در مورد مواد هدفمند (fgm) اطلاعاتی ، پروژه ای ، مطلبی نداره ؟

p256

عضو جدید
سلام بچه ها میگم کسی در مورد مواد هدفمند (fgm) اطلاعاتی ، پروژه ای ، مطلبی نداره ؟ ممنون.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

lucifer0002

عضو جدید
سلام من یه کمکی اطلاعات دارم خوشحال می شم کمکت کنم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهشا یه پروژه در این زمینه قرار بدید...
تا جايي كه من اطلاع دارم حوزه اين مواد خيلي وسيعه و انتخاب پروژه هم به همين سادگي كه كس ديگه اي براتون تعريف كنه نيست . اول بايد زمينه و تجهيزات در دسترستون رو تحليل و آناليز بكنيد و بعد متناسب با اون موضوع انتخاب بكنيد. وگرنه وسطاي كار حتماً به مشكل بر ميخوريد.
در هر صورت ان شاالله كه موفق باشيد

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
کسی میتونه در این رابطه بیشتر توضیح بده ؟ این مواد چی هستن ،خواصشون چیه ؟ کاربرد و ...

مهندس2010

عضو جدید
تا جايي كه من اطلاع دارم حوزه اين مواد خيلي وسيعه و انتخاب پروژه هم به همين سادگي كه كس ديگه اي براتون تعريف كنه نيست . اول بايد زمينه و تجهيزات در دسترستون رو تحليل و آناليز بكنيد و بعد متناسب با اون موضوع انتخاب بكنيد. وگرنه وسطاي كار حتماً به مشكل بر ميخوريد.
در هر صورت ان شاالله كه موفق باشيد

منم مشتاقم بدونم...

fgm مخفف چیه دقیقا؟؟؟چه کاربردی داره؟؟؟چه موادی ان؟؟اگه کسی میدونه توضیح بده...ممنون

:que:

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد
ببخشيد دير جواب دادم
اين مواد مخفف Functionally Gradient Material هستند. كه داراي گراديان در خواص اند.
در اصل با ايجاد گراديان در تركيب آنها به خواص پيوسته و متغيري ميرسند. به طور مثال كربن خاصيت جوشكاري خوبي نداره و با Ti اين خاصيت بهتر ميشه حالا اگر درصد Ti متغير باشه خواص به صورت پيوسته تغيير ميكنه و مجموعه اي از خواص متضاد با درجات مختلف رو خواهيم داشت.
مثل سختي تا نرمي ، واكنش پذيري تا عدم واكنش پذيري و ...
در كل بسته به نوع تركيب، توانايي و مقدار حل شدن آنها در همه كه زمينه مطالعاتي تعريف ميشه و گسترش پيدا ميكنه.
منم خيلي جزئي تو اين زمينه مطالعه نداشتم ولي مبحث جالبيه ...