سوال در مورد ساخت کارواش خانگی---(خیلی مهم)

badson110

عضو جدید
سلام به همگی من یه سوال دارم که نمیدونم کجا باید مطرح کنم،فکر کردم به اینجا بیشتر مربوط میشه،من توی خونه یه پمپ باد دارم از همونایی که باهاش رنگ میزنن و زیاد بزرگ نیست حالا میخوام یه کارواش باهش بسازم که نمیدونم باید چیکارکنم اگه دوستان میدونن منو راهنمایی کنن؟؟
مرسی از همتون

mo alizadeh

عضو جدید
سلام به همگی من یه سوال دارم که نمیدونم کجا باید مطرح کنم،فکر کردم به اینجا بیشتر مربوط میشه،من توی خونه یه پمپ باد دارم از همونایی که باهاش رنگ میزنن و زیاد بزرگ نیست حالا میخوام یه کارواش باهش بسازم که نمیدونم باید چیکارکنم اگه دوستان میدونن منو راهنمایی کنن؟؟
مرسی از همتون
سلام این کار شدنی نیست به این دلیل که شما فشار بالایی که داخل کارواش های خانگی می بینید فشار باد نیست بلکه موتور اونها واتر جون هست است که آب را با فشار زیاد خارج میکنه
اگر هم دوستان نظر خاصی دارند هم در خدمتشون هستم :cool:

رامین777

عضو جدید
عیب یابی

عیب یابی

سلام.من یک دستگاه کارواش شبیه مدا k2.20دارم.دوسالی میشه که دارم از این دستگاه استفاده میکنم ولی دیروز موقع کار دیدم زیرش سیاه و چرب شده.کارواش رو باز کردم توی پمپ جایی که گیربکس بود روغنش خالی شده بود.نمیدونم از کجا بیرون اومده بود.ولی من دوباره توش روغن نسوز یخچال رو ریختم ولی فشار کارواش خیلی خیلی کم شده.ممنون میشم از راهنماییتون

sadeghforghani

کاربر فعال
مرسی از همتون

سلام؛
منظورتون از پمپ باد همون کمپرسوره دیگه؟ کمپرسور چند بار هوا را فشرده میکنه(فشارش چقدره)؟
اصولاً برای پیستوله رنگ، سند بلاست، کاپر بلاست و ... از اجکتور(Ejector) استفاده میشه. اجکتور برای ترکیب دو ماده و اختلاط اون ها کاربرد داره. وقتی شما یک جریان و یک سیال ساکن داری، توسط هندسه خاص اجکتور، با افزایش سرعت جریان در دهانه سیال ساکن، یک افت فشار ایجاد کرده و باعث مکش سیال ساکن و در ادامه ترکیب دو ماده می شویم. شکل زیر رو ببینید.
4-gas-ejector.jpg
سرعت سیال توسط نازلی که قرار گرفته، افزایش یافته(ناحیه قرمز رنگ) که باعث افت فشار و مکش ماده پایینی به بالا و اختلاط دو ماده می شود. به این قطعه اجکتور گویند. حالا شما هم برای ساخت کارواش خانگی نیازمند اجکتور هستی. البته فشار کمپرسور هر چقدر بیشتر باشه، مشخصه که فشار جریان خروجی بالاتره و کارایی بیشتر. پیستوله هایی که برای رنگ آمیزی استفاده می شوند، حجم کمی برای سیال(محفظه رنگ) دارند و لذا برای کارواش مناسب نیستند. پیستوله باید به یک مخزن آب وصل باشه.
البته این پیشنهاد هم قابل بررسی هستش. به نظرم با استفاده از یک شیر یک طرفه در مسیر هوا و دقیقا قبل از پیستوله، با شرطی که فشار کمپرسورتون 5 بار به بالا باشه و البته ترجیحاً شیر آب هم 3/4 باشه، شما بتونید مستقیماً شیلنگ آب را به ورودی پایینی اجکتور وصل کنید. لطفا دوستان در این خصوص نظر بدهند.
یا علی

بالا