حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

Morteza_mortezai

عضو جدید
علاوه بر موارد فوق با توجه به این که در مرحله ایج تغییری در تعداد دانه ها نداریم ولی اندازه آنها کمی تغییر می کند. با انجام نورد (با توجه به دمای آن) تبلور مجدد استاتیکی و یا دینامیکی روی می دهد از این طریق تعداد و توزیع رسوبات حاصل از ایج بهبود پیدا می کند ولی نوع کوئنچ تغییرات می تواند تغییرات را به حالت اول بازگرداند و یا تشدید کند ( اگر نورد در دمای بالا نسبت به دمای ذوب انجام شود نوع عملیات کوئنچ بسیار پر اهمیت خواهد بود).
بله کاملا درسته ولی یه سوال
اگه نورد تو دمای بالا انجام بشه عملیات کوئنچ چه تفاوتی میکنه ؟

A.B.C

عضو جدید
به کمک فوری احتیاج دارم

به کمک فوری احتیاج دارم

با سلام امیدوارم حال همگی خوب باشه
من یه سری اطلاعات احتیاج دارم در مورد استفاده جرم کوبیدنی رمینگ در داخل کوره های قوس اما هرچی می گردم هیچی پیدا نمی کنم لطفا اگه هر اطلاعاتی تو این زمینه دارید کمکم کنید
اگه نحوه تولید و آنالیز شیمیایی و عملیات سرد کردنش هم باشه خیلی خوب می شه:confused:
سپاسگزارم:cry::(

A.B.C

عضو جدید
کسی مطالبی در مورد انواع رزین ها داره؟

کسی مطالبی در مورد انواع رزین ها داره؟

سلاااااااام
کسی مطالبی در مورد انواع رزین ها و نحوه استفاده آن در انواع مواد مخصوصا مواد دیرگداز داره ؟

???zendegi

عضو جدید
سوال در مورد هیدروکسی آپاتیت

سوال در مورد هیدروکسی آپاتیت

سلام دوستان
خواستم بدونم از دوستان کسی هست که پایان نامه اش در زمینه هیدروکسی آپاتیت باشه
من میخوام از این ماده به صورت محلول استفاده کنم وبایه سری مواد دیگه ترکیب کنم که در نهایت به صورت ژلاتینه در میان,امکان داره هیدروکسی آپاتیت به صورت کلوخه در بیاد یا راهی واسه جلوگیری از کلوخه شدنش هست؟؟
ممنون

mansoor_janat

عضو جدید
شکل دهی فلزات

شکل دهی فلزات

سلام کسی هست که بتونه درس شکل دهی فلزات در اهواز خصوصی تدریس کنه؟ ممنون

SEDIMENT

عضو جدید
اطلاعیه مهم برای دانشجویان متالورژی و سایر رشته های فنی مهندسی ( برگزاری دوره های آموزشی 180 ساعته بازرسی فنی و کنترل کیفیت کاملا عملی به همراه بازدید از صنایع افساطی 20 ماهه ) www.fooladsadra.com

A.B.C

عضو جدید
سلام من میخوام یه لیست تهیه کنم در مورد انواع رزین های مصرفی در سرامیک و مواد دیرگداز که شامل نام رزین و کاربردش در مواد هست آیا کسی مطلبی در این مورد داره؟ و میتونه کمکم کنه؟

A.B.C

عضو جدید
سلام دوستان
خواستم بدونم از دوستان کسی هست که پایان نامه اش در زمینه هیدروکسی آپاتیت باشه
من میخوام از این ماده به صورت محلول استفاده کنم وبایه سری مواد دیگه ترکیب کنم که در نهایت به صورت ژلاتینه در میان,امکان داره هیدروکسی آپاتیت به صورت کلوخه در بیاد یا راهی واسه جلوگیری از کلوخه شدنش هست؟؟
ممنون
شما میتونید از مواد با دانه بندی ریز استفاده کنید هم چنین میتونید از هم زن استفاده کنید این جور هم کلوخه نمیشه و هم همگن میشه:smile:

ceramic_metal

عضو جدید
با سلام
من دنبال اطلاعاتی در مورد st52 یا 1.0421 می گردم.
به عنوان مثال می خواستم بدونم محدوده دمای کاری این فولاد چقدر هست و تنش تسلیم اون در 200، 300، 400 درجه سانتی گراد و دماهای بالاتر چند هست؟

میثم ش

عضو جدید
با سلام
من دنبال اطلاعاتی در مورد st52 یا 1.0421 می گردم.
به عنوان مثال می خواستم بدونم محدوده دمای کاری این فولاد چقدر هست و تنش تسلیم اون در 200، 300، 400 درجه سانتی گراد و دماهای بالاتر چند هست؟

سلام
این نوع از نامگذاری مربوط به استاندارد DIN هست (در این مورد خاص DIN 1629 با کدگذاری St52.0) که عموماً منسوخ شده و بجای اون استاندارد EN جایگزین شده. ممکنه برای بعضی از کدگذاری های قدیمی معادلی در استاندارد جدید پیدا نشه یا در بعضی موارد چند گرید جدید جایگزین یک گرید قدیمی شده باشه. اگر صرفاً برای داشتن اطلاعات میخواید اقدام کنید میتونید به همون DIN 1629 مراجعه کنید و خواص دما بالا رو هم همونجا پیدا کنید.

arman_hashemi

عضو جدید
المنت گرافیتی

المنت گرافیتی

سلام دوستان
من برای ساخت یه کوره دمای بالا نیاز به المنت گرافیتی داشتم. کسی میدونه چه طوری میشه تهیه کرد وقیمتش چنده؟ من شهرستانم آیا شرکت یا فروشگاهی هست که بشه خرید کرد وبفرسته شهرستان؟

absh564

عضو جدید
اطلاعاتی در مورد الکتروپولیش نقره

اطلاعاتی در مورد الکتروپولیش نقره

اطلاعاتی در مورد الکتروپولیش نقره از قبیل الکترولیت جنس کاتد و دمای الکترولیت و ولتاژ مورد نیاز خلاصه اطلاعاتی ریز و کامل نیاز دارم اگر ممکن است راهنمایی کنید ممنون

fered_sch

عضو جدید
ژورنال

ژورنال

با سلام خدمت دوستان عزیز
یه چندتا ژورنال برای کارهای شبیه سازی رشته مواد و مکانیک البته به جز " Computational materials science" لطفا معرفی کنید ممنون میشم!
همچنین اگر ژورنالی که مربوط به کارهای تغییر شکل و اینا میشه هم معرفی کنید ممنون میشم.
سپاسگزارم!
:gol:

saeed amani69

عضو جدید
شبیه سازی با کامسول

شبیه سازی با کامسول

با سلام میخوام اتصال فلز مایع گذرا TIp رو با نرم افزار کامسول شبیه سازی کنم خواهشا کمک کنید

saeed amani69

عضو جدید
مقاله در موددTLP

مقاله در موددTLP

خواهشا اگه کسی در این مورد پروژه تحقیق یا هرچیزی داره اطلاع بده خیلی ممنون میشم کمک کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

badsajad

عضو جدید
راهنمايي درباره مهندسي جوش

راهنمايي درباره مهندسي جوش

سلام ببخشيد من نميدون كه اين تاپيكم درست هست يا نه ولي مجبور شدم ! چون نياز دارم به راهنمايي هاي شما دوستان!‌من ميخواستم درباره رشته مهندسي جوش اطلاعاتي جمع كنم ! اطلاعاتي دارما ولي برام كافي نيستش!‌به هركي مسيج ميدم جواب نميده !‌ من ميخوام اين رشته رو برم چون الان سوم رياضيم دارم براش تلاش ميكنم !‌حالا فقط نميدونم بازار كارش چطوريه!!؟ ميشه يكم برام توضيح بديد! راستي جوش يه جا رشته جداست يه جا يكي از گرايش هاي متالورژي هستش! حالا شما ميشه كامل برام توضيح بديد ! خيلي نياز دارم راهنمايي هاتون دوستان! ممنون

میثم ش

عضو جدید
سلام ببخشيد من نميدون كه اين تاپيكم درست هست يا نه ولي مجبور شدم ! چون نياز دارم به راهنمايي هاي شما دوستان!‌من ميخواستم درباره رشته مهندسي جوش اطلاعاتي جمع كنم ! اطلاعاتي دارما ولي برام كافي نيستش!‌به هركي مسيج ميدم جواب نميده !‌ من ميخوام اين رشته رو برم چون الان سوم رياضيم دارم براش تلاش ميكنم !‌حالا فقط نميدونم بازار كارش چطوريه!!؟ ميشه يكم برام توضيح بديد! راستي جوش يه جا رشته جداست يه جا يكي از گرايش هاي متالورژي هستش! حالا شما ميشه كامل برام توضيح بديد ! خيلي نياز دارم راهنمايي هاتون دوستان! ممنون

سلام دوست عزیز
بطور خاص شما اگر میخواید رشته مورد نظر رو در دانشگاه (سیستم قدیمی) دنبال کنید اول باید رشته متالورژی رو دنبال کنید ودر فوق لیسانس گرایش جوشکاری رو ادامه بدید. اما الان در دانشگاههای علمی کاربری رشته مهندسی جوش داریم . البته مطمئن نیستم ولی فکر کنم در کاردانی هم وجود داره. رشته های مشابه و مرتبط دیگه ای هم در دانشگاه های علمی کاربردی هست مثل بازرسی فنی و ...
شما هر رشته ای رو که بخونید اگر چند تا پارامتر مثل علاقه، استعداد، پیگیری و شم تجاری رو داشته باشید موفق خواهید شد. به نظر من دنبال عشق و علاقه تون برید اما قبلش خوب تحقیق کنید که الکی عاشق نشده باشید.
ارادمند

uutuut

عضو جدید
سلام،براي نشون دادن دوپت شدن از چه اناليزي بايد استفاده كنم؟ممنون

badsajad

عضو جدید
ممنون ميشم دوستان ديگر هم نظر بدند!
من واقعا به اطلاعات كافي لازم دارم

saeed amani69

عضو جدید
شبیه سازی با کامسول

شبیه سازی با کامسول

شبیه سازی اتصال tlp با کامسول کسی انجام داده؟

chs

عضو جدید
ممنون ميشم دوستان ديگر هم نظر بدند!
من واقعا به اطلاعات كافي لازم دارم
اگه میخوای بری بهتره گرایش متالورژیش رو در کارشناسی ارشد بری، ولی به نظرم من این گرایش رو انتخاب نکن اگه علاقه خیلی خاص بهش داری برو گرایش شناسایی رو انتخاب کن و بعد در زمینه پروژه ادامه بده. این گرایش در دنیا تقریباوجود ندار و من درآوردی ما هستش در اصل به عنوان یک تخصص فرعی بهش نگاه میشه. بازار کارش در ایران خیلی خوبه به ویژه در زمینه بازرسی. اگه قصد ادامه تحصیل در خارج رو داری بیخیالش بشو.

shayankhosh

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید من یه سوالی دارم که شاید خیلی هم به رشته شما مربوط نباشه اما به نظرم شما جوابش رو میدونید
میشه با جوش آرگون، الومینیوم رو به آهن جوش داد؟

badsajad

عضو جدید
اگه میخوای بری بهتره گرایش متالورژیش رو در کارشناسی ارشد بری، ولی به نظرم من این گرایش رو انتخاب نکن اگه علاقه خیلی خاص بهش داری برو گرایش شناسایی رو انتخاب کن و بعد در زمینه پروژه ادامه بده. این گرایش در دنیا تقریباوجود ندار و من درآوردی ما هستش در اصل به عنوان یک تخصص فرعی بهش نگاه میشه. بازار کارش در ایران خیلی خوبه به ویژه در زمینه بازرسی. اگه قصد ادامه تحصیل در خارج رو داری بیخیالش بشو.
ممنون كه جواب دادي دوست عزيز!‌
خب ميشه يكم بيشتر توضيح بدي ،ايني كه گفتي من دراوردي و اگه قصد ادامه تحصيل داري بيخيالش شو ، خب من خودم دنبالش رفتم تو و بودش به نام ولدينگ اينجينير و خيلي هم ازش تعريف كرده بودن و منم اومدم راهنمايي بگيرم از شما دوستان چون اگه خدا بخواد (ايشالله) ميخوام ارشد به بالا برم اتريش يا يه جا همون نزديكيا!!:)
ممنون ميشم بيشتر كمك كنيد دوستان

badsajad

عضو جدید
ممنون كه جواب دادي دوست عزيز!‌
خب ميشه يكم بيشتر توضيح بدي ،ايني كه گفتي من دراوردي و اگه قصد ادامه تحصيل داري بيخيالش شو ، خب من خودم دنبالش رفتم تو و بودش به نام ولدينگ اينجينير و خيلي هم ازش تعريف كرده بودن و منم اومدم راهنمايي بگيرم از شما دوستان چون اگه خدا بخواد (ايشالله) ميخوام ارشد به بالا برم اتريش يا يه جا همون نزديكيا!!:)
ممنون ميشم بيشتر كمك كنيد دوستان
دوستان من خيلي به اطلاعات نياز دارم كمك كنيد !
من تاپيك باز كردم ولي منو انتقال دادن به اينجا!!1
كمك كنيد ! دمتون

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام.
دوستان عزیز
من در جستجوی اطلاعاتی از فروکلین هستم.
در صورت امکان من رو راهنمایی کنید.

فروکلین ::
جهت  چربی گیری - زنگ بری پاک کننده تنه کار حاصل از جو ش کاری براق کنده - جلو گیری از خوردگی و مات کرن سطح

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کسی میدونم segmentation رو چی باید ترجمه کنم ؟
"جدایش " معنی درستی میده یا نه ؟
محبت کنید ممنون میشم

بالا