ديدن تمام بدن زن براي خواستگار جايز است!!!!!!!

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع

دیدن تمام بدن زن برای خواستگار جایز است

از آیت‌الله سید صادق روحانی پرسیده شده:
من با خواستگارم که هنوز او را ندیدم، ارتباط تلفنی و همچنین ایمیل دارم و به تازگی می‌خواهیم از طریق دوربین کامپیوتر همدیگر را ببینیم (ایشان در ایران نیستند) و ایشان می‌خواهند مرا بدون حجاب ببینند. آیا یک نظر اشکالی ندارد؟ و اینکه ایشان به ایران بیایند و بخواهند مرا برای لحظاتی بدون روسری ببینند گناه دارد؟
آیت‌الله سید صادق روحانی به این پرسش چنین پاسخ داده است:
اگر قصد واقعی طرفین ازدواج است و به قصد طرف مقابل یقین دارید (حتی دیدن تمام بدن هم برای یک نظر)، اشکال ندارد، ولی نه برای مدت زیاد، بلکه اسلام!!!فقط برای مدتی محدود که خواستگار تشخیص بدهد که شخص مورد نظر مطابق سلیقه او هست یا خیر را جایز می‌داند.

نظر دوستان؟
به نام خدای دوست داشتنی
سلام
دوست عزیز اول منبع:warn:
رساله استفتائات یا نامه ای چیزی با مدرک
قبول دارید که هیچ چیزی رو حتی در مورد دشمنان خودمون و اونهایی که ازشون خوشمون نمیاد نمیشه بدون مدرک قبول کرد.

در پناه خدای دوست داشتنی:gol:

OJUBE

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خيلي حال ميده !!

از فردا راه بيفتيم دنبال دختر هاي خوب ، بريم خواسگاري و ...

fahimeh_r

عضو جدید
تقلید کار میمونه
خدا اولین مرجع رو عقل و بعدا کتاب(قرآن) و بعد سنت(روایات پیامبر و ائمه) قرار داده
این ملاها از کجا اومدن من خبر ندارم

ایول;)
این ملاها از انگلیس اومدن
واسه خراب کردن فرهنگ مردم:cool:
که متاسفانه دارن موفق میشن:mad:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کجای این پستم سیاسی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:eek::eek:
:eek::eek::eek:
::

کاپلو جان
دید و علی که انسان انجام میده خیلی فرق هستش
تزار یه همچین چیزایی میگفتن به رهبر شوروی که میومدن هزاران زن رو میگرفتن و مرحله به مرحله با هرکاری اعم از رابطه جنسی آخر 12 تا زن برای تزار(فکر کنم اسمشو اشتباه دارم میگم) باقی میموند که اونم از بین اینا با همون کار یکی رو انتخاب میکرد
اما اینکه میگم توی این شک هستش به دلیل اینکه جامعیت توش دیده نمیشه..اینطور یه جامعه ای از ادم های لخت پخش میشه..فکر کن هرکی بره خواستگاری این صحنه رو ببینه.....
خیلی جالب نیست....به ظاهر میاد که این روایت رو شخصی اورده
اما اگر واقعا درست باشه نکات مثبتی داره همچون وابستگی کامل مرد به زن .. چون محیط عمومیه نمیشه زیاد و مفصل توضیح داد که چرا اینرو میگم
اما به هر حال..... . به قول استادمون....شنونده باید عاقل باشه

Ariyaee_0098

کاربر فعال

دیدن تمام بدن زن برای خواستگار جایز است

از آیت‌الله سید صادق روحانی پرسیده شده:
من با خواستگارم که هنوز او را ندیدم، ارتباط تلفنی و همچنین ایمیل دارم و به تازگی می‌خواهیم از طریق دوربین کامپیوتر همدیگر را ببینیم (ایشان در ایران نیستند) و ایشان می‌خواهند مرا بدون حجاب ببینند. آیا یک نظر اشکالی ندارد؟ و اینکه ایشان به ایران بیایند و بخواهند مرا برای لحظاتی بدون روسری ببینند گناه دارد؟
آیت‌الله سید صادق روحانی به این پرسش چنین پاسخ داده است:
اگر قصد واقعی طرفین ازدواج است و به قصد طرف مقابل یقین دارید (حتی دیدن تمام بدن هم برای یک نظر)، اشکال ندارد، ولی نه برای مدت زیاد، بلکه اسلام!!!فقط برای مدتی محدود که خواستگار تشخیص بدهد که شخص مورد نظر مطابق سلیقه او هست یا خیر را جایز می‌داند.

نظر دوستان؟

مگه هر چی این ملاها بگن درسته؟؟!!:eek:
به این میگن تحریف اسلام در معنای واقعی :mad: مطمئنم هیچ وقت خدا ارزش خانم ها رو اینقدر پایین نیاورده که
واقعاً متأسفم

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع باب میل بودن یا نبودن نیست!

مساله اینه که طرف نقصی در اعضای بدنش نداشته باشه

درضمن برای دوطرفه

rozan

عضو جدید
من اگه پسر بودم میرفتم خواستگاری تک تک ملاهایی که این چرت و پرتهارو گفتن ببینم اجازه میدن خواهرشونو اینطوری ببینم البته بعید میدونم غیرت داشته باشن

rozan

عضو جدید

درضمن برای دوطرفه
eeeeeeeeeeeeeeee
اینطوریه؟

اینا همش توجیه توجیه
شما خودت قبول میکنی واسه خواهرت خواستگار بیاد این کار رو بکنه؟

lightseeker62

عضو جدید
بچه ها
من میخواستم زن بگیرم
هر کی حاضره بگه ایمیلمو بهش بدم
ولی رزولوشن عکس باید بالا باشه!
عکسای با موبایل قبول نیستا
....
.
.
.
.
.
.
.
.
.

(شوخی کردما، ناراحت نشید، منم با این قضیه کاملا موافقم.

.
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.

راستی، حداقل رزولوشن باید 1920 * 1090 باشه، عکسای 200 *300 نفرستید که خیلی ناراحت میشما

Next

عضو جدید
مگه هر چی این ملاها بگن درسته؟؟!!:eek:
به این میگن تحریف اسلام در معنای واقعی :mad: مطمئنم هیچ وقت خدا ارزش خانم ها رو اینقدر پایین نیاورده که
واقعاً متأسفم

باید بگم که این عین اسلامه و اگه در مورد جایگاه زن می خوای بدونی . نگاهی به جایگاه زن در صدر اسلام بندازید....

درضمن برای دوطرفه

برا ی این موضوع چرا خوده شخص ( خواستگار ) اقدام کنه ؟ اگه واقعا نگران نقص هستند . همون طور که مرد ها باید برای تست اعتیادشون پیش متخصص می رن . خانم ها پیش متخصص برن و گواهی سلامت جسمی بگیرند .. نه اینکه هر کی واسه خودش یه نظر بندازه .. اون زن با داشتن اون گواهینامه سلامت . می تونه به خواستگاراش نشون بده و اون ها رو مطمئن کنه ولی در کل بگم .. من به عنوان یه پسر می گم با اینکه ایم موضوع برای ما خوشاینده . شما دخترا چرا باید برای یه همچنین خواسته هایی در برابر مرد ها سر خم کنند. در ضمن ملا چیزی رو به شما می گه که شما می خواهید..

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
eeeeeeeeeeeeeeee
اینطوریه؟

اینا همش توجیه توجیه
شما خودت قبول میکنی واسه خواهرت خواستگار بیاد این کار رو بکنه؟

من ریحانه هستم عزیزم:smile:
چرا خواهرم
بگو خودم:D

بیجا کرده خواستگاره :biggrin:

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید بگم که این عین اسلامه و اگه در مورد جایگاه زن می خوای بدونی . نگاهی به جایگاه زن در صدر اسلام بندازید....

برا ی این موضوع چرا خوده شخص ( خواستگار ) اقدام کنه ؟ اگه واقعا نگران نقص هستند . همون طور که مرد ها باید برای تست اعتیادشون پیش متخصص می رن . خانم ها پیش متخصص برن و گواهی سلامت جسمی بگیرند .. نه اینکه هر کی واسه خودش یه نظر بندازه .. اون زن با داشتن اون گواهینامه سلامت . می تونه به خواستگاراش نشون بده و اون ها رو مطمئن کنه ولی در کل بگم .. من به عنوان یه پسر می گم با اینکه ایم موضوع برای ما خوشاینده . شما دخترا چرا باید برای یه همچنین خواسته هایی در برابر مرد ها سر خم کنند. در ضمن ملا چیزی رو به شما می گه که شما می خواهید..

هاااااااااااا راست میگی

Atishpare_Shahi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی مسخره است...
اینا هم اونجا بیکار نشستن راه به راه فتوا میدن...:wallbash::wallbash:

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم قبلا این مسئله رو شنیده بودم
ولی اخه حیا کجا میره؟ مگه میشه دختر مثل یه کالا هر دفعه خودشو برای یکی
به نمایش بذاره تا بالاخره مورد پسند یکی واقع بشه؟..........پس کی به روح و روان دختر بها بده؟
ولی واقعا برای کسی که صرفا بخواد همسرشو از روی ظاهر جسمانی انتخاب کنه باید تاسف خورد.

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
بابا این حرفا چیه ؟ به جای این که این همه حرف بیهوده زده بشه ( واقعا عذرمیخوام ) بهتره یکیتون این سوال رو از یکی از مراجع تقلید بپرسه !
تقلید کار میمونه
برای شما واقعا متاسفم با این طرز فکرتون ! جوابتون رو هم به وقتش توی پ.خ میدم !

afshin-18

عضو جدید
چرا دین رو دست کاری می کنین
اگه ازدواج بعداز دیدن حتمی باشه می تونه سر و گردن و از زانو به پایین رو ببینه

soutedelan

عضو جدید
همه ی حرفا به کنار ،
اومدیم پسره قصد ازدواج داشت
دختره هم حاضر شد خودشو اونجور که مثلاً این آقایون عالم گفتن نشون بده
نشون داد و پسره نپسندید !!!!!
اون وقت چی ؟
حالا این آخوندا ، عالما بگن اون وقت این گناهش کجا می ره؟؟؟:redface::redface::cool::cool:

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه من یه سوال مونده

نگاه کنین...شب اول ازدواج شرم بین زن و مرد به حدیه که به زور حتی اتو اوج خستگی لالا می کنن
و حالا دختری با این شرم بیاد جلوی مردی تمام بدنشو به نمایش بزاره؟امکان داره؟
و یه سوال دیگه
اگه دختری زشت بوده باشه و خیلی بد هیکل..و هیچ پسری خوشش نیاد....و هزاران خواستگار به خاطر بد هیکل بودنش فرار کنن.....ایا این حیا دختر از بین نمی ره و فردا همین عزیزان حلقه سفید به سر نمیان به این دختر بگن با عرض معذرت ....شه؟
احساس نمی کنین این شرم و حیا از بین میره؟ حس نمی کنین مثل غرب میشه؟
حالا غرب قبل ازدواج بچه دار میشن ببینن ما دید میزنیم...یه جوری نیست؟ یا بقیه دین در تضاد نیست؟

*mana

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا من یک بار دیدم تو فاحشه خونه اینکار را میکردند.
همه دختر ها لخت لخت بودند تا طرف انتخابش کنه..
حالا از نظر اسلام همه دختر فاحشه هستند یا نه..نمیدونم.
ببینم شما با وافن نسبتی نداری؟؟؟؟؟؟
افکارت وافنیه:razz:
نظر خودتو به اسلام نچسبون
هیچوقت اسلام اجازه ی لخت شدن نداده
شما ذهنتون منحرفه و ....

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
حالا این آخوندا ، عالما بگن اون وقت این گناهش کجا می ره؟؟؟:redface::redface::cool::cool:
شما فکر کنم اصلا پست منو ندیدین ؟! من میگم صبر کنین ! سوالشو پرسیدم ! جوابش رو هم اینجا میزارم ! حالا بازم بگو گناهش کجا میره !

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این هارو از سایتی کپی میکنم که علمشون بیشتر از من هستش
پس خوب دقت کنین
پرسش: می خواهم با دختری ازدواج کنم آیا می توانم به طور پنهانی به موها و گردن او نگاه کنم یا اینکه رضایت و اجازه او شرط است؟

حضرات آیات امام(ره)، بهجت، تبریزی، خامنه ای، سیستانی، فاضل لنکرانی، نوری همدانی، مکارم، وحید، صافی:
اگر شرایط نگاه جایز را داشته باشد، رضایت دختر در آن شرط نیست.

پرسش:نگاه های جایز و حلال کدام است؟
1-نگاه به زن روستا نشین که نوعا خود را نمی پوشاند
2-نگاه به عکس بی حجاب زن ناشناس
3- نگاه به همجنس به همجنس (به جز عورت)
4-نگاه به زن به منظور ازدواج (شرایط خاص)
5-نگاه به زن بی حجاب که اگر سرزنش شود، تاثیر نمی پذیرد
6- نگاه به زن کهنسال که هیچ گونه رقبتی به ازدواج با او نیست
7-نگاه به زن غیر مسلمان بدون قصد شهوت، خواه اهل کتاب باشد یا نه

engineer saba

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه من یه سوال مونده

نگاه کنین...شب اول ازدواج شرم بین زن و مرد به حدیه که به زور حتی اتو اوج خستگی لالا می کنن
و حالا دختری با این شرم بیاد جلوی مردی تمام بدنشو به نمایش بزاره؟امکان داره؟
و یه سوال دیگه
اگه دختری زشت بوده باشه و خیلی بد هیکل..و هیچ پسری خوشش نیاد....و هزاران خواستگار به خاطر بد هیکل بودنش فرار کنن.....ایا این حیا دختر از بین نمی ره و فردا همین عزیزان حلقه سفید به سر نمیان به این دختر بگن با عرض معذرت ....شه؟
احساس نمی کنین این شرم و حیا از بین میره؟ حس نمی کنین مثل غرب میشه؟
حالا غرب قبل ازدواج بچه دار میشن ببینن ما دید میزنیم...یه جوری نیست؟ یا بقیه دین در تضاد نیست؟
بنده هم با نظرتون موافقم;)
در ضمن اضافه میکنم اگه بعضی از آقایون بخوان سو استفاده کنن چی؟ یعنی واقعا قصد ازدواج نداشته باشن ولی ادای اینکه واقعا میخوان ازدواج کنن رو در بیارن اون موقع چی؟
و غیرت کدوم پدری قبول میکنه دخترش خودشو برا کسی که نه به داره نه به باره به نمایش بذاره.

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
تقلید کار میمونه
خدا اولین مرجع رو عقل و بعدا کتاب(قرآن) و بعد سنت(روایات پیامبر و ائمه) قرار داده
این ملاها از کجا اومدن من خبر ندارم
بابت اطلاع حضرتعالی عرض میکنم که شما وقتی میری پزشک و پزشک برای شما نسخه میپیچه ( یعنی تقلید از دستور پزشک ) پس شما میمون هستی و در تمامی امور از دکتر رفتن تا درس خواندن داری تقلید میکنی /// دوم شما مطمن هستی که عقلت در حدی هست که تمام مسایل بشناسی؟؟؟؟ اگر اینطور توی تمامی مسایل از عقلت کمک بگیر حتی دکتر رفتن ///// سوما شما چقدر در فهم آیات قرآن و روایات تخصص داری و اهل فن هستی ؟ آیا مطمنی که خودت متونی از این منابع استباط کنی وقتی هنوز از روی قرآن هم نمی تونی درست قرایت کنی

پس بهتر نیست هر کاری به اهلش سپرد

saeed_pacino

عضو جدید
من نمیدونم چرا اینقدر رو یه موضوع مسخره بحث میکنید؟کدوم مرجع تقلید یا روحانی این حرفو زده؟ازش بپرسید آیا حاضره بدن دختر خودشم به پسرای مردم نشون بده.اینا فقط این داستانها رو واسه ترویج بی بند و باری میزنن.هیچ عقل سالمی اینو تایید نمیکنه

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده هم با نظرتون موافقم;)
در ضمن اضافه میکنم اگه بعضی از آقایون بخوان سو استفاده کنن چی؟ یعنی واقعا قصد ازدواج نداشته باشن ولی ادای اینکه واقعا میخوان ازدواج کنن رو در بیارن اون موقع چی؟
و غیرت کدوم پدری قبول میکنه دخترش خودشو برا کسی که نه به داره نه به باره به نمایش بذاره.

سری به این تاپیک بزن
http://www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=201445