رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
متشکرم دوست عزیز
من آرشیکد17 رو نصب کردم همینطورم 16 از 17 وقتی میخوام 3d کارو ببینم یکم شطرنجی میشه اما از 16 راحتم میدونید علتش چیه؟هیچ مشکلی با آرشیکد 17 جز این ندارم؟؟؟؟؟؟؟

نکنه اون پلان کاریتونه که تو تری دی میبینید؟
آخه همچین مشکلی رو نشنیدم تا حالا.

iiiiman

عضو جدید
Re: رفع اشکال مربوط به:ARCHICAD

په نه په. دلم درد میکرد محکم زدم رو کیبورد اینا تایپ شدن.

قبلا یه کم سخت بود اما آرشیکد 17 رو نصب کنی فقط دوست داری باهاش آبجکت بسازی.

نصب دارم چجوری اخه؟
من ساختمش بعد چجوری به ابجکت درش بیارم؟

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستانِ عـــزیــــز :gol:

چرا وقتی برش ونما سیو میشه تو شیت کد ارتفاعی هاش دیده نمیشه؟

concreteman

عضو جدید
کسی میدونه به آرشیکد17 چطوری میتونم آبجکت اضافه کنم؟
از این روش که داخل لایبرری کپی میکردم استفاده کردم اما فقط یه تعداد محدود رو میتونم ببینم

لطفا کمکککککککککککککککک:(

تو فولدر مجزا کپی کن بعد برو تو ادد لایبرری فولدر رو به عنوان یک کتابخانه جدید معرفی کن.

somi arch

عضو جدید
سلام کسی میدونه چطوری میتونم دوربین رو در طبقات مختلف بذارم؟ وقتی دوربین میذارم دوربین پایین ترین کدارتفاعی رو نشون میده !
2-چطور میتونم شیت با ابعاد دلخواه ایجاد کنم؟
3- پله رو چیکارش کنم که رو به پایین باشه؟پله ای که ایجادکردم!
متشکرم

concreteman

عضو جدید
سلام کسی میدونه چطوری میتونم دوربین رو در طبقات مختلف بذارم؟ وقتی دوربین میذارم دوربین پایین ترین کدارتفاعی رو نشون میده !
2-چطور میتونم شیت با ابعاد دلخواه ایجاد کنم؟
3- پله رو چیکارش کنم که رو به پایین باشه؟پله ای که ایجادکردم!
متشکرم

1-توی تنظیمات دوربین ارتفاع محل قرار گیری رو وارد کن.
3-روتیتش کن:smile:

somi arch

عضو جدید
دقیقا کجا باید ارتفاع رو مشخص کنم؟چون در هر صورت من0.00 رو میبینم ؟

ehsanfathabadi

عضو جدید
چرخش یک حجم

چرخش یک حجم

سلام به همه. من میخوام یک مربع به ابعاد 25*25 بکشم که وقتی 30 مترارتفاع به خودش میگیره چرخش داشته باشه کفش با سقفش. یعنی وقتی داره ارتفاع میگیره تا زمانی که به ارتفاع 30 مترش میرسه 35 درجه چرخش سطح بالایی نسبت به پایینی پیدا میکنه.

concreteman

عضو جدید
دقیقا کجا باید ارتفاع رو مشخص کنم؟چون در هر صورت من0.00 رو میبینم ؟

دوربین رو سلکت کن بالای صفحه کنار پنجره تنظیمات شکل یه دوربین کشیده که دو تا عدد 1700 برای ارتفاع دوربین و ارتفاع دید هست برای طبقه پنجم مثلا 16700 رو برای هر دو تا وارد کن.

concreteman

عضو جدید
سلام به همه. من میخوام یک مربع به ابعاد 25*25 بکشم که وقتی 30 مترارتفاع به خودش میگیره چرخش داشته باشه کفش با سقفش. یعنی وقتی داره ارتفاع میگیره تا زمانی که به ارتفاع 30 مترش میرسه 35 درجه چرخش سطح بالایی نسبت به پایینی پیدا میکنه.

با دستور shell باید رسمش کنید.

اینجا توی صخحه 3 و 4 باید پیداش کنی.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/491116-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D9%87-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A2%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%DA%A9%D8%AF-17

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز

سلام.
همونطور که دوستمون گفتن باید با شل مدل کنید.
اول یه سطح مربعی با اون ابعاد بکشید.بعد همون سطح رو روتیت کپی با زاویه 35 درجه.بعد اون مربعی دوران داده شده رو ارتفاع بدید به اندازه ای میخواید.این دو تا مربع میشه سطوح کمکیتون.
دستور شل رو بدید و اول مربع پایین رو انتخاب کنید و چهار گوششو کلیک کنید و بعد ازتون سطح دوم رو میخواد که میشه همون مربع بالایی....چهار گوش اون مربع رو هم انتخاب کنید که نهایتا شکلتون در میاد.

Ashampoo_Snap_2014.01.04_12h20m10s_001_.jpg

somi arch

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطور میشه وقتی پله میذارم برا طبقه ای پله رو در هر دو طبقه ای که بهم ربطشون داده ببینم؟ برا پلات گرفتن
و اینکه خط برش و جهت پله که باید صحیح باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه چطور میشه وقتی پله میذارم برا طبقه ای پله رو در هر دو طبقه ای که بهم ربطشون داده ببینم؟ برا پلات گرفتن
و اینکه خط برش و جهت پله که باید صحیح باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام.
بعد از اینکه تو یه طبقه گذاشتید پله رو وارد تنظیماتش بشید و بترتیبی که تو شکل زیر نشون دادم عمل کنید

Untitled.jpg

somi arch

عضو جدید
سلام سوال دارم
اینکه وقتی اسلب میذارم در طبقات مختلف و لول های مختلف،چطور باید کار کنم که در مقطع اتصالات صحیح باشه؟؟؟؟؟ یعنی بایدزیر تک تک دیوارها رو خالی کنم؟ راه دیگه ای داره؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام سوال دارم
اینکه وقتی اسلب میذارم در طبقات مختلف و لول های مختلف،چطور باید کار کنم که در مقطع اتصالات صحیح باشه؟؟؟؟؟ یعنی بایدزیر تک تک دیوارها رو خالی کنم؟ راه دیگه ای داره؟

سلام.
در واقع برشی که آرشی کد میده برش فاز دو هستش.تو برش فاز دو دیوار جدای از سقفه.
اینکه بشه اونطوری تنظیم کرد رو فکر نکنم.حالا باز آقا پیام شاید بهتر بدونن.

somi arch

عضو جدید
سلام.
در واقع برشی که آرشی کد میده برش فاز دو هستش.تو برش فاز دو دیوار جدای از سقفه.
اینکه بشه اونطوری تنظیم کرد رو فکر نکنم.حالا باز آقا پیام شاید بهتر بدونن.

متشکرم از راهنمایی هاتون
جواب بگیرم خیلی خوب میشه چند رو ز دیگه تحویل کار دارم

concreteman

عضو جدید
آقا پیام شما میتونیدراهنمایی کنید:w05:
منظورت اینه که تو مدلینگ اشتباه کردی ولی میخوای سکشن درست باشه؟
اگه منظورت اینه که باید اولویت نمایش سقف رو ببری بالا و اولویت دیوار رو برای محل تقاطع بیاری پایین. (توی تنظیمات پلان اند سکشن)
در غیر این صورت آرشیکد درست برش میزنه .
اگر سوالت رو درست متوجه نشدم بهتر توضیح بده!

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
اگه منظورت اینه که باید اولویت نمایش سقف رو ببری بالا و اولویت دیوار رو برای محل تقاطع بیاری پایین. (توی تنظیمات پلان اند سکشن)
سلام.
من فکر میکنم منظورش اینه:
مثلا ما برش فاز یک که میکشیم بین دیوار و سقف خط رو پاک میکنیم.ولی تو فاز دوم این کارو نمیکنیم.این که تو آرشی کد میشه اینکارو کرد؟

somi arch

عضو جدید
سلام.
من فکر میکنم منظورش اینه:
مثلا ما برش فاز یک که میکشیم بین دیوار و سقف خط رو پاک میکنیم.ولی تو فاز دوم این کارو نمیکنیم.این که تو آرشی کد میشه اینکارو کرد؟

بله درسته(مثلا ما برش فاز یک که میکشیم بین دیوار و سقف خط رو پاک میکنیم.ولی تو فاز دوم این کارو نمیکنیم.این که تو آرشی کد میشه اینکارو کرد؟) آیا راهی هست؟

somi arch

عضو جدید

زمانی که اسلب میذارم فقط نقاط رو در خطوط داخلی پلان تنظیم میکنم و ارتفاع،متریالو ضخامت میدم سکشن که میگیرم خطوط دیوار که در سکشن بایدصحیح باشن (فازیک) اما اینطور نیست بعد اینکه خطوط نامریی که پشت خط سکشن هستن هم دیده میشن
من بلد نیستم چیکارش کنم
لطفا راهنمایی کنید

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال دیگه اینکه چطور شروع کنم به ستون گذاری؟

سلام.
ستونتون رو به هر شکلی که هست(دوبل پروفیل،باکس،بتنی مربعی شکل یا مستطیلی شکل و ...)بوسیله دستور column مدل کنید (به تعداد تیپ هایی که دارید)بعد اونارو جای خودشون بزارید.
نمیدونم میدونید یا نه،آرشی کد میتونه پروفیل های استاندارد رو اد کنه به شیوه ای که زیر توضیح میدم.

اول به آدرس زیر برید تا پنجره پروفیل های استاندارد باز شه:

Ashampoo_Snap_2014.01.18_08h48m49s_002_.jpg

پنجره زیر باز میشه که داخلش شما اول همه پروفیل هارو به نوبت اد میکنید بعد اون قسمتی که اد شده همه پروفیل هایی که نیاز دارید رو اد میکنید که وارد کادر سمت راست میشه اونجا هم پروفیل رو انتخاب میکنید و روی گزینه ایمپروت کلیک میکنید.

Ashampoo_Snap_2014.01.18_08h48m02s_001_.jpg

ادامش رو تو پست بعدی توضیح میدم.

concreteman

عضو جدید
زمانی که اسلب میذارم فقط نقاط رو در خطوط داخلی پلان تنظیم میکنم و ارتفاع،متریالو ضخامت میدم سکشن که میگیرم خطوط دیوار که در سکشن بایدصحیح باشن (فازیک) اما اینطور نیست بعد اینکه خطوط نامریی که پشت خط سکشن هستن هم دیده میشن
من بلد نیستم چیکارش کنم
لطفا راهنمایی کنید

آرشیکد کار رو کاملا حقیقی مدل میکنه .
اگر بخوایم مدلینگ رو درست و مشابه واقعیت اجرایی انجام داده باشیم که سقف برابر خطوط داخلی دیوار نیست بلکه باید برابر خطوط خارجی دیوار باشه.
ضخامت سقف از کد ارتفاعی که بهش میدی رو به پایین اضافه میشه و اگر ارتفاع دیوار بیش از حد واقعی اجرایی باشه با هم تداخل پیدا میکنن.
توی آرشیکد خطوط نامریی دیده نمیشن آیا برش رو به اتوکد بردی؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
واسه استفاده از این پروفیلا میرید تو تنظیمات دستور column و بشکل زیر عمل میکنید:

Ashampoo_Snap_2014.01.18_09h04m24s_003_.jpg

الان من اون پروفیل های نشون داده تو کادر آبی رنگ رو اد کردم.
بعد با کلیک تو صفحه یه پروفیل ترسیم میشه که با کپی گرفتن ازش دوبل میشه.

Ashampoo_Snap_2014.01.18_09h07m42s_004_.jpgآرشی کد نرم افزار گرافیکی نیست ولی کاملا فنیه.جزئی ترین مسائل فنی ساختمان رو میتونید مدل کنید.سازه با تمام جزئیاتش.تاسیسات با تمام جزئیات و همچنین معماری با تمام جزئیات.

somi arch

عضو جدید
آرشیکد کار رو کاملا حقیقی مدل میکنه .
اگر بخوایم مدلینگ رو درست و مشابه واقعیت اجرایی انجام داده باشیم که سقف برابر خطوط داخلی دیوار نیست بلکه باید برابر خطوط خارجی دیوار باشه.
ضخامت سقف از کد ارتفاعی که بهش میدی رو به پایین اضافه میشه و اگر ارتفاع دیوار بیش از حد واقعی اجرایی باشه با هم تداخل پیدا میکنن.
توی آرشیکد خطوط نامریی دیده نمیشن آیا برش رو به اتوکد بردی؟
بله برای پلات گرفتن و شیت بندی به اتوکد میبرم زاستش شیت بندی که برا ارائه کار مناسب باشه رو در اتوکد انجام میدم
و وقتی برش رو در اتوکد میبینم خطوطی رو میبینم که نباید دیده بشن