که از اون بی اطلاع هستند.پس عقل انسان همه چیز را نمیداند حتی از لحظه مرگ خود هم بی اطلاع است.چگونه با این عقل خدا را رد میکنند؟عقلی که قادر به فهم همه چیز نیست . محدوده خاصی دارد.
فقط میتواند استنباط کند.

سلام
آقا رفتیم تو کار اثبات خدا و...
برای بحث داغ بی زحمت بیاین به این لینکhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/372061-خدا-و-فیزیک;)