سنگسار..............

محسن جعفر

عضو جدید
کاملاً موافقم ...
من که میگم اسلام همین چیزاست ...
این آقا جواد هی تعجب میکنه ...
اينها فقط بخش كوچكي از اسلامه. دريايي هست كه عوام نميشناسنش برا همين ايات عذاب اون رو تو بوق كرنا ميكنند كه اسلام رو خشن جلوه بدن.

علّامه

عضو جدید
چه جالب اگه زن خیانت کنه بزرگترین گناه و کثیف ترین کارو انجام داده و حقش سنگساره
اما مردا این کارو بکنن اشکالی نداره آره؟؟؟
اگه کار بدیه پس مردا هم باید سنگسار شن
نظر تو مثبت نباشه پس نظر کی مثبت باشه!!
دوست عزیز ازتون میخوام یه نگاهی به تاریخ بندازین و ببینین که غیر از یکی دو جا تو تاریخ نبوده که زنها حق این کار رو داشته باشن بلکه همه جا خلافش بوده چون این با فطرت همه انسانها مخالفه حتی عذر می خوام با فطرت حیواناتم مخالفه البته به غیر خوک که...
پس این طور نیست که شما بیاین خیانت زن رو در مقابل خیانت مرد بزارین. درسته که هر دو خیانته اما خیلی بینشون فرقه. یه مثال بزنم البته قبلش عذر میخوام اما میخوتام بهتر مسئله جا بیفته مجبورم اینو بگم.
عمل زنا با یک زن خیلی کار بدیه و زشت، اما همین کار اگه با محارم ( مادر خواهر و...) انجام بشه چقدر زشتیش زیاد میشه آیا شما اونجا هم میگین چه فرقی می کنه زنا ، زنا است دیگه ؟؟؟
این کار در تمام دنیا منفوره یه تحقیقی بکنین متوجه میشین.
یا علی

علّامه

عضو جدید
حالا اقا جواد در حال حاضر میشه با ازمایش صد در صد تایید کرد رابطه انجام شده یا نه
یعنی چندین ساعت بعد از رابطه هم ازمایشگاه دقیقا میتونه تایید کنه
مثلا شوهر برسه سر صحنه و فورا پلیس رو خبر کنه و میبرند ازماشگاه و معلوم میشه
به نظر ما در این دنیای مدرن دیگه چه لزومی به چهارتا شاهد هست وقتی میشه صد در صد ثابت کرد
در نتیجه خیلی راحتر قاضی میتونه حکم سنگسار رو صادر کنه و اونجوری هم که شما میگویید تشخیصش سخت نیست
دوست عزیز شما فکر میکنین که خدا نمی دونسته که یه روز بشر به این جا میرسه که میتونه تشخیص بده و فقط گفته شاهد. نه عزیز اگه اینطور بود دیگه لزومی نداشت بگه 4 شاهد و اون شرائط بلکه فقط میگفت یه نفر دید کفایت میکنه. پس هدف همین سخت گرفتن بوده که کمتر واقع بشه.
اما خود حکم بازدارنده است چون این حکم هست.

hamid_61

عضو جدید
مگه ما گفتیم درد بکنه ؟
دم همشونم گرم ...
اصلاً مالِ خودمونه دلمون میخواد سنگسار کنیم تا چشمِ دشمنامونم کور شه ...
این رو خطاب به اون دوستانِ گمراهی گفتم که میگن این کار ، اسلامی نیست ...
اتفاقاً اسلام اصلاً همین چیزاست ...
اونجور اسلامِ روشن فکری ای که میگه سنگسار نه و قصاص نه و اعدام نه و جهاد نه و انتحار نه و استشهاد نه رو که مانمیخوایم ... اون اسلامِ آمریکاییه
مرگ بر آمریکا

من نمیدونم دوستانی که شور مذهبی دارند چرا اینقدر حرف از مرگ می زنند و توهین می کنند؟ واقعا اسلام اینه؟ اگر به اسم اسلام شما سنگسار کنید چشم آمریکا کور میشه ؟ یاباعث میشه که مردم کشور های دیگه که این صحنه رو می بینند به اسلام بدبین بشند ؟(بدبین که چه عرض کنم،منتفر میشن) در همین جا که بیشتر بچه ها مسلمانند و اسلام رو قبول دارند ( از جمله خودم) این حکم وحشیانه رو به هیچ عنوان نمی تونند قبول کنند.چه برسه به بیقه ادیان. در اجرای این حکم توسط معصومین تریده و به هیچ عنوان ثابت نشده.
اگر هم ثابت بشه معصومین ما این کار رو کردن، یا این کار به این شکل، حکم اسلامه(که من این رو به هیچ وجه قبول ندارم) باز هم عملی کردنش درست نیست. چون باعث اسلام گریزی میشه و بهانه برای دشمنان اسلام تا دین ما رو به بدترین شکل ممکن در دنیا جلوه بدند.

hamid_61

عضو جدید
به نظر من اگر این موضوع ریشه یابی بشه که چرا اصلا خیانت هایی به این شکل رخ میده خیلی بهتر از اجرای این چنین احکامه.
که البته فکر کنم اگر تاپیکی به این موضوع هم باز بشه بد نیست.
یکی از علتهاش در کشور ما به نظر من قانونه. به این ترتیب که بیشتر اختیارات و حقوق به مردان داده میشه.
به عنوان مثال حق طلاق از خانم ها گرفته شده و مرد میتونه با لجبازی زن رو مورد آزار و اذیت قرار بده(فقط کافیه مدرکی به جا نذاره) و تا چند سال این جریان ادامه داشته باشه. یعنی عملا از هم جدا باشند و مرد در این مدت آزادانه با هرکسی بتونه رابطه داشته باشه ولی اگر زن در این مدت به کسی وابسته شد مرتکب گناه بزرگی شده.

hamid_61

عضو جدید
و یه سوالی از دوستانی که میگن این حکم جنبه بازدارندگی داره و این موضوع رو مطرح میکنند، اجرای این حکم در ایران (حتی در زمانی که اجرا میشد) ، واقعا باعث جلوگیری از خیانت شد؟
اگر جوابتون مثبته پس چرا آمار خیانت در ایران اینقدر بالاست؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما فکر میکنین که خدا نمی دونسته که یه روز بشر به این جا میرسه که میتونه تشخیص بده و فقط گفته شاهد. نه عزیز اگه اینطور بود دیگه لزومی نداشت بگه 4 شاهد و اون شرائط بلکه فقط میگفت یه نفر دید کفایت میکنه. پس هدف همین سخت گرفتن بوده که کمتر واقع بشه.
اما خود حکم بازدارنده است چون این حکم هست.
این نظر من هست . . .
نه نمیدونسته چون اگر میدونسته ادیان از همون اول کامل به وجود می اومدن خلاصه باید خدا میدونست یک روزی مردم دنیا پیشرفت میکنن و قدرت تحلیل ادیان رو پیدا میکنن ولی جالبه همیشه دین از دانشمندان عقبتر و از مردم عام جلوتر بود ... همه ادیان همین طور هستند ولی اسلام چون مردم عامشون بسیار وحشی و جانورانی هوس باز و شهوت پرست و خودخواه بودند از علم زمان خودش هم چندین سال عقبتر بود . . .
در مورد قسمت دوم حرفتون باید بگم که اگر با دانش عرب های اون زمان دارید جواب میدید بله حق با شماست ولی حتی اگر با دانش ایرانی های 5000 سال پیش جواب بدید حرفتون واقعا خنده داره . . . 4700 سال پیش زنان شهر سوخته رو اداره میکردن ولی حتی توی این سالها با این همه گفت و گو و . . . هنوز هم در مهد اسلام زنان فقط برای برآورده کردن امیال جنسی پروزش داده میشن
امیدوارم از حرف های من ناراحت نشده باشید من فقط نظرم رو گفتم

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان لطفا یکم مثل انسان فکر کنند . . .
طلاق با مرده . . . سنگسار برای زنه . . . اختیار زن دست مرده . . . حق کتک زدن زن همچنان محفوظه . . . بچه برای مرده . . .
من واقعا نمیدونم چرا اسلامی که اینقدر ازش دفاع میکنید دقیقا بر پایه زندگی اعراب بنا شده ؟ اگر اونها اون زمان اینقدر پیشرفته بودن که اسلام قوانینش بر پایه قوانین انها بنا بشه پس چرا بعد از 1400 سال هنوز هم دارن با این وضع زندگی میکنن هنوز هم زن هاشون حق راننگی ندارن هنوز هم . . .
مشکل مردم ایران اینه که نمی تونند بچه هاشون رو متکی به عقل و انسانیت تربیت کنند و از همون بچگی همشون رو وابسته به دین تربیت میکنن به خاطر همینه همشون انسانیت رو فراموش کردن . . .

محسن جعفر

عضو جدید
این نظر من هست . . .
نه نمیدونسته چون اگر میدونسته ادیان از همون اول کامل به وجود می اومدن خلاصه باید خدا میدونست یک روزی مردم دنیا پیشرفت میکنن و قدرت تحلیل ادیان رو پیدا میکنن ولی جالبه همیشه دین از دانشمندان عقبتر و از مردم عام جلوتر بود ... همه ادیان همین طور هستند ولی اسلام چون مردم عامشون بسیار وحشی و جانورانی هوس باز و شهوت پرست و خودخواه بودند از علم زمان خودش هم چندین سال عقبتر بود . . .
در مورد قسمت دوم حرفتون باید بگم که اگر با دانش عرب های اون زمان دارید جواب میدید بله حق با شماست ولی حتی اگر با دانش ایرانی های 5000 سال پیش جواب بدید حرفتون واقعا خنده داره . . . 4700 سال پیش زنان شهر سوخته رو اداره میکردن ولی حتی توی این سالها با این همه گفت و گو و . . . هنوز هم در مهد اسلام زنان فقط برای برآورده کردن امیال جنسی پروزش داده میشن
خدا خالق همه است و روزي همه رو از بين ميبره و دوباره از نو بوجود مياره پس اينكه گفتي خدا نميدونسته حرف ابلهانه اي هست چون خدا خالقه و خالق همه چيز رو در مورد مخلوق ميدونه مگر اينكه اصلا به خدا اعتقاد نداشته باشي كه بحثش فرق ميكنه .و علت تكامل نداشتن اديان اينه كه انسانها در دورانهاي مختلف ظرفيت پذيرفتن دين كامل رو نداشتند پس پيامبران مجبور بودند با زبان خودشون يكتا پرستي رو تبليغ كنند.

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا خالق همه است و روزي همه رو از بين ميبره و دوباره از نو بوجود مياره پس اينكه گفتي خدا نميدونسته حرف ابلهانه اي هست چون خدا خالقه و خالق همه چيز رو در مورد مخلوق ميدونه مگر اينكه اصلا به خدا اعتقاد نداشته باشي كه بحثش فرق ميكنه .و علت تكامل نداشتن اديان اينه كه انسانها در دورانهاي مختلف ظرفيت پذيرفتن دين كامل رو نداشتند پس پيامبران مجبور بودند با زبان خودشون يكتا پرستي رو تبليغ كنند.
بله خدا خالق همون زنی هم هست که شما دارید میگید سنگسار بشه . . .
نه دوست من همه مردم دنیا وحشی نیستند همه مردم دنیا نباید از سنت های اعراب پیروی کنند . . .
اصلا فرض کن یک نفر برای هوس بازی این کار رو کرده . . . خوب مگه شما به خدا اعتقاد ندارید بگذارید اون دنیا خدا عذابش بده مثلا اگر سنگسار بشه دیگه همه از ترسشون این کار رو انجام نمیدن ؟ اگر این طور بود با اولین سنگسار دیگه هیچکس دنبال این کار نمیرفت . . .
خدا هم اگر واقعا این ادیان رو برای مردم خلق کرده بود برای همه زمان ها بود نه اینکه بیاد بگه ما آسمان رو روی ستون نامرئی نگه داشتیم فقط کسانی که منطق ندارن میان میگن به به ببینید اسلام چی گفته الان تازه داره ثابت میشه . . .
من الان میام میگم آسمان در ساعت 12 ظهر سیاهه . . . من میتونم از این حرفم 20 تا برداشت متفاوت داشته باشم . . .
میام میگم من آسمان قطب رو گفتم
میام میگم من آسمان خارج از جو رو گفتم
میام میگم من نوری که آسمان روشن جذب میکنه رو گفتم و . . .
میبینید خیلی راحت حرف من چندین معنی داد

JavadMessi

مدیر بازنشسته
این نظر من هست . . .
اون جمله اول رو توضیح بدین لطفا
ناراحت؟؟برای چی؟؟بالاخره باید بغض خود از اسلامو یطوری نشون بدید دیگه!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دوستان لطفا یکم مثل انسان فکر کنند . . .
کشته این خودبرتربینیتم!!!
طلاق با مرده . . .
مطمئنید مطالعه دارین!!
سنگسار برای زنه . . .
دقیقا کجا گفته؟؟؟
اختیار زن دست مرده . . .
منبع؟؟؟
حق کتک زدن زن همچنان محفوظه . . .
بازهم منبع؟؟؟
بچه برای مرده . . .
خیلی مطلق گرا حرف میزنید!!
من واقعا نمیدونم چرا اسلامی که اینقدر ازش دفاع میکنید دقیقا بر پایه زندگی اعراب بنا شده ؟ اگر اونها اون زمان اینقدر پیشرفته بودن که اسلام قوانینش بر پایه قوانین انها بنا بشه پس چرا بعد از 1400 سال هنوز هم دارن با این وضع زندگی میکنن هنوز هم زن هاشون حق راننگی ندارن هنوز هم . . .
مشکل مردم ایران اینه که نمی تونند بچه هاشون رو متکی به عقل و انسانیت تربیت کنند و از همون بچگی همشون رو وابسته به دین تربیت میکنن به خاطر همینه همشون انسانیت رو فراموش کردن . . .
جناب دستیار زمانی که اسلام نیمده بود اعراب وحشی ترین مردم بودند اما با ظهور اسلام و چند قرن پس از اون تفکر اسلامی شد تفکر غالب دنیا پس یکی از مزیتهای اسلام همون آدم بودنست!
محض اطلاعتون(گرچه میدونید و مصلحت ایجاب میکنه که ندونید!!)تنها وظیفه زن در قبال شوهر نیازهای جنسی و اذن خروجه و وظایف مرد رو هم که خودتونید میدونید
سفارشات در مورد همسر هم که فراوونه ولی ای کاش لحظه ای آزاد فکر میکردید و اونها رو هم میدیدید
راستی یه اصل دیگه هم تو اسلام هست به نام تواضع که فکر کنم شما ندارید که هیچ ادب را هم رعایت نمیکنید
راستی یک چیز دیگه هم که یادت رفت مثلا در حمایت از بانوان بگی اینه:چرا برای گناه نکردن من باید اونها حجاب داشته باشند؟؟نخیر زن باید بدون حجاب باشد مردها هم خودشون رو اصلاح کنند حالا اگه این وسط هم جنسیت زن دیده شد و به چشم کالا دیدنش هیچ اشکالی نداره!!!

محسن جعفر

عضو جدید
نه دوست من همه مردم دنیا وحشی نیستند همه مردم دنیا نباید از سنت های اعراب پیروی کنند . . .
اصلا فرض کن یک نفر برای هوس بازی این کار رو کرده . . . خوب مگه شما به خدا اعتقاد ندارید بگذارید اون دنیا خدا عذابش بده مثلا اگر سنگسار بشه دیگه همه از ترسشون این کار رو انجام نمیدن ؟ اگر این طور بود با اولین سنگسار دیگه هیچکس دنبال این کار نمیرفت . . .
خدا هم اگر واقعا این ادیان رو برای مردم خلق کرده بود برای همه زمان ها بود نه اینکه بیاد بگه ما آسمان رو روی ستون نامرئی نگه داشتیم فقط کسانی که منطق ندارن میان میگن به به ببینید اسلام چی گفته الان تازه داره ثابت میشه . . .
من الان میام میگم آسمان در ساعت 12 ظهر سیاهه . . . من میتونم از این حرفم 20 تا برداشت متفاوت داشته باشم . . .
ما نميگيم خدا ميگه.....
سنتهاي اسلامي......
هم اين دنيا و هم اون دنيا .....
اگه همين هم نبود كه پناه بر خدا زنا خيلي زياد ميشد (كمترش ميكنه)
بخشي از دين رو نميشه با علم تفسير كرد بلكه از راههاي معنوي ميشه بهش رسيد....

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون جمله اول رو توضیح بدین لطفا
ناراحت؟؟برای چی؟؟بالاخره باید بغض خود از اسلامو یطوری نشون بدید دیگه!!
شما میگی عقبتر نبوده ؟ خوب ثابت کن عقبتر نبوده
من چرا باید از اسلام بغض داشته باشم ؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
کشته این خودبرتربینیتم!!!

مطمئنید مطالعه دارین!!

دقیقا کجا گفته؟؟؟

منبع؟؟؟

بازهم منبع؟؟؟

خیلی مطلق گرا حرف میزنید!!

جناب دستیار زمانی که اسلام نیمده بود اعراب وحشی ترین مردم بودند اما با ظهور اسلام و چند قرن پس از اون تفکر اسلامی شد تفکر غالب دنیا پس یکی از مزیتهای اسلام همون آدم بودنست!
محض اطلاعتون(گرچه میدونید و مصلحت ایجاب میکنه که ندونید!!)تنها وظیفه زن در قبال شوهر نیازهای جنسی و اذن خروجه و وظایف مرد رو هم که خودتونید میدونید
سفارشات در مورد همسر هم که فراوونه ولی ای کاش لحظه ای آزاد فکر میکردید و اونها رو هم میدیدید
راستی یه اصل دیگه هم تو اسلام هست به نام تواضع که فکر کنم شما ندارید که هیچ ادب را هم رعایت نمیکنید
راستی یک چیز دیگه هم که یادت رفت مثلا در حمایت از بانوان بگی اینه:چرا برای گناه نکردن من باید اونها حجاب داشته باشند؟؟نخیر زن باید بدون حجاب باشد مردها هم خودشون رو اصلاح کنند حالا اگه این وسط هم جنسیت زن دیده شد و به چشم کالا دیدنش هیچ اشکالی نداره!!!
نه بابا چرا کشته . . . این انجمن به شما اجتیاج داره ;)

یکم مطالعه دارم در حدی که بتونم این چیزا رو تشخیص بدم

دقیقا اونجا گفته

منبع آب

منبع آب لیمو

خلاصه طلاق هم جزئی از زندگیه

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
و یه سوالی از دوستانی که میگن این حکم جنبه بازدارندگی داره و این موضوع رو مطرح میکنند، اجرای این حکم در ایران (حتی در زمانی که اجرا میشد) ، واقعا باعث جلوگیری از خیانت شد؟
اگر جوابتون مثبته پس چرا آمار خیانت در ایران اینقدر بالاست؟
اجرا میشه مگه؟
تاجاییکه ما دیدیم اجرا نمیشه
چون شرایطش خیلی سخته
4تا شاهد باید در همان لحظه وقوع جرم انجا باشند بعدم بیان دادگاه هر چهارتاشون شهادت بدن
اصلا همچین چیزی کی براورده میشه؟

این فیلم سنگسار ثریا که کلا مشکل داشت
شرایط حکم توش اصلا رعایت نشده بود
کسی که فیلم رو ساخته بود نه اسلام رو خوب میشناخت نه ایران رو
یک مشت حرفهای کلیشه ای مغرضانه و ضعیف

شاهزاده ایران

اخراجی موقت
واقعا حکم وحشیانه ای هستش.یعنی در حد انسانهای ابتدایی.
هرچند که با شرایطی که سنگسار داره اثباتش تقریبا غیر ممکنه مگر بر اثر یه دسیسه.

hamid_61

عضو جدید
اجرا میشه مگه؟
تاجاییکه ما دیدیم اجرا نمیشه
چون شرایطش خیلی سخته
4تا شاهد باید در همان لحظه وقوع جرم انجا باشند بعدم بیان دادگاه هر چهارتاشون شهادت بدن
اصلا همچین چیزی کی براورده میشه؟

این فیلم سنگسار ثریا که کلا مشکل داشت
شرایط حکم توش اصلا رعایت نشده بود
کسی که فیلم رو ساخته بود نه اسلام رو خوب میشناخت نه ایران رو
یک مشت حرفهای کلیشه ای مغرضانه و ضعیف

بله متاسفانه تا چند وقت پیش اجرا میشد. آخرین باری هم که اجرا شد اعتراضات شدید دنیا و افکار عمومی تمام دنیا رو به دنبال داشت.اگر الان هم اجرا نمیشه به خاطر فشارهای بین اللملیه. در مورد فیلم ثریا هم به نظر من نباید با الان مقایسه کنید.دوره فیلم مربوط به اوایل انقلابه. حالا فرض کنید تو همون فیلم بین ثریا و اون آقا رابطه ای هم وجود داشت. از نظر شرعی به گفته بعضی ها تمام شرایط سنگسار رو طبق موازین اسلامی (نسبت داده شده به اسلام )رو داشت. به نظر شما حکم سنگسار با وجود حتی رابطه بین اون ها عادلانه بود؟

آخرین ویرایش:

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله متاسفانه تا چند وقت پیش اجرا میشد. آخرین باری هم که اجرا شد اعتراضات شدید دنیا و افکار عمومی تمام دنیا رو به دنبال داشت.اگر الان هم اجرا نمیشه به خاطر فشارهای بین اللملیه. در مورد فیلم ثریا هم به نظر من نباید با الان مقایسه کنید.دوره فیلم مربوط به اوایل انقلابه. حالا فرض کنید تو همون فیلم بین ثریا و اون آقا رابطه ای هم وجود داشت. از نظر شرعی به گفته بعضی ها تمام شرایط سنگسار رو طبق موازین اسلامی (نسبت داده شده به اسلام )رو داشت. به نظر شما حکم سنگسار با وجود حتی رابطه بین اون ها عادلانه بود؟

نه بابا یه تحقیق بکنید درباره شرایط سنگسار
اصلا اون فیلم معلوم بود چقدر مغرضانه ساخته شده و هدفش چیه.
مثلا حتی اگر همه شرایط عجیبو محال شهود برقرار بشه سنگی که استفاده میشه تقریبا باید اندازه فندق باشه:biggrin:
اونوقت تو اون فیلم آجر پرت میکردند:surprised:
من براتون دو تا فایل میگذارم تا بخونید و ببینید که این حکم اختلافی هم هست و نظرات متفاوتی درباره اش وجود دارد.
مقاله اقای محقق داماد ص 25 به بعدش درباره رجمه.

پیوست ها

• نگاهی جدید به مشروعیت حد رجم در فقه اسلامی.pdf
    223.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • مجازات عما مناف&#1.pdf
    747.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

علّامه

عضو جدید
حرفتون شاید یکم خوشکل به نظر برسه اما اگه درست بهش نگاه کنی مثل یه پیر زنیه که لباس عروس تنش کرده باشی می مونه.
خب اگه شما این حرفو بزنی که خدا خودش در قیامت انتقام بگیره و... من ازتون میپرسم که چرا این همه قانون تو کشورا وضع میکنن خب بزارن مردم بر طبق فطرتشون و عقلشون رعایت کنن چرا دادگاه چرا حکم و... پس اگه تو این دنیا براش حکم فرض شده واسه اینه که از یه عده که میخوان این کارو بکنن جلو گیری کنه مثل اعدام که اگه یکی رو گشتی میکشنت خب وقتی این حکم هست دیگه هر کی از راه رسید نمیاد کس دیگه ای رو بکشه.
اما نسبت به حرف دومتون باید بگم که متاسفم که شما فکر کردین که حقانیت اسلام فقط به خاطر دو تا نظریه ای هست که حالا چند تا دانشمند بهش رسییدن؟ نخیر عزیزم کسی که یکم به مباحث عقلی و فطری آشنایی داشته باشه متوجه میشه که اسلام حقانیتش به خاطر اینه که از روزی که اومده ادعای عقلانیت کرده و تا الانم کسی نتونسته در مقابلش قد علم کنه. پس این حرفا گوشه ای از اسلامه.
از این هم که بگذریم اسلام خیلی از احکامش خیلی شفاف گفته و علم جدید هم بهش رسیدن اونا رو چی میگی حتما اونا هم چند جور توجیه داره؟
مثلا ازدواج فامیلی نکنین. همیشه مثبت نگاه کنین . قبل و بعد غذا آب نخورین و....
یا علی

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا یه تحقیق بکنید درباره شرایط سنگسار
اصلا اون فیلم معلوم بود چقدر مغرضانه ساخته شده و هدفش چیه.
مثلا حتی اگر همه شرایط عجیبو محال شهود برقرار بشه سنگی که استفاده میشه تقریبا باید اندازه فندق باشه:biggrin:
اونوقت تو اون فیلم آجر پرت میکردند:surprised:
من براتون دو تا فایل میگذارم تا بخونید و ببینید که این حکم اختلافی هم هست و نظرات متفاوتی درباره اش وجود دارد.
مقاله اقای محقق داماد ص 25 به بعدش درباره رجمه.

در اعدام به روش سنگسار چطور ممکنه یکی با سنگ به اندازه فندق اعدام شه؟؟؟
اسم این نوازشه نه اعدام!! اونوقت همه به اون گناه راغب تر هم میشن

یه تحقیق بکنید و منطقی باشید، آخه این اعدامه!

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
در اعدام به روش سنگسار چطور ممکنه یکی با سنگ به اندازه فندق اعدام شه؟؟؟
اسم این نوازشه نه اعدام!! اونوقت همه به اون گناه راغب تر هم میشن

یه تحقیق بکنید و منطقی باشید، آخه این اعدامه!
سنگسار سنگبارانه.
نه با یه دونه بلکه باید سنگبارانشون کرد.
قانون مجازات اسلامی ماده 104 میگه

ماده 104 - بزرگي سنگ در رجم نبايد به حدي باشد كه با اصابت يك يا دو عدد شخص كشته شود همچنين كوچكي آن نبايد به اندازه اي باشد كه نام سنگ بر آن صدق نكند .

http://www.ghavanin.ir/detail.asp?id=1232

اون اندازه فندق را من از زبان استادی شنیدم که خیلی به سوادش اطمینان دارم.
البته شایدم گردو بود:redface:
خلاصه اندازه آجر نیست مطمئن باشید.
شما تحقیق کن من مطمئنم:D

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنگسار سنگبارانه.
نه با یه دونه بلکه باید سنگبارانشون کرد.
قانون مجازات اسلامی ماده 104 میگه

ماده 104 - بزرگي سنگ در رجم نبايد به حدي باشد كه با اصابت يك يا دو عدد شخص كشته شود همچنين كوچكي آن نبايد به اندازه اي باشد كه نام سنگ بر آن صدق نكند .

http://www.ghavanin.ir/detail.asp?id=1232

اون اندازه فندق را من از زبان استادی شنیدم که خیلی به سوادش اطمینان دارم.
البته شایدم گردو بود:redface:
خلاصه اندازه آجر نیست مطمئن باشید.
شما تحقیق کن من مطمئنم:D
بله درست سنگ باید به اندازه مثلا گردو باشه منم اینو شنیدم در ضمن اینو هم شنیدم اگه فرد خودشو نجات بده بخشیده میشه

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
هان! اگه اندازه گردو باشه خوبه! می تونه زجر کش کنه!
چطوره یه نظرسنجی هم در موردش راه بندازیم شاید یه سایزی سنگ پیدا کنن که بتونه زجرکش تر بکنه؟ ثواب هم داره دیگه آخه زجرش بیشتر میشه!:surprised:

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
هان! اگه اندازه گردو باشه خوبه! می تونه زجر کش کنه!
چطوره یه نظرسنجی هم در موردش راه بندازیم شاید یه سایزی سنگ پیدا کنن که بتونه زجرکش تر بکنه؟ ثواب هم داره دیگه آخه زجرش بیشتر میشه!:surprised:

شما فکر می کنی که سنگی به اندازه گردو نمیتونه آدم بکشه 10 تا بزن اگه طرف نمرد

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله درست سنگ باید به اندازه مثلا گردو باشه منم اینو شنیدم در ضمن اینو هم شنیدم اگه فرد خودشو نجات بده بخشیده میشه
اره اونجاش بامزه است
اگر طرف زرنگ باشه از گودال بیاد بیرون و فرار کنه نباید دنبالش کنند و بخشیده میشه:D

chemblog

عضو جدید
اولا که سنگسار در ایران خیلی خیلی کم انجام میشه بر خلاف ادعا هایی که تو رسانه های غرب میبینیم.
دوما که سنگسار حکم خیلی سنگینیه.درست.

اما خدا با این حکم خواسته به انسان سنگینی و زشتیو کثیفی گناه مورد نظر رو یاداوری کنه.

ایا پلیدتر و زشت تر از خیانت همسر تو دنیا میتونه باشه؟؟؟
مجرد جماعت به نظر من جواب ندن .چون تا وقتی که متاهل نشی نمیتونی درک کنی این کار چقدر وحشتناکه.
برای همین خدا هم بدترین حکم رو براش گذاشته و نظر بنده هم مثبته.
دوست عزیز من مجردم ولی خوب درکش می کنم
ادمایی این کارا رو می کنند واقعا خیلی باید پست باشند