زباله ها و مشکلی جدی پیش روی زمین

Morgan 7

عضو جدید
[h=2][/h]
با ادامه وضع کنونی تولید زباله زمین به زودی تبدیل به یک سطل آشغال بزرگ می شود.

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
ممنون
نمیدونم آیا شیشه با توجه به اینکه از گداخت مواد مختلف بدست میاد باید اون رو زباله نامید یا نه؟؟؟ یعنی اون رو باید جزء مواد مصنوعی حساب کرد؟

REYMOND00

کاربر بیش فعال
ممنون
نمیدونم آیا شیشه با توجه به اینکه از گداخت مواد مختلف بدست میاد باید اون رو زباله نامید یا نه؟؟؟ یعنی اون رو باید جزء مواد مصنوعی حساب کرد؟

والا من فک کنم که هر چیزی از چرخه ی مواد مفید خارج بشه و چه با بازیافت یا با تبدیل به مواد دیگه به چیز دیگه تبدیل نشه و وارد چرخه مصرف انسان نشه زباله محسوب می شه...چه مصنوعی باشه و چه طبیعی...

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
والا من فک کنم که هر چیزی از چرخه ی مواد مفید خارج بشه و چه با بازیافت یا با تبدیل به مواد دیگه به چیز دیگه تبدیل نشه و وارد چرخه مصرف انسان نشه زباله محسوب می شه...چه مصنوعی باشه و چه طبیعی...
یعنی میگی هر چیزی بدرد ما نخوره زباله هست؟؟ حتی اگر طبیعت ساخته باشه اونو
خب با این توضیح پس مثلا آبرفتها باید زباله حساب بشه چون تازه روباره خیلی از معادن میشه و مزاحمت برام استخراج هم ایجاد میکنه ولی هیچوقت ندیدم اونها رو زباله بدونن

REYMOND00

کاربر بیش فعال
یعنی میگی هر چیزی بدرد ما نخوره زباله هست؟؟ حتی اگر طبیعت ساخته باشه اونو
خب با این توضیح پس مثلا آبرفتها باید زباله حساب بشه چون تازه روباره خیلی از معادن میشه و مزاحمت برام استخراج هم ایجاد میکنه ولی هیچوقت ندیدم اونها رو زباله بدونن

اتفاقا منظور منم همینه که بشر هر چی به دردش نخوره به درد نخور می دونه ...و گرنه که مثلا تو آبرفت یا جنگل نمیومدن زباله دفن کنن!!این یعنی برای محیط زیست ارزش قائل نیستن و هرچیزی که الان به کار مانیاد یعنی کلا به درد نمی خوره...
فعلا هم کارش به آبرفت نیفتاده وگرنه مثل معادن دیگه خرابش می کنه و ترکش می کنه...
البته شایدم من منظورتونو اشتباه متوجه شده باشم:sweatdrop:

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
اتفاقا منظور منم همینه که بشر هر چی به دردش نخوره به درد نخور می دونه ...و گرنه که مثلا تو آبرفت یا جنگل نمیومدن زباله دفن کنن!!این یعنی برای محیط زیست ارزش قائل نیستن و هرچیزی که الان به کار مانیاد یعنی کلا به درد نمی خوره...
فعلا هم کارش به آبرفت نیفتاده وگرنه مثل معادن دیگه خرابش می کنه و ترکش می کنه...
البته شایدم من منظورتونو اشتباه متوجه شده باشم:sweatdrop:
خب من میگم که شیشه رو با توجه به زمان بازیافت 1 میلیون سالی که داره نباید زباله بدونیم چون اتفاق مشابهش در واقع داره بطور طبیعی در زمان تشکیل سنگهای آذرین مختلف میفته اگر ما اون سنگهای آذرین رو که اونهام از ذوب و گداخت مواد مختلف بدست میان رو زباله نمیدونیم پس شیشه رو هم نباید زباله بدونیم چون همون روند در تشکیلش طی شده

بالا