سه شنبه ساعت یک ربع به یازده

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
به ترتیب به سوالات زیر پاسخ دهید مدت پاسخگویی 1 ثانیه

1- انتخاب شوهر مهمتر یا انتخاب نماینده مجلس خبرگان...؟

2-ادم نه ساله بزرگتر یا ساله18؟

3-به دین عمل کنیم یا قانون؟

نتیجه گیری1:چرا دخترها تو سن 9 سالگی میتونن شوهر انتخاب کنند اما کمتر از 18 سالگی نمی

تونند نماینده مجلس حالا هر مجلس مخصوص مجلس محترم خبرگان که نقش بسیار حیاتی در اداره کشور داره رو انتخاب کنند

آخرین ویرایش:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
1- انتخاب نماینده مجلس خبرگان

2-ادم نه ساله بزرگتر ...اسنادش موجود هست

3-هم به دین هم به قانون ...کلا عقل موردی اضافی و نیازی به ان نداریم

نتیجه گیری 2 : دروغ گو دشمن خداست..

• Like
واکنش ها: agin

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1- انتخاب نماینده مجلس خبرگان

2-ادم نه ساله بزرگتر ...اسنادش موجود هست

3-هم به دین هم به قانون ...کلا عقل موردی اضافی و نیازی به ان نداریم

نتیجه گیری 2 : دروغ گو دشمن خداست..

خوبه ، کنتور هم که نمی ندازه ......راحت باشین کلا ً

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت از این تاپیک هایی که میزنی چیه ؟؟؟؟ :surprised: :mad:

سرگرمی خنده ..تفریح ..فراموش کردن تالار ادبیات ..پر کر دن وقت فراغت وقتی سر کار هستیم ...فکر نکردن به مشکلات ... و اینکه دور بر ما پر از سوژه برای خندیدن...بس یا بازم بگم..

*sepid*

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خاطر بار علمی زیادی که این تاپیکها داره .....
خب تا نباشد چیزکی ..مردم نگویند چیزها

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
به خاطر بار علمی زیادی که این تاپیکها داره .....
خب تا نباشد چیزکی ..مردم نگویند چیزها

اگه اینجوری پس شما هم ...راحت باشید .

اما اومدن من تو این تالار موقت و بر اساس یک سری اهداف شوم و از قبل تعین شده است و اونم اینه ....نه نمی شه بگی ..بعد که رفتم معلوم میشه ...
فقط بگم که شما خیلی زود بو بردید ....

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
به ترتیب به سوالات زیر پاسخ دهید مدت پاسخگویی 1 ثانیه

1- انتخاب شوهر مهمتر یا انتخاب نماینده مجلس خبرگان...؟

2-ادم نه ساله بزرگتر یا ساله18؟

3-به دین عمل کنیم یا قانون؟

نتیجه گیری1:چرا دخترها تو سن 9 سالگی میتونن شوهر انتخاب کنند اما کمتر از 18 سالگی نمی

تونند نماینده مجلس حالا هر مجلس مخصوص مجلس محترم خبرگان که نقش بسیار حیاتی در اداره کشور داره رو انتخاب کنند
جواب سوال 1 : انتخاب هر دو مهمه فقط بستگی به شرایط زمان و کسی که میخواهد انتخاب کنه داره ( انتخاب مهمترین اصل اختیار)
2_ بزرگی به سن نیست بلکه به شعور و فهم و اخلاق / 9 ساله به شعور شرعی رسیده ولی ممکن از لحاظ سیاسی در حد انتخاب نباشه ( چون انتخابات یه امر سیاسی و بستگی به درک که از جامعه داره برمیگرده در ضمن 9 سالگی سن شرعی برای انجام تکالیف شرعی نه زمان شوهر پیدا کردن پس این سوالت واقعا بی منطق بود)
3_ به هردو / هر چیزی که عقل بگه شرع هم میگه و هر چیزی که شرع بگه عقل هم میگه (قاعده تنازع / اگر درست گفته باشم ) البته در اینجا منظور از عقل ، عقل سلیم نه هر عقلی و منظور از شرع دین مبین اسلام نه هر چرتی و پرتی به اسم دین و شرع

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب سوال 1 : انتخاب هر دو مهمه فقط بستگی به شرایط زمان و کسی که میخواهد انتخاب کنه داره ( انتخاب مهمترین اصل اختیار)
2_ بزرگی به سن نیست بلکه به شعور و فهم و اخلاق / 9 ساله به شعور شرعی رسیده ولی ممکن از لحاظ سیاسی در حد انتخاب نباشه ( چون انتخابات یه امر سیاسی و بستگی به درک که از جامعه داره برمیگرده در ضمن 9 سالگی سن شرعی برای انجام تکالیف شرعی نه زمان شوهر پیدا کردن پس این سوالت واقعا بی منطق بود)
3_ به هردو / هر چیزی که عقل بگه شرع هم میگه و هر چیزی که شرع بگه عقل هم میگه (قاعده تنازع / اگر درست گفته باشم ) البته در اینجا منظور از عقل ، عقل سلیم نه هر عقلی و منظور از شرع دین مبین اسلام نه هر چرتی و پرتی به اسم دین و شرع

1- اما من فکر می کنم برای هرانسانی چه زن چه مرد داشتن یه همسر خوب و انتخاب کسی که قرار یک عمر با اون سر کنه مهمتر از هر چیزی باشه..

2-اگه هر کدوم از رساله های موجود در بازار برداری و یه ورق بزنی پی می بری که شرعا 9 سالگسی سنی که دختر می تونه ازدواج کنه ...

3-سوال سوم هم در مورد قانون و به قول شما شرع بودنه عقل و شرع ...امابدون شک عقل نمی گه دختر 9 ساله رو شوهر بده در حالی که شرع می گه ونمونه اش هم هست...

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوب من حتما رساله کامل بخون چون همون رساله میگه دختر به اذن پدر فقط متونه ازدواج کنه در فقدان پدر ،پدر بزرگ یا قیم او متونه رضایت به ازدواج بده و فقط عقل دختر ملاک نیست / یعنی اینجا ملاک تشخیص پدر و بزرگتر او که تعیین کننده است /
درست انتخاب همسر اهمیت بیساری داره ولی خوبه به نقش تععین کننده مجلس خبرگان هم یه نگاهی کنه ببینه که حداقل برای ایران چقدر نقشش تعیین کننده است / انتخاب همسر یک مسله شخصی و فردی که متونه فقط شامل یه فرد بشه پیامدش / اما پیامد اقدام مجلس خبرگان شامل یه خانواده بزرگ بنام جامعه اسلامی میشه
شما از کجا اینقدر مطمنی که عقل نمگه/ چون عقل خودتون نمگه پس همه عقل ها را ملاک قرار میدی درضمن شرایط ازدواج یه دختر 9 ساله را گفتم که به اذن بزرگتر او یعنی مجموع از عقل های با تجربه تر و عقل خود دختر( حضرت فاطمه 9 سالگی ازدواج کرد خیلی از ایرانی ها در ایام قدیم حدودا توی این سن ازدواج کردن و خیلی از عربها/ آیا عقل تو برای کار اینها چیزی متونه بگه؟)