راهنمایی وکمک

khalaf jenadeleh

عضو جدید
سلام دوستان

یه پروژه در مورد کاربر آلومنیا در هوا فضا دارم.دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند دریغ نکنند.

سایت <مطلب >کتاب یا هر چیز دیگر

ممنون

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان

یه پروژه در مورد کاربر آلومنیا در هوا فضا دارم.دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند دریغ نکنند.

سایت <مطلب >کتاب یا هر چیز دیگر

ممنون

آلومینیوم منظورتونه؟ آلیاژهای آلومینیوم به دلیل استحکام بالا و وزن مخصوص نسبتا کم حدود 2.7 برای صنایع هوافضا کاربرد فراوانی داره...
تا اونجا که خاطرم هست آلیاژهای آلومینیوم 1xxx تا 10xx درجه بندی شدند...
برای اسکلت هواپیما 7075 ( 5 روی و 2.5منیزیم ) و بدنه هواپیما 2090(2 لیتیم و 3 مس) از جمله آلیاژهای عملیات حرارتی شده اند... و دیگر قطعات هواپیما سری 3566 (7 سیلیکون و 0.5 منیزیم)
که معمولا آلیاژهای ریختگی هستند...

با توجه به اینکه کارشناسی سرامیک خوندم ، آلومینا رو در واقع بنده جایی ندیدم و نشنیدم که کاربردی دارد یا نه!!! اگر دارد به ما هم بفرمایید مطلع شیم...
آلومینا یکی از بهترین سرامیکهای مهندسی اکسیدی محسوب می شه که نقطه ذوب بالای 2050 درجه سانتی دارد... آلومینا خیلی پرکاربرده و از جمله مواد سرامیکی با خواص مکانیکی فوق العاده در حد فولاد است... مثل چقرمگی بالا... استحکام و سفتی بالا و از جمله خواص فیزیکی آن مثل دیرگدازی و مقاومت به خوردگی آن... خواص نوری خوب و هزاران کاربرد که اینجا ایجاب نمی کند...

laleeeh

عضو جدید
آخیش داشتم نا امید میشدم دیگه.من تازه واردم این سایتم یه جور عجیب غریبیه.عکسارو واسم نشون نمیده اصلا.چیکار کنم؟

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
آخیش داشتم نا امید میشدم دیگه.من تازه واردم این سایتم یه جور عجیب غریبیه.عکسارو واسم نشون نمیده اصلا.چیکار کنم؟

من فکر کردم سوال درسی دارید...:) خب این موضوع به کامپیوتر شخصی تون بر می گرده... من اطلاعی ندارم

بالا