سنگسار..............

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
در آیات 5 تا 7 سوره ی مؤمنون و 29 تا 31 سوره ی معارج ، به زناکارانی که متأهل هستند اشاره می کند چرا که عبارت " فمن ابتغی وراء ذلک " بعد از آیه ای آمده که حوای عبارت " ألا علی أزواجهم " است و همچنین هیچگاه در قرآن برای زناکار مجرد ، لفظ " تجاوز کار " به کار نبرده است . 2- از آنجایی که تنها برای مرتکب همجنسگرایی ( لواط ) و نیز برای زنای محصنه ( زنای شخص همسر دار ) لفظ " عادون – تجاوزکار " به کار برده ، بنابرین بین این دو گناه باید از حیث میزان عظمت گناه و شدت مجازات نوعی سنخیت باشد . توضیح اینکه ما با استفاده از قرائنی مثل نسبت دادن یک صفت به دو گروه ، متوجه نوعی شباهت بین آندو می شویم . به بیان ریاضی ، نسبتهای مساوی با یک عبارت خود با یکدیگر مساویند .
3- خداوند در آیه ی 74 سوره ی حجر – و آیاتی دیگر – قوم لوط که مرتکب عمل لواط بوده اند را بوسیله ی بارانی از سنگ ( سنگسار )، عذاب کرده است .
فَجَعَلْنَا عَلِيهَا سافِلَهَا وَ أَمْطرْنَا عَلَيهِمْ حِجَارَةً مِّن سِجِّيل
سپس ( شهر و آبادى آنها را زير و رو كرديم ) بالاى آنرا پائين قرار داديم و بارانى از سنگ بر آنها فرو ريختيم .

از این آیات بطور صریح عظمت گناه لواط و زنای محصنه هویداست و بطور تلویحی مشخص کننده ی عظمت مجازات الهی در مورد آنان است . اما همانطور که می دانیم بطور صریح حکم سنگسار در قرآن وجود ندارد . در این موارد ناگزیریم از استفاده از سنت پیامبر (ص) و سیره ی اهل بیت (ع) .
توضیح اینکه مثلا برای زنای شخص مجرد در قرآن صریحا حکم 100 ضربه شلاق وجود دارد ، حال آنکه بخاطر زناکردن ، خداوند هیچ قومی را عذاب نکرده ، اما برای عمل به مراتب شنیع تر لواط در قرآن هیچ حکمی نیامده است . پس اگر طبق سنت نبوی (ص) و سیره ی اهل بیت (ع) برای شخص همجنسگرا ، مجازات اعدام قرار داده شده ، این حکم هیچ تضادی با قرآن ندارد زیرا به عنوان مثال اگر قرآن برای لواط مجازاتی تعیین کرده بود و آن مجازات غیر از اعدام بود ، این ادعا – تناقض سنت با قرآن – قابل اعتنا بود . حال آنکه خداوند برای مرتکبین لواط ، عذابی همچون سنگسار قرار داده ، پس اگر طبق سنت پیامبر (ص) حکم اعدام برای مرتکب لواط اجرا می شود هیچ تضادی نه با قرآن و نه با عقل ندارد .

عبدالله بن عمر روایت می‌کند: یک یهودی زن و مردی را از میان خودشان آورد که با هم رابطه نامشروع داشتند. پیامبر اسلام دستور داد این ۲ را در نزدیک قبرستان مسجد سنگسار کنند.الشیبانی روایت می‌کند من از عبدلله ابن ابوجعفر پرسیدم «آیا رسول خدا مجازات سنگسار را انجام می‌داد؟»، پاسخ داد «بلی»، پرسیدم «قبل از نزول سوره نور، یا بعد از آن»، گفت «نمی‌دانم».

البته دوستان باید بدونید که ثابت کردن این کار(زنای محصنه) شرایط سختی داره که تقریبا محال به نظر میرسه ولی اگه ثابت بشه به نظر من کسی که این کار رو کرده حقشه.

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
در آیات 5 تا 7 سوره ی مؤمنون و 29 تا 31 سوره ی معارج ، به زناکارانی که متأهل هستند اشاره می کند چرا که عبارت " فمن ابتغی وراء ذلک " بعد از آیه ای آمده که حوای عبارت " ألا علی أزواجهم " است و همچنین هیچگاه در قرآن برای زناکار مجرد ، لفظ " تجاوز کار " به کار نبرده است . 2- از آنجایی که تنها برای مرتکب همجنسگرایی ( لواط ) و نیز برای زنای محصنه ( زنای شخص همسر دار ) لفظ " عادون – تجاوزکار " به کار برده ، بنابرین بین این دو گناه باید از حیث میزان عظمت گناه و شدت مجازات نوعی سنخیت باشد . توضیح اینکه ما با استفاده از قرائنی مثل نسبت دادن یک صفت به دو گروه ، متوجه نوعی شباهت بین آندو می شویم . به بیان ریاضی ، نسبتهای مساوی با یک عبارت خود با یکدیگر مساویند .
3- خداوند در آیه ی 74 سوره ی حجر – و آیاتی دیگر – قوم لوط که مرتکب عمل لواط بوده اند را بوسیله ی بارانی از سنگ ( سنگسار )، عذاب کرده است .
فَجَعَلْنَا عَلِيهَا سافِلَهَا وَ أَمْطرْنَا عَلَيهِمْ حِجَارَةً مِّن سِجِّيل
سپس ( شهر و آبادى آنها را زير و رو كرديم ) بالاى آنرا پائين قرار داديم و بارانى از سنگ بر آنها فرو ريختيم .

از این آیات بطور صریح عظمت گناه لواط و زنای محصنه هویداست و بطور تلویحی مشخص کننده ی عظمت مجازات الهی در مورد آنان است . اما همانطور که می دانیم بطور صریح حکم سنگسار در قرآن وجود ندارد . در این موارد ناگزیریم از استفاده از سنت پیامبر (ص) و سیره ی اهل بیت (ع) .
توضیح اینکه مثلا برای زنای شخص مجرد در قرآن صریحا حکم 100 ضربه شلاق وجود دارد ، حال آنکه بخاطر زناکردن ، خداوند هیچ قومی را عذاب نکرده ، اما برای عمل به مراتب شنیع تر لواط در قرآن هیچ حکمی نیامده است . پس اگر طبق سنت نبوی (ص) و سیره ی اهل بیت (ع) برای شخص همجنسگرا ، مجازات اعدام قرار داده شده ، این حکم هیچ تضادی با قرآن ندارد زیرا به عنوان مثال اگر قرآن برای لواط مجازاتی تعیین کرده بود و آن مجازات غیر از اعدام بود ، این ادعا – تناقض سنت با قرآن – قابل اعتنا بود . حال آنکه خداوند برای مرتکبین لواط ، عذابی همچون سنگسار قرار داده ، پس اگر طبق سنت پیامبر (ص) حکم اعدام برای مرتکب لواط اجرا می شود هیچ تضادی نه با قرآن و نه با عقل ندارد .

عبدالله بن عمر روایت می‌کند: یک یهودی زن و مردی را از میان خودشان آورد که با هم رابطه نامشروع داشتند. پیامبر اسلام دستور داد این ۲ را در نزدیک قبرستان مسجد سنگسار کنند.الشیبانی روایت می‌کند من از عبدلله ابن ابوجعفر پرسیدم «آیا رسول خدا مجازات سنگسار را انجام می‌داد؟»، پاسخ داد «بلی»، پرسیدم «قبل از نزول سوره نور، یا بعد از آن»، گفت «نمی‌دانم».

البته دوستان باید بدونید که ثابت کردن این کار(زنای محصنه) شرایط سختی داره که تقریبا محال به نظر میرسه ولی اگه ثابت بشه به نظر من کسی که این کار رو کرده حقشه.

در عجبم از این خلق. بچه گول میزنی شما؟

مومنون 4 تا 7:
وآنانکه فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه میدارند-مگر با جفتهاشان یا کنیزان ملکی متصرفی آنها که هیچگونه ملامتی در مباشرات این زنان با آنها نیست-وکسی که غیر از این زنان حلال را به مباشرت طلبد البته ستمکار و متعدی خواهد بود-

انسان از این آیه میفهمه که علاوه بر زن خودمان با کنیزمان هم می توانیم مباشرت داشته باشیم. غیر از آنها بر ما حرامه. چیزی از سنگسار ننوشته اونم بطور صریح!

معارج 29 تا 31:
و آنانکه نگهدارنده دامن خود هستند- مگر بر زنان و کنیزان خویش که آنها غیر ملامت شده هستند- و هر که غیر از این کند تجاوزکار است

باز هم هر چیزی میشه از این آیات استنباط کرد بجز سنگسار

در سوره حجر بعداز آیه 74 در آیه 80 گفته آن قوم رسولان ما را به کلی تکذیب میکردند
پس فقط بخاطر یک گناه نابود نشدن بلکه به چند دلیل مورد غضب الهی قرار گرفتن

ضمنا خداوند هر قومی را به انواع مختلف محو کرده مثل رعدو برق و سیل و ... حالا ما باید بعضی گناهکارا رو با مثلا رعد و برق اعدام کنیم؟؟!!
شماها در امور مهم دین هم همینجوری استنباط میکنید؟

stelina

عضو جدید

مومنون 4 تا 7:
وآنانکه فروج و اندامشان را از عمل حرام نگاه میدارند-مگر با جفتهاشان یا کنیزان ملکی متصرفی آنها که هیچگونه ملامتی در مباشرات این زنان با آنها نیست-وکسی که غیر از این زنان حلال را به مباشرت طلبد البته ستمکار و متعدی خواهد بود-

انسان از این آیه میفهمه که علاوه بر زن خودمان با کنیزمان هم می توانیم مباشرت داشته باشیم. غیر از آنها بر ما حرامه. چیزی از سنگسار ننوشته اونم بطور صریح!

معارج 29 تا 31:
و آنانکه نگهدارنده دامن خود هستند- مگر بر زنان و کنیزان خویش که آنها غیر ملامت شده هستند- و هر که غیر از این کند تجاوزکار است

باز هم هر چیزی میشه از این آیات استنباط کرد بجز سنگسار

در سوره حجر بعداز آیه 74 در آیه 80 گفته آن قوم رسولان ما را به کلی تکذیب میکردند
پس فقط بخاطر یک گناه نابود نشدن بلکه به چند دلیل مورد غضب الهی قرار گرفتن

ضمنا خداوند هر قومی را به انواع مختلف محو کرده مثل رعدو برق و سیل و ... حالا ما باید بعضی گناهکارا رو با مثلا رعد و برق اعدام کنیم؟؟!!
شماها در امور مهم دین هم همینجوری استنباط میکنید؟

عالی بود دوست عزیز

fk_invisible

عضو جدید
کاربر ممتاز

مومنون 4 تا 7:

....

دوست عزیز مساله ی غلام و کنیز از زمان های دور قبل از اسلام وجود داشته .
بله رابطه ی **** با کنیز آزاد بوده است . ولی اسلام به تدریج کنیز و برده داری را از بین برد . امروزه هم که کنیز یا برده به آن شکل وجود ندارد .

محسن جعفر

عضو جدید
اولا که سنگسار در ایران خیلی خیلی کم انجام میشه بر خلاف ادعا هایی که تو رسانه های غرب میبینیم.
دوما که سنگسار حکم خیلی سنگینیه.درست.

اما خدا با این حکم خواسته به انسان سنگینی و زشتیو کثیفی گناه مورد نظر رو یاداوری کنه.

ایا پلیدتر و زشت تر از خیانت همسر تو دنیا میتونه باشه؟؟؟
مجرد جماعت به نظر من جواب ندن .چون تا وقتی که متاهل نشی نمیتونی درک کنی این کار چقدر وحشتناکه.
برای همین خدا هم بدترین حکم رو براش گذاشته و نظر بنده هم مثبته.
با شما كاملا موافقم و از جنبه جامعه شناسي اين حكم به اين دليله كه خيانت جنسي ريشه كن بشه صادر شده .نه مثل كشورهاي غربي كه تو زندون ميخورن و ميخوابن وبه ريش همسرشون ميخندن حتي وقتي كه آدم كشته باشند به اسم قانون ازادي خون مقتول هدر ميره.

hamid_61

عضو جدید
همون حرف شما: شناختتون مختصره

چون اگه کامل در دین تحقیق کنید میبینید که اسلام در کنار رحمت بی منتها ، قاطعیت و محکم بودن رو درباره مروجین و خیانت کنندگان به جامعه داره.
و این هست که اسلام دین کاملی هست.

دوست عزیز این حکم از قاطعیت و محکم بودن گذشته، بیشتر وحشیانه است. به نظر من این حکم به اسلام ضربه میزنه.

hamid_61

عضو جدید
از دوستانی که اینقدر در مورد اسلامی بودن این حکم بحث میکنند خواهش میکنم در مورد عقلانی بودن این حکم هم کمی فکر کنند.یعنی معیار فقط اسلام نباشه ببینید عقل چه حکم میکنه. قرآن بیش از هرچیزی انسان رو به تفکر دعوت میکنه.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
باز دوباره یه موضوعی مطرح شد تا عده ای از روی احساس آنی نظر بدهند!!
اول اینکه اثبات چنین موضوعی تقریبا محاله مگه اینکه در ملا عام شکل گرفته باشه!!!
دوم اینکه سنگ زنندگان هم شرایط دارند
سوم اینکه دلیل فیلم برداری از اون رو نفهمیدم
چهارم اینکه دوستان هنوز نمیدونند بدترین نوع مرگ تزریق سمه ولی چون سنگسار در نظر بیننده بد میاد میشه بدترین!!
پنجم اینکه دوستان روشن فکر یادشون نره اگه طلاق فقط راه حل بود اونوقت آمار خیانت به شدت بالا میرفت گرچه الان هم کم نیست!!
مثال این حکم شاید مجازات اختلاس در چین باشه که اعدام میکنند و به همین دلیل چین شاید کمترین اختلاس دنیا رو داره!!

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستانی که اینقدر در مورد اسلامی بودن این حکم بحث میکنند خواهش میکنم در مورد عقلانی بودن این حکم هم کمی فکر کنند.یعنی معیار فقط اسلام نباشه ببینید عقل چه حکم میکنه. قرآن بیش از هرچیزی انسان رو به تفکر دعوت میکنه.

آخه اول باید طرف بحثت انسانیتو عقلانیتو درک کنه و قبول داشته باشه
ولی من با هر کسی با زبون خودش بحث میکنم تا بفهمه

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
این تاپیک به دلیل محتوا و عنوانش مناسب تر هست برای تالار اسلام و قرآن
منتقل شد/

?Why

عضو جدید
هم پیامبرِ مسلمانان و هم امام اول شیعیان ، اشخاصی رو سنگسار کردن .

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز

عقل میگه: اگه محال باشه خوب چرا چندین بار اجرا شده! یعنی اونا در حضور 4 نفر یا تو وسط خیابون اون گناهو انجام دادن؟؟؟:eek:

:خوشحال میشیم انواع و اقسام سنگ اندازها رو بشناسیم!

:تحقیق کن شاید فهمیدی!

چهارم اینکه دوستان هنوز نمیدونند بدترین نوع مرگ تزریق سمه ولی چون سنگسار در نظر بیننده بد میاد میشه بدترین!!

:هر کسی سم رو ترجیح میده به بدترین نوع بی آبرو شدن در ملا عام و سپس اعدام شدن در ملاعام !!!

پنجم اینکه دوستان روشن فکر یادشون نره اگه طلاق فقط راه حل بود اونوقت آمار خیانت به شدت بالا میرفت گرچه الان هم کم نیست!!

:خوبه خودتون میدونین آمارش کم نیست

مثال این حکم شاید مجازات اختلاس در چین باشه که اعدام میکنند و به همین دلیل چین شاید کمترین اختلاس دنیا رو داره!!
:کاش اختلاس کننده رو اعدام کنن
فرق اعدام عادی رو با سنگسار میدونی؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• Like
واکنش ها: ?Why

?Why

عضو جدید
دستشون درد نكنه عجب كردند به كوري چشم دشمنان اسلام.....

مگه ما گفتیم درد بکنه ؟
دم همشونم گرم ...
اصلاً مالِ خودمونه دلمون میخواد سنگسار کنیم تا چشمِ دشمنامونم کور شه ...
این رو خطاب به اون دوستانِ گمراهی گفتم که میگن این کار ، اسلامی نیست ...
اتفاقاً اسلام اصلاً همین چیزاست ...
اونجور اسلامِ روشن فکری ای که میگه سنگسار نه و قصاص نه و اعدام نه و جهاد نه و انتحار نه و استشهاد نه رو که مانمیخوایم ... اون اسلامِ آمریکاییه
مرگ بر آمریکا

JavadMessi

مدیر بازنشسته
مگه ما گفتیم درد بکنه ؟
دم همشونم گرم ...
اونجور اسلامِ روشن فکری ای که میگه سنگسار نه و قصاص نه و اعدام نه و جهاد نه و انتحار نه و استشهاد نه رو که مانمیخوایم ... اون اسلامِ آمریکاییه
مرگ بر آمریکا
عجب!!!

?Why

عضو جدید
شما اونجا بودین؟!!!
:biggrin:
این جواب دادنت منو کشته ...
نه بزرگوار ، من اونجا نبودم ...
یه شاخه ای از دانش بشری هست که بهش میگن "
تاریخ" ...
از این طریق انسانها میتونن بدونِ اینکه "ا
ونجا باشن" بدونن "اونجا" چه خبر بوده ...

saeedhashemee

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا اقا جواد در حال حاضر میشه با ازمایش صد در صد تایید کرد رابطه انجام شده یا نه
یعنی چندین ساعت بعد از رابطه هم ازمایشگاه دقیقا میتونه تایید کنه
مثلا شوهر برسه سر صحنه و فورا پلیس رو خبر کنه و میبرند ازماشگاه و معلوم میشه
به نظر ما در این دنیای مدرن دیگه چه لزومی به چهارتا شاهد هست وقتی میشه صد در صد ثابت کرد
در نتیجه خیلی راحتر قاضی میتونه حکم سنگسار رو صادر کنه و اونجوری هم که شما میگویید تشخیصش سخت نیست

محسن جعفر

عضو جدید
مگه ما گفتیم درد بکنه ؟
دم همشونم گرم ...
مرگ بر آمریکا
هنوز رگ و ريشه هاي تفكر اسلام امريكايي بعد از سي و اندي سال باقي مونده بشنو اي هموطن: /فلسفه سنگسار :ترك خيانت./ فلسفه قصاص:تلافي ظلم /.فلسفه اعدام :پايمال نشدن خون بيگناه/.فلسفه جهاد:غلبه برترس /.فلسفه انتحار :رعب در دل دشمن./فلسفه استشهاد:حفظ سرزمين و ارزشهاي اسلامي./

JavadMessi

مدیر بازنشسته
حالا اقا جواد در حال حاضر میشه با ازمایش صد در صد تایید کرد رابطه انجام شده یا نه
یعنی چندین ساعت بعد از رابطه هم ازمایشگاه دقیقا میتونه تایید کنه
مثلا شوهر برسه سر صحنه و فورا پلیس رو خبر کنه و میبرند ازماشگاه و معلوم میشه
به نظر ما در این دنیای مدرن دیگه چه لزومی به چهارتا شاهد هست وقتی میشه صد در صد ثابت کرد
در نتیجه خیلی راحتر قاضی میتونه حکم سنگسار رو صادر کنه و اونجوری هم که شما میگویید تشخیصش سخت نیست
نه دقیقا اون شرط لازمه عرض کردم شاید فلسفش برای اونایی بوده که حالت مخفی نداشته!!
مثلا ماه قمری رو هم با چشم مسلح میشه دید اما اصل بر چشم غیر مسلحه!

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
به نظرم باید اجرای قانون ها به روز باشه... شانس آوردیم دست و پا قطع نمیکنن ! بجای اجرا و تفکراتی برای اجرای قوانین اینچنینی باید کمی هم به مسائل خانواده رسیدگی کرد....

JavadMessi

مدیر بازنشسته
:biggrin:
این جواب دادنت منو کشته ...
نه بزرگوار ، من اونجا نبودم ...
یه شاخه ای از دانش بشری هست که بهش میگن "
تاریخ" ...
از این طریق انسانها میتونن بدونِ اینکه "ا
ونجا باشن" بدونن "اونجا" چه خبر بوده ...
چه خوبه بزرگوار منظورو فهمیدین!!
وقتی بدون سند حرف میزنید آدم فکر میکنه اونجا بودین دیگه!!

?Why

عضو جدید
چه خوبه بزرگوار منظورو فهمیدین!!
وقتی بدون سند حرف میزنید آدم فکر میکنه اونجا بودین دیگه!!

عکس بدم خدمتتون یا کلیپش رو ، رو یوتیوب آپلود کنم ؟:smile:
بابا شما که زیرِ سایه ی مرتضی علی سکونت دارین باید از سنت و سیرَش هم خبر داشته باشین دیگه ... ناسلامتی شما "مدیرِ تالارِ اسلام و قرآن و مهدویت" هستی ... تاریخ صدرِ اسلام رو باید از حفظ باشی برادر ...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
عکس بدم خدمتتون یا کلیپش رو ، رو یوتیوب آپلود کنم ؟:smile:
بابا شما که زیرِ سایه ی مرتضی علی سکونت دارین باید از سنت و سیرَش هم خبر داشته باشین دیگه ... ناسلامتی شما "مدیرِ تالارِ اسلام و قرآن و مهدویت" هستی ... تاریخ صدرِ اسلام رو باید از حفظ باشی برادر ...
نه من تاریخ صدر اسلام رو متاسفانه بلد نیستم.شما که بلدی چند نمونه برامون مثال بزن
البته میدونی که چند نمونه یعنی بیش از 2-3 تا:دی

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
هم پیامبرِ مسلمانان و هم امام اول شیعیان ، اشخاصی رو سنگسار کردن .

با تمام مخالفتی که باسنگسار دارم والانم نمیخوام در موردش بحث کنم

توهیچ روایتی همچین چیزی نشنیدم و اتفاقا برعکس اینو شنیدم

?Why

عضو جدید
هنوز رگ و ريشه هاي تفكر اسلام امريكايي بعد از سي و اندي سال باقي مونده بشنو اي هموطن: /فلسفه سنگسار :ترك خيانت./ فلسفه قصاص:تلافي ظلم /.فلسفه اعدام :پايمال نشدن خون بيگناه/.فلسفه جهاد:غلبه برترس /.فلسفه انتحار :رعب در دل دشمن./فلسفه استشهاد:حفظ سرزمين و ارزشهاي اسلامي./

کاملاً موافقم ...
من که میگم اسلام همین چیزاست ...
این آقا جواد هی تعجب میکنه ...

?Why

عضو جدید
نه من تاریخ صدر اسلام رو متاسفانه بلد نیستم.شما که بلدی چند نمونه برامون مثال بزن
البته میدونی که چند نمونه یعنی بیش از 2-3 تا:دی

اگه بخوام مثِ خودت جواب بدم :
تو بیا به ما ثابت کن که سنگسار نکردن ! :biggrin:

با تمام مخالفتی که باسنگسار دارم والانم نمیخوام در موردش بحث کنم

توهیچ روایتی همچین چیزی نشنیدم و اتفاقا برعکس اینو شنیدم

دوستان مشکل همینجاست که تاریخ صدر اسلام رو "بلد" نیستن ... و به "شنیده ها" شون اکتفا میکنن ...
ماشالله چیزی که تو این مملکت زیاده سایتِ مذهبیه ...

برایِ اینکه از همین الان شروع کرده باشید به تمرین ، انگشتان مبارک رو به کیبورد برسونید و راجع به این موضوع سِرچ کنید .
به همون چند تا سایتِ اول که سر بزنید قانع خواهید شد ...

روشِ سِرچ رو هم توضیح بدم ؟:confused:

آقا جواد ، از ما بدونِ پشتوانه ، مطلبی نخواهی شنید ... اینقد وقتِ خودتو ، منو ، دیگران رو با اینجور بهانه های بچه گانه تلف نکن برادر من .
ما رو هوا حرف نمیزنیم .

اینجور توپ تو زمین حریف انداختن ها هم قدیمی شده ...