سخت ترین درس گرایش مخابرات

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود.می خواستم بدونم از دید شما مشکل ترین درس گرایش مخابرات در مقطع کارشناسی چیه؟شاید بعضی دروس مشترک باشه مثل الکترومغناطیس.منظورم این نیست که درس باید اختصاصا فقط برای مخابراتی ها باشه.هر درسی که در چارت مخابرات هست و فکر می کنید از سایرین مشکلتره رو بگید و دلیلش رو هم ذکر کنید.دوستان با تجربه و با دانش و فارع التحصیل هم حتما نظر بدن.متشکرم.:gol:

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
الکترومغناطیس-ماشین 1 - الکترونیک 2-مخابرات 1(دروس مشترک)
میدان وامواج - مایکروویو - آنتن - مدارهای مخابراتی (دروس اختصاصی خیلی سخت )

متشکرم.میشه کمی لیست خودتون رو محدودتر کنید و دلیلش رو هم ذکر کنید؟اگر براتون مقدور نیست که نام ببرید کدوم درس از همه سخت تره لطفا دوسه تا درس رو نام ببرید ,

آخرین ویرایش:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
متشکرم.میشه کمی لیست خودتون رو محدودتر کنید و دلیلش رو هم ذکر کنید؟اگر براتون مقدور نیست که نام ببرید کدوم درس از همه سخت تره لطفا دوسه تا درس رو نام ببرید ,
اول الکترومغناطیس
2- مخابرات 2
3- میدان
آنتن و مایکرودیو به نسبت ساده ترن

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
متشکرم.دلیلش رو نگفتید.یعنی میدان و آنتن از الکترو راحتتره؟

به نظر من این دوتا از الکترونیم راحتترن
الکترومغتاطیس پایه قوی ریضی میخواد قدرت تجزیه تحلیلت باید بالا باشه.میدان هم که ادامه مغتاطیسه
مخابرات 2 هم درس سختیه باید مفهومی یاد بگیری از اون درسهاست که نمیشه از روش ساده گذشت

alireza_tc_eng

عضو جدید
سلام .
الکترومغناطیس
چون تو این درس ریاضی و فیزیک با هم استفاده میشن و در طول دوران تحصیل اولین باری هست که دانشجو به همچین چیزی بر میخوره و برای فهم درس نیازه تاحدودی قوه تجسم خوبی داشته باشی

farnas

عضو جدید
به نظر من تا اینجایی که درس خوندم ماکروویو یکمی سخته همین بقیه درسا خوبن..........

tc.eng

عضو جدید
مغناطیس سخت ترین درس کارشناسیه حتی میدان قابل فهمه چون کاربردشو درک میکنی تو جوابات شک میکنی تو درست غلط بودنش چون محسوسه مخ 2 هم ساده تر از مغناطیسه چون قابل درکه حداقل اگه سختم هست

zohreh.h

عضو جدید
مخابرات 2 ،چون خیلی مفهومیه و خدارو شکر تو مخابراتم که هیچ چیز قابل لمس نیست بعد از مدتی آدم توهمی میشه!:)

niki.unique

عضو جدید
به نظر من درس "ف ی ل ت رها وسنتز مدارهای مخابراتی" نسبت به سایر درس های این رشته سخت تره!! چون توی این درس باید با مفاهیم ف ی ل ت رها و خصوصیاتشون چه از نظر ریاضی و چه از لحاظ مفهومی کاملا آشنایی داشت و بر اساس همونا ف ی ل ت ر مناسب یا مدار سنتز بهینه ای پیشنهاد داد !

به نظر من درسهای مخابرات اصلا سخت نیستن فقط خیلی مطلب دارنو حجمشون زیاده به جز درس ماشین 1و2که نه علاقه ای بهشون دارم نه این درسهارو میفهمم

kianyict

عضو جدید
حالا فهميدم كه مغناطيس از هر درسي سخت تره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sina_anis

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروسی چون میدان و اومواج ، مایکرویو خیلی سنگین هستند

s.shab

عضو جدید
ماکه ترم اولی هستیم تا اینجا سخت ترین درسمون فیزیک 1 بوده :biggrin:از بس استادش مزخرف بود :razz:ولی خداییش به استاد بستگی داره;)

arashmas

عضو جدید
دروس سخت

دروس سخت

به نظر من مایکرویو سخته.
تو درس میدان و امواج متوجه میشیم که مغناطیس چقدر هلو بوده...
مساله تو هنر حل مساله پیدا میشه که خیلی از اساتید هم همه ی مسایل مغناطیس رو نمیتونن حل کنن.
میدان و امواج یک درس خیلی مهم و مایکروویو یک درس سخته
البته به نظر من....

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من ترم 3مخابراتم بنظرم تا اینجاییکه خوندم الکترومغناطیس از همه سختره چون نیاز به قوه تجسم داره
و فرمولهایش زیاده:confused:

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حرف که به استاد بستگی داره موافقم متاسفانه استادهای دروس پایه رو استادهایی با قدرت بیان پایین میگذارند البته تو دانشگاه ما
:cry:

بالا