درصدها و تخمین رتبه ویژه کنکور ارشد مهندسی شیمی 93

Arrrrash

عضو جدید
سوال آزئوتروپ رو چرا نفرستادید ؟ سوال تکراری سال 85 بود و جوابش رو سازمان سنجش اشتباه اعلام کرده امسال . یا سوال تغییر متغیر T-T1 و T-T2 رو هم به نظرم کلید اشتباه گفته .

سوال آزئوتروپ کاملا درست بود
احتمالا شما به کلمه رقیق تو صورت سوال توجه نکردید

mohammad8967

عضو جدید
اون دوست عزیزی که فرمودند و اصرار ورزیدند از ما درصد خاستن بعد خاطر نشان کردند که اینجا تخمین میزنند و فلان و بهمان ماهم افتادیم دنبال درصد پیدا کردن و ... الان دقیقا کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به بعضیام باید گفت وقت مردم و این پیج مسخره تو نیست که :razz::mad:

ziiizooo

عضو جدید
اینجانب چی؟34
پارسال که راحت تر از امسال بود رتبه 475 میانگینش 40 بوده و رتبه 1044 میانگینش 30 بوده.ورتبه 680 میانگینش 37 بود.من کارنامه هارو میدیدم اختلاف 4 یا 5 تو میانگین درصد حدود 300 تا 400 رتبه تو رتبه های 200 تا 1000 جابه جا میکنه.شما با پارسال بخوای مقایسه کنی فکر کنم پارسال با این میانگین بین 700 تا 800 شده.حالا چون امسال سخت تر بوده .من فکر می کنم بین 600تا 700 شی

ziiizooo

عضو جدید
اون دوست عزیزی که فرمودند و اصرار ورزیدند از ما درصد خاستن بعد خاطر نشان کردند که اینجا تخمین میزنند و فلان و بهمان ماهم افتادیم دنبال درصد پیدا کردن و ... الان دقیقا کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به بعضیام باید گفت وقت مردم و این پیج مسخره تو نیست که :razz::mad:
اشا الله که 50 نفر بشیم .دوستمون قول داده که یه تخمین با تراز برامون بزنه

Arrrrash

عضو جدید
احتمالا شما هم به این توجه نکردید که رقیق از چه جزیی.جزفرار یا جز غیر فرار.این دو فرق میکنه

طبق قرارداد وقتی تو سوال ذکر نشده باشه چه جزیی،جزء فرارتر رو در نظر میگیریم.یعنی رقیق بودن برمیگرده به جزء فرار

S.Mehran.S

عضو جدید
در ادامه از درصدهای بچه های خودمون میانگین گرفتم ( البته نه از همه ی درصدها ) که شد 44.61 . و می خواستم یه بار بین 90 و 93 تناسب ببندم ، یه بار هم بین 91 و 93 و از نتیجه ای که بدست میاد میانگین بگیرم . ولی متاسفانه با توجه به اینکه معدل توی نتیجه اثر داره و همچنین اینکه تراز هر درس با توجه به درصدهای اون سال ممکنه متفاوت باشه (که قبلا به این موضوع توجه نکرده بودم ) ، از این روش نتیجه ای که بدست میاد زیاد معقول نیست .

S.Mehran.S

عضو جدید
اون دوست عزیزی که فرمودند و اصرار ورزیدند از ما درصد خاستن بعد خاطر نشان کردند که اینجا تخمین میزنند و فلان و بهمان ماهم افتادیم دنبال درصد پیدا کردن و ... الان دقیقا کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

افتادید دنبال درصد پیدا کردن ؟!!!!!
من از بچه ها خواستم درصد خودشون رو بذارند ، همین . فکر نکنم یه عدد دو رقمی تایپ کردن بیشتر از 10 ثانیه وقت کسی رو بگیره .

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
خب حالا هم طوری نشده که دوست عزیز
حداقل درصداتونو متوجه شدین و میتونین با دوستاتون مقایسه کنین
یه سر اینجا بزنین
اینجا یاد میده بهتون یه آقا پیامی هست خدا خیرش بده کمک میکنه;)
کلیک

ziiizooo

عضو جدید
آقا مهران کارت شما درسته .من فکر کنم 0تا 5 % خطا داشته باشه که به نظر من عالیه

آخرین ویرایش:

S.Mehran.S

عضو جدید
دوستان از این راه که میگم میتونید Max و min رتبتون رو بدست بیارید :
1) ابتدا این عکس رو دانلود کنید
44.jpg
2) در ادامه از روی عکس قبلی که آپلود کردم (پست 494 ) درصد مربوط به یکی از رتبه ها رو انتخاب کنید ( هم سال 90 ، هم سال 91 ) و با توجه به فرمول هایی که توی عکس دوم است X1 و X2 رو بدست بیارید و از جواب ها میانگین بگیرید .
3) میانگین بدست آمده حدودا میانگین درصد سال 93 مربوط به همان رتبه ای است که انتخاب کرده اید .

تذکر : اگر در فرمول 40 قرار بدید min و اگر 42 قرار بدید Max درصد بدست میاد که البته مستحضر هسنید که تقریبیه . اعداد 40 و 42 هم به تقریبا میانگین رتبه های 1 تا 800 کنکور امساله ( حدودا ) که با توجه به صحبتیه که مشاور سازمان سنجش کرده بود و پستش توی سایت sanjeshserv بود ( البته الان پاک شده )

پیوست ها

• 44.pdf
    231.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

S.Mehran.S

عضو جدید
برای مثال : ( با توجه به عکس آپلود شده در پست 494 )
رتبه ی 616 در سال 90 : میانگین درصد 31.74
رتبه ی 616 در سال 91 : میانگین درصد 42.85

بر اساس میانگین های بالا :
X1 در حالت ماکزیمم : 35.57%
X1 در حالت مینیمم : 33.88%
X2 در حالت ماکزیمم : 36.49%
X2 در حالت مینیمم : 34.76%
حالا از X1 و X2 در دو حالت میانگین بگیرید :
پس در سال 93 در بدترین حالت با میانگین %36.03 و در بهترین حالت با میانگین %34.32 میتونید رتبه ی 616 رو بدست بیارید ( به احتمال خیلی زیاد )

والله اعلم .

آخرین ویرایش:

S.Mehran.S

عضو جدید
دوستان توجه داشته باشید که در این روش شما یک رتبه رو انتخاب می کنید و میانگین درصد متناظر با اون رتبه رو در سال 93 با استفاده از فرمول روزبه - مهران !:D بدست میارید . برعکس سایر روش ها که از روی درصد رتبه رو بدست میارند !!!

بالا