طراحی کاربردی یا طراحی مکانیکی یا بیو مکانیک؟ کدوم یکی بهتره؟ راهنمایی کنین!

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام
من تصمیم داشتم برای ارشد یکی از دو گرایش طراحی کاربردی یا طراحی مکانیکی رو ادامه بدم با توجه به مطالعاتی که داشتم به رشته مهندسی پزشکی گرایش بیو مکانیک هم علاقه مند شدم.
به نظر شما کدام یک از سه گرایشی که گفتم بهتر هستش؟
این معیار ها رو هم حتما بگین:

شریط برا ادامه تحصیل تا دکترا داخل و خارج کشور

بازار کار و میزان درآمد

کاربرد اصلی اون ها داخل کشور

امکان کار صنعتی و طراحی و ساخت وسایل مختلف

سنگینی و سخت بودن دروس

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تصمیم داشتم برای ارشد یکی از دو گرایش طراحی کاربردی یا طراحی مکانیکی رو ادامه بدم با توجه به مطالعاتی که داشتم به رشته مهندسی پزشکی گرایش بیو مکانیک هم علاقه مند شدم.

احتمالاً ادامه تحصیل طراحی کابردی به خاطر گسترشش راحت تره، ولی طراحی مکانیکی متاسفانه اصلاً به گوشم نخورده و نمی دونم چی هست.

بازار کار و میزان درآمد

متاسفانه در ایران بازار کار تا این حد تخصصی نیست، حداقل من که این طوری فکر می کنم. البته در مورد مهندسی پزشکی اطلاعات کمی دارم.

به جز مهندسی پزشکیف اول طراحی و ساخت و در درجه دوم تعمییرات البته این دومی در کشورها ما بازار اصلیه.

فکر می کنم در حد لیسانس کفایت می کنه، چون مقطع ارشد بیشتر برای تئوری و کارهای تحقیقاتیه.

سنگینی و سخت بودن دروس

هیچ چی که در کنترل انسان هست سخت نیست، فقط شوخیه.

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام

احتمالاً ادامه تحصیل طراحی کابردی به خاطر گسترشش راحت تره، ولی طراحی مکانیکی متاسفانه اصلاً به گوشم نخورده و نمی دونم چی هست.

بازار کار و میزان درآمد

متاسفانه در ایران بازار کار تا این حد تخصصی نیست، حداقل من که این طوری فکر می کنم. البته در مورد مهندسی پزشکی اطلاعات کمی دارم.

به جز مهندسی پزشکیف اول طراحی و ساخت و در درجه دوم تعمییرات البته این دومی در کشورها ما بازار اصلیه.

فکر می کنم در حد لیسانس کفایت می کنه، چون مقطع ارشد بیشتر برای تئوری و کارهای تحقیقاتیه.

سنگینی و سخت بودن دروس

ممنون که جواب دادی

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بازار کار و میزان درآمد

سنگینی و سخت بودن دروس

طراحی کاربردی بخونید موضوع پایان نامه تونو بیومکانیکی کار کنید

hassan2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکم بیشتر توضیح میدی دوست عزیز
از چه جهت؟
شنیدم ساخت و تولید تو ایران و تو گرایش جامدات حرف اول رو میزنه و همه کارا هم ساخت و تولیدیه. نظر شما چیه
اولا درطراحی کاربردی شما زمینه وسیع تری برای کار دارید و در صورت علاقه مند شدن ، برای کار تو زمینه های ساخت هم مشکل چندانی نخواهید داشت
و دوم اینکه طراحی ظرفیت بیشتری نسبت به ساخت داره اما فکر میکنم مطالعه برای ساخت و تولید (در صورت داشتن منابع خوب)راحت تر باشه

saeedhashemi1371

عضو جدید
اولا درطراحی کاربردی شما زمینه وسیع تری برای کار دارید و در صورت علاقه مند شدن ، برای کار تو زمینه های ساخت هم مشکل چندانی نخواهید داشت
و دوم اینکه طراحی ظرفیت بیشتری نسبت به ساخت داره اما فکر میکنم مطالعه برای ساخت و تولید (در صورت داشتن منابع خوب)راحت تر باشه

منظور از ظرفیت چیه؟ بازار کار یا پذیرش دانشگاه؟

عاشق پیشه

عضو جدید
سلام

بازار کار و میزان درآمد

سنگینی و سخت بودن دروس
دوست عزیز به نظرم هنوز وارد بازار کار نشدی
چون اگر وارد بازار کار شده بودی اصلا سوال های 2 و 3 و 4 را مطرح نمیکردی
شرایط برای ادامه تحصیل در داخل زیاد مساعد نیست چون در زمان مصاحبه با بهانه های بنی اسرائیلی مواجه میشی در مورد ادامه تحصیل در خارج از کشور را هم زیاد در جریانش نیستم
سختی دروس هم به همت شما بستگی داره

saeedhashemi1371

عضو جدید
دوست عزیز به نظرم هنوز وارد بازار کار نشدی
چون اگر وارد بازار کار شده بودی اصلا سوال های 2 و 3 و 4 را مطرح نمیکردی
شرایط برای ادامه تحصیل در داخل زیاد مساعد نیست چون در زمان مصاحبه با بهانه های بنی اسرائیلی مواجه میشی در مورد ادامه تحصیل در خارج از کشور را هم زیاد در جریانش نیستم
سختی دروس هم به همت شما بستگی داره

سلام
نه هنوز وارد بازار کار نشدم.
یکم بیشتر توضیح میدی. چرا نباید این سوالا رو پرسید؟؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما خودت ساخت و تولید خوندی؟ چرا برای حرفی که میزنی دلیل نمیاری؟ چرا ساخت و تولید رو بی خیال بشم؟
ده تا کتاب میخونی که بیست تا سوال ازش میاد هرسال نصف سوالاتش غلطه کافی تایپیک ارشد 92 رو بخونی ببینی چ ظلمی در حق ساخت و تولید ها میشه

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی رو کی گفته؟
منظورم توجه به اون تو طراحی سوال و گرایش های کارشناسی و ........ هستش
لطفا اگه توضیحی دارین مطرح کنین و مباحث حاشیه ای رو مطرح نکنین
با تشکر
شرمنده اما توضیحات و اظهارنظرتون کانلا اینو نشون میده که کم تجربه اید-کلا واسه ارشد و بازار کار دو گرایش سیالات و جامدات خوبه و بقیه متاسفانه اسمی از گرایش های مکانیک رو یدک میکشند این هم تو بازار کار و هم ارشد صادقه

saeedhashemi1371

عضو جدید
شرمنده اما توضیحات و اظهارنظرتون کانلا اینو نشون میده که کم تجربه اید-کلا واسه ارشد و بازار کار دو گرایش سیالات و جامدات خوبه و بقیه متاسفانه اسمی از گرایش های مکانیک رو یدک میکشند این هم تو بازار کار و هم ارشد صادقه

ممنون از این که جواب دادید
دوست عزیز اگه تجربه داشتم تو این زمینه که دیگه سوال نمی پرسیدم. از تجربه خودم استفاده می کردم.