طراحی خطوط تولید

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی یک مطلب را یادم رفت عرض کنم

من کل کتابهای الکترونیکی و آرشیو کتابهای فنی و مهندسی که مدیران باشگاه توی فروشگاه این سایت میفروشند ازشان خریداری کرده ام
تعداد کتابها فکر کنم حدود 10 هزار تائی باشه
روی اون هم میتونید حساب کنید
اگر هم داخل اونها پیدا نشد میتونم بگردم براتون هر متنی خواستید پیدا کنم.

sosmar

کاربر بیش فعال
سلام.
من دوست دارم تو این پروژه باشم
از 2شنبه هم وقتم کامل آزاد می شه .
لطفا بگید که از کجا شروع کنم .

با تشکر
مهدی

bahrami1678

عضو جدید
سلام جینگیلبرت عزیز و سایر دوستان
داداش توی این مطالبت چیزی درباره دستگاه های خط تولیدش هم چیزی یافت میشه ؟ توی صفحات وب یک سری مطالب پیدا کردم ولی اصلا کافی نیست و با توجه به مشغله کاری نمیتونم بیشتر از این جستجو کنم. اگر مطالب مفیدی داری ممنون میشم واسم بفرستی

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اینکه من هم مشغله کاری ام زیاد هست ولی سعی میکنم بررسی کنم
چند روز بود مسافرت بودم همین الان رسیده ام
رفته بودم با چند نفر از مسئولین دولتی توی شهرهای دیگه درباره پروژه مشورت کنم و کمک بگیرم

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

mina74

اخراجی موقت
طراحی در مهندسی مکانیک

طراحی در مهندسی مکانیک

Mechanical Engineering Design

سال 2006 | 1059 صفحه | ISBN: 0390764876 | 18 M |

توضیحات:
نسخه هشتم از کتاب “طراحی مهندسی مکانیک” با حفظ رویکردی اساسی خود را به مدت ۴۰ سال به استانداردی در حوزه طراحی ماشین‌ها تبدیل نموده است.
این کتاب با ترکیب تمرکز مستقیم روی اصول مدرسان و تاکید مدرنی روی طراحی و برنامه‌های کاربردی جدید، مورد توجه عموم قرار گرفته است.
موارد کلیدی اضافه شده به این اثر در نسخه هشتم عبارتند از:
یک مطالعه موردی اساسی که به‌منظور روشن‌سازی پیچیدگی‌های طراحی یک سیستم انتقال قدرت، یک مطالعه موردی اساسی که به‌منظور روشن‌سازی پیچیدگی‌های طراحی یک سیستم انتقال قدرت، توسعه یافته است و فصل جدید در ارتباط با المان‌های محدود.
علاوه‌براین، این کتاب با منابع آموزشی همانند “FE Exam”، آموزش‌های طراحی ماشین، شبیه‌سازی در MATLAB، و خلاصه‌ای در رابطه با چهره‌های مهم، تکمیل شده است.

دانلود کتابهای مهندسی مکانیک

کتاب، بزرگ‌ترین اختراع بشر است. "ویلیام شکسپیر"

amz_ir

عضو جدید
با سلام
من پیشنهاد می دهم که جناب جینگلبرت از اون جایی که فعال ترین در این گروهند به عنوان مدیر منصوب بشوند و یک تقسیم وظایفی بر اساس آن چه که قبلا هم فرمودند، بکنند
تا گروه از این بیکاری در بیاد
با تشکر

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
من پیشنهاد می دهم که جناب جینگلبرت از اون جایی که فعال ترین در این گروهند به عنوان مدیر منصوب بشوند و یک تقسیم وظایفی بر اساس آن چه که قبلا هم فرمودند، بکنند
با تشکر

تشکر از لطف شما ولی رشته بنده مکانیک نیست و از طرف دیگر جناب TSP.CO مدیر انجمن مکانیک هستند
بنده درمباحثی مانند برق و الکترونیک، کامپیوتر و سخت افزار و نرم افزار و سامانه های شبیه سازی و مدل سازی، مهندسی صنایع و مدیریت پروژه،
مباحث شیمیائی و فرایندهای تولید مباحث اقتصادی و مالی و مباحث شخصیت حقوقی و اخذ مجوزهای صنعتی و این جور موارد
تجربه و اطلاعات دارم ولی در زمینه ماشین سازی اطلاعاتم واقعا بسیار کم هست.
دو روز پیش با یکی از مسئولین درجه اول استانداری اذربایجان شرقی صحبت کردم و با اینکه به خاطر زلزله سرشان شلوغ بود
ولی اگر دوستان با جدیت دنبال کار را بگیرند
قول حمایت از چند تن از مسئولین از تهران و تبریز گرفتم
باید خوب کار کنیم و کار را به جاهای خوب برسانیم تا مورد حمایت مسئولین قرار بگیریم

البته نظرم این نیست که همین الان سراغ تولید برویم بلکه منظورم این است که اگر مطالعات و طراحی های خود را خوب تکمیل کنیم
در مرحله آخر که نمیدانم یک سال یا چند سال طول خواهد کشید امتیازها و حمایتهای خوبی میتوانیم بگیریم که اگر نیاز باشد میتوانم
از مسئولین قول کتبی هم بگیرم.

tsp.co

عضو جدید
با سلام
با تشکر
دوست عزیز مشکل مدیریت نیست!
وظیفه شما که مشخص شده! مشکل اینه که کسی اینجور کارها رو جدی نمیگیره! من خیلی سعی کردم ولی تا الان موفق نشدم تو این تالار یه گروه جدی رو جمع و جور کنم!
ما هنوز الفبای تحقیق رو نمی دونم و می خواهیم که یک شبه راهی رو کشورهای دیگه مثل ژاپن تو چند ده سال رفتن رو اون هم با عدم واقعیت گرایی طی کنیم!
عزیز من باید زحمت کشید و خودمون رو باور کنیم! فقط همین!
با دونفر میشه این کار عظیم رو جلو برد؟ شما بگو میشه؟
به هر حال من نامید نمی شم و هنوز منتظرم!
اگر فکر می کنین که مشکل از مدیریته من از همین الان مدیریت این پروژه رو تحویل میدم!

bahrami1678

عضو جدید
سلام
من شدیدا نیاز به چندتا فیلم از خط تولید الیاف کربن دارم. مطالعاتم نشون میده که خیلی از کارهای تولید این الیاف سری و در اختیار کشور های خاصیه. ولی ناامید شیطانه
اگر کسی میتونه چند تا لینک خوب معرفی کنه. خودم چند تیکه فیلم پیدا کردما ولی به درد نمیخورن
ممنون

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من شدیدا نیاز به چندتا فیلم از خط تولید الیاف کربن دارم. مطالعاتم نشون میده که خیلی از کارهای تولید این الیاف سری و در اختیار کشور های خاصیه. ولی ناامید شیطانه
اگر کسی میتونه چند تا لینک خوب معرفی کنه. خودم چند تیکه فیلم پیدا کردما ولی به درد نمیخورن
ممنون

این که کارهای تولید الیاف کربن سری و در اختیار کشورهای خاصی هست دلیل بر این نیست که ما نمیتوانیم انجام بدهیم
آن گونه که تصور نموده اید نیست
من چند سال پیش در اخبار خوانده بودم که شرکتهائی از ایران تکنولوژی تولید الیاف کربن را به دست آورده بودند
به دست آوردن تکنولوژی یعنی که آنها در مقیاس غیر صنعتی به تولید رسانیده اند.
بدون اینکه از کشورهای خاصی تکنولوژی سری را خریداری کنند.
بنابر این تکنولوژی انقدر هم که فکر میکنید خیلی سری نیست بلکه متاسفانه اکثر مردم دنیا راحت طلب هستند
کسی دنبال تحقیق و توسعه نمیرود
نمونه اش همین باشگاه که اکثر پستها دنبال تهیه مقاله و مطلب برای پاس کردن درسهایشان است و از هزار نفر یک نفر ممکن است اینجا دنبال تحقیق و ارتقاء دانش خود باشد.
جامعه که جای خود دارد.
مراکز علمی بزرگ و تحقیقاتی هم که آنقدر کار نشده روی دستشان باد کرده که از این همه فرصت تحقیقاتی با یک دست یکی دو تا را میتوانند بردارند
و امکان کار روی همه چیز وجود ندارد.

بله تکنولوژی تولید الیاف کربن سری و مخفی هست اما انگونه که فکر کنیم دست نیافتنی نیست نمیباشد
فرایند تولید همین است که در پستهای بالا اشاره شد و همین فرایندها مانند کربونیزاسیون و پلیمریزاسیون و گرافیتاسیون و اکسیداسیون
فرایندهای خیلی ساده ای هستند

هفته گذشته از یک شرکت چینی یک دستگاه کربونسزاسیون ذغال را پرسیدم به قیمت 10 میلیون تومن گفتند.

یادم میاد یک شرکت ایرانی که تولید آزمایشی الیاف کربن انجام داده بود به وزارت صنعت ومعدن اعلام کرده بود اگر به آنها 20 میلیارد تومن وام بدهند
آنها طرح خود را به تولید صنعتی میتوانند برسانند.

و البته بعدا که جستجو کردم دیدم با نصف آن یعنی ده میلیارد هم میتوان تولید کرد.

ده بیست میلیارد تومن در مقابل پروژه هائی مانند ذوب آهن و آلومینا و سیمان و پتروشیمی و پالایشگاه و غیره رقم بسیار کوچکی است.

با ده بیست میلیارد تومان الان توی شهرهای بزرگ ساختمانهای چند طبقه ساخته میشود.
که اگر پول یک ساختمان وسط گذاشته شود بودجه احداث کارخانه تولید الیاف کربن تامین میشود.

پس خط تولید الیاف کربن انقدر که فکر میکنید سری نیست.

در فایلهای ضمیمه زیر دو تا فایل هست که یکی یک صفحه مطالعه امکان سنجی تولید الیاف کربن و دیگری دو صفحه مطالعه امکان سنجی کامپوزیتهای الیاف کربن هست
که مقدار سرمایه مورد نیاز و غیره در آنها توضیح داده شده است

این مطالعه را شرکتهای مشاور به سقارش دولت انجام داده اند شاید مال چند سال پیش باشد ولی مطالب مفیدی دارد:

پیوست ها

• 926_84.pdf
    59.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • carbon-composite.pdf
    67 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

bahrami1678

عضو جدید
ممنون
بله حق با شماست. البته من منظورم این نبود که نمیشه به تکنولوژی تولیدش دست یافت بلکه مطالبی که توی سایت های مختلف هست جملگی ناقص اند و بعضی جاهارو سانسور کردن. این کار عمدا اتفاق افتاده. برای طراحی خط تولید من نیاز به تمامی مشخصات دارم . دما ، فشار ، رطوبت و غیره . حتی نوع موادی که قراره میکس بشن ، کاتالیست ها و غیره ; تا از نوع و شدت خورندگی باخبر بشم ( برای تعیین متریال دستگاه ها ) و راه رو درست برم.
باز هم ممنون

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همان طور که قبلا عرض کردم بنده ماشین سازی بلد نیستم

و مباحثی که از دستم بر میاد را سعی میکنم انجام بدهم

در لینک زیر نرم افزار کامفار که به سفارس سازمان ملل برای تهیه مطالعه امکان سنجی طرح های تولیدی و سرمایه گذاری تولید شده است
از سایت سازمان توسعه صنعتی ملل متحد قابل داون لود است:

این نرم افزار پولی است و قفل شکسته آن در بازار چند صد هزار تومان فروخته میشود که البته محدودیت نصب دارد و حتی قفل شکسته را روی هر کامپیوتری نمیتوان نصب کرد.

با این نرم افزار شما میتوانید مدل مالی و اقتصادی طرح را تولید نمائید که این مدل یک مدل ریاضی برای توجیه مالی و اقتصادی طرح و پیش بینی سود اجرای طرح میباشد
و در تصمیم گیری های انتخاب تکنولوژی و تعیین ظرفیت تولید و خیلی موارد به شما کمک خواهد کرد.

این نرم افزار که از لینک زیر قابل داون لود است دمو نرم افزار است که از سایت سازمان ملل میتوانید داون لود نمائید
با این دمو شما میتوانید طراحی و مدل سازی انجام بدهید ولی ذخیره و پرینت نمیتوانید بکنید.

سعی میکنم به زودی یک مدلی از الیاف کربن را طراحی کرده و فایل ان را اینجا قرار بدهم تا با این نرم افزار باز کرده و ان را بررسی کنید تا به ابعاد طرح بیشتر مسلط شوید:

جزوه آموزشی:

http://rapidshare.com/files/99048092/CAMFAR.rar

http://www.irebooks.com/article317.html

در این صفحه توضیحات کامل را ببینید:

http://www.unido.org/index.php?id=o3405

در این صفحه می توانید فایلهای قابل دانلود را مشاهده کنید:

ftp://ftp.unido.org/COMFAR

http://www.rasekhoon.net/software/download-3249.aspx

[h=6]COMFAR III Expert - Demo Versions[/h]

• COMFAR III Expert Demo - All languages (9.3Mb)
  • COMFAR III Expert Demo - Arabic (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Chinese (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Croatian (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Czech (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - English (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Farsi (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - French (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - German (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Indonesian Bahasa (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Italian (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Japanese (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Korean (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Mongolian (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Polish (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Portuguese (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Russian (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Serbian (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Slovak (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Spanish (3.9MB)
  • COMFAR III Expert Demo - Turkish (3.9MB)

COMFAR III Expert Demo - All languages (9.3Mb)

ftp://ftp.unido.org/COMFAR/c3demo.exe

COMFAR III Expert Demo - Farsi (3.9MB)

ftp://ftp.unido.org/COMFAR/c3demo34.exe

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون
بله حق با شماست. البته من منظورم این نبود که نمیشه به تکنولوژی تولیدش دست یافت بلکه مطالبی که توی سایت های مختلف هست جملگی ناقص اند و بعضی جاهارو سانسور کردن. این کار عمدا اتفاق افتاده. برای طراحی خط تولید من نیاز به تمامی مشخصات دارم . دما ، فشار ، رطوبت و غیره . حتی نوع موادی که قراره میکس بشن ، کاتالیست ها و غیره ; تا از نوع و شدت خورندگی باخبر بشم ( برای تعیین متریال دستگاه ها ) و راه رو درست برم.
باز هم ممنون

بله این قسمت حق با شماست
چنین چیزی وجود دارد و بخش مهم و کلیدی تولید معمولا با نام دارائیهای نامشهود و سرمایه ای در اختیار شرکتهای دارنده تکنولوژی هست
این مباحث که شاید چند سطر فرمول و یا نقشه و غیره و یا یک جمله توصیف باشند معمولا میلیاردها تومان قیمت دارند و سرمایه گذاران
به این فرمولها پول پرداخت میکنند و خریداری میکنند.
وقتی ما دنبال پیدا کردن فرمول هستیم به این کار میگویند مهندسی معکوس
و البته اگر عین همان فرمول را که دست دیگری است استفاده کنیم به این کار میگویند دزدی تکنولوژی

ولی اگر این تکنولوژی را مورد بررسی قرارداده و ان را بهینه سازی کرده تکنولوژی جدید و به صرفه تر و قابل رقابت تر ارائه بدهیم به این کار میگویند تولید دانش
که یکی از با ارزش ترین کارهائی است که بشر انجام میدهد.

معمولا برای اینکه بتوان بخش مهمی از این فرمولهای سری را پیدا کرد بهترین مرجع مراجعه به اداره ثبت اختراعات داخل و خارج کشور است
توی اینترنت میتوانید دنبال موتورهای جستجو گرد پتنت بگردید و اختراعات زیادی درباره فرایندهای تولید و ماشین آلات مورد نیاز میتوانید پیدا کنید
که ثبت شده اند ولی این اختراعات شاید 99درصد کار باشد و ان یک درصد فوت و فن استادی است که به کسی نمیدهند حتی اگر بخرید هم به شما نمیگویند
و مخصوص خود نگه میدارند و ما باید ان را به نوعی پیدا کنیم
اگر به پستهای اولیه سر بزنید من این مسئله را اشاره کردم که اگر بخواهیم خط تولید الیساف کربن بزنیم کار ما اسان است
ولی وقتی بخواهیم تکنولوژی تولید بکنیم سخت ترین و مشکل ترین کار را انتخاب کرده ایم.

در هر حال نمیدانم چرا مدیر این تاپیک سخت ترین شاخه را در این زمینه انتخاب کرده اند.

از بین دو نوع تکنولوژی الیاف کربن تولید الیاف از پلی اکریل سخت ترین و مشکل ترین روش تولید است که هزینه و پیچیدگی زیادی دارد.

و در بین تولید نیز تولید ماشین الات تولید کننده الیاف کربن در اصل مانند اختراع مجدد چرخ است که بسیار مشکلتر از راه اندازی کارخانه تولید الیاف کربن است.

حالا این پیچیدگی در پیچیدگی را چرا انتخاب کرده اند نمیدانم ولی در هر حال من روزی چند دقیقه وقت میگذارم و قبل از همه خودم بیشتر یاد میگیرم.
حدود پنج سال است به بحث الیاف کربن علاقه مند شده ام و در اوقات فراغت درباره ان مطالعه میکنم.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کامپوزیتها (مواد چند سازه ای یا کاهگل های عصر جدید )رده ای از مواد پیشرفته هستند که در آنها از ترکیب موادساده به منظور ایجاد موادی جدید با خواص مکانیکی و فیزیکی برتر استفاده شده است.اجزای تشکیل دهنده ویژگی خود را حفظ کرده در یکدیگر حل نشده و با هم ممزوج نمی شوند.استفاده از این مواد در طول تاریخ نیز مرسوم بوده است مانند آجرهای گلی که در ساخت آنها از تقویت کننده کاه استفاده می شده است .هنگامی که این دو باهم مخلوط بشوند در نهایت آجرپخته بدست می آید که بسیار ماندگار تر و مقاوم تر از هر دو ماده اولیه یعنی گل و کاه است.

تقسیم بندی مواد کامپوزیت:
1)کامپوزیتهای زمینه سرامیکی. ( CMC )
2)کامپوزیتهای زمینه فلزی. ( MMC)
1)کامپوزیتهای زمینه پلیمری. ( CMC )

رایجترین دسته کامپوزیت های زمینه پلیمری هستند که بیش از 90 درصد مصرف جهانی کامپوزیت را به خود اختصاص داده اند.

فایبرگلاس‌ها یا الیاف شیشه متداولترین الیاف مصرفی کامپوزیت‌ها در دنیا و ایران است . انواع الیاف شیشه عبارتند از انواع E ، C ، S و کوارتز. ترکیب الیاف شیشه نوع E یا الکتریکی ، از جنس آلومینوبور و سیلیکات کلسیم بوده و دارای مقاومت ویژه الکتریکی بالایی است.الیاف شیشه نوع S ، تقریباْْ 40 درصد استحکام بیشتری نسبت به الیاف شیشه نوع E دارند. الیاف شیشه نوع C یا الیاف شیشه شیمیایی ، دارای ترکیب بور و سیلیکات کربنات دو سود بوده و نسبت به دو مورد قبل پایداری شیمیایی بیشتری بخصوص در محیط‌های اسیدی دارد. الیاف شیشه کوارتز ، بیشتر در مواردی که خاصیت دی‌الکتریک پایین نیاز باشد، مانند پوشش آنتن‌ها و یا رادارهای هواپیما استفاده می‌شوند.

نقاط قوت کامپوزیتها:
وزن کم این مواد در عین بالا بودن نسبت مقاومت به وزن آنها (حتی تا 15 برابر برخی از فولادها )
مقاومت بالا نسبت به خوردگی.
وجود روش های مختلف ساخت و امکان تولید اشکال پیچیده و متنوع.

موارد کاربرد کامپوزیت:
1)صنعت هوا-فضا:ساخت بدنه هواپیما .ساخت پره های توربین بادی و پره های هلی کوپتر.پوشش رادار هواپیما.
2)صنعت نفت وگاز:به منظور ترمیم و تقویت سازه های فرسوده و ترمیم لوله های فرسوده نفت و گاز -.عایق توربین.(کامپوزیت ها با توجه به ساختار شبکه ای و طولی ای که دارند گرما را فقط در جهت طولی منتقل می کنند و نه عرضی بنابر این به عنوان عایق گرما برای دیواره توربین ها مناسب می باشند.-نقل قول از دکتر مظاهری رئیس گروه آیرودینامیک وپیشرانش دانشکده هوا-فضای شریف.)
3)صنایع دریایی:ساخت بدنه کشتی و تاسیسات فرا ساحلی.
4)صنعت ساختمان:پوشش کف -نما-سقف و برج های خنک کننده.
5)صنعت خودرو سازی:ساخت خودره ای سبک و در نتیجه کم مصرف تر.

مصرف سرانه مواد کامپوزیتی در کشور :
مصرف سرانه مواد کامپوزیتی در کشور یک دهم سرانه مصرف در کشورهای پیشرفته است و سالانه بیش از 6 میلیون تن مواد کامپوزیتی به ارزش 145 میلیارد دلار در صنایع مختلف جهان مصرف می‌شود. دکتر مهرداد شکریه، رئیس موسسه کامپوزیت ایران با اعلام این مطلب افزود: سرانه مصرف کامپوزیت در کشورهای پیشرفته جهان 3 کیلوگرم است در حالی که این سرانه در کشور ما تنها 3/0 کیلوگرم است.به گفته عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران ایران از نظر سرانه مصرف مواد کامپوزیتی، همرده کشورهای آسیایی قرار دارد. وی با اشاره به این که علت پایین بودن سرانه مصرف مواد کامپوزیتی در این قاره وسعت این قاره و نیز وجود کشورهای فقیر در این منطقه است، در عین حال از کشور ژاپن با سرانه 5/4 کیلوگرم در سال به عنوان نمونه‌ای از یک کشور آسیایی پیشرفته با مصرف سرانه مواد کامپوزیتی بالا نام برد.

منابع:گروه علوم روزنامه شرق-روزنامه هموطن سلام-شبکه رشد-روزنامه شریف-سایت پژوهشگاه پلیمر وپتروشیمی ایران

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خبر جدید مطلب جدید حرکت جدید چیزی هست ما هم استفاده کنیم؟

میگم تا افراد پیدا بشوند شروع کنیم یک تمرین را انجام بدهیم؟

توی طراحی خط تولید یک ماشین مثلا پلیمریزاسیون را چگونه طراحی میکنند؟

تک تک قطعات و پیچ و مهره را از ابتدا تا انتها یک یک نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی میکنند یا روشهائی برای طراحی سریع آنها هست؟

آیا راهی هست سریعتر بتوان این طراحی را انجام داد یا اینکه باید چند سالی نشست و تمامی پیچ و مهره ها را یک یک طراحی کرد؟

amz_ir

عضو جدید
طراحی

طراحی

خبر جدید مطلب جدید حرکت جدید چیزی هست ما هم استفاده کنیم؟

میگم تا افراد پیدا بشوند شروع کنیم یک تمرین را انجام بدهیم؟

توی طراحی خط تولید یک ماشین مثلا پلیمریزاسیون را چگونه طراحی میکنند؟

تک تک قطعات و پیچ و مهره را از ابتدا تا انتها یک یک نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی میکنند یا روشهائی برای طراحی سریع آنها هست؟

آیا راهی هست سریعتر بتوان این طراحی را انجام داد یا اینکه باید چند سالی نشست و تمامی پیچ و مهره ها را یک یک طراحی کرد؟

با سلام
همانطور که مستحضرید ابتدا طرح کلی را می کشند
بعد آن را بهینه می کنند
و بعد جزییاتی از قبیل محل پیچ و مهره ها را آماده می کنند
ولی همانطور که گفتید باید محل تمام آن ها را مشخص کرد
البته در کارهای مکانیکی اصولا تمام مراحل روی نقشه ممکنه پیاده نشه و توی اسمبل توسط سازنده بدون نقشه اجرا بشه!!
ولی در هر صورت صحیح و منطقی همون هست که گفتید، این کار چند سال طول نمی کشه، اتفاقا یکی از راحت ترین و کم هزینه ترین بخش کار، تهیه ی همین نقشه های ساخت است
با تشکر

bahrami1678

عضو جدید
سلام
به نظر من باید تیم شیمی و مواد باید مشخصات دقیق و شرایط کاری دستگاه هارو تعیین کنند و بعدش تیم مکانیک از روی اون داده ها کار طراحی رو شروع کنند.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تشکر و تبریک عید فطر

تاحالا کسی یک خط طراحی کرده که از تجربه و روش کار برامون توضیح بده؟

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پلی متیل متا کریلات (اکریلیک ،PMMA)

آبان ۱۳۸۹ زمانی کاوه،سعیدی،اصغری

پلی متیل متا کریلات (اکریلیک ،
PMMA)

پلیمرهای اکریلیک (پلی متیل متاکریلات)،از خود خواص نوری و مقاوم در برابر آب و هواهای گوناگون بسیار عالی ای را نشان می دهند یعنی وقتی در معرض تماس با شرایط جوی قرار می گیرند،مقاومت بالایی دارند و در برابرهوازدگی و شرایط محیطی (دما،فشارو رطوبت یا بخار آب) بسیار مقاوم می باشند. همچنین در محدوده رنگی بسیار متنوعی ، به رنگ­های شفاف در برابر عبور نور ((Transparent، نیم شفاف (Translucent) و مات یا کدر (opaque) می­باشند. اکریلیک ها از پلیمرها و کو پلیمرهایی تشکیل شده­اند که منومرهای اصلی آنها به دو خانواده، استر- اکریلاتها و متا کریلاتها تعلق دارند. ورقه های اکریلیک شفاف و سخت از متیل متاکریلات تهیه شده اند،همچنین رزینهای اکسترژن و قالب گیری در یک محلول پیوسته از متیل متا کریلات که با درصد کمی از اکریلاتها یا متاکریلاتها، کوپلیمریزه شده است،ساخته می شوند.

متیل متاکریلات،از طریق یک فرایند دو مرحله ای که در طی آن استون و هیدروژن سیانید با هم واکنش می دهند تا استون سیانوهیدرین به دست آید،تولید شده است، تولید شده است. سپس، این ترکیب در حضور اسید سولفوریک غلیظ با متانول حرارت داده می شود تا منومر MMA،به دست آید. منومرهای اکریلیک از طریق فرایندهای پلیمریزاسیون رادیکال آزاد که به وسیله آغازگرهای پروکسیدی،شروع می شوند، پلیمریزه شده و PMMA را به وجود می اورند. یک آغازگر (lnitiator) منومری فعال در دماهای بالاتر موجب پیشرفت واکنشی می گردد که بسیار شدید و گرمازاست،به طوری که گرمای آزاد شده بایستی به نحوی از سیستم خارج شده و مهار گردد.

فرمولاسیونهای گوناگون پلاستیکها هم در وزن مولکولی و هم در خواص فیزیکی – مکانیکی اصلی، همانند سرعت جریان پلیمر مذاب (MFI)، مقاومت حرارتی و چقرمگی با هم تفاوت دارند. فرمولاسیونهای ویژه ای وجود دارند که سطوح مات و بی جلا را پدید آورند و یا اینکه نور فرابنفش را جذب یا از خود عبور می دهند. آنها همچنین در محدوده کاملی از رزینهای رنگی ، به صورتهای شفاف، نیمه شفاف و مات یا کدر، قابل دسترس می باشد.

مزایای اکریلیک

- شفافیت نوری عالی

- سختی سطح عالی

- قابلیت تحمل عالی در برابر شرایط آب و هوایی گوناگون،مقاومت عالی در برابر هوازدگی و شرایط جوی، مقاومت بالا در برابر نور خورشید.

- صلب و انعطاف ناپذیرهمراه با استحکام ضربه ای خوب

- پایداری ابعادی عالی و کاهش حجم و شرینک یا انقباض درون قالبی پایین

- شکل دهی گرمایی آنها با چقرمگی دومحوری، یا دوبعدی، افزایش می یابد.

معایب و محدودیتهای اکریلیک

- مقاومت کم در برابر حلال،به ویژه به وسیله کتونها، استرها،کلروکربنها، هیدروکربنهای آروماتیک و فرئون براحتی تحت حمله قرار می گیرد.

- قابل احتراق،دمای سرویس پیوسته یا درجه حرارت کاری مداوم به 160درجه فارنهایت محدود شده است.

- انواع تجاری انعطاف پذیر قابل دسترس نمی باشند.

- رطوبت موجب تغییرات ابعادی در قطعات قالب گیری شده می گردد.

کاربردهای نوعی اکریلیک

- خودرو: چراغها یا نورهای عقب، عدسیهای نوری پارکینگ، نشانه های تزئیناتی، و پلاکهای ماشین یا تابلوها ی ویژه نوشتن اسم.

- لوازم خانگی: نگهدارندها و قاب عکسها و کالاهای تزئیناتی

- کالاهای شفاف: قابل استفاده در رنگین کمانی از رنگهای درخشنده، ماده ای ایدهآل برای بسته بندی، جواهرات و نشانه ها

- وسایل الکترونیکی:از این پلیمر در پوشش دادن تخته مدار چابی استفاده شده است.

شماره تعرفه :39061000 پلی ( متا کریلات متیل )

منبع:
http://parslian.org/articles/chemical-microbic/54--pmma.html

مطالعه بیشتر:
http://en.wikipedia.org/wiki/Methyl_methacrylate

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
لغت نامه نساجی:

http://www.parslian.org/myfiles/Textile Dictionary.pdf

نرم افزار دیکشنری نساجی و سلولزی:

http://www.parslian.org/myfiles/Textile Dictionary.rar

بروشور شرکت آزمایشگاهی که برای آزمایش نمونه مواد اولیه و محصولات تولیدی ممکن است نیاز به سفارش آزمایشات باشد:

http://www.parslian.org/myfiles/Brochure.zip

داون لود 66 صفحه رنگی مجله شیمی رشد:

http://www.parslian.org/myfiles/roshd.pdf

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کربوکسی متیل سلولز (CMC)
شهریور 1390 /علیرضا

مقدمه

کربوکسی متیل سلولزکه ابتدا در آلمان کشف و سپس در آمریکا و بعد در سایر کشورهای غربی گسترش یافته ، دردو گرید صنعتی و غذایی به صورت فراگیر مورد استفاده قرار می ‌گیرد. کربوکسی متیلسلولز یا CMC عبارت است از یک گرد سفید رنگ ، بی بو ، بدون رنگ ، قابل تعلیق در آب وتحت شرایط نرمال غیر قابل تخمیر می‌ باشد. از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی مورد لزومدر محیط استفاده معمولاً از آن به جای نشاسته و مواد طبیعی محلول در آب که نسبتاًگران ‌قیمت هستند مانند آلژینات سدیم ، حنزه ایرلندی ، صمغ تراگاکانت و ژلاتین استفادهمی‌ گردد.

به دلیل جهات اقتصادی آن در سال های اخیر مورد توجه خاص قرار گرفته است وپیشرفت‌ های عمده ‌ای در تکنولوژی و کیفیت و کاربری این محصول صورت گرفته است. اینپیشرفت‌ ها امکاناتی را فراهم آورده است تا بتوان از کربوکسی متیل سلولز درکاربردهای بسیاری نظیر خوراکی ، دارویی ، صنایع شوینده ، رنگ ورزینو رونمای ساختمان ، چسب‌ ها ، نساجی ، چاپ و تکمیل پارچه ،کاشی و سرامیک ، سفال و چینی ، کاغذ ، الکترود جوشکاری ، فرش و موکت ، گل حفاری چاه‌ هاینفت ، تخته‌ های چند لایه ، چرم مصنوعی و مواد‌آرایشی ، سموم و آفت کش ها و غیره استفادهکرد.
ویژگی‌ های کاربردی CMC
علاوه بر غلظت بخشی ، چسبندگی و ایجاد استحکام ،عامل انتشار ، عامل نگهدارنده آب ،حفظ حالت کلوییدی ، تثبیت کننده ، عامل تعلیق‌ساز ،امولسیون ‌ساز و عامل تشکیل لایه است. به دلیل ویژگی های متنوع ، CMC در طیفگسترده‌ ای استفاده می‌ شود.

این ماده به سرعت در آب سرد و گرم حل می‌ شود و اساساًدر مواردی که کنترل ویسکوزیته هدف ‌باشد از این ماده استفاده می‌گردد زیرا CMC حتی در حضور یون کلسیم نیز ژل تشکیل نمی‌ دهد. این که این ماده عامل کنترل ویسکوزیتهاست باعث شده تا از آن به عنوان غلظت‌ دهنده ، تثبیت‌کننده ، امولسیون ‌ساز (مانندپروتئین شیر) و عامل تعلیق ساز بهره جست.
خواص فیزیکی
1-حلالیت 2-ویسکوزیتهدر محلول 3-فعالیت سطحی 4-خواص ترموپلاستیکی 5-پایداری (در مقابل تخریبات بیولوژیکی ،گرما ، هیدرولیز و اکسیداسیون)
دلایل تکنولوژیکی برای استفاده از آن:
1.
غلظتبسیار اندکی لازم است.
2.
انواع گریدهای آن با ویژگی‌ های سازگار یافته برای مصارفگوناگون قابل تولید می ‌باشد.
3.
بدون مزه و بو و بی رنگ می‌ باشد.
4.
نسبت بهمحصولات طبیعی اصلاح نیافته مقاومت بیشتری در مقابل میکروب ‌ها دارد.
5.
تواناییحفظ ویژگی ‌ها در شرایط متغیر را دارا است.
6.
حلالیت بالا حتی در آب سرددارد.
7.
عامل ناروانی و غلیظ‌ کننده می‌ باشد.
8.
توانایی ایجاد تعلیق پایداردارد.
9.
امولسیفایر
10.
تشکیل لایه محافظ
11.
بهبود ویژگی هایرئولوژی (تغییر شکل ماده)
12.
جلوگیری از رشد کریستال ‌ها
13.
جلوگیری ازانعقاد محصولات دارای نشاسته
14.
جلوگیری از نرم و سفت شدن
15.
اصلاحساختار و بافت
16.
حجیم‌ کننده
کاربردهای CMC فقط کافیست شما نیازهایخود را با ویژگی‌های CMC ارتباط دهید و گرید مناسب جهت مصرف مورد نیاز خود راانتخاب کنید. کاربردهای CMC در صنایع مختلف به شرح ذیل می ‌باشد:

1- مصارف خوراکی: ویژگی ‌های کاربردی این گرید غلظت‌ دهندگی ، امولسیون کننده ، نگهدارنده وجذب کننده آب ، نگهدارنده و تثبیت‌کننده ، عامل حفظ شکل و ظاهر (رئولوژی) می‌باشد ، کهبا داشتن این ویژگی ‌ها می‌تواند به جای ژلاتین و مواد دیگر استفاده شود که نه تنهااز لحاظ اقتصادی به صرفه است بلکه باعث حفظ طعم واقعی و تازگی غذا است و مدت زمانقابل مصرف بودن ماده غذایی را بالا می‌ برد و یکی از ضروری‌ ترین افزودنی‌ های خوراکیمحسوب می ‌شود که هم اکنون به طور گسترده ‌ای در بستنی با کیفیت بالا جهت مقاومت دربرابر ذوب شدن ، در تولید انواع شیرینی ، بیسکویت و کیک ، کلوچه ، آب ‌نبات ، انواعآب میوه و نوشیدنی‌ های مایع ، محصولات لبنی و گوشتی ، غذاهای منجمد ، ماکارونی فوری ،کنسروها و کمپوتهای میوه استفاده می‌ گردد و همچنین CMC می‌ تواند برای پایدار کردنو محافظت از پروتئین ‌ها به وی‍ژه پروتئین سبوس مصرف شود.

2- مصارف CMC در مواد دارویی ، آرایشی و شیمیایی: تعلیق‌ساز ذرات ، ابقاء رنگ ، محافظ پوست ، پراکندگییکدست ، زداینده چرک و لکه ، غلظت‌ بخش و تثبیت کننده ، روان‌ساز ، یکدست‌کننده ، اینمواد هم چنین در تولید خمیردندان به دلیل مزه و طعم و جلا دهنده بودن آن ، کرم‌ هایدست ، شامپوها ، خمیر ریش‌ تراش مایع ، و به دلیل آب دوستی و عمل متورم کردن کاربردوسیعی در قرص‌ های دارویی دارد.

3- مصارف CMC در صنعت نساجی: هماهنگ کننده تارو پود ، نگهدارنده و جذب کننده آب ، غلظت دهنده در خمیرهای چاپ و ماده اولیه درفرایندهای مختلف تکمیل ، چسب مناسب برای الیاف و تشکیل دهنده لایه ، عامل استحکام وهماهنگی به جای گرین (دانه) هماهنگ کننده تار و پود و مقاوم کننده در برابر فرسودگیبوده و پارچه‌ هایی که با الیاف نخی و کتان هستند را از لحاظ وزنی سبک می‌ کند و مانعاز بین رفتن و فساد آن ها می ‌شود. این ماده به عنوان ماده اولیه در خلال فرایند چاپ ،مخصوصاً به روی پارچه ‌های ابریشمی به کار می‌رود. نیز در آهار زنی نخ‌های مصنوعیکاربرد دارد.

4- مصارف CMC در رنگ و رزین: اینماده به عنوان عامل کنترل ویسکوزیته در رنگ های امولسیون قابل استفاده است و نیز درحرکت قلم‌ مو اثر مطلوبی دارد. در رنگ ‌های محلول به عنوان ماده ‌ای برای پر کردنمنافذ در سطوح منفذ دار سطح دیوار گچی و غیره قبل از استعمال رنگ و روغن به کارمی‌ رود. این ماده عامل حجم‌ دهنده خوبی برای مواد پرکننده می‌ باشد. نگهدارنده و جذبکننده آب ، تشکیل دهنده لایه ، تعلیق‌ ساز ذرات ، نگهدارنده رنگ ، غلظت‌ دهنده ،تثبیت‌ کننده و یک دست‌کننده می‌باشد.

5- مصارف CMC در صنعت شوینده ‌ها و صابون ‌ها: از ویژگی ‌های منحصر به فرد CMC این است که افزایش مقدار کمی از آن بهشوینده ‌ها موجب معلق ماندن چرک جدا شده می ‌گردد و دارای حداکثر قدرت حل کردن چرک وچربی می‌ باشد. CMC حدفاصل تار و پود پارچه را پر می ‌کند و اجازه نمی ‌دهد چرک درلابه ‌لای آن جا گیرد و به اصطلاح از چرک مردگی جلوگیری می ‌کند و از همه مهم تر این کهمی‌ تواند امولسیون صابون و یا محلول را غلظت داده و ساختار آن را تثبیت ‌بخشد و نیزتعلیق ‌ساز ذرات و خاک بوده و به پوست آسیبی نمی‌ رساند.

6 - مصارف CMC در صنعت کاغذ‌ سازی و مقوا: این ماده در پروسه کاغذسازی ، مقاومت در برابر ساییدگی ویکنواختی سطح و ویژگی ضد شکنندگی ، قدرت کشش و سختی کاغذ را بالا می ‌برد. تشکیلدهنده لایه چسبنده ، غلظت ‌بخش ، باعث افزایش استحکام ، عامل بهبودی سطح و جلای آن بودهو نیز انعطاف سطح در برابر تاشدگی را بهبود می ‌بخشد. در ساخت مقوای چین‌ دار بهعنوان عامل کنترل کننده ویسکوزیته ، و تثبیت کننده برای خمیرهای نشاسته‌ ای و چسب آنقابل استفاده می‌باشد.

7 - مصارف CMC در صنعت کاشی و سرامیک: این ماده درصنایع کاشی ‌سازی و سرامیک نوعی تثبیت‌ کننده ، نگهدارنده و جذب کننده آب ، تشکیلدهنده لایه ، غلظت دهنده و تثبیت کننده و برای جلاها جهت بهسازی استحکام قطعه قالبشده می‌ باشد و می ‌تواند به عنوان غلظت‌ دهنده در قالب‌ های کوزه‌ گری استفاده ومحصولات را زیبا و بدون هیچ گونه ترک و حباب و عیب می‌ گرداند و قدرت چسبندگی راافزایش دهد و باعث شکل‌ پذیری آسان و افزایش استحکام آن تا 2 یا 3 برابر می‌ شود. افزودن این ماده قدرت پخش‌ شوندگی لعاب را بهبود می ‌بخشد و نیز باعث استحکام چسبندگیبین لعاب و سرامیک می ‌گردد.

8- مصارف CMC در حفاری چاه ‌های نفت: این ماده بهعنوان عامل مهمی در بهبود کیفیت گل حفاری عمل می‌ کند. نوع با ویسکوزیته بالای آنبرای ایجاد غلظت و نوع با ویسکوزیته پایین به عنوان عاملی در کاهش ضایعات*****اسیون محلول حاصل حفاری نفت است. کنترل کننده اتلاف مایع ، جاذب و نگهدارندهآب ، عامل درزگیری دیواره چاه ، تعلیق ساز خاک و نیز غلظت ‌دهنده روانیمی‌ باشد.

9- مصارف CMC در تخته‌ های چند لایه: این ماده تعلیق‌ ساز ذرات ، باعثافزایش استحکام ، غلظت ‌دهنده ، تثبیت ‌کننده ، مقاوم در برابر گرما ، روان ‌ساز ویک دست ‌کننده می‌ باشد.

10- مصارف CMC در الکترودهای جوشکاری: این ماده تشکیلدهنده لایه ، استحکام‌ بخش ، غلظت‌ دهنده ، روان ‌‌ساز و یک دست‌ کننده می ‌باشند.

11- مصارف CMC در صنایع چرم: این مواد پرپشت کننده ، بهبود دهنده سطح و جلا ، محافظبافت چرم ‌های مصنوعی می‌ باشد.

12- مصارف CMC در فرش و موکت: این مواد هم چنینجهت آهارزنیدر صنعت فرش و موکت به کار می‌ رود.

13- مصارفCMC در چسب: اینماده به علت خاصیت تشکیل فیلم و کشش سطحی خوب ، به‌ عنوان یک چسب در چسب کاغذ دیواری ،چسب خمیر کاغذ ، چسب کاغذ سنباده ، چسب چرم و غیره به کار می‌ رود.

14- مصارف CMC در سموم و آفت‌ کش ها: این ماده در سموم و آفت ‌کش ها به عنوان عامل تعلیق ‌ساز استفادهمی ‌شود.

منبع:
http://polymer87.blogfa.com/post-160.aspx

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/17045

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داشتم سایت وزارت صنعت و معدن را جستجو میکردم دیدم موضوع زیر را بعنوان اولویت کشور در زمینه سرمایه گذاری معرفی کرده:

انواع ماشين آلات قطعات لاستيكي و پلاستيكي

موضوعات اولویت دار مزایائی نسبت به سایر موضوعات دارند:

1- دولت زمین رایگان و یا به نصف قیمت و یا با تخفیف عمده برای اجرای طرح در اختیار متقاضی قرار میدهد

2- دولت وام ارزی با نرخ سود 5 درصد در سال به متقاضی میدهد

3- دولت ارز را با نرخ دولتی یعنی 1200 تومان در اختیار متقاضی قرار میدهد

4- امتیازهای دیگری نیز هست که جهت اختصار خود داری میگردد. مانند پرداخت وام تا سقف 90 درصد سرمایه گذاری کل
که ده درصد آورده شما بابت تهیه نقشه و اخذ مجوز و دوندگی های اولیه قیمت گذاری و ارزش گذاری و در نظر گرفته میشود.

اما طرح هائی که اولویت ندارند دولت فقط اجازه سرمایه گذاری میدهد و زمین را به قیمت ان میفروشد و وام هم نمیدهد.

اگر شما طراح ماشین آلات هستید میتواند چند هکتاز زمین رایگان تا چند صد میلیون تومن از دولت بگیرید

منبع: سایت اینترنتی ستاد تحول صنعت و معدن

amz_ir

عضو جدید
داشتم سایت وزارت صنعت و معدن را جستجو میکردم دیدم موضوع زیر را بعنوان اولویت کشور در زمینه سرمایه گذاری معرفی کرده:

1- دولت زمین رایگان و یا به نصف قیمت و یا با تخفیف عمده برای اجرای طرح در اختیار متقاضی قرار میدهد

4- امتیازهای دیگری نیز هست که جهت اختصار خود داری میگردد. مانند پرداخت وام تا سقف 90 درصد سرمایه گذاری کل
که ده درصد آورده شما بابت تهیه نقشه و اخذ مجوز و دوندگی های اولیه قیمت گذاری و ارزش گذاری و در نظر گرفته میشود.

اما طرح هائی که اولویت ندارند دولت فقط اجازه سرمایه گذاری میدهد و زمین را به قیمت ان میفروشد و وام هم نمیدهد.

اگر شما طراح ماشین آلات هستید میتواند چند هکتاز زمین رایگان تا چند صد میلیون تومن از دولت بگیرید

سلام
میشه منبع دقیق تر را بگید
با تشکر

amz_ir

عضو جدید

سلام
راستی میشه یک مقدار در مورد ماشین آلات قطعات لاستیک و پلاستیک توضیح بدید
مگه کلا چند نوع ماشین آلات پلاستیک وجود داره
فکر نکنم تعدادش به 10 نوع برسه
تزریق، وکیوم فرمینگ، اکسترود و ؟؟؟؟
بازارشون به چه صورته؟
ماشین الات کامپوزیت هم مطرح است؟
شما در مورد ماشین آلات کامپوزیت تحقیقاتی کردید؟
بازارش به چه صورته؟
راستش را بخواهید من بیشتر علاقه دارم که دستگاهی را برای خودم بسازم و باهاش کار کنم به عنوان یک طرح مناسب
شاید این کار کمی غیر منطقی باشه از لحاظ اقتصادی ولی خیلی این به این مورد علاقه دارم
با تشکر
منتظر پاسختون هستم

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
میشه منبع دقیق تر را بگید
با تشکر

حذف17 هزار نامه نگاري با راه اندازي دالان سرمايه گذاري تاريخ: 09/05/1391
مدير پروژه دالان سرمايه گذاري از مكانيزه و الكترونيكي شدن فرآيند سرمايه گذاري در وزارت صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و گفت : در بخش سرمايه گذاري به طور مستقيم و غير مستقيم ساليانه حدود 17هزار نامه جابجا مي شده است كه با راه اندازي درگاه اينترنتي خدمات سرمايه گذاري از اين تعداد نامه نگاري جلوگيري شده است.
حسين فرهيد زاده در گفت و گو با شبكه اطلاع رساني توليد و تجارت ايران ( شاتا) گفت : از اين پس سرمايه گذاران سراسر كشور مي توانند با مراجعه به سايت بهين ياب از خدمات غير حضوري فرآيند سرمايه گذاري و ميزهاي خدمت برخوردار شوند.
فرهيد زاده اين پروژه را به منزله راهرويي دانست كه دريچه هاي مختلفي دارد و سرويسهاي مختلفي به سرمايه گذاراني كه به اين راهرو وارد مي شود ارائه مي دهد.
وي افزود : كل نيازهاي سرمايه گذاري از صدور مجوز و حواشي آن مثل تمديد ، اصلاح و تغيير نام و نهايتا پروانه بهره برداري و دادن تسهيلات ، تسهيلات سرمايه در گردش و مواردي كه غير مستقيم به سرمايه گذاري مربوط است در سايت بهين ياب و دالان سرمايه گذاري در دسترس سرمايه گذاران قرار دارد.
به گفته وي در خواست تخصيص ارز براي واردات ماشين آلات نيز در همين دالان صورت مي‌گيرد و فرمهاي الكترونيكي و حتي پروفرما و پيش فاكتور و طرح توجيه اقتصادي وفني بدون نياز به مراجعه مستقيم و حضوري قابل آپلود كردن است.
وي اظهار كرد : دقيقا اين اطلاعات توسط سرويسهاي اينترنتي تحت وب براي بانكها نيزارسال مي شود و جواب متقاضي هم بر روي سيستم داده مي شود.
به بيان وي اولويتهاي سرمايه گذاري وموضوعات اصلي كه در كشور مورد اهميت است و ازسياستهاي راهبردي صنعت ، معدن و تجارت منتج شده اند نيز در اين دالان تبيين و مشخص شده است.
وي تصريح كرد : استانها هم در اين پروژه دخيلند و يكي از عوامل مهم تعيين اولويت علاوه بر تعيين اولويت اوليه ، استان مورد اشاره متقاضي است و كليه خدمات با نام كاربري متقاضي بدون مراجعه حضوري به وي داده مي شود.
در دالان سرمايه گذاري علاوه بر اين موضوعات ، پايگاهي وجود دارد كه تمامي واحدهاي فعال را مي توان ديد وميز خدمت در تمامي مسير سرمايه گذاري از گرفتن جواز تا گرفتن تسهيلات بازسازي و تكميل واحد توليدي وجود دارد.
عينا اين پروسه در حوزه معدن نيز وجود دارد و اطلاعات زمين شناسي ، اطلاعات سرمايه گذاري در اين حوزه ، محدوده ها و منابع و امكانات و در خواست اكتشاف و درخواست تسهيلات معدن و متناظر پروسه سرمايه گذاري صنعتي در معدن نيز وجود دارد .
وي يكي از اهداف راه اندازي دالان سرمايه گذاري را يكپارچه شدن اطلاعات برشمرد و تصريح كرد : اطلاعات موجود تا به حال مقطعي و محلي بوده و ما با اين پروژه ها تمامي اطلاعات آمار توليد و به روز رساني واحدهاي صنعتي و .. را تجميع كرديم .
به بين مدير پروژه دالان سرمايه گذاري ، در تمامي اين فضاها راهنماها و قوانين و پيوندهاي مفيدي براي متقاضي گذاشته شده است و نهايتا هم توسط تابلوها و راهنماها مشخص شده كه متقاضي بايد از چه مسيري عبور كند.
سيستم استعلام ، در آينده به اين دالان اضافه مي شود
وي اضافه كرد : با بانكها هم تفاهم كرده ايم كه هيچ متقاضي را كاغذي معرفي نمي كنيم و همه تقاضاهاي گرفتن تسهيلات بر روي سيستم انجام مي شود.
فرهيد زاده ادامه داد: يك پنجره واحدي را تعريف كرده ايم به نام بهين ياب و يك فضاي مديريتي به نام فضاي هماهنگ ايجاد كرده ايم كه تمام افراد مرتبط در زير مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت با مراجعه به سايت ، درخواستهاي دفتر سرمايه گذاري را در كارتابل خودشان مي بينند و با بررسي مدارك و پروفرما كه به صورت سيستمي موجود است درخواستها را بررسي مي كنند و جواب متقاضي داده مي شود.
همچنين بخشهاي فناوري ، تجارت خارجي و تامين مالي كه به طورغير مستقيم دراختيار سرمايه گذاري هستند نيز در سايت بهين ياب و دالان سرمايه گذاري تعبيه شده است.
درگاه اطلاعات خدمات صنعت ، معدن و تجارت و دالان سرمايه گذاري به آدرس : http://www.behinyab.ir/ در دسترس متقاضيان قرار دارد.

منبع:
http://www.stsm.ir/index.php?req=newstext&type=0&nid=487
یا
http://www.mimt.gov.ir/index.php?name=news&file=article&sid=49285

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
راستی میشه یک مقدار در مورد ماشین آلات قطعات لاستیک و پلاستیک توضیح بدید
مگه کلا چند نوع ماشین آلات پلاستیک وجود داره
فکر نکنم تعدادش به 10 نوع برسه
تزریق، وکیوم فرمینگ، اکسترود و ؟؟؟؟
بازارشون به چه صورته؟
ماشین الات کامپوزیت هم مطرح است؟
شما در مورد ماشین آلات کامپوزیت تحقیقاتی کردید؟
بازارش به چه صورته؟
راستش را بخواهید من بیشتر علاقه دارم که دستگاهی را برای خودم بسازم و باهاش کار کنم به عنوان یک طرح مناسب
شاید این کار کمی غیر منطقی باشه از لحاظ اقتصادی ولی خیلی این به این مورد علاقه دارم
با تشکر
منتظر پاسختون هستم

سلام
دقیق ترین آمار را وزارت صنعت و معدن و تجارت در اختیار دارد.
فکر میکنم ماشین آلات زیادی باشه
مثل خرد کن ضایعات پلاستیک، بازیافت پلاستیک، تولید الیاف از ضایعات پت، تولید بنزین و گازوئیل و هیدروکربور از ضایعات پلاستیک و لاستیک،

ماشین آلات تولید کیسه های پلاستیکی،
ماشبن آلات تولید ظروف یک بار مصرف پلاستیکی،
ماشین آلات تولید پت و پریفورم

شاید همین ده تائی که در بالا گفتین توی اکثر این ماشین آلات و خطوط تولید باشه ولی خوب احتمالا ماشین آلات دیگه ای هم هست.

کامپوزیتها هم فکر میکنم توی دسته پلاستیکها باشند.

بازارش را دقیق نمیتونم بگم ولی فکر میکنم خوب باشد

توی شهرهای کوچک ایران شرکتهائی را میشناسم که
در کمتر از ده سال از یک کارگاه ساده و کوچک ماشین سازی الان به جائی رسیده اند
که دائم در این کشور و آن کشور برای ساخت و نصب ماشین آلات مسافرت دارند.

اگر خودتان یک دستگاه بسازید و آن را ثبت کنید دنیای صنعت شما را بعنوان دارنده تکنولوژی خواهد شناخت
و در نتیجه شما بسته به بازاریابی و تبلیغات میتوانید یک ماشین ساز موفق باشید.

شاید دوست داشته باشید با همین دستگاه برای خودتان کار کنید
ولی با یک تیر دو نشان میزنید
هم با ان دستگاه کار میکنید و هم اگر کسی به شما سفارش ماشین آلات بدهد میتواند بیاید و از نزدیک عملکرد دستگاهی که خواهید ساخت را در حال کار ببیند.

در کل ایده شما برای ساخت این ماشین آلات بسیار عالی و خوب است به خصوص اگر کمی سیستمهای کنترل پیشرفته در آن استفاده کنید
و کمی با کامپیوتر و مانیتور و غیره آن را بزک کاری کنید.

اگر راهنمائی بیشتر برای افزایش بازده کار خواستید در خدمتم.

موفق باشید.

amz_ir

عضو جدید
سلام
دقیق ترین آمار را وزارت صنعت و معدن و تجارت در اختیار دارد.
فکر میکنم ماشین آلات زیادی باشه
مثل خرد کن ضایعات پلاستیک، بازیافت پلاستیک، تولید الیاف از ضایعات پت، تولید بنزین و گازوئیل و هیدروکربور از ضایعات پلاستیک و لاستیک،

ماشین آلات تولید کیسه های پلاستیکی،
ماشبن آلات تولید ظروف یک بار مصرف پلاستیکی،
ماشین آلات تولید پت و پریفورم

شاید همین ده تائی که در بالا گفتین توی اکثر این ماشین آلات و خطوط تولید باشه ولی خوب احتمالا ماشین آلات دیگه ای هم هست.

کامپوزیتها هم فکر میکنم توی دسته پلاستیکها باشند.

بازارش را دقیق نمیتونم بگم ولی فکر میکنم خوب باشد

توی شهرهای کوچک ایران شرکتهائی را میشناسم که
در کمتر از ده سال از یک کارگاه ساده و کوچک ماشین سازی الان به جائی رسیده اند
که دائم در این کشور و آن کشور برای ساخت و نصب ماشین آلات مسافرت دارند.

اگر خودتان یک دستگاه بسازید و آن را ثبت کنید دنیای صنعت شما را بعنوان دارنده تکنولوژی خواهد شناخت
و در نتیجه شما بسته به بازاریابی و تبلیغات میتوانید یک ماشین ساز موفق باشید.

شاید دوست داشته باشید با همین دستگاه برای خودتان کار کنید
ولی با یک تیر دو نشان میزنید
هم با ان دستگاه کار میکنید و هم اگر کسی به شما سفارش ماشین آلات بدهد میتواند بیاید و از نزدیک عملکرد دستگاهی که خواهید ساخت را در حال کار ببیند.

در کل ایده شما برای ساخت این ماشین آلات بسیار عالی و خوب است به خصوص اگر کمی سیستمهای کنترل پیشرفته در آن استفاده کنید
و کمی با کامپیوتر و مانیتور و غیره آن را بزک کاری کنید.

اگر راهنمائی بیشتر برای افزایش بازده کار خواستید در خدمتم.

موفق باشید.

با سلام
ممنون
با سایت بهین یاب یک یک سالی هست که آشنایی دارم
ولی هرچی گشتم اون موارد تشویقی که فرموده بودید را پیدا نکردم
از لحاظ اطلاعات هم اصلا به روز نیست
مثلا توی اصفهان 15 تا کشتارگاه صنعتی مرغ وجود داره وقتی سرچ می کنید حتی یکیش را هم نشون نمیده
من قبلا خیلی به دستگاه های پلاستیک علاقه داشتم
مثلا 3 سال پیش می خواستم دستگاه تولید کامپوزیت چوب پلاستیک وارد کنم بعد که تحقیق کردم دیدم صرفه اقتصادی نداره
اصلا ایران چوب درست حسابی نداره که بشه ازش چوب پلاستیک خوب گرفت
حالا توی سایت صنایع این طرح به نام اولویت سال 90 گذاشته شده
در مورد الیاف شیشه هم اینها را پیدا کردم
http://www.pc-intl.com/glass_fiber.htm
http://eng.polotsk-psv.by/company/manufacture/
با تشکر