راهکاری برای افزایش سرعت اینترنت

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راهکاری برای افزایش سرعت اینترنت
امیر نعیمی
شما می توانید با غیرفعال کردن pocket scheduler در ویندوز xp حداقل 20 درصد سرعت بارگزاری صفحات در وب را بهبود بخشید.

برای این کار می توانید مراحل زیر را دنبال نمایید.

1- با انتخاب گزینه run از منو start عبارت gpedit.msc را تایپ نمایید و ok را کلیک کنید.

2- منتظر اجرای group policy بمانید.

3- در بخش local computer و زیر computer configuration علامت "+" کنار administrative templates را کلیک کنید.

4- علامت "+" کنار گزینه network را کلیک کنید.

5- از لیمیت Qospacket scheduler را انتخاب کنید.

6- بر روی limit reservable bandwidth کلیک راست و properties را انتخاب نمایید.

7- در پنجره باز شده در تب setting و در زیر limit reservable bandwidth گزینه enabled را انتخاب نمایید.

8- به جای عدد 20 در روبروی bandwidth limit عدد (0) را تایپ نمایید.

9- بر روی کانکشنی که از آن برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید کلیک و دکمه properties را کلیک کنید.

10- به برگه networking بروید و دقت کنید کنار packet scheduler تیک خورده باشد.

11- این پنجره را ok کنید و سیستم را ریست نمایید.

ozra.m

عضو جدید
سلام
من مرحله پنجم نتونستم رد كنم network ما اون گزينه رو نداره چي كار كنم ؟

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
من مرحله پنجم نتونستم رد كنم network ما اون گزينه رو نداره چي كار كنم ؟

مطمئنا با این مشکلتون حل میشه..

تا مرحله 1 و2 که ساده س کاری نداره از مرحله 3 به بعد از روی تصاویر دنبال کنید..
فقط 3 دقیقه طول میکشه..

3- سمت چپ توی قسمت local computer و زیر computer configuration علامت "+" کنار administrative templates را کلیک کنید تا زیر مجموعه باز شه..

4- علامت "+" کنار گزینه network را کلیک کنید تا بازم زیر زیر مجموعه هاش باز بشه...

وقتی زیر مجموعه های network باز شد میری مرحله 5 ..

5- از لیمیت Qospacket scheduler را انتخاب کنید روش یه دونه کلیک کوچولو بکنی اون پنجره سمت راست مشخص میشه..

بعدش هم میری توی properties

6- بر روی limit reservable bandwidth کلیک راست و properties را انتخاب نمایید.

7- در پنجره باز شده در تب setting و در زیر limit reservable bandwidth گزینه enabled را انتخاب نمایید.

8- به جای عدد 20 در روبروی bandwidth limit عدد (0) را تایپ نمایید.

به صورت اتوماتیک پنجره اینترنت کانکشن باز میشه ولی اگه احتمالا نشد ...

اینطوری برین..

.
.
.

9- بر روی کانکشنی که از آن برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید کلیک و دکمه properties را کلیک کنید.

10- به برگه networking بروید و دقت کنید کنار packet scheduler تیک خورده باشد.

11- این پنجره را ok کنید و سیستم را ریست نمایید.

این پنجره و همه اونایی که باقی مونده رو ok کنید تا بره پی کارش.. بعد هم حتما ریست کنید..

اینهمه که گفتم از اول تا اخرش 3 دقیقه هم طول نمیکشه..

موفق باشید..

.

fjalili

عضو جدید
فقط کاربران Dialup

فقط کاربران Dialup

در ویندوز XP

در بخش:

Control Panel
Phone and Modem Options

به روی Tab مودم بروید.

مودم خود را انتخاب و گزینه Properties را بزنید.

Tab ادونس (Advanced) را انتخاب کنید.

در بخش Extra initialization commands عبارت زیر را تایپ کنید:

AT&FX

ok کنید و به اینترنت وصل شوید.
سرعت شما چندین برابر خواهد بود.
لذت ببرید.....;)

توجه داشته باشید در برخی موارد بعد از ریستارت کردن سیستم ممکن است این تنظیم پاک شود و باید دوباره آن را انجام دهید.

-

BarsamTech

عضو جدید
من از حدود 2 سال پیش این کار رو انجام دادم ولیی تا حالا که تاثیری نداشته.
البته تو بعضی سایت ها بجای عدد (0) به اشتباه (100) نوشتند که البته من بازم امتحان کردم ولی تغییری نکرد.

fjalili

عضو جدید
من از حدود 2 سال پیش این کار رو انجام دادم ولیی تا حالا که تاثیری نداشته.
البته تو بعضی سایت ها بجای عدد (0) به اشتباه (100) نوشتند که البته من بازم امتحان کردم ولی تغییری نکرد.

دوست عزیز،
در مورد توضیحات کاربر عزیز Eshragh-Archi باید بگم که تا جایی که سواد اندک من اجازه میده Qos یا به عبارتی Quality Of Service مربوط میشه به تقدم و تاخر بسته های اطلاعاتی، و اون وقتی که شما از سرویس هایی مثل Voice و ... استفاده می کنید و یا نمی کنید مهم هست. با اینکاری که ایشان اشاره کرده میشه Over head مربوط به تقدم و تاخر بسته ها را تنظیم کرد و احتمالاً روی دسترسی تاثیر گذاشت.
بد نیست اشاره کنم که QOS هفت Level الویت بندی شده داره که میتونه بسته های اطلاعاتی مربوط به ترافیک، مالتی مدیای اینتراکتیو، صدا، مالتی مدیای نمایشی و سایر بسته های دیگر را جدا کنه و الویت اونها را تنظیم کنه تا اولویت های مهم معطل ترافیک اولیت های کم نشوند. البته این در جای جواب میدهد که مودم و سرویس دهنده شما هم دارای سرویس QOS باشند.

در مورد پست من، اون کار کاملاً در کاربرانی که توسط کارت اینترنت و یا اینترنت هوشمند وصل میشوند موثر است.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

BarsamTech

عضو جدید
دوست عزیز،
در مورد توضیحات کاربر عزیز Eshragh-Archi باید بگم که تا جایی که سواد اندک من اجازه میده Qos یا به عبارتی Quality Of Service مربوط میشه به تقدم و تاخر بسته های اطلاعاتی، و اون وقتی که شما از سرویس هایی مثل Voice و ... استفاده می کنید و یا نمی کنید مهم هست. با اینکاری که ایشان اشاره کرده میشه Over head مربوط به تقدم و تاخر بسته ها را تنظیم کرد و احتمالاً روی دسترسی تاثیر گذاشت.
بد نیست اشاره کنم که QOS هفت Level الویت بندی شده داره که میتونه بسته های اطلاعاتی مربوط به ترافیک، مالتی مدیای اینتراکتیو، صدا، مالتی مدیای نمایشی و سایر بسته های دیگر را جدا کنه و الویت اونها را تنظیم کنه تا اولویت های مهم معطل ترافیک اولیت های کم نشوند. البته این در جای جواب میدهد که مودم و سرویس دهنده شما هم دارای سرویس QOS باشند.

در مورد پست من، اون کار کاملاً در کاربرانی که توسط کارت اینترنت و یا اینترنت هوشمند وصل میشوند موثر است.

موفق باشید.

خیلی ممنون
من ADSL وصل کردم
واسه اون هم جواب میده؟