داغ تــــــرین خــــبر >>>>> موش، كرم و لاك‌پشت، نخستين فضانوردان ايران <<<<<

astalavistaboy

عضو جدید

موش، كرم خاكي، لاك پشت و نمونه‌هاي سلولي مسافران نخستين كپسول زيستي بودند كه توسط دانشمندان فضايي ايران به فضا پرتاب شده و پس از طي مسير مشخص شده سالم به زمين برگشتند.

لطفا برای مشاهده جزئیات کامل این خبر روی لینک زیر کلیک کنید .:);)

kajal4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.من با وجود علاقه ای که به هوا و فضا دارم متاسفانه اطلاعات زیادی در این مورد ندارم.دوست دارم دوستانی که متخصص این رشته ان جواب بدن.آیا ادعاهای اخیر ایران در مورد پیشرفت در زمینه هوا وفضا واقعیه ؟یا مثل خیلی چیزهای دیگه بزرگ نمایی کاذبه؟می تونیم به این پیشرفت ها امیدوار باشیم؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام.من با وجود علاقه ای که به هوا و فضا دارم متاسفانه اطلاعات زیادی در این مورد ندارم.دوست دارم دوستانی که متخصص این رشته ان جواب بدن.آیا ادعاهای اخیر ایران در مورد پیشرفت در زمینه هوا وفضا واقعیه ؟یا مثل خیلی چیزهای دیگه بزرگ نمایی کاذبه؟می تونیم به این پیشرفت ها امیدوار باشیم؟

سلام،
تا منظور شما از پیشرفت چی باشه. اگر منظورتون ساخت و آزمایش موشک های جور و اجوره، بله ایران به تکنولوژی ساخت موشک های برد کوتاه و بالستیک دو مرحله ای دست پیدا کرده اما پیشرفت اصلی در بحث هوافضا فراتر از اینها محسوب میشه. پیشرفت یعنی اینکه ما بتونیم موشک سه مرحله ای بسازیم تا ماهواره های ما در مدارهای بالاتر از جو قرار بگیرن (مثل ماهواره های مخابراتی، GPS و..) که در حال حاضر بعضی کشورها مثل آمریکا، روسیه، فرانسه، هند تکنولوژی ساخت دارن. هندی ها بعد از 40 سال همکاری با فرانسوی ها تونستن به این تکنولوژی برسن، حالا ما بعد از چند سال بتونیم با همکاری با روس ها که نم پس نمی دن به این فناوری برسیم، خدا می دونه.
پیشرفت در علم هوافضا یعنی توانایی طراحی و ساخت هواپیما که مستلزم پیشرفت در ضمینه متالورژی، سیستم، کنترل، آیرودینامیک و ... هست.

متاسفانه، در کل باید بگم علم هوافضا در کشور ما با وجود گذشت بیش از 10 سال از ایجاد رشته های دانشگاهی، همچنان نوپاست و با صرف هزینه ها فقط در بخش موشکی، نوپا خواهد ماند.

abdola_farzad

عضو جدید
خوب آخه یدفعه که نمیشه 3 مرحله ای رو ساخت و به آخرش رسید ...

خوب آخه یدفعه که نمیشه 3 مرحله ای رو ساخت و به آخرش رسید ...

همیشه ساحل دلتو به خدا بسپار
خودش قشنگترین قایقو واست میفرسته

بالا