درخواست راهنمایی برای گرایش های مختلف زیست شناسی

hossein1320

عضو جدید
سلاممن برای انتخاب رشته لیسانسم نمی دونم بین گرایش های مختلف زیست شناسی کدوم رو انتخاب کنم . لطفا بین گرایش های مختلف از نظر درس هاییی که میخوانیم و ربطشون به دبیرستان و کارهای مختلف هر کدوم از این گرایش ها توضیح بدین ممنونم.

orkidehm

مدیر تالار زیست شناسی
مدیر تالار
سلاممن برای انتخاب رشته لیسانسم نمی دونم بین گرایش های مختلف زیست شناسی کدوم رو انتخاب کنم . لطفا بین گرایش های مختلف از نظر درس هاییی که میخوانیم و ربطشون به دبیرستان و کارهای مختلف هر کدوم از این گرایش ها توضیح بدین ممنونم.

سلام
برای انتخاب گرایش بهتره به علاقمندیتون نگاه کنین.اینکه علاقمندبه مطالعه درچه زمینه ایی هستین.
درزمینه ی ربطشون به دبیرستان هم بایدخدمتتون عرض کنم که زیست شناسی دانشگاه ودبیرستان باهم خیلی فرق دارن.کلااگه رشته ی زیست شناسی روبعنوان رشته ی دانشگاهیتون انتخاب کردین بایددرکی که اززیست شناسی دوران دبیرستان داشتینوکناربزارین.
6تاازگرایشهای زیست شناسی تالارش اینجاوجودداره به اضافه این گرایش هایی که خدمتون عرض میکنم:
بیوتکنولوژی
بیوفیزیک
زیست دریا
زیست عمومی
درموردکارهم بیشترشون به ازمایشگاه مربوط میشه

آخرین ویرایش:

ssaarra

متخصص علوم دریایی

خدمتتون عرض کنم که
زیست شناسی مثل بقیه رشته های علوم پایه
تو کشور ما جایگاهی ندارن
ولی تو دنیا حرف اول رو میزنن
به نظر من از بین گرایش های زیست گرایش ژنتیک یا سلولی ملکولی رو انتخاب
کنید چون جایگاه تعریف شده تری دارن
مابقی گرایش ها رو براشون زیاد ارزش قائل نیستن
بعد اینکه کار پیدا کردن تو رشته های علوم پایه مثل زیست خیلی سخته
اگه تا مقطع فوق لیسانس درستون رو ادامه بدید میشه تو مدارس
تدریس کرد یا تدریس خصوصی داشت
تا مقطع دکترا هم میتونید تو دانشگاه مدرس بشید
ولی گرایش های ژنتیک، میکروبیولوژی و سلولی خیلی کاربردشون بیشتره
;):smile:

.geology st

عضو جدید
سلام.من با نظر دوستمون سارا تاحدی موافقم. گرایش های زیست شناسی تو دوره کارشناسی خیلی باهم فرقی ندارن مخصوصا گرایشهای جانوری، دریا و... تو ایران احتمال موفقیت تو گرایشهای سلولی مولکولی بیشتره ولی اگه کسی از گرایشهای دیگه هم بتونه دانشجوی خوب و فعالی باشه خیلی احتمال موفقیتش بالاست! البته الان رشته جنین شناسی- بافت شناسی(یکی از گرایشهای ارشد جانوری)-روی ناباروری کار میکنن- تو ایران تقریبا جدیده و نیروی کار کمی داره... در هر صورت با مدرک کارشناسی زیست تقریبا هیچ کاری نمیشه کرد!!

mycobacter

عضو جدید
میکروبیولوژی رو انتخاب کن!پشیمون نمیشی!!!!!!البته باید حوصله زیادی به خرج بدی!!کمک خواستی پیام بده.