سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

iust2699

عضو جدید
با عرض سلام
کامپیوتر بنده چند وقتی هست ناگهان خاموش میشود به نظر شما عیب از کجاست؟

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

cpu رو امتحان کردم !درست نشد

ببین بعضی اوقات میاد توی پارتیشن بندی کیبورد کار نمیکنه ! بعضی اوقات اون تیکه رو رد میکنه میاد توی دقیقه 34 گیر میکنه !

با سلام
دوست عزیز یکی از دلایل شایع این مشکل بد سکتور می باشد .
شما با نرم افزار HDD Regenerator بد سکتوری هارد دیسک را چک کنید .
با تشکر - سیستم32

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام
کامپیوتر بنده چند وقتی هست ناگهان خاموش میشود به نظر شما عیب از کجاست؟

با سلام
دوست عزیز یکی از دلایلی که کامپیوتر درجا خاموش می شود (بدون هنگ کردن) داغ شدن بیش از حد نرمال CPU است .
بررسی کنید فن خنک کننده CPU سیستم شما شل نشده باشد . یا احتمالا خاموش نشده باشد .
بررسی کنید و نتیجه را بفرمائید تا بیشتر کمکتان کنیم .
با تشکر - سیستم32

ali.ali

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز یکی از دلایل شایع این مشکل بد سکتور می باشد .
شما با نرم افزار HDD Regenerator بد سکتوری هارد دیسک را چک کنید .
با تشکر - سیستم32

سلام.

اولین کاری که کردم همین بود.الا مشکل از هارد،سی پی یو و سی ویندوز نیست !

هارد رو میبرم توی یه سیستم دیگه راحت ویندوز نصب میشه !

در ضمن من اینجا از هر قطعه دوتا ندارم که راحت تست کنم !

iust2699

عضو جدید
با عرض سلام
با استفاده از نرم افزارCPUID HWMonitorProدما در حد 30الی 55 درجه بود تازه بدون کارکرد سنگین یکدفعه خاموش می شود

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.

اولین کاری که کردم همین بود.الا مشکل از هارد،سی پی یو و سی ویندوز نیست !

هارد رو میبرم توی یه سیستم دیگه راحت ویندوز نصب میشه !

در ضمن من اینجا از هر قطعه دوتا ندارم که راحت تست کنم !

با سلام
دوست عزیز
شما کابل هارد دیسک را تعویض کرده اید و یا اگر این کار را انجام داده اید ورودی روی مادربرد را تغییر داده اید و از ورودی دیگری استفاده کرده اید ؟
ضمنا یکبار حالت های Master /Slave هارد دیسک را تغییر دهید . (توجه کنید که حالتی با نام Cap Limit وجود دارد که در صورتی که آن را انتخاب کنید میزان فضای هارددیسک جهت معرفی به سیستم تقریبا نصف می شود و عملا نصف هارد دیسک از دسترس خارج خواهد بود .
با تشکر - سیستم 32

ali.ali

عضو جدید
با سلام
دوست عزیز
شما کابل هارد دیسک را تعویض کرده اید و یا اگر این کار را انجام داده اید ورودی روی مادربرد را تغییر داده اید و از ورودی دیگری استفاده کرده اید ؟
ضمنا یکبار حالت های Master /Slave هارد دیسک را تغییر دهید . (توجه کنید که حالتی با نام Cap Limit وجود دارد که در صورتی که آن را انتخاب کنید میزان فضای هارددیسک جهت معرفی به سیستم تقریبا نصف می شود و عملا نصف هارد دیسک از دسترس خارج خواهد بود .
با تشکر - سیستم 32

به خدا اگه یک کلمه فهمیدم چی گفتی :D

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز

با سلام.
من یک دی وی دی دارم که یکسری داده داخلش ذخیره کردم...
بعد متاسفانه آخرین باری که تصمیم گرفتم دوباره داخلش داده بریزم بد رایت شد و العان دیگه دی وی دی رو باز نمی کنه یا اگرم بکنه باید خیلی منتظر بمونم و به هیچ وجه هم نمیشه اونا رو کپی کرد و داخل کامپیوتر ریخت ...
خواستم ببینم نرم افزاری هست که بتونه بهم اطلاعات رو برگردونه ...
شدیدا احتیاج به اطلاعاتم دارم...
خواهش می کنم هرکس نام هر نرم افزاری یا لینک دانلودش رو داره بهم بده ...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
با سلام.
بعد متاسفانه آخرین باری که تصمیم گرفتم دوباره داخلش داده بریزم بد رایت شد و العان دیگه دی وی دی رو باز نمی کنه یا اگرم بکنه باید خیلی منتظر بمونم و به هیچ وجه هم نمیشه اونا رو کپی کرد و داخل کامپیوتر ریخت ...
اول با کلون ببینید میشه ایمیج گرفت؟
اگه نشد ایزو باستر یکی از بهترینهاست

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام.
با سلام،
از نرم افزار CDroller استفاده کنید! این ابزار بخش های قابل بازگشت رو بازگردانی می کنه!

salar-fa

عضو جدید
با سلام
دوستان آیا لازمه که ویندوز رو آپدیت کرد این کار ضروریه؟؟
2-برای منی که ویندوز از روز اول رو لپ تاپم بوده(ویندوز سون)این کار شدنیه؟؟
3-در ضمن اگه بخوام ویندوزم رو عوض کنم مثل کامپیوترهای خونگی سی دی های درایور برای لپ تاپ
نیاز نیست؟؟چون تا حالا به هر مشکلی که خوردم یا ویندوزم دچار مشکل شده ریکاوری کردم ممنون میشم از راهنماییتون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام.

دو تا مشکل داره سیستمم ! یکیش که دقیقا در دقیقه 34 گیر میکنه ! و اون یکی هم که موقع نشون دادن درایو ها موس و کیبورد ار نمیکنن !

و این موردی که شما گفتی رو چک کردم.اشکال از cpu نبود ! در ضمن سیستم رو تازه جمع کردم
با سلام،
قبلاً رو ش ویندوز نصب کرده بودید و ازش استفاده کرده بودید یا اولین باره؟ اگه بار اوله ممکنه مشکل از رم باشه!
یه بار همه ی سخت افزارهای اضافی به خصوص اونایی که روی PCI قرار گرفتند رو جدا کنید و تست کنید که نصب می شه یا نه!
در مورد سؤال دیگه هم، همیشه کیبورد رو نمی شناسه یا گاهی اوقات؟ مثلاً اگه در مرحله ی خاصی کیبورد شناخته نمی شه و دفعه ی بعد تو همون مرحله کیبورد کار می کنه، یا سیستم هنگ کرده بوده یا مین بوردتون مشکل داره!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان آیا لازمه که ویندوز رو آپدیت کرد این کار ضروریه؟؟
2-برای منی که ویندوز از روز اول رو لپ تاپم بوده(ویندوز سون)این کار شدنیه؟؟
3-در ضمن اگه بخوام ویندوزم رو عوض کنم مثل کامپیوترهای خونگی سی دی های درایور برای لپ تاپ
نیاز نیست؟؟چون تا حالا به هر مشکلی که خوردم یا ویندوزم دچار مشکل شده ریکاوری کردم ممنون میشم از راهنماییتون
با سلام،
خیلی بهتره که اجازه بدید ویندوزتون به طور اتوماتیک آپدیت بشه! در صورتی که بخواید ویندوز لپ تاپ رو عوض کنید، بعضی از سخت افزارها به طور خودکار شناخته می شن اما ممکنه بعضیا نشناسه اما به سادگی می شه درایور مورد نیاز رو از اینترنت دانلود کرد.
درایورهای مورد نیاز رو هم می تونید تو سایت شرکت سازنده ی لپ تاپ پیدا کنید!

salar-fa

عضو جدید
با سلام،
خیلی بهتره که اجازه بدید ویندوزتون به طور اتوماتیک آپدیت بشه! در صورتی که بخواید ویندوز لپ تاپ رو عوض کنید، بعضی از سخت افزارها به طور خودکار شناخته می شن اما ممکنه بعضیا نشناسه اما به سادگی می شه درایور مورد نیاز رو از اینترنت دانلود کرد.
درایورهای مورد نیاز رو هم می تونید تو سایت شرکت سازنده ی لپ تاپ پیدا کنید!
با تشکر
آپدیت ویندوز به چه دلیلی باید انجام بشه؟؟2-برای منی که سرعت اینترنتم پایینه بصورت آفلاین میشه این کارو انجام داد؟؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلام،
از نرم افزار CDroller استفاده کنید! این ابزار بخش های قابل بازگشت رو بازگردانی می کنه!

با سلام و خسته نباشید.من از CDRoller استفاده کردم ولی نمی دونم چطوری باهاش کار کنم...
یعنی یه جورایی هم انجام شد ولی باید کجا فایلها رو انتخاب کرد و کجا ذخیره میشه....
دیشب تا یه جاهایی رفتم ولی خسته شدم و بستمش...
دقیقا برای اینکه کل دی دی دی روم را در کامپیوتر کپی کنم باید به چه قسمت هاییش بریم...

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
اول با کلون ببینید میشه ایمیج گرفت؟
اگه نشد ایزو باستر یکی از بهترینهاست

با سلام و خسته نباشید...
میشه بگید دقیقا این کلون چیکار می کنه ؟؟؟؟....
بله ایزو هم خوب هست ...
اسم کاملش رو لطف کنید بنویسید ...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
با سلام و خسته نباشید...
میشه بگید دقیقا این کلون چیکار می کنه ؟؟؟؟....
بله ایزو هم خوب هست ...
اسم کاملش رو لطف کنید بنویسید ...
سلام,ممنون
clonecd نرم افزار معروفیه برای ایمیج گرفتن سی دی و دی وی دی--رایت اون ایمیج-رایت بدون واسطه--پاک کردن ریرایتیبلها
isobuster هم نرم افزار کاملیه البته برای بیرون کشیدن اطالاعات از سی دی هایی که خش دارند یه مثلا قفل و...

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشید.من از CDRoller استفاده کردم ولی نمی دونم چطوری باهاش کار کنم...
یعنی یه جورایی هم انجام شد ولی باید کجا فایلها رو انتخاب کرد و کجا ذخیره میشه....
دیشب تا یه جاهایی رفتم ولی خسته شدم و بستمش...
دقیقا برای اینکه کل دی دی دی روم را در کامپیوتر کپی کنم باید به چه قسمت هاییش بریم...
با سلام،
روی درایو موردنظر که DVD رو قرار دادید کلیک کنید و از منوی سمت چپ و زیر مجموعه ی Data recovery گزینه ی Recover selected رو انتخاب کنید. بسته به حجمی که دارید باید صبر کنید تا کاش تموم بشه! برای DVD فکر کنم نیم ساعتی طول بکشه!
اگه جواب نگرفتید از Identify raw iso data استفاده کنید. در این صورت می تونید DVD رو Track به Track سرچ کنید. از بالای صفحه می تونید شماره ی Track رو انتخاب کنید. توجه کنید که هر بار که رایت رو انجام دادید یه Track اضافه شده!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با تشکر
آپدیت ویندوز به چه دلیلی باید انجام بشه؟؟2-برای منی که سرعت اینترنتم پایینه بصورت آفلاین میشه این کارو انجام داد؟؟
آپدیت ویندوز شامل قطعه برنامه هایی برای حل مشکلاتی که با گذشت زمان تو ویندوز شناخته شدن، بستن حفره های امنیتی، امکان شناسایی بدافزارهای جدید و موارد دیگه می شه! پس خیلی بهتره که آپدیت رو انجام بدید!
اغلب بسته های آپدیت، حجم کمی دارند و به سرعت دانلود می شن، ضمناً تنها در صورتی که مستقیماً از سایت مایکروسافت دانلود شده باشن، قابل نصب هستن!

kazem moosavian

عضو جدید
سلام دوستان من بعضی فایل های پی دی اف رو که باز میکنم به این شکل باز میشن و این پیغام هم میاد میخواستم ببینم مشکل از چیه.فونت فارسی 2010 هم به طور کامل سر سیستمم نصبه بعضی فایل هایپی دی اف بدون هیچ مشکلی باز میشه اما بعضیاش اینطوری میشه.ممنون از توجهتونUntitled.jpg

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام,ممنون
clonecd نرم افزار معروفیه برای ایمیج گرفتن سی دی و دی وی دی--رایت اون ایمیج-رایت بدون واسطه--پاک کردن ریرایتیبلها
isobuster هم نرم افزار کاملیه البته برای بیرون کشیدن اطالاعات از سی دی هایی که خش دارند یه مثلا قفل و...

آره متاسفانه دی ویی دی ام خراب شده.ممنون از راهنمایی هاتون ....
از isobuster کار کردم فعلا ... خوبه.......

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان من بعضی فایل های پی دی اف رو که باز میکنم به این شکل باز میشن و این پیغام هم میاد میخواستم ببینم مشکل از چیه.فونت فارسی 2010 هم به طور کامل سر سیستمم نصبه بعضی فایل هایپی دی اف بدون هیچ مشکلی باز میشه اما بعضیاش اینطوری میشه.ممنون از توجهتونمشاهده پیوست 85706
سلام
تمام صفحه های فایلتون همینطوره؟؟
توی پراپرتیز یه تب به نام فونت وجود داره از اونجا میتونید ببینید چه فونتهایی تو این فایل استفاده شده و احتمالا اگه ندارین نصب کنید

Abolfazl.B

عضو جدید
سلام به همگی
امروزAdobe_Flash_Player_11.1.102.62_x64_Final_for_Firefox_Safari_Netscape_Opera رو دانلود کردم. اما وقتی میخوام نصبش کنم میگه این آخرین نسخه نیست و نسخه جدید رو دانلود کنید حتی دوباره اونو از سایت اصلی آدوب دانلود کردم ولی باز همین پیغام رو میده.چاره حل این مشکل چیه؟

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام به همگی
امروزAdobe_Flash_Player_11.1.102.62_x64_Final_for_Firefox_Safari_Netscape_Opera رو دانلود کردم. اما وقتی میخوام نصبش کنم میگه این آخرین نسخه نیست و نسخه جدید رو دانلود کنید حتی دوباره اونو از سایت اصلی آدوب دانلود کردم ولی باز همین پیغام رو میده.چاره حل این مشکل چیه؟
اول ببینید ویندوزتون 32 بیتیه یا 64 چون این ورژنی که شما گرفتی فقط روی 64 نصب میشه
بعدش ببینید تمام پنجره هاتون بسته هست یا نه
اتفاقا من نسخه 32 بیتی فلاش پلیر رو امروز نصب کردم ولی همچین مشکلی نداشتم!!

بالا