سگ بیرون نیاورید ! ضبط می شود و جریمه می شوید

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
۹ نماينده مجلس طرحي تهيه كردند كه در صورت تصويب نهايي آن گرداندن حيواناتي مانند سگ در اماكن و معابر عمومي ممنوع و مرتكب شونده به ضبط حيوان و جزاي نقدي محكوم مي‌شود.

به گزارش قشم دیلی به نقل از ايرنا اين طرح كه در قالب الحاق يك ماده به قانون مجازات اسلامي ابتداي اسفند ماه سال گذشته در صحن علني مجلس اعلام وصول شد؛ شامل يك ماده واحده و يك تبصره است.

بر اساس ماده واحده آن ، گرداندن حيوانات خطرناك يا حيواناتي كه براي سلامت عمومي مضر بوده يا نجس العين مي‌باشند، از قبيل سگ در اماكن و معابر عمومي و وسائط نقليه ممنوع است و مرتكب شونده علاوه بر جزاي نقدي از يك ميليون ريال تا پنج ميليون ريال به ضبط حيوان مذكور محكوم مي‌شود.
” طراحان اين طرح در مقدمه توجيهي آن خاطر نشان كردند كه نگهداري از حيواناتي نظير سگ مضرات بسيار زياد بهداشتي دارد و براي سلامت عمومي جامعه نيز مضر است “

همچنين نگهداري حيوانات مذكور در آپارتمان‌ها ممنوع و در منازل مسكوني چنانچه موجب نارضايتي هر يك از ساكنان شود ممنوع است. نگهدارنده در مرتبه اول موظف است با اخطار دادسرا ظرف ۱۰ روز رفع مزاحمت كند.
در مرتبه دوم و يا در صورت عدم رفع مزاحمت به جزاي نقدي از پانصد هزار ريال تا پنج ميليون ريال محكوم و در هر صورت حيوانات مذكور ضبط خواهد شد.

بر اساس تبصره اين طرح، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي موظف مي‌شود فهرست حيوانات نجس‌العين و خطرناك و مضر براي سلامت عمومي به جز سگ ظرف سه ماه از تاريخ تصويب اين قانون را تهيه و اعلام كند.

طراحان اين طرح در مقدمه توجيهي تاكيد كرده‌اند كه تهيه اين طرح اقدامي براي مقابله با روند فزاينده سگ گرداني در معابر و نگهداري آن در آپارتمان‌ها در شهرهاي بزرگ بويژه تهران است.

اين نمايندگان كه در بين آنان اسامي برخي از نمايندگان شاخص روحاني مجلس نيز ديده مي‌شود، رواج سگ گرداني و نگهداري را معضلي فرهنگي اجتماعي و نوعي تقليد كوركورانه از فرهنگ مبتذل غربي دانسته‌اند.

طراحان اين طرح در مقدمه توجيهي آن خاطر نشان كردند كه نگهداري از حيواناتي نظير سگ مضرات بسيار زياد بهداشتي دارد و براي سلامت عمومي جامعه نيز مضر است.

اين طرح كه به صورت عادي از سوي طراحان به مجلس تقديم شده‌ است، هم‌اكنون در كميسيون‌هاي تخصصي مجلس در دست رسيدگي قرار دارد.

كميسيون قضايي و حقوقي مجلس كميسيون اصلي رسيدگي كننده به اين طرح است و كميسيون‌هاي فرهنگي، بهداشت و درمان و همچنين شوراها و امور داخلي كشور به عنوان كميسيون‌هاي فرعي اين طرح را مورد بررسي قرار مي‌دهند

http://www.qeshmdaily.com/vdch.6nzt23nxkftd2.html

امیر افشار

عضو جدید
کاربر ممتاز
یاد آهنگ شهیار قنبری میوفتنم به اسم قدقن
سگ گردانی هم قدقن
خدا وکیلی تفریحی جز مواد کشیدن میمونه
ای خاک بر سر من که هنوز تو این مملکت دارم زندگی میکنم تازه تو این فکرم که رفتم اون ور سگمو چطوری با خودم ببرم:mad:
رانندگی و ماشین بازی و کوه رفتن و .. . همش قدقن آدم رو از مصاحبت با یه حیوون داناتر از خودشون منع میکنن
مضرات بهداشتی اول واسه من اخرشم واسه خودم واژه ساختن سگ گردانی
خدا وکیلی تفریحی واسه این مردم گذاشتن سگ و می خوان ظبط کنن چیکار کنن ؟!:cry:

hamid_geo

عضو جدید
سگ گردانی هم قدقن
ای خاک بر سر من که هنوز تو این مملکت دارم زندگی میکنم تازه تو این فکرم که رفتم اون ور سگمو چطوری با خودم ببرم:mad:
رانندگی و ماشین بازی و کوه رفتن و .. . همش قدقن آدم رو از مصاحبت با یه حیوون داناتر از خودشون منع میکنن
آهان يادم نبود بعد از سگ بازي مواد پس بريم معتاد شيم

paeeizan

اخراجی موقت
تنها حرکت مثبت نمایندگان همین بود ..... تو شهر ما هر سگی یه ادم به دنبال خودش میکشه اینور انور .....

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس اينهمه سگ ولگرد توي دانشگاه ما قراره كي ضبط بشن؟!
.
.
.
مصطفي خوشحالم كه دوباره برگشتي.

مصطفی.س

اخراجی موقت
پس اينهمه سگ ولگرد توي دانشگاه ما قراره كي ضبط بشن؟!
.
.
.
مصطفي خوشحالم كه دوباره برگشتي.
ممنون، من و سرو تهم بزنن باز اینجا میام به خاطر بچه های گلش
با این قرار نیست زیاد کار کنم، جناب پیرجو جوابمونو بدن که چرا اخراج شدیم و کارهای عیدی بچه ها رو تموم کنم، کار نمیکنم زیاد باش...

aban68

عضو جدید
من نمیفهمم چه اشکالی داره یه نفر دوست داره سگ داشته باشه. به بقیه چه ربطی داره.
چندتا نکته بهداشتی اون باید رعایت بشه که دامپزشک تشخیص میده.
همه چی داره جرم میشه......

Sarp

مدیر بازنشسته
سگ گردانی هم قدقن
شاید داناتر از شما باشه
ولی من لااقل خودمو داناتر از این حرفا میدونم

hamid_geo

عضو جدید
من نمیفهمم چه اشکالی داره یه نفر دوست داره سگ داشته باشه. به بقیه چه ربطی داره.
چندتا نکته بهداشتی اون باید رعایت بشه که دامپزشک تشخیص میده.
همه چی داره جرم میشه......
بله بله
اصلا براي ديگران مشكلي نداره كه؟
100000 نوع ام واكسن بزني سگ كثيفه
باعث آلودگي مي شه

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
من عاشق آزادی های بی حد و مرز این مرز و بومم
کشور آزاد که حتی برای بهداشت شهروندانش هم بالاترین درجات رو خواهانه
آآآآآآآ راستی یادم رفته بود که سگ بر سیگار تقدم داره

از این حرفت خوشم اومد.

آرتميس.artmiss

عضو جدید
اي ول!چه كار خوبي!چه فكر خوبي!
اين سگاشونو ميارن تو خيابون ميچرخونن حالا به غيراز كثيفي اش آدم نمي تونه رد شه .من يكي كه زهر ترك مي شم!
پدراشون قبلا تو دهات گوسفند مي چرخوندن حالا بچه هاشون تو شهر سگ مي چرخونن! واقعا عجب پيشرفتي!

• Like
واکنش ها: Sarp

tatu_lover1366

عضو جدید
از این حرفت خوشم اومد.

نه خو خدایش همینه دیگه
هنوز هیچ قانونی حمل بر مبارزه با افرادی که در اماکن عمومی سیگار میکشن نداریم , حتی اونایی که قانون گذاری میکنن خیلی هاشون نمیفهمن معنای این حرف یعنی چی
اونوقت سگ شد کثیف و اینا شدن دلسوز بهداشت ملت
میدونی مهندس من نه سگ دارم و نه از سگ خوشم میاد اما مطمئنا از حرفهای بزرگ که از مغزهای فندقی بیرون میاد بیشتر بدم میاد
البته عادت شده تو این مملکت
با قاشق انگلیسی, ..... فرانسوی خوردن

• Like
واکنش ها: Sarp