سوال در مورد شرکت در ازمون دانشگاه ازاد

mahon

عضو جدید
سلام.
من دانشجوی عمرانم ترم 1 و از معافیت تحصیلی استفاده می کنم حالا میتونم امسال هم در ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم چون میخوام شهرمو عوض کنم یا چون از 2 بار حق شرکت در کنکور استفاده کردم نمیشه؟ ضمنا میشه رشتمو عوض کنم بعد از قبولی در واحد مقصد دروسو معادل سازی کنم.
لطفا راهنماییم کنید

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
من دانشجوی عمرانم ترم 1 و از معافیت تحصیلی استفاده می کنم حالا میتونم امسال هم در ازمون دانشگاه ازاد شرکت کنم چون میخوام شهرمو عوض کنم یا چون از 2 بار حق شرکت در کنکور استفاده کردم نمیشه؟ ضمنا میشه رشتمو عوض کنم بعد از قبولی در واحد مقصد دروسو معادل سازی کنم.
لطفا راهنماییم کنید

یعنی کسی نیست دانشگاه ازاد باشه کمک کنه؟

بچه هایی بودن که چنین کاری کردن. ترم یک و دو رو خوندن و در همین حال، دوباره کنکور دادن و برای سال بعد تغییر رشته دادن و دروسشونم معادل سازی شد. ولی اگه توی یه دانشگاه دیگه قبول بشی، بستگی داره دانشگاه مقصد سطح دانشگاه مبدأ رو قبول داشته باشه یا نه. اگه قبول داشته باشه، دروسو طبق آیین نامه خودشون معادل سازی می کنن.
شما اگه همچین قصدی داری، بهتره در ترم دوم واحدهایی رو اخذ کنی که بین دو رشته مشترک باشن تا بعدا بتونی معادل سازی کنی.
بازم بپرس. این اطلاعاتی که من بهت دادم، مربوط به چندین سال قبله. شاید الان قوانین تغییر کرده باشه. فکر کنم اگه تو سایت دانشگاه آزاد بری، مکانی برای پرسش و پاسخ دایر باشه....
موفق باشید....

miladwwe

عضو جدید
تاپیک زیر خاکیه میدونم
نخواستم تاپیک جدیدی بزنم
من کاردانی پیوسته رشته کامپیوتر رو دارم ایا میتونم بهمن ماه امسال برم کارشناسی مکانیک؟
ایا من که81 واحد پاس کردم باید چند واحد دیگه بخونم واسه رشته ی مکانیک باقبمانده واحدهای مکانیکو باید بخونم یا مهادلسازی میکنن
ایا این بازگشت به عفب محسوب میشه
ممنون

بالا