سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mohammad_ma

عضو جدید
علیک سلام
در قسمتهای پائین صفحه مرگ یه کدی هست که بیت علامت کروشه قرار داره
اونو یادداشت کنید و بذارید اینجا
بین دو تا علامت { }
با سلام
در پايين صفحه اين پيام و كده هست كامل مينويسم
technical information
stop:0x000000A5(0x00000011,0x00000007,0xf8C20180,0x0100000E)

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان چند روزی هست که سیستم من دم به دقیقه خودش خاموش می شه امروز نگاه کردم دیدم فن پاور کار نمی کنه. حالا من چیکار کنم اگه پاور رو باز کنم خودم می تونم فن رو عوض کنم؟

amirhm

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان چند روزی هست که سیستم من دم به دقیقه خودش خاموش می شه امروز نگاه کردم دیدم فن پاور کار نمی کنه. حالا من چیکار کنم اگه پاور رو باز کنم خودم می تونم فن رو عوض کنم؟

خیلی وقتها با سرویس کردن فن مشکل حل میشه مثل روغنکاری با گریس و تمیز کردن گرد و خاک . در غیر اینصورت تو فروشگاههای لوازم الکترونیکی معمولا این فن ها موجوده .

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام

دوستان متخصص ویروس و امثالهم میشه اینو برام تفسیر کنید:redface:

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    5.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Sarp

مدیر بازنشسته
سلام.
سلام غمگین
برق که میخونی
پس بله
میتونی خودت عوضش کنی
سه چهار تا لحیمه همه ش
سلام

دوستان متخصص ویروس و امثالهم میشه اینو برام تفسیر کنید:redface:
سلام
آدرس رو آلوده به بدافزار (مثلا اسکریپتهای آلوده و صفحات فیشینگ و . . . ) تشخیص میده و نمیذاره بری تو آدرس
ند رو هم بوت کن بیرون :دی
علیک سلام:surprised:

اگه منظورتون پست قبلیه خب مشخصه پاسخ دوستی که سوال پرسیدن رو دادم.....در ضمن این تاپیک مخصوص پرسیدن سوالات هست نباید اسپم کنی
از کی تاحالا قوانینی شدی عزیزم
ولش کن قوانینو
پسرم اسپم نکن یعنی دقیقا "اسپم نکن"

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
آدرس رو آلوده به بدافزار (مثلا اسکریپتهای آلوده و صفحات فیشینگ و . . . ) تشخیص میده و نمیذاره بری تو آدرس
ند رو هم بوت کن بیرون :دی

پسرم اسپم نکن یعنی دقیقا "اسپم نکن"

یه صفحه رو باز کردم توش عکس بود واردشم شد:دی ....چند روزی هست هی از این ارورا میده:surprised:

یه سه ماه دیگه حتما این کارو میکنم:دی

فک کنم ایشون اینجا رو با یه جای دیگه اشتباه گرفتن...راهنماییشون کن لطفا.

Sarp

مدیر بازنشسته
یه صفحه رو باز کردم توش عکس بود واردشم شد:دی ....چند روزی هست هی از این ارورا میده:surprised:

یه سه ماه دیگه حتما این کارو میکنم:دی

فک کنم ایشون اینجا رو با یه جای دیگه اشتباه گرفتن...راهنماییشون کن لطفا.
خطا همینی بود که گفتم

البته از نود همه چی میشه انتظار داشت
زیاد اعتماد نکن به حرفاش
ایشالا تو این سه ماه عکسات مورد دستبرد قرار میگیره از تو سیستمت
اونوخ قدر یه توتال سکوریتی دبش رو متوجه میشی :دی

ایشون هم خودش راهنمائی میشه :دی

mohammad_ma

عضو جدید
صفحه مرگ

صفحه مرگ

ممنون از راهنماييتون اين مرحله انجام دادم يعني قبل از اينكه نصب ويندوز شروع بشه F7 را فشار دادم وارد محيط نصب شد(قبلا به اين مرحله نميرسيد)
موقع كپي فايل هاي نصب ويندوز پيغام ميده كه يه سري فاي هس كه نميتونه كپي كنه چند مرحله كه اسكيپ ميزنم اين صفحه مرگ مياده:
0x0000000A رفتم لينك كه شما فرستاده بودين اين راهكار را داده
(0x0000000A, Parameter2, Parameter3, Parameter4):

The system expected a data type of STRING but received some other data type.
با دو تا سي دي ويندوز امتحان كردم نشد
خواهشا راهنمايي كنيد

Sarp

مدیر بازنشسته
ممنون از راهنماييتون اين مرحله انجام دادم يعني قبل از اينكه نصب ويندوز شروع بشه F7 را فشار دادم وارد محيط نصب شد(قبلا به اين مرحله نميرسيد)
موقع كپي فايل هاي نصب ويندوز پيغام ميده كه يه سري فاي هس كه نميتونه كپي كنه چند مرحله كه اسكيپ ميزنم اين صفحه مرگ مياده:

خواهشا راهنمايي كنيد
اگر تو مرحله کپی گیر میکنه بهتره رمها رو هم چک کنید
اولا ببینید کل رم رو میشناسه سیستمتون یا نه
دوما اگه میتونید با یه رم دیگه اقدام به نصب ویندوز کنید
اسلات رم رو هم یه غباروبی کنید محض احتیاط

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز

خواهشا راهنمايي كنيد

با سلام
دوست عزیز احتمال این که هارد دیسک شما بد سکتور داشته باشد وجود دارد . موقع کپی فایل های پیشنیاز سیستم عامل این مشکل به وجود می آید پس می تونیم خوش بین باشیم که با نرم افزار های رفع بد سکتور مثل HDD Regenerator و یا نرم افزارهای Low Level Format (اگر به اطلاعات داخل هارد نیازی ندارید) هارد دیسک خود را پاک کنید .
همچنین مطابق گفته های آقا بابک (ببخشید -Sarp) احتمال می رود رم شما در بخش هایی مشکل داشته باشد که با تعویض رم این مشکل برطرف خواهد شد .
پس پیشنهاد می کنم در صورت دسترسی ابتدا رم را تعویض کنید و اقدام به نصب ویندوز کنید و اگر همچنان مشکل پابرجا بود اقدام به رفع بد سکتور هارد کنید . به این علت ابتدا رم را پیشنهاد دادم چون کار رفع بد سکتوری مقداری وقت گیر است .
با تشکر - سیستم 32

kia112

عضو جدید
سلام من به یک دستگاه فکس احتیاج دارم آیانرم افزارکامپیوتری هست که نیازمنوکامل برطرف کنه (البته لپ تاپ باویندوزسون 64بیتی دارم)یا بهتره یک دستگاه بخرم بعدش هم درصورت امکان یک دستگاه مناسب به من معرفی کنین که کارکردش خوب باشه وازخریدآن پشیمان نشم......ممنون ازلطفتون

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام من به یک دستگاه فکس احتیاج دارم آیانرم افزارکامپیوتری هست که نیازمنوکامل برطرف کنه (البته لپ تاپ باویندوزسون 64بیتی دارم)یا بهتره یک دستگاه بخرم بعدش هم درصورت امکان یک دستگاه مناسب به من معرفی کنین که کارکردش خوب باشه وازخریدآن پشیمان نشم......ممنون ازلطفتون
با سلام،
اگه لپ تاپ تون فکس مودم داشته باشه (که احتمالش کمه!!) می تونید با نرم افزارهایی که بره این کار وجود داره مثل Venta Fax & Voice فکس بگیرید و بفرستید. البته لازمه که برنامه همش در حال اجرا باشه!
در غیر این صورت بعضی از سایت ها امکان دریافت فکس از طریق اینترنت رو فراهم می کنن ولی فکر می کنم هزینه ش صرف نداشته باشه!
پس بهترین کار خرید یه دستگاه فکسه! البته می تونید پرینتر چند کاره هم تهیه کنید!

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال :

آیا روشن بودن دائم وایرلس لب تاپ ؛ باعث تأثیر منفی در کیفیت سخت افزاری لب تاپ میذاره ؟

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یک سوال :

آیا روشن بودن دائم وایرلس لب تاپ ؛ باعث تأثیر منفی در کیفیت سخت افزاری لب تاپ میذاره ؟

روشن بودن دائم بلوتوث مشكلي روي كيفيت سخت افزار گوشي ميذاره........نه(چون كارشون تو يه رنج اينو مثال زدم)
در كل فكر كنم مشكلي نباشه.........

ولي به لحاظ امنيتي خاموش نگهش دار چون ميتونن به سيستمت از همين طريق نفوذ كنن......

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر جامعه مهندسین!!
ببخشید یه سوال:من یه سایتی هست که بازش میکنم مقداری از صفحه از صفحه ی اصلی مرورگر خارجه ومن بهش دسترسی ندارم!!البته ناگفته نمانه که با سایتای دیگه این مشکل رو ندارم!!
حالا به نظر شما این مشکل مرورگر منه که نمیتونه درست لودش کنه یا اشکال از سایته؟؟؟(مرورگرم اینترنت explorerهست)

یه سوال دیگه هم دارم برای نصب ابنتو کنار ویندوزم،نصب لینوکس،کارت گرافیک مهمه یانه!!!!آخه خیلی وقته عوضش نکردم میخواستم ببینم ربطی داره یا نه؟؟؟؟

آخرین سوال:گهگاهی کامپیوترم خود به خود روشن میشه یا خودبه خود خاموش میشه؟؟؟(ماله کلید پاورشه!!)

باتشکر!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر جامعه مهندسین!!
ببخشید یه سوال:من یه سایتی هست که بازش میکنم مقداری از صفحه از صفحه ی اصلی مرورگر خارجه ومن بهش دسترسی ندارم!!البته ناگفته نمانه که با سایتای دیگه این مشکل رو ندارم!!
حالا به نظر شما این مشکل مرورگر منه که نمیتونه درست لودش کنه یا اشکال از سایته؟؟؟(مرورگرم اینترنت explorerهست)

یه سوال دیگه هم دارم برای نصب ابنتو کنار ویندوزم،نصب لینوکس،کارت گرافیک مهمه یانه!!!!آخه خیلی وقته عوضش نکردم میخواستم ببینم ربطی داره یا نه؟؟؟؟

آخرین سوال:گهگاهی کامپیوترم خود به خود روشن میشه یا خودبه خود خاموش میشه؟؟؟(ماله کلید پاورشه!!)

باتشکر!

با سلام
1- به نظر نمی رسد مشکل از مرورگر شما باشد . احتمالا اندازه هایی که در طراحی سایت در نظر گرفته شده بیشتر از استاندارد است . در صورت امکان با مرورگ دیگری نیز چک کنید و یا با Full Screen کردن مرورگر ببینید کامل نمیش داده می شود یا نه ؟
البته توجه به این نکته شود که پشتیبانی مانیتورهای CRT در اندازه صفحه بهتر و بیشتر از LED/LCD است (با توجه به حداکثر رزولیشن در مانیتورها)
2- معمولا توضیع های لینوکس نیازی به نصب درایور ندارند و درایوها (معمولا) به صورت All Drive همراه سیستم عامل است .
3- مشکل خود به خود روشن شدن با خود به خود خاموش شدن در اغلب موارد فرق دارد مگر در حالات خاصی مثل همان چیزی که گفتید (گیر کردن کلید پاور) البته این مشکل چیزی بیشتر از آنکه شما فرمودید مشکل ایجاد می کند مگر در حالتی که قطع و وصل کند .
مشکل خاموش و روشن شدن را کمی مفصلتر بنویسید (که چه زمانی خاموش می شود ؟ موقع انجام چه کارهایی خاموش می شود ؟ چه زمانی روشن می شود ؟ بعد از روشن شدن پیغامی بر روی صفحه دارد یا نه ؟ و هر آنچه که فکر می کنید نیاز است) تا بتوانم بهتر کمکتان کنم .
با تشکر - سیستم 32

ali.fatemi4

عضو جدید
WARNING گفت:
كاربر گرامي، ali.fatemi4,

شما يك اخطار در باشگاه مهندسان ایران دريافت كرديد.

دليل:
-------
نقض قوانين سايت

لطفاً قوانين سایت را رعايت نمایید
-------

پست شما:
http://www.www.iran-eng.ir/forums/index.php?posts/3913332/
سلام به همه!!!
از چند تا از برو بچه های مکانیک سیالات (کلا مکانیک) و بر و بچز باحال برق و همچنین کامپیوتر همکاری و هم فکری میخوام. که چند تا ویژگی باید داشته باشن...: (ببخشید اگه رو راست میگم!)
1. اصلا اهل رفیق بازی (منظورم دختربازی برا پسرا و پسربازی برا دختراس!) نباشن.
2. کاری باشن.
3. نرم افزار درست حسابی هم بلد باشن.
4. ترجیحا به شهرم نزدیک باشن دورم بودن طوری نیس ولی باس ADSL داشته باشن که بتونیم پروژه ها رو ایمیل کنیم.
اینم وبلاگم:www.mengineering.blogfa.com
خوشحال میشم سر بزنین.
ایمیلممali.fatemi4@gmail.com
خبر بدین!!!

اخطارها براي يادآوري قوانين باشگاه است تا به آن ها توجه كرده و قوانين را رعايت كنيد

موفق باشيد
باشگاه مهندسان ایران

با سلام و كمال احترام
من خودم به عنوان يك جوون اين حرف رو زدم و از نظر خودم حرف درستي هم زدم و معني اين اخطارنامه رو هم نميدونم چيه و نسبت بهش با كمال احترام شديدا اعتراض دارم. به نظر من آيا بهتر نيست يه سري به اين پيام هاي خصوصي اعضا بزنين و ببينين كه چه جوري بعضياشون به اصطلاح به هم دل ميدن و قلوه تحويل ميگيرن؟!
اون وقت نميدونم به چه چيز اين مطلب ايراد گرفتين...
با اين حال خواهشمندم حتما جوابيه اين نوشته رو بهم بدين.
با احترام مجدد

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام و كمال احترام
من خودم به عنوان يك جوون اين حرف رو زدم و از نظر خودم حرف درستي هم زدم و معني اين اخطارنامه رو هم نميدونم چيه و نسبت بهش با كمال احترام شديدا اعتراض دارم. به نظر من آيا بهتر نيست يه سري به اين پيام هاي خصوصي اعضا بزنين و ببينين كه چه جوري بعضياشون به اصطلاح به هم دل ميدن و قلوه تحويل ميگيرن؟!
اون وقت نميدونم به چه چيز اين مطلب ايراد گرفتين...
با اين حال خواهشمندم حتما جوابيه اين نوشته رو بهم بدين.
با احترام مجدد

سلام

دوست گرامی همین طور که می بینید این تاپیک برای بیان مشکلات کامپیوتری هست و جای این پست شما دفتر مدیریته نه اینجا...

اخطارتون هم فک کنم به خاطر قرار دادن آدرس وبلاگ و ایمیلتون هست نه نوشته های دیگه تون!چون این کار به نوعی تبلیغات محسوب میشه و تبلیغات هم ممنوعه....

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
3- مشکل خود به خود روشن شدن با خود به خود خاموش شدن در اغلب موارد فرق دارد مگر در حالات خاصی مثل همان چیزی که گفتید (گیر کردن کلید پاور) البته این مشکل چیزی بیشتر از آنکه شما فرمودید مشکل ایجاد می کند مگر در حالتی که قطع و وصل کند .
مشکل خاموش و روشن شدن را کمی مفصلتر بنویسید (که چه زمانی خاموش می شود ؟ موقع انجام چه کارهایی خاموش می شود ؟ چه زمانی روشن می شود ؟ بعد از روشن شدن پیغامی بر روی صفحه دارد یا نه ؟ و هر آنچه که فکر می کنید نیاز است) تا بتوانم بهتر کمکتان کنم .
با تشکر - سیستم 32[/QUOTE]

ممنون از راهنماییتون!!!
موضوع روشن خاموش شدن اینطوریه که:"مثلا کامپیوترم رو خاموش که میکنم ولی هنوز برقشو قطع نکردم بعد از 2الی3دقیقه روشن میشه اما همیشه هم اینطور نیست برا همین مجبورم که وقتی کامپیوتر رو turnoffمیکنم بلافاصله برقشو قطع کنم تا 2باره وصل نشه!!"
برا خاموش شدنم:"مثلا کامپیوترو یه مدت کارش ندارم همینجور میذارمو میرم حالا گاهی میذارمرو standbyگاهی هم نه،درهرصورت میبینی خود بخود حالتresetمیگیره وخاموش روشن میشه!!"
امیدوارم منظورمو واضح گفته باشم!!
بازن تشکر!!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون!!!
موضوع روشن خاموش شدن اینطوریه که:"مثلا کامپیوترم رو خاموش که میکنم ولی هنوز برقشو قطع نکردم بعد از 2الی3دقیقه روشن میشه اما همیشه هم اینطور نیست برا همین مجبورم که وقتی کامپیوتر رو turnoffمیکنم بلافاصله برقشو قطع کنم تا 2باره وصل نشه!!"
برا خاموش شدنم:"مثلا کامپیوترو یه مدت کارش ندارم همینجور میذارمو میرم حالا گاهی میذارمرو standbyگاهی هم نه،درهرصورت میبینی خود بخود حالتresetمیگیره وخاموش روشن میشه!!"
امیدوارم منظورمو واضح گفته باشم!!
بازن تشکر!!

با سلام
دوست عزیز
گاهی اوقات هنگام اتصال برق یا بعد از خاموش کردن سیستم به صورت خودکار روشن می شود ، در این حالت یکی از ترانزیستوهای C945 یا مشابهات آن در اطراف IC سوخته است . با تعویض این ترانزیستور مشکل رفع خواهد شد .
شاید مشکل عدم نگهداری سیستم در حالت Sleep هم همین مورد باشد . در حالت کلی مشکل شما از پاور به نظر می رسد .
پیشنهاد می کنم در صورتی که توانایی تعمیر پاور ندارید با یک پاور دیگر سیستم را چک کنید . در صورتی که سالم بود مشکل همین که گفته ام است . همچنین احتمال مشکل نرم افزاری برای خاموش شدن بی مورد نیز می رود .
نتیجه را بنویسید تا بتوانیم بهتر کمکتان کنیم .
با تشکر - سیستم 32

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان در محل زندگی من ADSL نیست برای داشتن اینترنت پرسرعت مجبورم Wireless بگیرم که اونم هزینه های بالایی داره. ( مثلاً 512 که ماهیانه 100هزار تومن آبب میخوره).
پرسشم اینجاست آیا من میتونم با خرید یه اشتراک
Wireless برای سرشکن کردن هزینه ها اونو بین چند نفر اشتراک بذارم.
اگه آره چطوری؟به چه سخت افزاری هایی نیاز دارم؟ احتمالاً نرم افزار هم برای کنترل احتیاج دارم؟؟!!!
ممنون میشم یه راهنمایی کامل بفرمایید.
با سپاس

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود
دوستان در محل زندگی من ADSL نیست برای داشتن اینترنت پرسرعت مجبورم Wireless بگیرم که اونم هزینه های بالایی داره. ( مثلاً 512 که ماهیانه 100هزار تومن آبب میخوره).
اگه آره چطوری؟به چه سخت افزاری هایی نیاز دارم؟ احتمالاً نرم افزار هم برای کنترل احتیاج دارم؟؟!!!
با سپاس

سلام...
یه سرچی بزنی تویه اینترنت از این مدل چیزها زیاد پیدا می کنی...
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
راستش من می خوام پلیر Amarok رو رویه ویندوز نصب کنم...
وقتی که نصب می کنم و اجراش می کنم... میگه که QtCore4.dll رویه کامیپیوتر وجود نداره و یا توست کامپیوتر شما پاک شده...
حالا اون رو از اینترنت گرفتمش.... ولی هرکاری می کنم نمیتونم نصبش کنم...
وقتی میرم تویه جایی که اون DLL هست و دستور... regsvr32 QtCore4.dll.dll رو میزنم عکس پایین میاد...
Untitled.jpg

کسی نمیدونه چکار باید بکنم...
ویندوز هم سون و نسخه ی 64 بیتی هستش...
با تشکر...

mehrzad 20

عضو جدید
سلام...
وقتی که نصب می کنم و اجراش می کنم... میگه که QtCore4.dll رویه کامیپیوتر وجود نداره و یا توست کامپیوتر شما پاک شده...
وقتی میرم تویه جایی که اون DLL هست و دستور... regsvr32 QtCore4.dll.dll رو میزنم عکس پایین میاد...
مشاهده پیوست 62001

با تشکر...
سلام دوست عزیز من فکر میکنم که از ویندوزت.معمولا سون بعضی از نرم افزارهارو باز نمیکنه .شما ویندوز xpنصب کن شاید از اون باشه

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
مشاهده پیوست 62001

با تشکر...

به نظرم بايد كپيش كني تو پوشه پليرت....
چون شما گفتي

میگه که QtCore4.dll رویه کامیپیوتر وجود نداره و یا توست کامپیوتر شما پاک شده...
البته اون چيزي كه دوستمون هم گفت متين...

آخرین ویرایش:

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
با سپاس

سلام مهندس
آره كه ميتوني با يه مودم وايرلس به 256 نفر اينترنت بدي..
اگه كسي نخواد دانلود كنه (چون سرعت بقيه مياد پايين)نيازي به نرم افزار خاصي نيست.
اما همه بايد يه كارت شبكه 20000 تومني بخرن تا بتونن وصل بشن..

يه نكته ديگه هم :امواج وايرلس محدوديت دارن بعضي ها تا 20-30 متر بيشتر پشتيباني نميكنن(گفتم بعضي ها دقت كن)
در ضمن از ديوار هم بعضي هاشون رد نميشن يعني طرف بايد بين آنتن وايرلسش با مودم وايرلس ديوار نباشه...........افتاد:cool:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام...
مشاهده پیوست 62001

با تشکر...
با سلام،
اصولاً باید فایل موردنظرتون تو محل نصب نرم افزار موجود باشه! منظورم همون QtCore4.dllاه! اگه هست می تونید این راه رو امتحان کنید که این فایل رو در پوشه ی System32 کپی کنید!
امیدوارم مشکل تون حل بشه!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
درود
با سپاس

سلام مهندس
آره كه ميتوني با يه مودم وايرلس به 256 نفر اينترنت بدي..
اگه كسي نخواد دانلود كنه (چون سرعت بقيه مياد پايين)نيازي به نرم افزار خاصي نيست.
اما همه بايد يه كارت شبكه 20000 تومني بخرن تا بتونن وصل بشن..

يه نكته ديگه هم :امواج وايرلس محدوديت دارن بعضي ها تا 20-30 متر بيشتر پشتيباني نميكنن(گفتم بعضي ها دقت كن)
در ضمن از ديوار هم بعضي هاشون رد نميشن يعني طرف بايد بين آنتن وايرلسش با مودم وايرلس ديوار نباشه...........افتاد:cool:

اینترنت وایرلس رو میشه به اشتراک گذاشت اما وقتی این دوستمون از ADSL نمی تونن استفاده کنن ، طبیعتا با یه مودم کارشون راه نمی افته !

احتمالا ایشون باید اینترنت رو از نزدیکترین ISP با آنتن و تجهیزات شبکه وایرلس به محلی که میخوان برسونن !

بالا