عادت ها را از منفی به مثبت تغییر دهیم ...

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
كلمه ها عقاید شكل گرفته و افكار بیان شده هستند به عبارت ساده آن چه می گویی فكری است كه بیان می شود. كلمه ها و اندیشه ها دارای امواجی نیرومند هستند كه به زندگی و امورمان شكل می دهند. اگر یك كارگر بی سواد بتواند یك اصطلاحی را در دنیا شایع كند؛ پس من و تو، ما و شما به طور حتم می توانیم استفاده از كلمه ها و اصطلاح های مثبت را در سطح كل ایران گسترش داده و انرژی مثبت را بین همه پخش كنیم.

امروزه ثابت شده كه كلمات منفی نیروی منفی به سمت شخص می فرستند و او را به سمت منفی و بیماری سوق می دهند! به طور مثال وقتی به ما می گویند خسته نباشی در اصل خستگی را به یادمان می آورند و ناخودآگاه احساس خستگی می كنیم (با خودتان امتحان كنید) اما اگر به جای آن از یك عبارت مثبت استفاده شود نه تنها نیروی از دست رفته، ترمیم و خستگی جسم را از بین می برد بلكه نیروی مثبت و سازنده ای را به افراد هدیه می دهیم.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
وقتی بعد از مدتی همدیگر را می‌بینیم، به جای توجه كردن به نقاط ضعف همدیگر و نام بردن از آنها مثل:
"چقدر چاق شدی؟"
، "چقدر لاغر شدی؟
"چقدر خسته به نظر می‌آیی؟
"چرا موهات را این قدر كوتاه كردی؟
"چرا ریشت را بلند كردی؟
"چرا توهمی؟"
، "چرا رنگت پریده؟
"چرا تلفن نكردی؟
"چرا حال مرا نپرسیدی؟" و ...
بهتر است بگوییم : "سلام به روی ماهت
"چقدر خوشحال شدم تو را دیدمو ..
.
عبارات دیگری كه نه تنها بیانگر نقاط ضعف طرف مقابل ما نیست بلكه نوعی اعتماد به نفس را به مخاطبمان القاء میكند. البته اگر اصراری نداشته باشیم كه حتماً درباره ی همدیگر اظهار نظر كنیم؛ وگرنه می‌شود كه درباره ی موضوعات مشترك، البته در محوریت مثبت با هم صحبت كنیم و با مصاحبت و تداوم دوستی با یکدیگر لذت ببریم

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خاله نمیسه اینالو کناره هم اینسا قلال بدی میخوام پلینتش بگیرم یادم میره خب تو اتاقم میچسبونم تا تکلال تونم عادتم بسه

وحيد اسماعيلي

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خاله نمیسه اینالو کناره هم اینسا قلال بدی میخوام پلینتش بگیرم یادم میره خب تو اتاقم میچسبونم تا تکلال تونم عادتم بسه

به جای جمله بالا بهتره بگی:

خاله خیلی ممنونم که همه اینارو کنار هم برام قرار می دی که بتونم پرینتش کنم البته می دونم که هیچوقت یادم نمیره این جمله ها می خوام همیشه جلوی چشمم باشه ممنونم که وقت گرانبهاتو در اختیار من گذاشتی....

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
وقتی بعد از مدتی همدیگر را می‌بینیم، به جای توجه كردن به نقاط ضعف همدیگر و نام بردن از آنها مثل:
"چقدر چاق شدی؟"
، "چقدر لاغر شدی؟
"چقدر خسته به نظر می‌آیی؟
"چرا موهات را این قدر كوتاه كردی؟
"چرا ریشت را بلند كردی؟
"چرا توهمی؟"
، "چرا رنگت پریده؟
"چرا تلفن نكردی؟
"چرا حال مرا نپرسیدی؟" و ...
بهتر است بگوییم : "سلام به روی ماهت
"چقدر خوشحال شدم تو را دیدمو ..
.
عبارات دیگری كه نه تنها بیانگر نقاط ضعف طرف مقابل ما نیست بلكه نوعی اعتماد به نفس را به مخاطبمان القاء میكند. البته اگر اصراری نداشته باشیم كه حتماً درباره ی همدیگر اظهار نظر كنیم؛ وگرنه می‌شود كه درباره ی موضوعات مشترك، البته در محوریت مثبت با هم صحبت كنیم و با مصاحبت و تداوم دوستی با یکدیگر لذت ببریم

یه دختر عمه دارم بونش فقط تو اون قسمت قرمز میچرخه... کلا انتقادی کار میکنه اونم به صورت مبالغه ای:biggrin: خدا نصیب دشمنتون نکنه

old friend

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من همیشه میگم دست گلت درد نکنه
حالا خودت به تاپیکت عمل میکنی؟:D