سیگارهای مورد علاقه دختران ایرانی

redonly

کاربر فعال
کاربر ممتاز
این روزها به هر جایی که سرک بکشید می‌توانید نمونه‌هایی از دختران را ببینید که به‌راحتی و در ملا عام یا سیگار می کشند یا به قلیان پک می زنند درست مثل آقایان.​
به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بعضی‌ها سیگار و قلیان می‌کشند تا نشان دهند بزرگ شده‌اند. بعضی‌ها پز باکلاسی می‌گذارند، بعضی‌ها می‌خواهند بگویند که آزادند و اجازه انجام هر کاری را دارند، بعضی‌ها می‌خواهند به آرامش برسند، بعضی ها هم دلیل خاصی ندارند...دلشان می خواهد.

این روزها به هر جایی که سرک بکشید می‌توانید نمونه‌هایی از دختران را ببینید که به‌راحتی و در ملا عام یا سیگار می کشند یا به قلیان پک می زنند.
مشاهدات تاریخی نشان می‌دهد تا سال1851، زنان سیگار نمی‌کشیدند و این عقیده که زنان و دختران می‌توانند دخانیت را تجربه کنند، از نظر افکار عمومی کاملاً مطرود بود. حقیقت این بود که در شمال آمریکا و اروپا، استفاده از دخانیات توسط زنان، به میزان زیادی با ضعف اخلاقی در ارتباط بود.

اما طی سالهایی که گذشت و تغییر شیوه زندگی مردم، این موضوع از تابو خارج شد بطوری که اگر تا سال‌های قبل در ایران به دلیل داشتن قبح اجتماعی و فرهنگی دخانیت برای زنان چندان رواج نداشت و اگر کسی هم می‌خواست سیگار یا قلیان بکشد در محیط منزل و به دور از چشم مردم و حتی فامیل این کار را می‌کرد این قبح شکست و این روزها می‌بینیم که پشت فرمان خودرو، در پارک‌ها و اماکن عمومی زنان و دختران بی‌هیچ رعب و وحشتی از طرز برخورد جامعه، دخانیات مصرف می‌کنند.
بیشتر دخترانی که به سیگار یا قلیان روی می آورند سن های کمتر از 23 سال دارند و البته تحقیقات گذشته هم این را به اثبات رسانده است بنا بر گفته قائم مقام مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات بیش از 70 درصد افراد در سنین زیر ۲۰ سال سیگار کشیدن را آغاز می‌کنند.
سیگارهای لایت(سبک) و اولترا لایت(خیلی سبک) بیشترین طرفدار را در میان دختر خانم های جوان دارند به این دلیل که فکر می کنند این سیگار ها با توجه به اسمشان کم ضرر تر از دیگر سیگار ها هستند. این دختران جوان که در بسیاری از موارد از این کار خود لذت می‌برند آن را راهی برای درمان انواع مشکلات می‌دادند.

خدیجه محصلی، کارشناس دبیرخانه کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت درباره آخرین آمار راجع به تعداد دختران و زنان سیگاری می‌گوید: طبق آخرین آمار مربوط به سال 88 که البته تا به حال در جایی به چاپ نرسیده است، 11 و 9 صدم درصد از جمعیت بالای 15 سال کشور مصرف کننده مواد دخانی به طور روزانه هستند.

در میان دخترانی که به دخانیات روی می‌آورند کمتر کسی است که چندان به آخر و عاقبت آن فکر کند. مثلا اینکه سقط جنین و مرگ و میر میان زنان سیگاری بیشتر است یا اینکه این مواد می‌تواند اعتیاد بیاورد.

alborz_2000

اخراجی موقت
این روزها به هر جایی که سرک بکشید می‌توانید نمونه‌هایی از دختران را ببینید که به‌راحتی و در ملا عام یا سیگار می کشند یا به قلیان پک می زنند درست مثل آقایان.​

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، بعضی‌ها سیگار و قلیان می‌کشند تا نشان دهند بزرگ شده‌اند. بعضی‌ها پز باکلاسی می‌گذارند، بعضی‌ها می‌خواهند بگویند که آزادند و اجازه انجام هر کاری را دارند، بعضی‌ها می‌خواهند به آرامش برسند، بعضی ها هم دلیل خاصی ندارند...دلشان می خواهد.

این روزها به هر جایی که سرک بکشید می‌توانید نمونه‌هایی از دختران را ببینید که به‌راحتی و در ملا عام یا سیگار می کشند یا به قلیان پک می زنند.
مشاهدات تاریخی نشان می‌دهد تا سال1851، زنان سیگار نمی‌کشیدند و این عقیده که زنان و دختران می‌توانند دخانیت را تجربه کنند، از نظر افکار عمومی کاملاً مطرود بود. حقیقت این بود که در شمال آمریکا و اروپا، استفاده از دخانیات توسط زنان، به میزان زیادی با ضعف اخلاقی در ارتباط بود.

اما طی سالهایی که گذشت و تغییر شیوه زندگی مردم، این موضوع از تابو خارج شد بطوری که اگر تا سال‌های قبل در ایران به دلیل داشتن قبح اجتماعی و فرهنگی دخانیت برای زنان چندان رواج نداشت و اگر کسی هم می‌خواست سیگار یا قلیان بکشد در محیط منزل و به دور از چشم مردم و حتی فامیل این کار را می‌کرد این قبح شکست و این روزها می‌بینیم که پشت فرمان خودرو، در پارک‌ها و اماکن عمومی زنان و دختران بی‌هیچ رعب و وحشتی از طرز برخورد جامعه، دخانیات مصرف می‌کنند.
بیشتر دخترانی که به سیگار یا قلیان روی می آورند سن های کمتر از 23 سال دارند و البته تحقیقات گذشته هم این را به اثبات رسانده است بنا بر گفته قائم مقام مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات بیش از 70 درصد افراد در سنین زیر ۲۰ سال سیگار کشیدن را آغاز می‌کنند.
سیگارهای لایت(سبک) و اولترا لایت(خیلی سبک) بیشترین طرفدار را در میان دختر خانم های جوان دارند به این دلیل که فکر می کنند این سیگار ها با توجه به اسمشان کم ضرر تر از دیگر سیگار ها هستند. این دختران جوان که در بسیاری از موارد از این کار خود لذت می‌برند آن را راهی برای درمان انواع مشکلات می‌دادند.

خدیجه محصلی، کارشناس دبیرخانه کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت درباره آخرین آمار راجع به تعداد دختران و زنان سیگاری می‌گوید: طبق آخرین آمار مربوط به سال 88 که البته تا به حال در جایی به چاپ نرسیده است، 11 و 9 صدم درصد از جمعیت بالای 15 سال کشور مصرف کننده مواد دخانی به طور روزانه هستند.

در میان دخترانی که به دخانیات روی می‌آورند کمتر کسی است که چندان به آخر و عاقبت آن فکر کند. مثلا اینکه سقط جنین و مرگ و میر میان زنان سیگاری بیشتر است یا اینکه این مواد می‌تواند اعتیاد بیاورد.

کلا سیگار مضره و دختر و پسر باهم بیخود میکنن به سلامتیشون ضرر میزنن. ماهواره ها رو که جمع کردن، سیگارم جمع کنید جامعه تمیز بشه;)

alborz_2000

اخراجی موقت
منم دوست دارم یه بار هم شده امتحان کنم:D

هیچ چیز خاصی نداره که لازم باشه امتحانش کنی. فقط در چند دهه به شدت تبلیغ شده(برای مثال الن دلون، یول براینر، چارلز برانسون، مارلون براندو و ... تو همه فیلماشون سیگار میکشیدن) و این باعث رواج سیگار بین جوونایی که عاشقشون بودن شده، اون جوونا پدر-مادر-پدر بزرگ و مادر بزرگ ما ها بودن. البته هنوزم برای سیگار تبلیغ میشه

• Like
واکنش ها: Sarp

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان تعدادی از خانوما میریزن تو تاپیک و داد و هوار راه میندازند که چرا میخواید جلوی آزادی و برابری حقوق زن و مرد رو بگیرید !!!
نهایت کوته فکریشونو نشون میده!
چه ربطی داره اخه!

samira.bas

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امتحان کردم :دی (البته تو خونه)
اصلا به درد نمیخوره....همش ضرره...ایششششش!

من ترجیح میدم با خوردن قهوه خودمو آروم کنم.....

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:wallbash::wallbash::wallbash:
آخه سیگار چیه که به اون هم بخوام علاقه داشته باشم
آخه من چقدر باید این حرف رو بگم
واقعا متاسفم.

alborz_2000

اخراجی موقت
:wallbash::wallbash::wallbash:
آخه سیگار چیه که به اون هم بخوام علاقه داشته باشم
آخه من چقدر باید این حرف رو بگم
واقعا متاسفم.

حق با شماست. انقدر سخت نگیر. من قول میدم با همه کسایی که سیگار میکشن برخورد قانونی بشه. اصلا گشت نامحسوس میزاریم همشون از دم 6ماه بخوابونن.

• Like
واکنش ها: t#h

simiar

عضو جدید
خانما هم می تونن سیگار بکشن ولی من ذهنیت خوبی از خانمای سیگاری ندارم.

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا به سیگار توهین نکنید.
ثانیا هر کس برود دنبال چیزی که برازنده اش است.
البته وقتی پسر ابرو بر می دارد لابد دختر هم سیگار خواهد کشید.
این ربطی به حقوق برابر ندارد حقوق برابر این نیست که وعده ی غذایی یک وزنه بردار با یک ژیمناستیک کار برابر باشد وقتی کسی این چنین فکر می کند واقعا نادان است.

alborz_2000

اخراجی موقت
اولا به سیگار توهین نکنید.
ثانیا هر کس برود دنبال چیزی که برازنده اش است.
البته وقتی پسر ابرو بر می دارد لابد دختر هم سیگار خواهد کشید.
این ربطی به حقوق برابر ندارد حقوق برابر این نیست که وعده ی غذایی یک وزنه بردار با یک ژیمناستیک کار برابر باشد وقتی کسی این چنین فکر می کند واقعا نادان است.

منظورش اینه کسی که سیگار میکشه و به سلامتی خودش و دیگران صدمه میزنه، واقعا نادان است

Tutulmaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
و آن دو نوع است

دانا به نادانی
نادان به نادانی

• آنکه می فهمد و خود را به نادانی می زند.
  • آنکه نمی فهمد که نادان کیست.
دومی را شاید فرجی باشد،
اولی با نادانی خود مست است.

gpgmo

عضو جدید
نمیدونم چرا دخترا هر کاری که انجام میدن باید به صد نفر جواب پس بدن....چرا هیچ وقت تو یه تاپیک حرف از این نمیشه که چرا یه بعضی مردهای مسن با وجود بیماری ریوی بازم سیگار میکشن.... همه اونایی که سیگار میکشن دختر یا پسر میدونن که ضرر داره ،منتظر نصیحت من و شما هم تو تاپیک نیستن.

zakari

عضو جدید
هرچند سیگار کلا چیزه مزخرفیه و من بوش که به دماغم میخوره سرم درد میگیره...اما یه دفه خیلی به درد خورد اونم تو تظاهرات یه گازی زدن بین جمعیت نمیدونم فلفل بود اشک آور بود چی بود!!!اما خیلی مزخرف تر از سیگار بود داشتم خفه میشدم...جالب اینجاس که یه نفر سیگارشو داد دستم یه پک زدم خیلی حالم بهتر شد...حتی بدترین چیزهام یه وقتایی مفیدن!!!!

alborz_2000

اخراجی موقت
سیگار مرد و زن نداره، گرچه برای هر دوتاشون ضرر داره. اما ابرو برداشتم مال زناست. پسرایی که ابرو بر میدارن:biggrin:اره دیگه خودت میدونی چی میخوام بگم;)

بالا