دلایل از کار افتادن فیوزینگ فتوکپی چیست

c-plus

عضو جدید
[h=2]عملکرد فیوزینگ در دستگاه کپی[/h] همانطور که اشاره کردیم، فیوزینگ یکی از مهم ترین قطعات دستگاه کپی است که وظایف مهمی در این دستگاه دارد. این قطعه تونر را حرارت داده و آن را برای چسبیدن روی کاغذ آماده می کند. گرمای ایجاد شده توسط فیوزینگ به اندازه ای است که وقتی برگه از دستگاه خارج می شود می توان حرارت آن را به راحتی احساس کرد. سرعت عملکرد این قطعه به اندازه ای است که مانع از آتش گرفتن برگه در طول فرایند چاپ می شود. همین سرعت عمل بالا گاهی موجب بروز مشکل در عملکرد این قطعه شده و فرایند چاپ را با اختلالات جدی مواجه می سازد. از کار افتادن فیوزینگ یا کار نکردن این قطعه به هر دلیلی، کیفت چاپ را کاهش داده و کاربران را با مشکلاتی مواجه می سازد. بنابراین می توان دریافت که تعمیر تخصصی و درست فیوزینگ فتوکپی برادر تا چه اندازه در فرایند کاری این محصول اهمیت دارد. نمایندگی brother در مرکز سخت افزار ایران، با کادری مجرب و تجهیزاتی پیشرفته، تخصصی ترین خدمات را در این حوزه به کاربران ارائه می نماید.
[h=2]دلایل از کار افتادن فیوزینگ فتوکپی[/h] یکی از مهم ترین دلایل از کار افتادن فیوزینگ فتوکپی برادر، تاثیراتی است که این دستگاه از نوسانات ایجاد شده در جریان برق می گیرد. وقتی جریان برق به صورت مداوم دچار نوسان شود، اولین قطعه ای که تحت تاثیر این مساله دچار مشکل می شود، فیوزینگ است. نشت مایعات به داخل دستگاه فتوکپی هم می تواند موجب بروز مشکلات جدی در این قطعه گردد. همچنین اگر در اثر تجمع گرد و غبار و هر نوع آلودگی دیگری، فیوزینگ و بخش های مختلف آن دچار آلودگی شود، این قطعه نمی تواند عملکردهای خود را به درستی انجام دهد و به تبع آن، کیفیت چاپ دچار اختلال خواهد شد.
مشکلات ذکر شده به گونه ای هستند که می توانند منجر به بروز مشکلات جدی در عملکرد دستگاه شده و حتی فیوزینگ را نیازمند تعویض نمایند. بارزترین نشانه بروز مشکل در فیوزینگ فتوکپی برادر این است که خطوطی روی برگه کاغذ ایجاد می شود و نمی توان علت مشخصی برای آنها یافت. اگر شاهد بروز چنین مشکلی در دستگاه کپی خود بودید، در اولین فرصت با کارشناسان ما در نمایندگی برادر تماس گرفته و ضمن دریافت راهنمایی های لازم، اقدام به ترمیم فیوزینگ دستگاه خود نمایید.

منبع: تعمیرات فتوکپی برادر
 

Similar threads

بالا