راهنمایی در مورد بهترین مرجع مکانیک سیالات

shamsian

عضو جدید
بسم الله

:)سلام به همگی:)

دوستان به نظر شما بهترین کتاب مرجع برای مکانیک سیالات کدوم هست؟

من نمیدونم اصن چرا این دروس سیالاتی انقدر مراجع زیاد دارن

دوستان عزیز منظورم از بهترین کتاب اینه که دید مهندسی بده و هم متنش هم مسائلش به واقعیت و صنعت نزدیک تر باشه

لطفا راهنمایی کنید

خیلی خیلی ممنون

shamsian

عضو جدید
نبود؟!

نبود؟!

ینی واقعاً هیش کس اینجا نمیتونه جوابه منو بده؟!

shamsian

عضو جدید
خب احتمالا اینجا کسی سیالات پاس نکرده...شایدم روزه انقدر انرژی بچه ها رو گرفته که از 50 نفری که تا حالا از تاپیک بازدید کرده اند هیچ کدوم حال نداشتن یه نظر بذارن

ali-v

عضو جدید
کتابهای سیالات :
وایت
فاکس
شیمز
استریتر
چنگل (یا به قول بعضیا سنجل)
مانسون
و خیلی موارد دیگه ولی اینها مهمترین مراجعی هست که توی دانشگاه ها تدریس میشه
موفق باشی

mohsenjigar2002

عضو جدید
سلام من کتابهای شیمز و فاکس و وایت و استریتر رو چه زبان اصلی و چه ترجمه شده خوندم اما هرکدوم دارای نواقصی هستند بهترین و کاملترین مرجع مکانیک سیالات از نظر من مکانیک سیالات هیبلر هستش که جدید اومده و واقعا خوبه و همشون رو قورت میده البته اگه دلایلی که خواستی این کتابها چرا خوب نیستن اینهاس
در مورد کتاب شیمز که از منابع اصلی درس مکانیک سیالاته فقط رفته توی مباحث تئوری و البته کتاب قدیمی هست و بیشتر بجای توضیح و تمارین و مثال های عملی رفته توی مباحث اثباتی و همچنین بعضی جاها مطالب رو خیلی پیچیده میکنه

در مورد کتاب وایت هم کتاب جدیدیه اما ناقص !! مطالب رو روان توضیح میده اما تمامی فصل ها رو مثل شیمز نداره بعضی از فصل ها رو با هم ادغام کرده و خلاصه کرده
فاکس هم دقیقا مثل وایت میمونه با این تفاوت که بعضی جاها مطالب رو خیلی پیچیده تر کرده
استریتر مطلب رو خیلی ساده گفته اما اصلا کامل نیس و ناقصه و یرایش خیلی قدیمی
هیبلر که گفتم مطالب رو خیلی روان گفته تمامی فصول رو مثل شیمز گفته و اصلا ناقص نیست و مثال ها و تمارین عملی در صنعت زده که متاسفانه در دانشگاه ها تدریس نمیشه

آخرین ویرایش:

shamsian

عضو جدید
سلام من کتابهای شیمز و فاکس و وایت و استریتر رو چه زبان اصلی و چه ترجمه شده خوندم اما هرکدوم دارای نواقصی هستند بهترین و کاملترین مرجع مکانیک سیالات از نظر من مکانیک سیالات هیبلر هستش که جدید اومده و واقعا خوبه و همشون رو قورت میده البته اگه دلایلی که خواستی این کتابها چرا خوب نیستن اینهاس
در مورد کتاب شیمز که از منابع اصلی درس مکانیک سیالاته فقط رفته توی مباحث تئوری و البته کتاب قدیمی هست و بیشتر بجای توضیح و تمارین و مثال های عملی رفته توی مباحث اثباتی و همچنین بعضی جاها مطالب رو خیلی پیچیده میکنه

در مورد کتاب وایت هم کتاب جدیدیه اما ناقص !! مطالب رو روان توضیح میده اما تمامی فصل ها رو مثل شیمز نداره بعضی از فصل ها رو با هم ادغام کرده و خلاصه کرده
فاکس هم دقیقا مثل وایت میمونه با این تفاوت که بعضی جاها مطالب رو خیلی پیچیده تر کرده
استریتر مطلب رو خیلی ساده گفته اما اصلا کامل نیس و ناقصه و یرایش خیلی قدیمی
هیبلر که گفتم مطالب رو خیلی روان گفته تمامی فصول رو مثل شیمز گفته و اصلا ناقص نیست و مثال ها و تمارین عملی در صنعت زده که متاسفانه در دانشگاه ها تدریس نمیشه
دوست عزیز واقعا لطف کردی. ازت تشکر میکنم خیلی خیلی کامل و مفید بود ان شاءالله همیشه موفق باشی
فقط یه سوال دارم اونم این که شما خودت کتاب هیبلر رو خوندی؟
چون من از هیبلر فقط کتابه مقاومت مصالح رو دیدم به خاطره همین گفتم شاید تخصصش رو جامدات باشه...
اگه شما کتاب هیبلر رو خودت خوندی و راضی هستی بگو که منم تهیه کنم و بشینم بخونم

mohsenjigar2002

عضو جدید
اره خوندم هیبلر و حدود 931 صفحه هستش میتونی از سایتای فارسی حتی دانلود کنی
هیبلر تخصصش و معروفیتش به خاطر مقاومت مصالح و دینامیکه ولی انصافا توی مکانیک سیالات هم عالی کار کرده
ازش راضیم و بهت توصیه میکنم حتما بخون

بالا