طریقه ساخت کوره 900 درجه جهت پخت کاشی و سرامیک

majid-r

عضو جدید
سلام من طریقه ساخت کوره ای را می خواهم که به راحتی بتوانیم اونو بسازیم و دمای داخل آن تا 900 درجه برسه در واقع می خوام بدونم که از چه موادی بهتره استفاده کنیم مرسی

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من طریقه ساخت کوره ای را می خواهم که به راحتی بتوانیم اونو بسازیم و دمای داخل آن تا 900 درجه برسه در واقع می خوام بدونم که از چه موادی بهتره استفاده کنیم مرسی

سلام

برای پخت کاشی و سرامیک اگه بخواین با این دما احتمالا شما بیسکوییت آماده داریو میخوای پخت لعاب انجام بدی

برای این جور موارد که خود آدم کوره نمیسازه

چون کوره های پخت لعاب باید خیلی دقیق باشه که عیوبی تو لعاب ایجاد نشه

واسه همین باید کنترلر های دقیق داشته باشه که ساخت این مورد از هر کسی بر نمیاد

معمولا شرکت های معروفی مثه ساکمی این جور کوره ها رو می سازه

پیشنهاد می کنم کوره ی قدیمی خریداری کنین

باز اگه کوره واسه شیشه می خواستین

راحت تر میشد راهنمایی کرد ولی لعاب خیلی حساس تره

آخرین ویرایش:

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بستگی داره واسه چه حجم تولیدی بخواین شما

اما واسه این هدف معمولا مافل شعله باز استفاده می کنن

پیشنهاد می کنم به لینک زیر یه سری بزنید

کوره های صنعت سرامیک

8705022777

عضو جدید
salam zeynab va majide aziz
in kore ghabele sakhte ham dar abaade kochik ham bozorg
age khasty man mitonam vasat eeetelaate bishtary begyram
pedare man mohandese shimi hast va karkhoneye tolide loaab ro daran dar kol hoododan 7 ta kore ba damaye bish az 1200 daraje sakhtan .
jaleb injas ke khodeshon be tanhayy...
ghablan koreha ba sokhte gazooeel bood vali alan ba gaz kar mikone
age baraye tahghygh mikhay baz ham mitoni nemone azmayeshgahysh ro besazi va niiyaz be ajorhaye nasoz dary ke ta onja ke midonam karkhoneyyy hast to esfahan ke tolid konande ajor nasoze
albate shayad az haminja ham betoni tahiye koni....

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله میشه به تنهایی هم کوره ساخت

ولی دانش این کار رو هر کسی نداره

و کوره ای هم که میسازن تضمینی نیست که خوب کار کنه یا نه

همین کارخونه شیشه قزوین چند سال پیش یکی از کوره هاش رو 2 میلیون می فروخت

قیمتش خیلی خوب بود نسبت به اینکه آدم خودش کوره بسازه

maryamsalmaniyan

عضو جدید
سلام بچه ها
مجید یه کم بیشتر توضیح بده که چه کوره ای میخوای
من یه کوره برای خودم ساختم که کارای سفال و سرامیکم رو توش میپزم،لعاب هم میزارم،دماش تا 950 رسیده ولی من همیشه رو این دما خاموشش کردم.
اگر خوستی میتونم بیشتر توضیح بدم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
مجید یه کم بیشتر توضیح بده که چه کوره ای میخوای
من یه کوره برای خودم ساختم که کارای سفال و سرامیکم رو توش میپزم،لعاب هم میزارم،دماش تا 950 رسیده ولی من همیشه رو این دما خاموشش کردم.
اگر خوستی میتونم بیشتر توضیح بدم

سلام دوستم

میشه یکم بیشتر توضیح بدی

تو دانشگاه به ما ساخت کوره یاد نمیدن

خوشحال میشم اگه اطلاعاتت رو در اختیار ما بذاری

ممنون

maryamsalmaniyan

عضو جدید
بله عزیزم
من کارشناسیم روصنایع دستی خوندم،گرایش سفال و سرامیک،و از اونجایی که با استادکارای تجربی زیاد ارتباط برقرار کردیم تقریباً این کارو یاد گرفتیم.کوره ی من گازیه
یک مکعب 1*1*1 با سقف ضربی،جای 2تا مشعل توش تعبیه شده،1 دونه درفت یا همون هواکش،داره(اگه خواستی عکساشو میفرستم برات که محل دقیق مشعل و هواکش رو ببینی)
بدنه ی کوره به ترتیب از داخا به بیرون:آجر نسوز،پتو نسوز،آجر معمولی و کاهگل(البته جای آجر معمولی و کاهگل بیس های دیگه ای هم میتونس باشه)
بقیشو توی عکسا نشونت میدم

maryamsalmaniyan

عضو جدید
راستی اینم درسته که این کوره ها دقیق نیستن و ممکنه لعاب ها درون این کوره ها دارای عیب باشن
ولی چون کارای ما کارای هنری بود همیشه از همین عیوب لعاب به عنوان یه افکت روی کارمون استفاده میکردیم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله عزیزم
من کارشناسیم روصنایع دستی خوندم،گرایش سفال و سرامیک،و از اونجایی که با استادکارای تجربی زیاد ارتباط برقرار کردیم تقریباً این کارو یاد گرفتیم.کوره ی من گازیه
یک مکعب 1*1*1 با سقف ضربی،جای 2تا مشعل توش تعبیه شده،1 دونه درفت یا همون هواکش،داره(اگه خواستی عکساشو میفرستم برات که محل دقیق مشعل و هواکش رو ببینی)
بدنه ی کوره به ترتیب از داخا به بیرون:آجر نسوز،پتو نسوز،آجر معمولی و کاهگل(البته جای آجر معمولی و کاهگل بیس های دیگه ای هم میتونس باشه)
بقیشو توی عکسا نشونت میدم

راستی اینم درسته که این کوره ها دقیق نیستن و ممکنه لعاب ها درون این کوره ها دارای عیب باشن
ولی چون کارای ما کارای هنری بود همیشه از همین عیوب لعاب به عنوان یه افکت روی کارمون استفاده میکردیم

مرسی عزیزم

ساختمان کلی کوره ها رو بلدم

اینکه چجوری بسازیم اصلا باید از کجا شروع کنیم واسه ساخت

اینو نمیدونم

یه شرح کلی میدی که چجوری ساختیش

دستت درد نکنه

abbasamir61

عضو جدید
سلام به همه اساتید و مهندسین گل در مورد ساخت کوره اولا حتما باید بگی این کوره رو میخوای برای پخت لعاب استفاده کنی یا پخت سفال و غیره کوره های پخت لعاب دمای بالا تری نیاز داره و اینکه حساسیت دمایی بالایی رو میطلبه ولی سفال این طوری نیست
در مرحله دوم اینکه چه حجمی از کوره رو میخوای به صورت مفید داشته باشی یعنی فضایی که میخوای قطعاتت رو توش بچینی می خوای چند در چند باشه
مرحله سوم اینکه چقدر حاضری برای این کار هزینه بکنی هرچقدر که از موادی با عایقیت کمتری استفاده کنی پرت حرارتی بالاتری خواهی داشت واین یعنی کوره تو بجای اینکه در مدت زمان 2 ساعت به دمای 900 برسه 5 ساعت طول میکشه تا دمای اون رو به 750 یا 800 برسونی و بسیار عوامل دیگه پس بهتره کامل فکر که بکنی و انتظاراتت رو از کوره ای که میخوای بسازی بدونی بعد اقدام کنی

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه اساتید و مهندسین گل در مورد ساخت کوره اولا حتما باید بگی این کوره رو میخوای برای پخت لعاب استفاده کنی یا پخت سفال و غیره کوره های پخت لعاب دمای بالا تری نیاز داره و اینکه حساسیت دمایی بالایی رو میطلبه ولی سفال این طوری نیست
در مرحله دوم اینکه چه حجمی از کوره رو میخوای به صورت مفید داشته باشی یعنی فضایی که میخوای قطعاتت رو توش بچینی می خوای چند در چند باشه
مرحله سوم اینکه چقدر حاضری برای این کار هزینه بکنی هرچقدر که از موادی با عایقیت کمتری استفاده کنی پرت حرارتی بالاتری خواهی داشت واین یعنی کوره تو بجای اینکه در مدت زمان 2 ساعت به دمای 900 برسه 5 ساعت طول میکشه تا دمای اون رو به 750 یا 800 برسونی و بسیار عوامل دیگه پس بهتره کامل فکر که بکنی و انتظاراتت رو از کوره ای که میخوای بسازی بدونی بعد اقدام کنی

توضیحاته خیلی خوبی بود

ممنون

abbasamir61

عضو جدید
همینطور که میدونید من 1 تازه واردم و 1 مشکل گنده گنده دارم اونم اینه که نمیدونم چطوری میتونم پستهایی که توی تاپیکهای مختلف زدم رو دوباره باز بینی کنم مثلا اگه یادم بره که تو کتوم تاپیک نظر دادم یا پست زدم چجوری باید به پستهام دسترسی پیدا کنم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینطور که میدونید من 1 تازه واردم و 1 مشکل گنده گنده دارم اونم اینه که نمیدونم چطوری میتونم پستهایی که توی تاپیکهای مختلف زدم رو دوباره باز بینی کنم مثلا اگه یادم بره که تو کتوم تاپیک نظر دادم یا پست زدم چجوری باید به پستهام دسترسی پیدا کنم

یکم صبر کنید من توضیح کامل رو تو پروفایلتون میذارم تا 10 دقیقه دیگه

maryamsalmaniyan

عضو جدید
به خطر نبودن این 2 روز معذرت میخوام
اول یه سکو با بلوکهای سیمانی و سیمان درست کردم.بعد 2 ردیف آجر روی سکوی سیمانی با کاهگل
قسمت کف کوره که بتون نسوز بود و از کارخونه ی چینی زرین آورده بودم روی روی این آجرا قرار گرفت،در واقع بین سطح سیمانی و بتون های نسوز یک لایه هوا قرار داره و آجرها برای بالا نگه داشتن اون قالبهای بتون به کار رفت
بعد به ترتیب چیدن دیوار آجری بیرونی(آجر معمولی)با کاهگل،چسباندن پتو نسوز به بدنه ی داخلی این دیوار،چیدن دیوار آجری داخل(آجر نسوز)
کار دیوارها که تموم شد(به ارتفاع مورد نظر رسید شروع به زدن سقف کردم
زدن سقفش سخت بود(سقف ضربی)از یه قالب چوبی زیر سقف استفاده کردم

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول یه سکو با بلوکهای سیمانی و سیمان درست کردم.بعد 2 ردیف آجر روی سکوی سیمانی با کاهگل
قسمت کف کوره که بتون نسوز بود و از کارخونه ی چینی زرین آورده بودم روی روی این آجرا قرار گرفت،در واقع بین سطح سیمانی و بتون های نسوز یک لایه هوا قرار داره و آجرها برای بالا نگه داشتن اون قالبهای بتون به کار رفت
بعد به ترتیب چیدن دیوار آجری بیرونی(آجر معمولی)با کاهگل،چسباندن پتو نسوز به بدنه ی داخلی این دیوار،چیدن دیوار آجری داخل(آجر نسوز)

مرسیییییییییییی مریم خانوم

اصلا به ذهنم هم نمی رسید اینجوری کوره بسازن

فک می کردم خیلی کاره دشوار و انجام نشدنی باشه

ممنونم ازت که با حوصله برام توضیح دادی

خدا خیرت بده

موفق باشی همیشه :gol::gol::gol::gol:

maryamsalmaniyan

عضو جدید
وااااااااااااااااااااااااااای
خواهش میکنم عزیزم-من انقد انجا از راهنمایی هاتون استفاده کردم که این در برابرش هیچه
کوره اسمش سخته-ماهیتش چیزیه که هزاران ساله وجود داره،فقط محفظه ای که باید گرم بشه

maryamsalmaniyan

عضو جدید
راستی یه کتابی هست مال عباس اکبری(سفالگره-استاد دانشگاه)که تمام تجربه هاش رو از ساختن کوره نوشته
من نخوندمش،تو سایت کتابخونه ی دانشگاه هنر دیدم
ولی مطمئنم که نوشته های این آقا مفیده

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی یه کتابی هست مال عباس اکبری(سفالگره-استاد دانشگاه)که تمام تجربه هاش رو از ساختن کوره نوشته
من نخوندمش،تو سایت کتابخونه ی دانشگاه هنر دیدم
ولی مطمئنم که نوشته های این آقا مفیده

بازمم ممنونم عزیزم

حتما میرم سراغ کتابش

2 واحد طراحی کوره پاس کردیم آخرشم نفهمیدیم چجوری کوره بسازیم :دی

ولی توضیحاتت خیلی مفید بود و ذهنیتمو عوض کرد

mostafahaghi

عضو جدید
ساخت کوره

ساخت کوره

دوستمان درست می فرمایند ساخت کوره به این آسانی ها نیست چیزهایی که تا به حال درست کردند فقط اتاق گرما بوده نه کوره نتیجشم کاشی های با تاب شکستگی و ضایعات بالا و مشکلات بسیار در تولید .. کوره باید سالها بدون هیچ ضایعاتی با بهترین کیفیت و راندمان کار بکند برای همین کوره فقط در خارج کشور ساکمی و در داخل فقط شرکت ایران مهند هست که توانایی ساختش را پیدا کرده . بد نیست به سایت www.iranmahand.com هم سری بزنید .

mmdsalari

عضو جدید
سلام خانم سلمانیان من راجع به کوره پخت سفال شدیدن نیازمند راهنمایتون هستم

سلام خانم سلمانیان من راجع به کوره پخت سفال شدیدن نیازمند راهنمایتون هستم

سلام خانم سلمانیان من راجع به کوره پخت سفال شدیدن نیازمند راهنمایتون هستم لطفا اگه ممکنه عکسی که از سیستم ساخت کوره سفالتون وعده داده بودینو برای من ارسال کنید ممنون میشم.m.salari62@gmail.com

sara.gholami

عضو جدید

سلام عزیزم...چه طوری میتونم اطلاعات بیشتری ازت بگیرم؟مثلا حداکثر دمایی که کوره ات میتونه تحمل کنه؟یا طول عمرش؟کوره ات برقی یا گازی؟؟؟؟و یه عالمه سوال دیگه؟؟؟:( s.gholami@rocketmail.com