شهامت داشته باش تا آخرش بخون... کلمه به کلمه!

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر خنده داره که یک ساعت خلوت با خدا دیر و طاقت فرساست. ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می‌گذره!
چقدر خنده داره که صد هزارتومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می‌ریم کم به چشم میاد!
چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یک ساعت فیلم دیدن به سرعت می‌گذره!
چقدر خنده داره که وقتی می‌خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می‌کنیم چیزی به فکرمون نمیاد تا بگیم اما وقتی که می‌خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!
چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمون به وقت اضافی می‌کشه لذت می‌بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی‌گنجیم اما وقتی مراسم دعا و نیایش طولانی‌تر از حدش می‌شه شکایت می‌کنیم و آزرده خاطر می‌شیم!
چقدر خنده داره که خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن سخته اما خوندن صد سطر از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه!
چقدر خنده داره که سعی می‌کنیم ردیف جلو صندلی‌های یک کنسرت یا مسابقه رو رزرو کنیم اما به آخرین صف نماز جماعت یک مسجد تمایل داریم!
چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی‌کنیم اما بقیه برنامه‌ها رو سعی می‌کنیم تا آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!
چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می‌کنیم اما سخنان قران رو به سختی باور می‌کنیم!
چقدر خنده داره که همه مردم می‌خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدند به بهشت برن!
چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می‌کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته بشه همه جا رو فرا می‌گیره اما وقتی سخن و پیام الهی رو می‌شنویم دو برابر در مورد گفتن یا نگفتن اون فکر می‌کنیم!
خنده داره؟اینطور نیست؟دارید می‌خندید؟دارید فکر می‌کنید؟
این حرفا رو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاسگزار باشید که او خدای دوست داشتنی ست.
آیا این خنده دار نیست که وقتی می‌خواهید این حرفا را به بقیه بزنید خیلی‌ها را از لیست خود پاک می‌کنید؟ به خاطر اینکه مطمئنید که اونا به هیچ چیز اعتقاد ندارند.
این اشتباه بزرگیه اگه فکر کنید دیگران اعتقادشون از ما ضعیف تره!من گریه کردم... بارها خوندم و گریه کردم شما چه احساسی دارید!؟​

*moonlight girl*

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جای زندگی که، پرتگاهی سهمگین بود،
هر جا که، همه رهایت کردند،
هر جا که، نه تنها به آخر خط رسیده ای، بلکه به آخر خودت نیز رسیدی!
آنجا خداوند،
... منتظر ملاقات با توست!
... او تو را تنها نخواهد گذاشت

*moonlight girl*

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر خنده داره که یک ساعت خلوت با خدا دیر و طاقت فرساست. ولی 90 دقیقه بازی یک تیم فوتبال مثل باد می‌گذره!
چقدر خنده داره که صد هزارتومان کمک در راه خدا مبلغ بسیار هنگفتیه اما وقتی که با همون مقدار پول به خرید می‌ریم کم به چشم میاد!
چقدر خنده داره که یک ساعت عبادت در مسجد طولانی به نظر میاد اما یک ساعت فیلم دیدن به سرعت می‌گذره!
چقدر خنده داره که وقتی می‌خوایم عبادت و دعا کنیم هر چی فکر می‌کنیم چیزی به فکرمون نمیاد تا بگیم اما وقتی که می‌خوایم با دوستمون حرف بزنیم هیچ مشکلی نداریم!
چقدر خنده داره که وقتی مسابقه ورزشی تیم محبوبمون به وقت اضافی می‌کشه لذت می‌بریم و از هیجان تو پوست خودمون نمی‌گنجیم اما وقتی مراسم دعا و نیایش طولانی‌تر از حدش می‌شه شکایت می‌کنیم و آزرده خاطر می‌شیم!
چقدر خنده داره که خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن سخته اما خوندن صد سطر از پرفروشترین کتاب رمان دنیا آسونه!
چقدر خنده داره که سعی می‌کنیم ردیف جلو صندلی‌های یک کنسرت یا مسابقه رو رزرو کنیم اما به آخرین صف نماز جماعت یک مسجد تمایل داریم!
چقدر خنده داره که برای عبادت و کارهای مذهبی هیچ وقت زمان کافی در برنامه روزمره خود پیدا نمی‌کنیم اما بقیه برنامه‌ها رو سعی می‌کنیم تا آخرین لحظه هم که شده انجام بدیم!
چقدر خنده داره که شایعات روزنامه ها رو به راحتی باور می‌کنیم اما سخنان قران رو به سختی باور می‌کنیم!
چقدر خنده داره که همه مردم می‌خوان بدون اینکه به چیزی اعتقاد پیدا کنند و یا کاری در راه خدا انجام بدند به بهشت برن!
چقدر خنده داره که وقتی جوکی رو از طریق پیام کوتاه و یا ایمیل به دیگران ارسال می‌کنیم به سرعت آتشی که در جنگلی انداخته بشه همه جا رو فرا می‌گیره اما وقتی سخن و پیام الهی رو می‌شنویم دو برابر در مورد گفتن یا نگفتن اون فکر می‌کنیم!
این حرفا رو به گوش بقیه هم برسونید و از خداوند سپاسگزار باشید که او خدای دوست داشتنی ست.
آیا این خنده دار نیست که وقتی می‌خواهید این حرفا را به بقیه بزنید خیلی‌ها را از لیست خود پاک می‌کنید؟ به خاطر اینکه مطمئنید که اونا به هیچ چیز اعتقاد ندارند.
این اشتباه بزرگیه اگه فکر کنید دیگران اعتقادشون از ما ضعیف تره!من گریه کردم... بارها خوندم و گریه کردم شما چه احساسی دارید!؟​
خیلی زیبا و تاثیرگذار مرسی واقعا همینطوره چرا آخه؟؟؟؟
من عاشق خدام ولی کوتاهی میکنیم بندگی نمیکنیم...
اصلا نخندیدم به فکر عمیق رفتم...
احساس خجالت دارم پیش خدا
خدا ببخشدمون
دوسش دارررررررررررررررررم

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوتبال چه دخلی داره به عبادت؟؟؟؟ یعنی هرکی فوتبال میبینه ادم بدیه؟؟؟ فوتبال برا سرگرمیه....لم میدی و با دوستات کلی کل کل میکنی و کلی انرژی خرج میکنی... در صورتی که عبادت، یه وظیفس.... شرایط داره....باید براش اماده بشی....باید تو برف بدنت رو خیس کنی که نماز بخونی.....باید سر پا وایسی و جملاتی رو بگی....اعمالی رو انجا بدی.....

قطعا، هزینه کردن ۱۰۰ هزار تومن برای یادگیری یه شغل در مقابل ۱۰۰ هزار تومن خرید، ۹۰ دقیقه حضور در کلاس درسی که بهش علاقه نداری در مقابل ۹۰ دقیقه فوتبال.....
قطعا وقتی مسافرت و تفریح با دوستایی که دوستشون داری، ۲ ساعت بیشتر طول بکشه حال میکنی، ولی نیم ساعت اضافه کاری اجباری تو سر کار اعصابت رو خورد میکنه...
جالبه....ولی فکر میکنم که خوندن رمان در مقابل کتاب درسی اخر ترم که ازش متنفری واقعا مفرحه....

و در خصوص غیره....

لطفا وظایف رو با مذهب و با تفریح سرگرمی قاطی نکنین....اونم با بازی با کلمات

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.
.
.
.
Perfect

Z.Mehran

عضو جدید
من نخندیدم(در واقع گریم گرفت)،اصلاً کسی با خوندن این جملات خنده اش هم میگیره؟؟؟؟:crying2:
عالــــــــــــــــــی بود،مرسی:gol:

www.iran_eng.com

عضو جدید
چرا خنده دار؟؟؟؟
چرا گریه کردین؟؟؟
به نظر شما چرا اینجوریه؟
چرا بجای اینکه دنبال دلیل رفتارمون بگردیم باید به خنده دار یا گریه دار بودنش فکر کنیم؟
هر چیزی یه دلیلی داره ،یه دلیل بیارین برای اینکه خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن آسونتر باشه از خوندن صد سطر از پر فروشترین رمان دنیا!!!!

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
فوتبال چه دخلی داره به عبادت؟؟؟؟ یعنی هرکی فوتبال میبینه ادم بدیه؟؟؟ فوتبال برا سرگرمیه....لم میدی و با دوستات کلی کل کل میکنی و کلی انرژی خرج میکنی... در صورتی که عبادت، یه وظیفس.... شرایط داره....باید براش اماده بشی....باید تو برف بدنت رو خیس کنی که نماز بخونی.....باید سر پا وایسی و جملاتی رو بگی....اعمالی رو انجا بدی.....

قطعا، هزینه کردن ۱۰۰ هزار تومن برای یادگیری یه شغل در مقابل ۱۰۰ هزار تومن خرید، ۹۰ دقیقه حضور در کلاس درسی که بهش علاقه نداری در مقابل ۹۰ دقیقه فوتبال.....
قطعا وقتی مسافرت و تفریح با دوستایی که دوستشون داری، ۲ ساعت بیشتر طول بکشه حال میکنی، ولی نیم ساعت اضافه کاری اجباری تو سر کار اعصابت رو خورد میکنه...
جالبه....ولی فکر میکنم که خوندن رمان در مقابل کتاب درسی اخر ترم که ازش متنفری واقعا مفرحه....

و در خصوص غیره....

به نظرت این بازی با کلمات بود ؟؟؟

من بر عکس فکر میکنم / بلکه این شوما هستی که موضوعی به این مهمی (عبادت و خدا ) به بازی گرفتی

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا خنده دار؟؟؟؟
چرا گریه کردین؟؟؟
به نظر شما چرا اینجوریه؟
چرا بجای اینکه دنبال دلیل رفتارمون بگردیم باید به خنده دار یا گریه دار بودنش فکر کنیم؟
هر چیزی یه دلیلی داره ،یه دلیل بیارین برای اینکه خوندن یک صفحه و یا بخشی از قرآن آسونتر باشه از خوندن صد سطر از پر فروشترین رمان دنیا!!!!

شما میدونی چرا؟

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بر عکس فکر میکنم / بلکه این شوما هستی که موضوعی به این مهمی (عبادت و خدا ) به بازی گرفتی

هه هه...من به بازی گرفتم یا اونی که نماز خوندن رو با فوتبال دیدن مقایسه میکنه؟!
کسی که به زور و اجبار نماز میخونه، اره داره خودش و بقیه رو گول میزنه....خدا رو که نمیتونه گول بزنه!!
اگر خدا دنبال بازیگر بود، مطمئن باش انجلینا جولی و برد پیت و اوا گرین الان کله گنده ی دین بودن!!!! برا این افرادی در راس امور دینی ما قرار گرفتن که هر کسی نمیتونه تو رکاب خدا باشه....
با به زور نماز خوندن، فقط وقتتون رو تلف میکنین!

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز

منظورتون من هستم؟

اما من منظورم اینه که چرا واقعا اینطوری هس؟مگه نه این که لذت های این دنیا زود گذره پس چرا انقدر بهش دل بستیم و خوشحالیمون از همینه....

شما نمیدونید مثلا شما 2ساعت فوتبال که میبینی بعد 2ساعت دیگه تمومه همه چی....یادت میره.... ولی 15دقیقه عبادتی که میکنی ارامشش تا اخرشب باهاته

من اصلا منظورم این نیست که فوتبال نبینید نه....اصلا موضوع چیزه دیگه ای هس

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز

کسی که به زور و اجبار نماز میخونه، اره داره خودش و بقیه رو گول میزنه....خدا رو که نمیتونه گول بزنه!!
اگر خدا دنبال بازیگر بود، مطمئن باش انجلینا جولی و برد پیت و اوا گرین الان کله گنده ی دین بودن!!!! برا این افرادی در راس امور دینی ما قرار گرفتن که هر کسی نمیتونه تو رکاب خدا باشه....

پترو

عضو جدید
کاربر ممتاز
متن تکان دهنده ای بود
مرسی لیلا خانم
خنده دار که نیست البته غم انگیزه.(البته میدونم به کنایه گفته شده).
بهتره یه کمی به خودمون بیاییم . البته ورزش و فوتبال و ... هم جای خودشون رو دارن و نباید ازشون گذشت اما به عباداتمون هم برسیم .

JavadMessi

مدیر بازنشسته

و در خصوص غیره....

جواب شما رو ميشه از دو زاويه داد زاويه اولش مال خودم و شما زاويه دوم مال خودم!
زاويه اول:فوتبال دخلي به عبادت نداره ولي فاعلش يك نفره اصلا چرا ديدنش؟فوتبال بازي كردن هم براي ما هرچند با خستگي همراه باشه اما به جان ميخريم ولي در مورد عبادت اينطور نيست در حالي كه عقل ميگه چيزي كه جاودانه بايد اهميت بيشتري نزد انسان داشته باشه!! اينجاست كه ميرسيم به بحث شيرين تقليدي و ارثي بودن دين و نماز و اعمال و حتي خدا !!
زاويه دوم:انسان دو بعد داره يكي مادي كه همراه با نفسانيات و شهوته يكي روحاني كه مخصوص انسانه.هر چه قدر توجه و وابستگي به بعد حيواني و مادي بيشتر باشه بعد روحاني كمرنگتر ميشه كه اگه بخوام بازش كنم دوباره به اين نتيجه ميرسم كه متاسفانه خدا تو زندگيم كمترين نقش رو داشته اونم فقط براي رسيدن به همون خواسته هاي مادي!!

sadaf2012

عضو جدید
ممنون لیلا جون ، متاسفانه عشق ومحبت به خدا تو بعضی دلها کمرنگ شده، ما مردم مشکل پیدا کردیم،، چیزایی که ما بهشون محبت داریم ،توی یک صفی هستن که خدا اخر اون صفه ، تازه اگر چیزی برای اون نفر اخر باقی بمونه ،اون نفر اخر نیومده توصف چیزی نصیبش بشه ،اومده که با محبت وعشق متقابل بابندش ،یه چیزیم بهش بده ،سلامت روح ، ارامش ، امنیت فکری، عزت ........وبهشتی از مهرش، خدانیازی به دفاع ماادمهای کوچولو نداره ،اما بعضی وقتها واقعا باید گفت خدا چقدر مظلومه، درحالی که بی نیاز از محبتهای ناخالص وپوسیده ماست ، عشق ما ادما ابتدا بین دهها چیز درقلبمان تقسیم میشه ،روی همه کس هم امتحان میشه ،اخرسر اون پس مانده های بدرد نخورش ، تقدیم کسی مبشه که باهمه ی بی معرفتیهامون بازم (تا موقع مشکلات فیلمون هوای هندوستان میکنه وصداش میکنیم ) بامهربونی بی منتهایی نازمونو میکشه واقعا وای به حال ما ادمها :cry: :gol::gol:

mohammad.md

عضو جدید
به به عجب عجب چيزي !ناخواگاه به ياد جمله ي حضرت علي(ع)افتادم:پندها چقدر زياد ولي پند گيرندگان كم.اي كاش پند بگيريم.
استارتر دمت گرم

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز

كي گفت به زور نماز بخوني ، خب نخون

من از وقتي كه تور رو شناختم همش سفسطه ميكني ، همين

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 2 ماه پیش قبل خواب این سوالات به ذهنم رسیدو از خودم خجالت کشیدم و چند قطره اشک ریختمو تصمیم گرفتم بیشتر به خدا نزدیک تر بشم. از اون موقع نماز می خونم و سر نماز از خدا می خوام که این حسی که نسبت بهش پیدا کردمو هیچ وقت ازم نگیره ...:( . از اون موقع احساس می کنم که وجودم تو این جهان بیهوده نیست و دیدم نسبت به اطرافم عوض شده

ensan1

عضو جدید
این تفکرات به ذهن هایی خطور میکنه که تعاریف سطحی از اسلام و قرآن و دین و مکتب دارن

کسی که درست شناخت داشته باشه هیچ وقت به چنین مرحله ای کشیده نمیشه ...

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب شما رو ميشه از دو زاويه داد زاويه اولش مال خودم و شما زاويه دوم مال خودم!

حرف منم همینه دیگه....

كي گفت به زور نماز بخوني ، خب نخون

ببخشید عمو...ولیاونی که گفته حس دارم فوتبال ببینم، ولی حس ندارم نماز بخونم یکی دیگس!!

تو تمام مسایل دین اسلام، از پیامبر و ائمه گرفته تا قران، همه حرفشون اینه که ورزش خیلی مهمه و ملت ورزشکار باشن....
بزرگان دینی کنونی هم حرفشون همینه....کلی برنامه‌ی کوه نوردی و ورزش دسته جمعی، قطعا با هماهنگی های قبلی برگذار میشه....

بنابراین، اگر شخصی اونقدر ایمانش ضعیفه که نماز رو به شکل یه وظیفه میبینه و با خودش میگه اه!! بازم اذان...باید برم نماز بخونم، اصولا به نظر شخصی من، همون نماز نخونه بهتره!!! چون فکر نمیکنم نمازی که از روی علاقه ی قلبی برای دعا و مناجات و حرف زدن با خدا نباشه، ارزشی نداره....
اتفاقا همین امروز این مسئله رو با استاد اندیشه اسلامی بحث کردیم...

من از وقتي كه تور رو شناختم همش سفسطه ميكني ، همين
عکستون رو عوض کردین، نشناختم!!!! میشه محل سفسطه ی بنده رو مشخص کنین؟!

asghar rahmati

عضو جدید
خیلی آموزنده بود لیلا خانم...

اگربخوایم این کارها روانجام بدیم،ناگذیر باید یه سری کارهای دیگه روترک کنیم !!! چون نمیتونیم اون کارها روترک بکنیم ، نمیتونیم این کارها روانجام بدیم.. امیدواریم بدونین منظورمون چیه...:gol:
:gol:

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
آقای باهوش منظور متنم دقیقا همینه
چرا نمازو به اجبار میخونیم ؟چرا برامون لذت نداره در صورتی که اون فوتبالو با تمام شوق و ذوق میبینیم
یا تمام تفریحاتو
خیلیامون همینطوری هستیم حتی خود من ولی اگه بخوایم انجام دادن این کارام خسته کننده نیست فقط باید خودت بخوای

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز

اتفاقا منم چند شب پیش داشتم به همین چیزا فک میکردم
خوبه که بشینیمو فکر کنیم در موردش ولی فقط فکر کردنش کافی نیست اگه بخوایم میتونیم کاری کنیم که همه چیزو با هم داشته باشیم هم فوتبالمونو ببینیم هم نمازمونو بخونیم
هم فیلممونو ببینیم هم دعامونو بخونیم
هم با دوستامون بریم بیرون هم بریم مسجد
قرار نیست از بین دین و تفریحو سرگرمی یکیو انتخاب کنیم
از نظر دینمونم یه مومن باید شاد و بشاش باشه و بتونه به همه کاراشم برسه
نه اینکه فقط بشینه یه گوشه و بره تو خودش و فقط گرفتاره دعا و نماز و روزه باشه...هم اینو داشته باشی هم اونو
مرسی از تاپیکت عزیزم