ضرب المثل ، هم بازي كنيد هم ضرب المثل ياد بگيريد

engin-m

عضو جدید
سخته....
بي شيله پيله باش:confused:

عشق

عشق پيري گر بجنبد سر به رسوايي زند.
کاربرد : اگر در سنين بالا اعمال آدمي متناسب با سن و سالش نباشد باعث آبرو ريزي و شرمساري نزد ديگران مي شود.

شما بگید از عینک

soraya_shz

عضو جدید
چرا اينقدر سخت مي گي؟؟؟
من تا حالا با عينك هيچي نشنيدم اما مي تونم يكي بسازم
مثل: به چشمي كه مشكل بينايي نداره عينك طبي نميزنن....

engin-m

عضو جدید
چرا اينقدر سخت مي گي؟؟؟
من تا حالا با عينك هيچي نشنيدم اما مي تونم يكي بسازم
مثل: به چشمي كه مشكل بينايي نداره عينك طبي نميزنن....
ببخشید که سخت میگم
خودم از عینک میگم
عينک سواد نمي آورد.
هرگز به کارگيري ابزار مورد استفاده افراد فاضل و دانشمند، باعث فهم و کمال افراد بيسواد و نادان نمي شود.

شما بگید از زن

soraya_shz

عضو جدید
ببخشید که سخت میگم
خودم از عینک میگم
عينک سواد نمي آورد.
هرگز به کارگيري ابزار مورد استفاده افراد فاضل و دانشمند، باعث فهم و کمال افراد بيسواد و نادان نمي شود.

شما بگید از زن
آفرين!!
بيا توي تاپيك با سه كلمه يك جمله بسازيد هم شركت كن... همه بچه ها رفتن... رقيب ندارم
زن بلاست ... هيچ خونه اي بي بلا نشه:biggrin:

شما بگو از سايه

engin-m

عضو جدید
آفرين!! بيا توي تاپيك با سه كلمه يك جمله بسازيد هم شركت كن... همه بچه ها رفتن... رقيب ندارم زن بلاست ... هيچ خونه اي بي بلا نشه:biggrin: شما بگو از سايه
سايه اش سنگين شده. نسبت به همه دوستان و بستگانش بي توجه و بي اهميت شده است. شما بگید از سیب

engin-m

عضو جدید
باشه خودم میگم سيبي که بالا بندازي تا پايين بيايد هزار چرخ مي خورد.مانند: از اين ستون به آن ستون فرجه، هميشه بايد اميدوار بود، با گذشت زمان کارها درست مي شود.حالا شما بگید از : سرنا

soraya_shz

عضو جدید
باشه خودم میگم سيبي که بالا بندازي تا پايين بيايد هزار چرخ مي خورد.مانند: از اين ستون به آن ستون فرجه، هميشه بايد اميدوار بود، با گذشت زمان کارها درست مي شود.حالا شما بگید از : سرنا

سلام engin جان
مثل هميشه كلماتت سخته
من بلد نيستم
اما خوشحال شدم كه اومدي. كم پيدا شدي

engin-m

عضو جدید
سلام engin جانمثل هميشه كلماتت سختهمن بلد نيستماما خوشحال شدم كه اومدي. كم پيدا شدي
سلام ثریا جان مرسی عزیز زیاد سخت نیستا اینم به خاطر شما خودم میگم سرنا را از سر گشادش مي زنه (شيپور را).آدمي ناشي و نا وارد است، کارها را به صورت ناشيانه و غير عادي انجام مي دهد.حالا شما بگید از : سنگ

soraya_shz

عضو جدید
سلام ثریا جان مرسی عزیز زیاد سخت نیستا اینم به خاطر شما خودم میگم سرنا را از سر گشادش مي زنه (شيپور را).آدمي ناشي و نا وارد است، کارها را به صورت ناشيانه و غير عادي انجام مي دهد.حالا شما بگید از : سنگ

سنگ بزرگ نشانه نزدنه.

آب

engin-m

عضو جدید
باشه خودم میگم
آتش از آتش گل می‌کند زن از شوهر.
شوهر که خوب باشد باعث طراوت و شادابی و سلامت زن و زندگی می‌شود.
حالا شما بگید از : خاک

engin-m

عضو جدید
اینم خودم میگم تنبلاخاک مرده پاشیده اند. هیچ سروصدایی نیست، سکوت و آرامش مطلق حکم فرماست، کسی توانایی اظهار وجود ندارد. شما بگو از : عید

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شب عيد است و يار از من چغندر پخته ميخواهد --- گمانش ميرسد من گنج قارون زير سر دارم !
عاقبت

engin-m

عضو جدید
کان جوان در جست و جو بد هفت سال * از خیال وصل گشته چون خیال​

سایهٔ حق بر سر بنده بود * عاقبت جوینده یابنده بود

گفت پیغامبر که چون کوبی دری * عاقبت زان در برون آید سری

چون نشینی بر سر کوی کسی * عاقبت بینی تو هم روی کسی

چون ز چاهی می‌کنی هر روز خاک * عاقبت اندر رسی در آب پاک

جمله دانند این اگر تو نگروی * هر چه می‌کاریش روزی بدروی​

حالا شما بفرمایید از : نوروز