سوالاتی درباره رشته مکاترونیک

ahmad1234567890

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
چند سوالی درباره رشته مکاترونیک داشتم که خیلی فکرمو مشغول کرده.
من مطرح میکنم، لطف کنین جواب بدین!

1.آیا قبولی در این رشته برای کسی که در دانشگاهی در سطح پایین تحصیل میکند خیلی سخت است؟

1.آیا متقاضی این رشته باید از قبل درباره الکترونیک و برنامه نویسی حرفه ای باشد؟

2.آیا بعد از تحصیل کار خوبی در انتظار دانشجویان هست؟

فعلا همین سوالا تو ذهنم بود.
ممنون میشم راهنماییم کنید!

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
1- منظور از دانشگاه های سطح پایین را نمی فهمم.
اگر کنکور برق می دهید قبولیش از بقیه گرایش ها راحت تر است
اگر کنکور مکانیک می دهید قبولیش از بقیه گرایش ها راحت تر است
یعنی اگر شما فکر می کنی که می توانی برق کنترل یا برق الکترونیک یا مکانیک طراحی کاربردی قبول شوی. مطمئن باش مکاترونیک قبول می شوی
ولی اگر فکر می کنی که در سایر گرایش های برق یا مکانیک قبول نمی شوی، امیدی به مکاترونیک نبند

2- خیر
برنامه نویسی که اصلا لازم ندارد. اما باید در حد برنامه نویسی درس محاسبات عددی دوران کارشناسی با نرم افزار متلب بلد باشد. مثلا باید بتوانی برنامه ای بنویسی که ریشه های یک معادله را بدست می آورد.
اکثر کسانی که از مکانیک وارد این رشته می شوند چیزی از الکترونیک نمی داند. فقط با یکمی فشار درس مکاترونیک 1 و 2 را پاس می کنند بعد هم فراموش می کنند

3- خیر
کار خوب برای یک ازه کار معنی ندارد
اگر بخواهی می توانی وارد زمینه های فضایی و نظامی بشوی

رشته مکاترونیک یک معجونی است که هر کس هر کار دلش بخواهد می کند. تنها اشتراک دانشجویان این رشته گذراندن دو درس یب خود مکاترونیک 1 و مکاترونیک 2 است. بعد از آن می توانی دروس مدیریت برداری. یا دروس مکانیکی برداری یا دروس برقی. یعنی شما دروس رشته های دیگر را هر طور دوست داری بر می داری و فقط به خاطر همان دور درس به شما مکاترونیکی می گویند.

البته اگر اهل مکاترونیک باشی می توانی دروست را کاملا در جهت اهداف مکاترونیک برداری. اما من در دور بری هام کسی را نمی شناسم که برای خود مکاترونیک به این رشته آمده باشد.