رفع اشکال | زبان عمومی و تخصصی ارشد معماری

camelia ka

عضو جدید
عزيزم، بين اينا blend, فعل هم هست و عام تره، يعنى واسه خيلى چيزا استفاده مى شه و لزومن مى تونه شامل چيزاى مادى هم نشه مثلن مى تونى اگه درسايى كه خوندى تو كله ت قر و قاطى شده بگى : all I have studied, is blended in my head! ولى نمى تونى بگى combined!
Combination و compound هم اسم هستن، كه compound بيشتر راجع به مواد و چيزاى شيميايى به كار مى ره و كمى تخصصى تره. فعل combination هم مى شه combine, كه مى تونى اينجورى يادش بگيرى كه يه ماشينى هست تو كشاورزى گندما رو درو مى كنه و بسته بندى از عقب ميندازه بيرون، اسمش combine ئه! نمى دونم تا چه حد گويا بود جوابم. :razz:
مرسی خیلی خوب توضیح دادی پس با این حساب تواین جمله combinationفک کنم درست باشه جای blendبذار سوالو بگم این بودش :
the making of the movie star wars involved a blend of creativity and sophisticated computer technology

*.N

عضو جدید
سلام بچه ها من 504 روتموم کردم ولی مرورش ادامه داره تافلم رسیدم درس 5.گرامر اصلا کار نکردم .میخواستم راهنماییم کنید واسه تست از چی شروع کنم و تا این مرحله برای تثبیت بیشتر لغات چه پیشنهادی دارید؟؟؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من 504 روتموم کردم ولی مرورش ادامه داره تافلم رسیدم درس 5.گرامر اصلا کار نکردم .میخواستم راهنماییم کنید واسه تست از چی شروع کنم و تا این مرحله برای تثبیت بیشتر لغات چه پیشنهادی دارید؟؟؟

504 کی تموم کردی؟ کامله ؟ یعنی واسه هر کلمه چند تا هم معنی نوشته رو بلدی؟ مثل :astounding-astonishing-weird-mystic-occult-mysterious-uncanny -strange ........
یا recognize -discriminate-aware-know- find out - distinguish - identify ......
با این کار می تونی دامنه کلماتی رو که یاد گرفتی ببری بالا.
گرامر هم مهم نیست چون از اون 5 تاسوال 2 تاش یا 3 تاش به فرمول گرامری مربوط می شه و بقیه نه.
حتما 450 تافل رو کار کنید(l450l essential toefl words that you need to know) با یادگیریش می تونید کلماتی که معناهای متفاوتی دارند یاد بگیرید ، مثل fine که هم به معنیه خوب و هم معنی جریمه.
ولی بهت می تونن اطمینان بدم اگه مثل سال قبل reading ها زیاد بشه و بخش تصویری حذف بشه و این سال هم طبق این روش بمونه ، به نفع تو و همه و منه! من 1100 کار کردم (70 درصدشو) و وقتی یه عالمه کلمه سخت می خونی که تعداد کمیش تو کنکور از اون میاد ، وقتتو تلف می کنیو بهترین راه واسه بالا بردن نمره ، reading اه!

واسه تثبیت : لغت های زیاد تر یادبگیر ، هنوز زوده واسه تست.

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
504 کی تموم کردی کامله ؟ یعنی واسه هر کلمه چند تا هم معنی نوشته رو بلدی؟ مثل :astounding-astonishing-weird-mystic-occult-mysterious-uncanny -strange ........
یا recognize -discriminate-aware-know- find out - distinguish - identify ......
با این کار می تونی دامنه کلماتی رو که یاد گرفتی ببری بالا.
گرامر هم مهم نیست چون از اون 5 تاسوال 2 تاش یا 3 تاش به فرمول گرامری مربوط می شه و بقیه نه.
حتما 450 تافل رو کار کنید(l450l essential toefl words that you need to know) با یادگیریش می تونید کلماتی که معناهای متفاوتی دارند یاد بگیرید ، مثل fine که هم به معنیه خوب و هم معنی جریمه.
ولی بهت می تونن اطمینان بدم اگه مثل سال قبل reading ها زیاد بشه و بخش تصویری حذف بشه و این سال هم طبق این روش بمونه ، به نفع تو و همه و منه! من 1100 کار کردم (70 درصدشو) و وقتی یه عالمه کلمه سخت می خونی که تعداد کمیش تو کنکور از اون میاد ، وقتتو تلف می کنیو بهترین راه واسه بالا بردن نمره ، reading اه!

واسه تثبیت : لغت های زیاد تر یادبگیر ، هنوز زوده واسه تست.

مسلما این لغاتی ک گفتی همش تو 504 نیست و به عنوان مترادف نیومده...و تو کتابها تقسیم شده...منم اینها رو بلدم....اما مهم reading ک من تو یکم مشکل دارم اونو باید چ کنم؟راهنمایی میکنی؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلما این لغاتی ک گفتی همش تو 504 نیست و به عنوان مترادف نیومده...و تو کتابها تقسیم شده...منم اینها رو بلدم....اما مهم reading ک من تو یکم مشکل دارم اونو باید چ کنم؟راهنمایی میکنی؟

می دونی که ریدینگ به درک افراد از متن برمیگرده و بعضی ها 5 تا سوال ریدینگ رو تو 30 ثانیه جواب می دن و بعضی ها 5 دقیقه و بیشتر ......
توصیه من ، آموزش بیشتر زبان بصورت خوندن سایت های انگلیسی و دیدن فیلم و سریال آمریکایی با زبان اصلیه!امتحان کن ولی با این فرض که می خوایی دیالوگ ها رو یاد بگیری.
کتاب آموزش زبان- بخش های ریدینگ دار- خوبه ولی کافی نیست.

shahmirzadi

عضو جدید
هییییی.:| من امروز درک مطلب زدم یدونه رو تو 45 دقیقه اونم باااااااا غلط .تازه مهارتا رو قبلش خونده بوودم .:(
من چیکار باید کنم!

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونی که ریدینگ به درک افراد از متن برمیگرده و بعضی ها 5 تا سوال ریدینگ رو تو 30 ثانیه جواب می دن و بعضی ها 5 دقیقه و بیشتر ......
توصیه من ، آموزش بیشتر زبان بصورت خوندن سایت های انگلیسی و دیدن فیلم و سریال آمریکایی با زبان اصلیه!امتحان کن ولی با این فرض که می خوایی دیالوگ ها رو یاد بگیری.
کتاب آموزش زبان- بخش های ریدینگ دار- خوبه ولی کافی نیست.

دقیقا. منم همینجوری زبانم توپ شد

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
هییییی.:| من امروز درک مطلب زدم یدونه رو تو 45 دقیقه اونم باااااااا غلط .تازه مهارتا رو قبلش خونده بوودم .:(
من چیکار باید کنم!

معنی لغات رو ندونستی --------->لغات جدید یاد بگیر.
معنی جملات رو نمی دونی ،نمی تونی معنی سر هم کنی ---------------->یه کتاب با ترجمه فارسی بگیر و ترجمه کردن رو یاد بگیر.
تست زدن ریدینگ رو بلد نیستی ---------------->نکات تست زنی رو یاد بگیر.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
Ladies and Gentlemen:D
این ment میاد آخر کلمه چه تغییری تو کلمه ایجاد میکنه
و به نطرتون تو گرامر کدوم قسمت از همه مهمتره و هر ساله ازش سوال میاد

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
Ladies and Gentlemen:D
این ment میاد آخر کلمه چه تغییری تو کلمه ایجاد میکنه
و به نطرتون تو گرامر کدوم قسمت از همه مهمتره و هر ساله ازش سوال میاد

Ment پسوند اسم سازه( اسم مصدرى طور البته) مثلن place+ment , placement مى شه جا گذارى، نكته ش اينه كه هم به اسم مى تونه اضافه شه هم فعل. پسوند پيشوندا رو تو تافل نوشته، اگه بخونين خيلى خوبه، اول ديكشنرى ها هم يه تعداد مهماشو نوشته، اونم خوبه. :) گرامرم من حسى بلدم، نمى دونم دقيقن بگم چيو بخونى، ولى cloze test تمرين خوبيه واسه تسلط رو گرامر.

arefeh

کاربر ممتاز
دوستانی ک زبان خیلی خوب بلدن میشه بگن چرا برای یه کلمه ک معنیه پیش بینی کردن میده باید این همه لغت بزارند؟؟؟:confused:
prognosticate-forewarn-forecast-tell beforhand-expect-predict-anticipate-looke forward to-
بازم داره؟؟؟:D

samsungs3

عضو جدید
دوستانی ک زبان خیلی خوب بلدن میشه بگن چرا برای یه کلمه ک معنیه پیش بینی کردن میده باید این همه لغت بزارند؟؟؟:confused:
prognosticate-forewarn-forecast-tell beforhand-expect-predict-anticipate-looke forward to-
بازم داره؟؟؟:D
اره بازم داره..
foretell-foresee
ولی همه ی اینا به معنایی پیش بینی آینده نیست ...مثل expect.....یا anticipate........
فکر کنم منظور تو پیشگویی بود...

arefeh

کاربر ممتاز
اره بازم داره..
foretell-foresee
ولی همه ی اینا به معنایی پیش بینی آینده نیست ...مثل expect.....یا anticipate........
فکر کنم منظور تو پیشگویی بود...

اره ببخشید منظور پیشگویی بود...اینقدر معنی داره ک قاطی شد

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره ببخشید منظور پیشگویی بود...اینقدر معنی داره ک قاطی شد

هر چی که fore اولشه به پیش بینی مربوط می شه
forecast-foresee-foretell-forewarn
و یا بعضی فعل ها :predict - presage-prophesy
ولی بعضی ها غیب گفتن اند مثل :-divine-augur-presage
prognosticate هم معنیش بیشتر واسه تشخیص مرض دادنه تا پیش گویی آینده.
anticipate و expect انتظار داشتنه نه پیش بینی کردن.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها آخر 504 اول صدتا لغت سخت گذاشته بعدش 125 تا لغت دیگه.اونارو هم باید بخونیم آیا؟

payman.shsh

عضو جدید
من برای لغتا فقط 504 رو خوندم که اونم باید چند بار مرور بشه.برای تخصصی و گرامر هیچی نخوندم کلا موندم تو این وقت کم میرسم؟؟به نطرتون چی بخونم

Eagle Golden

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یکی به من یاد میده از نرم افزار جی مموریز چطوری استفاده کنم؟من زبانم افتضاحه

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزيز من كتاب زبان عمومي مدرسان شريف گيرم اومده به نظرتون گرامرش رو بخونم يا فقط تستهاي اخر هر فصل رو بخونم كافيه يا اصلا هيچي نخونم:biggrin: خيلي كتاب سنگيني يه جوري خوندنش :confused: چكار كنم به نظر شما

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی کتابی سراغ داره که تست لغت داشته باشه
اخه من جمله را می فهمم و لغت گزینه هم را بلدم ولی نمیتونم درست بزنم
نیاز به تمرین دارم!!!!!!!!!!!!!!11

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز

shahmirzadi

عضو جدید
روشی واسه خوندنه بهتره زمانای افعالو کلن گرامر ندارین!!! من هیچجوره نمیمونه یادم.

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند تا سوال غیر حرفه ای از حرفه ایها:redface:
بچه ها فعل مجهول و معلوم چیه؟؟؟
اسم مفعول یا p.p ؟؟؟؟
اینم چند تا تست میزارم لطف کنین جواب بدین ببینم درست جواب دادم یا نه و دوستان هم استفاده کنند
با تشکر اتحادیه دیپلم ردی ها:)

مشاهده پیوست zaban-parse-icivil.ir.pdf

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
اسم مفعول یا p.p ؟؟؟؟
اینم چند تا تست میزارم لطف کنین جواب بدین ببینم درست جواب دادم یا نه و دوستان هم استفاده کنند

مشاهده پیوست 180354

جمله مجهول همون مجهول تو ادبیاتمونه...ک فاعل و مفعول داشتیم و فاعل رو حذف میکردیم...مفعول رو به جای فاعل میوردیم..اینجا هم همینه ک از روی معنی هم اگه متوجه نشی از روی فعلش میتونی همه زمان محهول و هم مجهوا بودن نبودنشو متوجه بشی...
اسم مفعول فعل سوم هست...
یادته بود: go went gone یا see saw seen -اسم مفعول میشه : seen , gone

samaneh.mhsn

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسم مفعول یا p.p ؟؟؟؟

مشاهده پیوست 180354
فعل مجهول كه نداريم، در حقيقت جمله مجهول داريم، كه فعلشو حالت سوم فعل مى ذاريم، مثلن the scientists discovered a new planet with life forms similar to earth, اين معلومه فاعل اول جمله اومده، حالا مجهولش : a new planet with life forms similar to earth was discovered ( by the scientists) كه مى شه فاعلو حذف كنى اصلن يا آخر بيارى، بعد كلن سيستم جمله مجهول بيشتر واسه متون علمى يا خبرى و رسمى استفاده مى شه كه فاعل اهميت نداره اونقدرا، و اصلن اگه يه متن علمى بنويسى ميزان حرفه اى بودن نوشتارت به استفاده به جا و درست از مجهوله. ( كه تو فارسى خيلى اينجورى نيست)
p.p كه مى شه past participle همون حالت سوم فعله ، حال گذشته و p.p.
تستارم به نظر من درست زده بودى، رو يكى دو تا از آخريا شك داشتم كه بايد برم يه كتاب نگاه كنم و مطمئن شم، :)

( تستاى دركم مى ذارم تا شب، حالم خوب نيس كمى، بايد برم سر لپ تاپ تا آپشون كنم، اگه كسى پايه س بگه تا ايميل كنم با آيپد و زودتر بذاره :) )

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها این زبان تخصصی خیلی یه حالیهههههههههههههههه....
من خیلی از درسای عصر کنکاشم مونده چه کنم؟کسی راه حل فضایی واسه لغات تخصصی نداره؟؟؟؟؟؟؟/:cry:

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها این زبان تخصصی خیلی یه حالیهههههههههههههههه....
من خیلی از درسای عصر کنکاشم مونده چه کنم؟کسی راه حل فضایی واسه لغات تخصصی نداره؟؟؟؟؟؟؟/:cry:

الکی داری خودتو اذیت مبکنی...10% بچه های همینجا لغات تخصصی نمیخونند...نمیدونم چرا اصرار به یادگیری دارید وقتی اصلا مهم نی:razz:

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
الکی داری خودتو اذیت مبکنی...10% بچه های همینجا لغات تخصصی نمیخونند...نمیدونم چرا اصرار به یادگیری دارید وقتی اصلا مهم نی:razz:
آخه چرا؟ اگه تو ریدینگ بده efflorescence یا aisle یا bloom یا هر چی که به معماری ربط داشته باشه و ندونی ، ضرر جبران ناپذیری خوردی.
من یه سه هزار تا لغت تخصصی می دونم . هر کی اشکال داشت بیاد اینجا کمکش می کنم.:smile:

n.b1987

عضو جدید
آخه چرا؟ اگه تو ریدینگ بده efflorescence یا aisle یا bloom یا هر چی که به معماری ربط داشته باشه و ندونی ، ضرر جبران ناپذیری خوردی.
من یه سه هزار تا لغت تخصصی می دونم . هر کی اشکال داشت بیاد اینجا کمکش می کنم.:smile:

تركوندى مهندس س س
چه قد زمان گذاشتى تو چند وقت؟؟؟؟
باريكلااا
من فقط لايتنر ته درك رفتارو دارم ديگه چي خ مهمه به نظرت؟؟؟

samsungs3

عضو جدید
فلش کارت های کتاب زبان عمومی ارشد.مولف زهرا اهنگری و محمد اصفهانی
که شامل لغات کتاب 504 و تافل و لغت های سال گذشته ست.....
18 درس هر درس 52 لغت.....مجموع 936 لغت
توصیه میشه کتاب رو بخونید....بعد از هر درس 30 تا تست داره که تمام لغت اون در توی تست ها هست...که اکثر تست ها مال سوالات سال گذشته است....
اگه از لایتنر خطی استفاده کنید یعنی هر درس رو در 8 روز بخونید....25 روزه میشه مرور کرد.....اگه برای هر درس 2 روز وقت بزارید یعنی هروز 26 لغت 45 روزه تموم میشه...یعنی هم لغات مهم رو مرور کردید ...هم تست های سال گذشته رو کامل زدید و مسلط شدید
http://www.mediafire.com/?do5r5j0ivlb4c9b

آخرین ویرایش:
بالا