ریاضی دانشگاه سراسری یا it پیام نور

aezvenoos

عضو جدید
با سلام
امسال یحمتل ریاضی قبول شم (متاسفانه)
ولی کامپیوتر را خیلی دوست دارم می تونم برای ارشد it امتحان بدم (بعد 4 سال) اخه میگن بیشتر دروس مشترکه و ..
در ضمن یک سوال ریاضی دانشگاه سراسری یزد بهتره برم یا it پیام نور

aezvenoos

عضو جدید
با تشکر من دارم it پیام نور درس می خونم سطح اون پایینه یعنی خودم بخونم بهتر می فهمم ترم 1 پاسکال که منسوخ شده را پاس کردم ترم 2 c++ داشتیم که استادش دیر می اومد و درست و حسابی هم درس نمی داد و ..
باز هم برم it یا لااقل برم ریاضی بعضی دروس را خودم بخونم نظر شما چیست
با تشکر.
(فکربد نکنید که همه ی پیام نوری ها این جوریند )

aezvenoos

عضو جدید
یه جا این جور نوشته بود
از آنجا که من ریاضی کاربردی می خوانم
1.برنامه نویسی
2.تدریس ریاضیات
3.کار در شرکت های صنعتی
4.کار به عنوان مهندس کامپیوتر
طرف این کار ها را می تونه انجام بده واقعا کمک کنید خیلی واجبه

kakooey_m

عضو جدید
درسته که کیفیت سراسری یه چیز دیگه هست
ولی رشته خیلی مهمه.. یعنی خیلی خیلی مهمه
همون IT پیام نور رو ادامه بده، ایشاا... برای ارشد سراسری.

asaliiii

عضو جدید
درسته رشته مهمه اما ریاضی رو به نحو احسن یاد بگیری بهتره یا هیچی از IT بارت نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
موفقیت تو اون چیزیه که تا عمقش درکش کرده باشی

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من مدیریت صنعتی یا بازرگانی دولتی
خییییلی بهتر از ریاضیه
اونم ریاضی کجا
یزد!!!!!
با اون استاداش که از استادای پیام نور هم پخ ترن
از این خبط ها نکنی ها!!!!!
البته به نظر من دانشگاه خیلی خیلی مهمتر از رشته اس
دستت رو تو انتخاب رشته نبند
هیچ وقتم رشته محض نخون
چون بعد دو ترم کلا مخ آدم پیاده میشه

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به شناخت من از می تونم بگم IT خوبه ولی نه برای پیام نور؛ چون به اندازه ی کافی منابع و درس کم هست چه برسه به اینکه آدم خودش بخواد بخونه
ولی به هر حال مهندسی هست و از این حیث به ریاضی ترجیح می ده

من جای شما باشم برای ارشد تمام تلاشم رو می کنم سراسری آی تی یا نرم افزار قبول بشم، حتی 1 سال بیشتر بمونم؛ طول کارشناسی هم سعی می کنم درس هایی که بعدا بدون مدرک هم به کمک بیاد مثل برنامه نویسی و وب رو در حد عالی یاد بگیرم که بدون مدرک هم بتونم کار خوب دست و پا کنم

aezvenoos

عضو جدید
با تشکر فراوان از شما دوستان
الان نتایج امد و شبانه علوم کامپیوتر قبول شدم(یزد)
می خوام از it انصراف بدم و برم علوم کامپیوتر نظر شما دوستان چیه؟

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
باریکلا کار خوبیه
منم دوستایی تو علوم کامپیوتر یزد دارم
خودشون که خیلی راضی بودن
درضمن از یه رشته محض مثل ریاضی خیییلی خیییلی بهتره
این کار رو حتما بکن

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز

نمی دونم! اگه فقط سراسری خوندن برای شما مهم هست، خوب بعله انصراف بدین
ولی علوم کامپیوتر هم یه رشته ی محض و غیرمهندسی مثل ریاضی هست
نمی دونم علوم کامپیوتر چی داره که آی تی نداره؟ علوم کامپیوتر در کشور ما کاملا غیرکاربردی هست و بچه هایی که این رشته رو می خونن ارشد در رشته هایی که اشتراک دارن مثل هوش مصنوعی کنکور می دن؛ شما اگه علوم کامپیوتر می خواین بخونین یا باید تا دکترا ادامه بدین، یا مثل کسانی که می بینم کارتون فقط میشه کد و وب نویسی
رشته ی خوبیه ولی نه در ایران، چون بیش از چیزی که فکر می کنین محض است، یعنی روی الگوریتم می چرخه و متاسفانه کاربرد عملی در کشور ما نداره (این رو از اونجا می گم که حتی مهندسی کامپیوتر در ارشد گراشی الگوریتم نداره در کشور، البته خارج از کشور چرا)
بیشتر چیزهایی که علوم کامپیوتر درس می دن و کاربردی هستند رو خود شما هم می تونین بخونین
مثلا به زعم خودشون اومدن ریاضی و نرم افزار رو تلفیق بدن و ازش یه رشته خوب دربیارن در حالی که نه قابلیت نرم افزار رو داره نه ریاضی رو

به هر حال من جای شما باشم از کسانی که در دانشگاه های خوب این رشته رو می خونن یا کسانی که از همین دانشگاه یزد فارغ التحصیل شدن سوال می کنم ببینم الان وضعشون چطوریه بعد تصمیم می گیرم

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
باریکلا کار خوبیه
منم دوستایی تو علوم کامپیوتر یزد دارم
خودشون که خیلی راضی بودن
درضمن از یه رشته محض مثل ریاضی خیییلی خیییلی بهتره
این کار رو حتما بکن
ببخشید دوست عزیز ولی علوم کامپیوتر به خودی خود یه رشته ی کاملا محضه (حتی کارآموزی هم نداره!) و مهندسی به حساب نمیاد

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نصیحت دوستانه
پاتو تو هیچ پیام نوری غیر از پیام نور مرکزی استانی که توش هستی (یا معدود واحدهایی از پیام نور که تقریبا کیفیت پیام نور مرکزی رو دارن) نزار

درس خوندن تو پیام نور دو حالت داره برا بعضی درسا منابع مال خود پیام نورن که راحت میشه بدون کلاس خوندشون ولی برا اکثر درسا منابع همون منابع دانشگاه های سراسری هستن و با وجود ساعت های کم درسی کار یه کم مشکل تر میشه ولی باز می ارزه رشته بهتر رو تو پیام نور بخونی تا رشته بدتر تو سراسری
که البته تعریف رشته بهتر و بدتر با خودته

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
درس خوندن تو پیام نور دو حالت داره برا بعضی درسا منابع مال خود پیام نورن که راحت میشه بدون کلاس خوندشون ولی برا اکثر درسا منابع همون منابع دانشگاه های سراسری هستن و با وجود ساعت های کم درسی کار یه کم مشکل تر میشه ولی باز می ارزه رشته بهتر رو تو پیام نور بخونی تا رشته بدتر تو سراسری
اتفاقا همین تصمیم گیری رو سخت کرده
اگه رشته ی غیر آی تی بود می گفتم پیام نور مهندسی بخون به جای ریاضی یا علوم کامپیوتر سراسری؛ ولی برای رشته‌ای مثل آی تی که تووی دانشگاه های خوب هم نمی دونن چی دارن می گن ئ همکاری بین رشته ها صورت نمی گیره، مسلما پیام نور از این بهتر نخواهد بود و تصمیم گیری خیلی سخت می شه

aezvenoos

عضو جدید
با تشکر
قصد من 100 درصد ارشد ای تی هستش
ولی محیط پیام نور و استاداش و طرز درس دادنشان انگیزه را از آدم می گیره
ترم اول پیام نور اون قدر از درس پاسکال رد شده بودند که در ترم دوم دانشگاه چهار رشته نرم افزار و سخت افزار و it و علوم کامپیوتر را کلاس هاش را باهم برگزار کردند در حالی که در ترم اول it با علوم بود نرم و سخت هم با هم برگزار میشد
باز هم گیج شدم نمی دونم چه کارکنم

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
ترم اول پیام نور اون قدر از درس پاسکال رد شده بودند که در ترم دوم دانشگاه چهار رشته نرم افزار و سخت افزار و it و علوم کامپیوتر را کلاس هاش را باهم برگزار کردند در حالی که در ترم اول it با علوم بود نرم و سخت هم با هم برگزار میشد
اگر قصدتون این باشه و شرایط چیزی که گفتین هست، IT رشته ای هست که اگه خودتون بخونین هم ایشالا می تونین ارشد قبول بشین به شرط اینکه از همین الان نگاهی به درساش داشته باشین و نذارین چند ماه مونده به کنکور
پس بهتره دانشگاه سراسری یزد باشین هر چی باشه جو درسیش بیشتر از پیام نور هست و کلا بهتر می تونین به منابع دسترسی داشته باشین
آرزوی موفقیت دارم براتون

aezvenoos

عضو جدید
اگر قصدتون این باشه و شرایط چیزی که گفتین هست، IT رشته ای هست که اگه خودتون بخونین هم ایشالا می تونین ارشد قبول بشین به شرط اینکه از همین الان نگاهی به درساش داشته باشین و نذارین چند ماه مونده به کنکور
پس بهتره دانشگاه سراسری یزد باشین هر چی باشه جو درسیش بیشتر از پیام نور هست و کلا بهتر می تونین به منابع دسترسی داشته باشین
آرزوی موفقیت دارم براتون
دمت گرم :D ما را از شوک دراوردی
من هم برای شما و دوستان ارزوی موفقیت در تمام زندگی را دارم

saray_m

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر

اتفاقا همین تصمیم گیری رو سخت کرده
اگه رشته ی غیر آی تی بود می گفتم پیام نور مهندسی بخون به جای ریاضی یا علوم کامپیوتر سراسری؛ ولی برای رشته‌ای مثل آی تی که تووی دانشگاه های خوب هم نمی دونن چی دارن می گن ئ همکاری بین رشته ها صورت نمی گیره، مسلما پیام نور از این بهتر نخواهد بود و تصمیم گیری خیلی سخت می شه

شما که قصدت برا ارشد اینکه حتما ای تی بخونی بهتر نیست الانم ای تی رو بخونی الیته من نمیدونم ای تی و علوم کامپیوتر چقدر واحد مشترک دارن ولی من خودم ترجیح دادم در نهایت رشته ای که خیلی دوست داشتم رو تو پیام نور بخونم تا یه رشته دیگه تو یه دانشگاه دیگه کلاسای مشترک که داریم واسه هر رشته جدا برگزار میشه حتی اگه ده نفر تو اون کلاس باشن
پسرداییم عمران امیرکبیر میخونه اکثرا منابعمون یکی هست ولی همت خودتو میطلبه مثلا اون استاتیکی که اونا تو 90 ساعت میخونن ما تو 24 ساعت میخونیم مسلما نه کیفیت اموزشی برابره نه ساعتش و نه.... ولی اگه دانشجوی پر کاری باشی میتونم بگم تو یه رقابت علمی با اون دانشجوی سراسری کم نمیاری
اگه دانشگاه های دیگه هم نمیفهمن چی میگن پس خیلی فرقی نمیکنه
راجع به از دست دادن انگیزه هم به نظر من شاید اول توو ذوقت بخوره ولی بعدش اونقدر این تو ذوق خوردگی شدید میشه که انگیزه کافی بدست میاری روزی 36 ساعت درس بخونی که ارشدتو حتما بری سراسری:d

الان فکر که میکنم میبینم همین بهتر که اومدم اینجا همزمان ادم میتونه کار یا یه سری فعالیتای دیگه هم بکنه و اعتقاد شدیدی پیدا کردم به اینکه هر تصمیمی که بگیرم اخرش خدا میفرسته همونجایی که باید برم
شاعر میگه هر کسی را بهر کاری ساختند
میل انرا در دلش انداختند

یه نکته مفید دیگه اینه که تو پیام نور میتونی عمومیا یا درسای چرت و پرتو سر کلاساش نری

server

عضو جدید
ریاضی دانشگاه سراسری بهتره اگه بری پیام نور وقتت رو تلف میکنی، مدرکش هم بعد تموم کردن به هیچ دردی نمی خوره،‌ من بعد 5 سال خوندن تو پیام نور میخوام انصراف بدم برم سربازی. اگه بتونی یه سال دیگه پشت کنکور بمون

server

عضو جدید
IT پیام نور بهتره:gol:

نظر شما محترم ولی من خودم پیام نور تبریز کامپیوتر خوندم و کماکان میخونم این رو هم بگم بهترین مدرسه تبریز خونده بودم و چندین ثبت اختراع داشتم، ولی از بخت بد اومدم پیام نور و چند ساله موندم و نمیتونم تموم کنم. به چندین دلیل هم توصیه میکنم این دانشگاه رو انتخاب نکنین

بالا