دستها ، موبایل ها و نوجوان چهارده ساله ای که در میان شعله های آتش می سوزد

Homer.J

عضو جدید
تصادف که خبر تازه ای نیست در اخبار روزانه ایران ، کشته و مجروح شدن هم نه ، که سهم شبانه روز این ملت از سی کشته در تصادفات به رقم پنجاه نزدیک شده است .

عادت کرده ایم به دیدن صحنه های دلخراش بدن های تکه پاره و جسدهای سوخته ناشی از تصادفات جاده ای ، اما :اواخر تابستان امسال ( بیست و هشتم شهریور ) در کیلومتر 5 جاده دهدشت - سوق تصادف خودرو رونیز حمل پول بانک صادرات با سمند ویژه بین شهری از روبرو برخورد می کند ( به علت سبقت بیجای خودرو حمل پول از یک موتور سیکلت ) . بر اثر سرعت بیش از حد هر دو خودرو شدت برخورد بسیار بالا بود . چند دقیقه بعد از تصادف ، خودرو رونیز آتش گرفته اما قبل از آن راننده و دیگر سرنشین فرصت بیرون آمدن از ماشین را پیدا می کنند . ماشین سمند هم چند دقیقه بعد آتش می گیرد ، راننده بر اثر شدت ضربه جان می دهد اما مسافر جلو که زخمی شده تا چندین دقیقه سعی در بیرون آمدن از شیشه بغل خودرو دارد که موفق می شود بدنش را هم تا نیمه از ماشین بیرون بیاورد! سمت راننده سمند در آتش می سوزد و در سمت دیگر مسافر چهارده ساله آن سعی در فرار از آن جهنم را دارد ( فیلم 1).

دوباره تکرار می کنم که این صحنه ها در کشور بدل به امری روزمره و برای همه ما امری عادی شده است اما :

در همه آن لحظاتی که نوجوان چهارده ساله سعی در بیرون کشیدن خود از شیشه سمند در حال اشتعال را دارد دستهای بسیاری بجای یاری کردن ( به هر طریق ممکن ) به این نوجوان ، موبایل بدست از این صحنه فیلم برداری می کنند ( فیلم 1) ،

دستهایی که اگر هر کدام یک مشت خاک می ریختند شاید ...و سرانجام تلاش نوجوان چهارده ساله تنها ره بجایی نمی برد و لحظاتی بعد خودرو سمند بر اثر انفجار از بین می رود و ... ( فیلم 2)

ماشین آتش نشانی شهر دهدشت بعد از چهل دقیقه در صحنه ( 5 کیلومتری شهر ) حاضر می شود و زمانی که حاضر می شود آب ندارد ( به گفته شاهدان عینی ) و آمبولانس اورژانس دهدشت هم ساعتی بعد می آید تا اجساد سوخته را به بیمارستان ببرد .در ضمن : محل تصادف در 500 متری روستای دره لبک و تقریبن دویست متری یک کارگاه بلوک زنی است

!توضیح :( هر دو فیلم دارای صحنه های بشدت دلخراش هستند و پیشنهاد می کنم اگر طاقت دیدن چنین صحنه هایی را ندارید فیلم ها را نبینید .

منبع: http://rezasayyedi.blogspot.com/2010/09/blog-post_24.htmlhttp://rezasayyedi.blogspot.com/2010/09/blog-post_24.html

پی نوشت:من هیچ نتیجه ای نمی خوام بگیرم ، نه این آدمایی رو که فیلم می گیرن نقد کنم و نه بگم کارشون درسته. راستش خودمم نمیدونم تو همچین موقعیتی اگه قرار گرفتم چی کار می کنم.میان حرف تا عمل هم فاصله بسیاره.

ولی با دیدن این صحنه ها داشتم فکر می کردم که ما ایرانیها خیلی برای خودمون شیشه نوشابه باز کردیم و خودمون رو تحویل گرفتیم و دم از انسانیت و نوع دوستی و این چیزا زدیم و شعار هنر نزد ایرانیان است و بس رو برای خودمون تبدیل به حکم بی چون و چرای الهی کردیم.

ولی نهایت اینه که ما هم یه ملتی هستیم درست مثل بقیه مردم دنیا ، خاکستری ، یه جاهایی مثل این صحنه بی تفاوت ناظر مرگ انسان ها می شیم یه جاهایی هم اوج فداکاری رو نشون می دیم.تافته جدا بافته ای نیستیم. نه در هوش ، نه در فرهنگ و نه در انسانیت. ما هم انسانیم مثل سایر انسان های دیگه با همه ضعف ها و تواناییهایی که سایر انسان ها دارن..

Savant

کاربر بیش فعال
راستش الان نمیتونم دانلود کنم و ببینم . ولی داستانش تکان دهنده بود .

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه من هم شاهد چند تصادف تو جاده ها بودم

حتي يكبار هم به شدت با اونهايي كه تماشا ميكردند دعوا كردم
جريان از اين قرار بود كه جلوي چشم من يك پزو 405 چپ شد و رانندش به شدت ازش خون ميرفت و چمد نفر بجاي كمك با موبايل قيلم ميگرفتند من و يك نفر بله فقط من و 1 نفر بهش كمك ميكرديم بقيه همه.........

كه داد اون ادم درد اومد و هر چي از دهنش در مييومد به تماشا چيان گفت و من هم عين او
بالاخره گروه امداد اومد وراننده رو گذاشتيم تو امبولانس

اما دوستان درسته كه خيلي از ماها كمكهاي اوليه رو شايد بلد نباشيم اما لاقل ميتونيم كه يك تماس با اورزانس بگيريم بجاي اينكه با اون موبايل صاب مرده فيلم از مردن مردم بگيريم
ايا خوشمون مياد كه خودمون تو ماشين جون بكنيم و ديگران ازمون فيلم بگيرن؟؟؟؟؟؟
شايد باورتون نشه اما راننده اون پزو شاهرگش پاره شده بود تو اون گير ودار كه من و اون ادم كه خدا اجرش بده كمكش كرديم من انتظار داشتم همه جام خوني شده باشه اما باور كنيد حتي يك قطره هم خون در لباسام و دستام نبود

اه كه چه خاطره بدي دارم از اين موبايل و تصادف
به اميد ...............

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
و دوستان كه خودشون ماشين دارد يك تجربه مهم
به علت فراواني مايشينهاي گازسوز و نا استاندارد تو مملكت ما
حتما يك كپسول اتش نشاني داشته باشين تو ماشينتون چه گازسوز چه بنزيني

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه من هم شاهد چند تصادف تو جاده ها بودم

حتي يكبار هم به شدت با اونهايي كه تماشا ميكردند دعوا كردم
جريان از اين قرار بود كه جلوي چشم من يك پزو 405 چپ شد و رانندش به شدت ازش خون ميرفت و چمد نفر بجاي كمك با موبايل قيلم ميگرفتند من و يك نفر بله فقط من و 1 نفر بهش كمك ميكرديم بقيه همه.........

كه داد اون ادم درد اومد و هر چي از دهنش در مييومد به تماشا چيان گفت و من هم عين او
بالاخره گروه امداد اومد وراننده رو گذاشتيم تو امبولانس

اما دوستان درسته كه خيلي از ماها كمكهاي اوليه رو شايد بلد نباشيم اما لاقل ميتونيم كه يك تماس با اورزانس بگيريم بجاي اينكه با اون موبايل صاب مرده فيلم از مردن مردم بگيريم
ايا خوشمون مياد كه خودمون تو ماشين جون بكنيم و ديگران ازمون فيلم بگيرن؟؟؟؟؟؟
شايد باورتون نشه اما راننده اون پزو شاهرگش پاره شده بود تو اون گير ودار كه من و اون ادم كه خدا اجرش بده كمكش كرديم من انتظار داشتم همه جام خوني شده باشه اما باور كنيد حتي يك قطره هم خون در لباسام و دستام نبود

اه كه چه خاطره بدي دارم از اين موبايل و تصادف
به اميد ...............
احسنت
مردی هستی

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
احسنت
مردی هستی
نه مردي نيس

من هر روز تو جاده هام
در واقع به اوني كه ماشينه كمك نميكنم
به خودم كمك ميكنم شايد يه روز هم خودم......................

من به خاطر شغلم(پيمانكاري راه و ساختمان) زياد تو جاده هستم

mammad_1313

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه مردي نيس

من هر روز تو جاده هام
در واقع به اوني كه ماشينه كمك نميكنم
به خودم كمك ميكنم شايد يه روز هم خودم......................

من به خاطر شغلم(پيمانكاري راه و ساختمان) زياد تو جاده هستم
پس اشتباه کردم، این فکر یه جور خودخواهیه