رشته فقه پزشکی به دروس حوزه علمیه اضافه شد

babak fd

عضو جدید
چند روز پیش یک خبری در مورد فقه فضا(احکام فضانوردی)داده بودم .و منبعش رو هم ذکر کرده بودم.متااسفانه مسئولان باشگاه فکر کردند قصد مسخره داشتم و اخطار فرستادند.
الان یک خبر هم در مورد فقه پزشکی پیدا کردم که بدین شرح است:
((جدیدا رشته ای به نام فقه پزشکی به دروس حوزه های علمیه اضافه شده است.
آنچه که در حوزه فقه پزشکی مهم می‌باشد، این است که تمام انسان‌ها قبل از تولد تا بعد از فوت، نیاز به طب، بهداشت، درمان و سلامت دارند. آزمایش‌های ژنتیک قبل از ازدواج والدین تا مسائل بهداشتی بعد از فوت، تمامی مکلفین متدین را در عرصه فردی و اجتماعی، ‌نیازمند به فقه پزشکی نموده است.
فقه پزشکی در سه محور اصلی مطرح است؛ "فقه معاینه"، "فقه درمان" و "فقه تحقیقات نوین پزشکی" که هر کدام دارای عرصه‌ها و زیرشاخه‌های مختلفی هستند.
"فقه درمان" گرایش دیگر در فقه پزشکی است که در این عرصه، روش‌های درمانی تهاجمی و غیر تهاجمی مانند دارو درمانی، ‌جراحی، یا رفتار درمانی قرار می‌گیرد.((
یکی از روحانیونی که رشته شان همین بوده میگوید:
((با توجه به این که موضوع پایان‌نامه‌ام «فقه‌الطب از منظر فقه معاینه و لقاح (انواع لقاح مصنوعی)» بود؛ مطالعات زیادی در این عرصه داشتم؛ در حال حاضر 28 روش حاملگی وجود دارد و یکی از آنها بارداری خارج از رحم است و می‌تواند راهبردی را برای تجدید نسل بشر ارائه نماید. این مسئله، یکی از مشکلات مهم مردم است، به گونه‌ای که در مشاوره هایی که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) به زائران و مجاوران این بارگاه ملکوتی ارائه می‌دهم، بسیاری از پرسش‌ها را شامل می‌شود.((
منبع:سایت رسمی حوزه علمیه
[url]http://hawzahnews.com/news/1973/278736/%D9%81%D9%82%D9%87+%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D8%9B++%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA+%D9%87%D8%A7+%D9%88+%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7++[/URL]