راهنمایی

mahan1352

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان مشکلی در قسمت دولا کنی داریم که نخ در بسیاری از مواقع بصورت دولا باز رد میشود تا کنون بسیاری از تنظیمات را دست زدیم ولی هنوز این مشکل وجود دارد.چنانچه دوستان میتوانند راهنمایی کنند.

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
با سلام خدمت دوستان مشکلی در قسمت دولا کنی داریم که نخ در بسیاری از مواقع بصورت دولا باز رد میشود تا کنون بسیاری از تنظیمات را دست زدیم ولی هنوز این مشکل وجود دارد.چنانچه دوستان میتوانند راهنمایی کنند.

سلام.دوست عزیز ( اگه منظورتون دولاتابی هست)باید بگم که شما فقط دوقسمت رو باید چک کنید.یکی تماس کامل تسمه محرک با اسپیندل (دیسک) در چشمه مورد نظر- و دیگر مناسب بودن کپسولی داخل نازل و اطمینان از سالم بودن آن .مورد اول رو دقیق بررسی کنید
موفق باشید

mahan1352

عضو جدید
سلام جناب مهندس منظور خود نخ دولا موازی بود در دو لا کنی که گاها نخ بجای اینکه دولا موازی در کنار هم باشد بصورت نا موازی یا همان دولا باز روی بوبین پیچیده میشود که بوبینهایی که به این صورت میباشد در دولا تابی پاره شده و کار نمیکند وبایستی نخهای فوق را برگردان کرد مجددا.

ramin hajeb

سلام جناب مهندس منظور خود نخ دولا موازی بود در دو لا کنی که گاها نخ بجای اینکه دولا موازی در کنار هم باشد بصورت نا موازی یا همان دولا باز روی بوبین پیچیده میشود که بوبینهایی که به این صورت میباشد در دولا تابی پاره شده و کار نمیکند وبایستی نخهای فوق را برگردان کرد مجددا.
سلام دوست عزیز.بطور کلی دو عیب اساسی در دولاکنی ایجاد میشه.عیب اول (عقب و جلو شدن نخها) که در این موقع دیسک تنشنها باید بررسی بشه (با استفاده از تنشن متر هر نخ رو بصورت تک لا بررسی کنید و ببینید که تنشن آن با نخ دیگری برابر است یا خیر.
عیب دوم (فاصله گرفتن نخها از هم)بطوریکه هر لای نخ از هم باز است.در این مواقع ایراد از کله ماهی یا همان راهنمای نخ است که در برخی مواقع ی لای نخ از راهنمای نخ خارج شده و مجدداً در راهنما قرار میگیرد و شما باید راهنمای نخ (کله ماهی) رو تعویض کنید یا رفع عیب نمائید،اگر هم کله ماهی ندارید،سرعت ماشین رو کم کنید،این ایراد کمتر میشه.موفق باشید.نتیجه رو بهم خبر بدید.مرسی

mahan1352

عضو جدید
سلام مهندس جان
عرض کنم خدمتتان دولا کنی ما درام شیار دار دارد.

ramin hajeb

سلام مهندس جان
عرض کنم خدمتتان دولا کنی ما درام شیار دار دارد.
سلام.به نظر من،یکی سرعت رو کم کن
دوم : ببین بوبین بر روی درام که حرکت میکنه جهش نداشته باشه(بعضی مواقع اهرم بوبین creadle لرزش شدید داره و بوبین جهش میکنه و سبب میشه نخ کامل تو شیار درام نشینه، اگر جهش داره باید ی وزنه مانند به اهرم متصل کنی تا فشار دسته دوک زیادتر بشه.
سوم : از بالانس بودن شفت درامها اطمینان حاصل کن
دوست عزیزم اگر اینها نباشه دیگه باید بطور آماری کار کنی.به اینصورت که بوبینها رو شماره گذاری کن و دقیقاً چشمه های معیوب رو پیدا کن.و بررسی کنی.خیلی از ایرادها رو باید با چشم ببینی و بو کنی ،بیشتر از این باید از نزدیک ماشین شما رو در حال کار ببینم و بطور مستقیم بررسی کنم.موفق باشی

بالا