درخواست سوزناک و تاثیرگذار کودکی که ایدزی به دنیا آمد.

Life13

عضو جدید

روز اول دسامبر، روز جهانی اطلاع رسانی در مورد بیماری ایدز است. یکی از معروف ترین پوسترهایی که تاکنون تهیه شده است، تصویر کودکی با دستان باز را نشان می دهد که جمله ای بر روی آن با این مضمون درج شده است:

"من مبتلا به ایدز هستم، لطفا مرا در آغوش بگیرید، من نمیتوانم شما را مریض کنم."

این پوستر که به نماد جهانی م...بارزه با تبعیض علیه مبتلایان به ایدز تبدیل شده است باعث می شود تا توجه عموم از ناآگاهی و پیشداوری به سمت پذیرش و شناخت بیماریهای نوظهور سوق پیدا کند. این پوستر برگرفته از نقاشی دانش آموز سیزده ساله امریکایی بنام "رایان وایت" است که در سال 1985 به دلیل ابتلا به بیماری هموفیلی و ایدز از مدرسه اخراج شد و سمبلی شد از نابردباری و تعصبی که بر قربانیان ایدز تحمیل میشود.

این نقاشی برنده ۱۶ جایزه بین‌المللی شده و از آن به عنوان نماد در NGOهای مبارزه با ایدز استفاده می‌شود.

در این بین جکسون با وایت آشنا شد و او را به مزرعه نورلند دعوت کرد و شروع به درمان او به وسیله پزشکان متخصص نمود و به همین دلیل و پنج سال بیش از پیش بینی پزشکان زنده ماند و در نهایت در سال ۱۹۹۰ درگذشت. مایکل جکسون در مراسم تشییع جنازه وایت شرکت کرد.
مایکل ترانه خیلی زود رفت gone too soon را برای رایان خواند..

اشک های مایکل در مراسم تشییع جنازه ریان وایت توجه همه را به خود جلب کرد

mahsa66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نقاشی جالب و تاثیر گذاری بود. واقعا باید ذهنیت مردم در مورد این بیماری عوض بشه.
ممنون که اطلاع رسانی می کنید.:gol:

Life13

عضو جدید
خواهش می کنم

باید همه بکوشیم و اطلاع رسانی کنیم تا این بیماری بی علاج از بین بره و هیچ کودکی دیگر این آرزو (لطفا مرا در آغوش بگیرید) رو نداشته باشه.:gol:

capslock

عضو جدید
طبق توصیه بهداشت جهانی هر فرد بهتره از مایع نخاعی خودش در فریزر و... به صورت منجمد همیشه یک نمونه داشته باشه

بالا