سوالات در مورد فتوشاپ و نرم افزارهای گرافیکی

AMCH

عضو جدید
مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

مشکل تایپ فارسی در فتوشاپ

سلام تو فتوشاپ یه مشکلی دارم,وقتی فارسی تایپ میکنم حروف های کلمه, جدا جدا و از آخر به اول,تایپ میشن!مثلا "سلام " اینطوری تایپ میشه:م ا ل س چرا؟از طریق نوار ابزار نوشتن هم درست نشد,هر فونتی میزنم درست نمیشه,چیکار کنم درست شن؟فقط تو فتوشاپ این مشکل رو دارم!ورژنشم CS4 هستش,ممنون میشم راهنماییم کنید,کارم خیلی گیره.

CodePlus

عضو جدید
سلام .... ممکنه دیر باشه ولی برای دیگرانی که این مشکلو دارن میگم .. :

اولا برای اینکار فتوشاپ شما باید نسخه خاورمیانه باشه .. بعد از اطمینان از این مطلب .. از منوی Windows پنجره Character رو باز کنید .. سپس طبق عکس به برگه Paragraph رفته و از منوی بالا سمت راست مود لایه متن رو به خاورمیانه تغییر بدید

پیوست ها

• 01.jpg
    01.jpg
    13.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

erfan-2010

عضو جدید
سلام دوستان . :smile:

" یه نرم افزار بسیار حرفه ای برای طراحی تصاویر سه بعدی "

پیشنهادتون چیه ؟ برای انیمیشن نمیخام . فقط تصاویر و طراحی و نقاشی .

AMCH

عضو جدید
سلام .... ممکنه دیر باشه ولی برای دیگرانی که این مشکلو دارن میگم .. :

اولا برای اینکار فتوشاپ شما باید نسخه خاورمیانه باشه .. بعد از اطمینان از این مطلب .. از منوی Windows پنجره Character رو باز کنید .. سپس طبق عکس به برگه Paragraph رفته و از منوی بالا سمت راست مود لایه متن رو به خاورمیانه تغییر بدید

سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی تو قسمت Paragraph فتوشاپ من,مود خاورمیانه وجود نداره:( یعنی فتوشاپم نسخه ی خاورمیانه نیست؟!!کار دیگه ای نمیشه کرد که درست شه؟ ورژنش cs4 هستش.

CodePlus

عضو جدید
سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی تو قسمت Paragraph فتوشاپ من,مود خاورمیانه وجود نداره:( یعنی فتوشاپم نسخه ی خاورمیانه نیست؟!!کار دیگه ای نمیشه کرد که درست شه؟ ورژنش cs4 هستش.
تنها راهش استفاده از فارسی نویسه.. من شتاب نگار فارسی رو پیشنهاد میکنم

میتونی از آدرس زیر دانلودش کنی .. نسخه 5 رو خود سازنده رایگان ارائه کرده

دانلود

خوب نحوه استفادشو بخون

و در ضمن ... اگر از دکمه تشکر استفاده کنی .. من خبردار میشم که برای مطلبم جوابی ارسال شده .. ;)

CodePlus

عضو جدید
سلام دوستان . :smile:

" یه نرم افزار بسیار حرفه ای برای طراحی تصاویر سه بعدی "

پیشنهادتون چیه ؟ برای انیمیشن نمیخام . فقط تصاویر و طراحی و نقاشی .

منظورتو درست نرسوندیا ... ولی نرم افزار سه بعدیی که صرفا برای طراحی و مدلسازی و نقاشی روی مدل باشه زیاد نیست من بلندر و زی براش رو میشناسم فقط ...

و به شخصه زی براش (ZBrush) رو پیشنهاد میکنم .. کار کن و ببین چقدر تو دسته بقول معروف !

سایت سازنده : www.pixologic.com

اینم لینک دانلودش با حجم243 مگابایت

دانلود

erfan-2010

عضو جدید
ممنون .

برای طراحی طلا و سنگهای زینتی میخام . میخام طرح رو که کشیدم از نظر سه بعدی و رنگ امیزی ، قبل ساختن تمام زوایای دید رو تو نرم افزار ببینم . اگر مشکلی داشت بشه رفع کرد . بعد طرح رو روی کاغذ پیاده کنم .

بازم ممنون . موفق باشی

آخرین ویرایش:

designe_amikhteh

عضو جدید
سلام دوست عزیز اگر دسترسی به نسخه دیگری از فتوشاپ نداری پیشنهاد میکنم یه پروژه فتوشاپ رو که متن فارسی داره باز کرده و ادیت کنی و متن مورد نظر خودتو قرار بدی مشکل فونت حل میشه.....! ;)

• Like
واکنش ها: AMCH

mojtaba_jigar

عضو جدید
فتوشاپ

فتوشاپ

با سلام به دوستان عزیز، چطور در فتوشاپ از فونت های شکسته و نستعلیق استفاده کنیم:question::question:

STELLA_PB

عضو جدید
سلام دوستانمی خواستم ببینم کسی کد بازی مار و پله به زبان opengl رو داره؟ ممنون

marjan.kh

عضو جدید
سلام
من میخوام مایا 8.0 را رو ویندوز 7 نصب کنم ولی مثل اینکه ethernet address اشتباهه.
فک کنم مشکل از کارت شبکه باشه.میشه راهنماییم کنید چه طوری تو ویندوز 7 میتونم کارت شبکه مجازی نصب کنم.
البته راه ... add a device را امتحان کردم ولی نمیشه:confused:
مرسی

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های کامپیوتر, کسی میدونه چطور میشه یه تصویر بدون بکگراند برای آواتار گذاشت
منظورم فرمت تصویره یا تغییر تصویر با فتوشاپ یا هر راه دیگه ای که هست

Mkvisual

عضو جدید
بچه های کامپیوتر, کسی میدونه چطور میشه یه تصویر بدون بکگراند برای آواتار گذاشت
منظورم فرمت تصویره یا تغییر تصویر با فتوشاپ یا هر راه دیگه ای که هست

توی فتوشاپ باید روی لایه ی بک گراند دبل کلید کنید تا از حالت Lock خارج شه ... بعد با پاک کن کلا پاکش کنید (یا اینکه کلا Deleteش کنین)... تصویر مورد نظرتون را بذارید و قسمت هایی را که نمیخواهید، پاکش کنید :D تا پس زمینه به صورت شطرنجی سفید و خاکستری در بیاد ...
بعد با فرمت png یا gif ذخیره کنید ...
پ.ن : jpeg اگه بک گراند نداشته باشه، خودش بک گراند سفید میندازه ...

harry potter

عضو جدید
سلام دوستان
می خوام چند تا فیلم که به فرمت mts هستند رو کنار هم بچینم به دی وی دی تبدیل کنم که تو دی وی دی پلیر قابل پخش باشه . چطوری تبدیلشون کنم که کیفیتشون کم نشه ؟ از چه برنامه ای استفاده کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید

1masoud1

عضو جدید
سلام بر مهندسای عزیز
دوستان چه نرم افزارهایی برای طراحی های برداری (وکتور) از قابلیت های بیشتری برخوردار هست و از دید شما برای طراحی بهتره؟
مثل ایلوستریتور ، فری هند و ...
ممنون

fatemezeynali

عضو جدید
سلام . یه عکس دارم میخوام کاملاً سیاه و سفید کنم و بعضی قسمت هاشو رنگی باشه . چه جوری این کارو بکنم؟

TEREYSI

عضو جدید
سلام دوستان گرامی من از فتوشاپ زیاد سر در نمیارم ولی دارم تمرین میکنم و از دوستان کمک میگرم کم کم دارم یک چیرایی یاد میگیرم
حالا از دوستان گرامی یک سوال دارم چطوری میتوانم یک عکس را متحرک کنم مانند این عکس که اپلود کردم مثلا تیر ان کمان را رها کنم
یا به نوعی متحرکش کنم از کدام قسمت فتوشاپ باید برای متحرک کردن استفاده کنم ممنون میشوم شماهم همراه با عکس به من نشان دهید اگر زحمت نیست چون تازه کار هستم ولی یک کمک کوچک همراه با عکس تمرین میکنم خیلی خیلی ممنونم از دوستان.
http://upload.javanha.com/images/hfsgoeyd0h5585ha0jqx.png

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان گرامی من از فتوشاپ زیاد سر در نمیارم ولی دارم تمرین میکنم و از دوستان کمک میگرم کم کم دارم یک چیرایی یاد میگیرم
حالا از دوستان گرامی یک سوال دارم چطوری میتوانم یک عکس را متحرک کنم مانند این عکس که اپلود کردم مثلا تیر ان کمان را رها کنم
یا به نوعی متحرکش کنم از کدام قسمت فتوشاپ باید برای متحرک کردن استفاده کنم ممنون میشوم شماهم همراه با عکس به من نشان دهید اگر زحمت نیست چون تازه کار هستم ولی یک کمک کوچک همراه با عکس تمرین میکنم خیلی خیلی ممنونم از دوستان.

سلام دوستم، شما باید تصاویر حرکت های بعدی (رهاشدن کمان) رو هم داشته باشین تا بتونین اونو نشون بدین؛
این تاپیک رو ببینین، گام به گام متحرک سازی در فتوشاپ رو آموزش دادن :

[h=1]آموزش متحرک سازی در فتوشاپ[/h]

some1

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه جوری می تونم یه دایره یا مستطیل تو خالی بکشم؟

TEREYSI

عضو جدید

سلام دوستم، شما باید تصاویر حرکت های بعدی (رهاشدن کمان) رو هم داشته باشین تا بتونین اونو نشون بدین؛
این تاپیک رو ببینین، گام به گام متحرک سازی در فتوشاپ رو آموزش دادن :

آموزش متحرک سازی در فتوشاپ

سلام ممنون از پاسخ شما گرامی رو راست چیزی سر درنیاوردم از ان اموزش شما لطفا فقط به من همرا با یک عکس نشان دهید در کدام قسمت فتوشاپ میتوانم یک عکس را متحرک کنم حالا بهر نوعی فقط ان قسمت مربوط به متحرک کردن و حرکت دادن یا خاموش و روشن شدن پس زمینه
عکس لطفا بگید در کدام قسمت باید بروم همین باتشکر.

http://upload.javanha.com/images/zfxbn756zlyviybo1sx8.png

آخرین ویرایش:

TEREYSI

عضو جدید

سلام ممنون از پاسخ شما گرامی رو راست چیزی سر درنیاوردم از ان اموزش شما لطفا فقط به من همرا با یک عکس نشان دهید در کدام قسمت فتوشاپ میتوانم یک عکس را متحرک کنم حالا بهر نوعی فقط ان قسمت مربوط به متحرک کردن و حرکت دادن یا خاموش و روشن شدن پس زمینه

باسلام دوستان لطفا فقط ان قسمت را به من نشان دهید متشکرم.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

باسلام دوستان لطفا فقط ان قسمت را به من نشان دهید متشکرم.

سلام
از منوي window گزينه animation رو انتخاب كنيد.
در قسمت پايين صفحه قسمتي ايجاد ميشه كه ميتونين هر فريم رو ايجاد يا ويرايش كنيد.

programe_p

عضو جدید
سلام دوستای عزیزم...در حال حاضر کسی هست که فتوشاپ بلد باشه....من کارم force هست...ممنون میشم کمکم کنید...

رینالد

عضو جدید
با سلام میخواستم در مورد نور افشانی ( خطوط نورانی)که در بعضی عکسا قرار میدن و افزودن افکتها مثلا پاشیدن اب کمکم کنید که چطور این کارها را انجام بدهم

eng.b.ch

عضو جدید
سلام..
از دوستان کسی میتونه بهم بگه چطوری شیت بندی کنم ؟ (البته این اصطلاحیه که تو مرکز چاپ شنیدم) در واقع میخواستم که یه کارت ویزیت توی یه صفحه ی A4 کنار هم چیده بشه تا پرینت و بعدشم کات ..
مرسی

SAMAViYAN

عضو جدید
پیام تشکر

پیام تشکر

با درود و خسته نباشی و همچنین سپاس فراوان خدمت *chakavak* گرامی

:w27:

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مرسی که این تاپیک رو گذاشتین یه سوال داشتم نرم افزار illustrator چه کاربردایی بیشتر از فتو شاپ داره؟

چند وقتیست هر چه می گردم . . .
هیچ حرفی بهتر از سکوت پیدا نمی کنم
نگاهم اما . .
گاهی حرف می زند ،
گاهی فریاد می کشد . . .

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مرسی که این تاپیک رو گذاشتین یه سوال داشتم نرم افزار illustrator چه کاربردایی بیشتر از فتو شاپ داره؟
سلام :gol:
این دو نرم افزار هر دو گرافیکی هستن، ولی نحوه کار و کاربردشون متفاوته.

نرم افزار illustrator یک نرم افزار گرافیکی برداری هست، ولی فتوشاپ پیکسلی هست.

به طور خلاصه ، نرم افزارهای گرافیکی برداری تصویرها رو با تعریف فرمول های ریاضی ترسیم می کنن، کم حجم تر هستن، با بزرگنمایی کیفیتشون تغییر نمی کنه و بیشتر برای طراحی پوستر، کارت ویزیت، کاتالوگ و ... کاربرد دارن.

ولی نرم افزارهای گرافیکی پیکسلی، تصاویر از پیکسل (نقاط کوچک) تشکیل شدن و کاربردشون بیشتر برای ویرایش تصاویر هست.

آخرین ویرایش: