حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام
کسی میتونه در مورد هارد اندایزینگ و کاربردهاش توضیح بده
مرسی
الان اینی که شما میخواهید کلی مطلبه

به کتاب پوشش های تبدیلی دکتر افشار یا پوشش دادن فلزات دکتر قربانی مراجعه کنید یا به طور ساده از سرچ در اینترنت استفاده کنید

خلاصه :
هارد آندایز مشابه آندایزینگ هست با ضخامت بیشتر و شرایط حمامی متفاوت
برای مناطق تحت سایش

موفق باشید

sarachatrnoor

عضو جدید
salam man ye soali dashtam
mikhastam beporsam ke chetor khode almas ro boresh midahand
mamnon man hosseinam az tehran terme 2 mikhonam

خود المای رو با سرمت ها برش میدن.سرمت ماده جدیدیه تو صنعت ک برا ابزار برش خیلی کاربرد داره
البته فک میکنم

Morteza_mortezai

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
کسی میدون کرنش برشی به روش مستقیم چجوری میشه اندازه گیری کرد
مثلا برای اندازه گیری کرنش صفحه ای میان یکسری دایره با قطر برابر روی ورق چاپ میکنن و بعد از کشش عمیق دوباره قطر دایره ها رو اندازه میگیرن و کرنش تو دو جهت بدست میاد
ولی تو اینترنت برای اندازه گیری کرنش برشی چیزی پیدا نکردم اگه محبت کنید ممنون میشم

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
ضمن سلام و خسته نباشید به بچه های متالوژی.من آماتورم :Dمیخواستم راهنماییم کنید چه کتابی یا مطلبی یا سایتی یا نرم افزاری بخونم که اطلاعاتم در مورد فلزات آلیاژی و ضد زنگ و همچنین فلزات رنگی زیاد شه؟مثلا مواد تشکیل دهندشونو بدونم و مورد مصرفشون/.یه چیز پایه ای..ممنون میشم

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان میشه راهنماییم کنید
نرم افزاری هست که اگر شرایط محیط رو بهش بدیم، فلز مناسب و سازگار با اون محیط روبده؟
چون اگر نباشه باید کل کتاب خوردگی رو باید ترجمه کنم. راه دیگه ای هم اگر به ذهنتون میرسه بهم بگید
ممنون

farzad1352

عضو جدید
سلام اتوكلاو دستكاهي برأي تست خوردكي و مقاومت حرارتي و مقاومت رطوبتي و يا بهتر بكم وسبله اي جهت تست در شرايط تعريف شده است آلبته اتوكلاوهاي صنعتي كه برأي بروسس و توليد مايعات خاص نيز وجود دارد اصولا اتوكلاو مخزني مقاوم به حرارت و فشار مانند زودبز ميباشد برأي اطلاعات بيشتر و فني تر ميتاني با اينجانب تماس بكىريد

farzad1352

عضو جدید
سلام اتوكلاو دستكاهي برأي تست خوردكي و مقاومت حرارتي و مقاومت رطوبتي و يا بهتر بكم وسبله اي جهت تست در شرايط تعريف شده است آلبته اتوكلاوهاي صنعتي كه برأي بروسس و توليد مايعات خاص نيز وجود دارد اصولا اتوكلاو مخزني مقاوم به حرارت و فشار مانند زودبز ميباشد برأي اطلاعات بيشتر و فني تر ميتوانيد با اينجانب تماس بكىريد

میثم ش

عضو جدید
ضمن سلام و خسته نباشید به بچه های متالوژی.من آماتورم :Dمیخواستم راهنماییم کنید چه کتابی یا مطلبی یا سایتی یا نرم افزاری بخونم که اطلاعاتم در مورد فلزات آلیاژی و ضد زنگ و همچنین فلزات رنگی زیاد شه؟مثلا مواد تشکیل دهندشونو بدونم و مورد مصرفشون/.یه چیز پایه ای..ممنون میشم

سلام، شما میتونید به هنبوک ASM جلد دوم که در خصوص فلزات غیر آهنی هست مراجعه کنید

Sent from my Lumia 1520 Tapatalk

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام
دوستان میشه راهنماییم کنید
نرم افزاری هست که اگر شرایط محیط رو بهش بدیم، فلز مناسب و سازگار با اون محیط روبده؟
چون اگر نباشه باید کل کتاب خوردگی رو باید ترجمه کنم. راه دیگه ای هم اگر به ذهنتون میرسه بهم بگید
ممنون

سلام
من نرم افزار خاصی نمیشناسم
اما برای هر محیط و شرایطی حدودی میشه فهمید چه ماده ای نیازه
نیاز به ترجمه کتاب هم نیست
کتاب خوردگی فونتانا یه بخش داره خوب توضیح داده
سوالی بود در خدمتم در حد توان

موفق باشید

moza_en

عضو جدید
سلام،
کسی می دونه برای تهیه ترموکوپل (1000 درجه سانتیگراد مینیمم) کجای تهران رو باید بگردم تا بتونم اونی رو که می خوام پیدا کنم.

fered_sch

عضو جدید
سلام،
کسی می دونه برای تهیه ترموکوپل (1000 درجه سانتیگراد مینیمم) کجای تهران رو باید بگردم تا بتونم اونی رو که می خوام پیدا کنم.
سلام
من یادمه یه زمانی توی لاله زار المنت حرارتی و ترموکوپل بچه ها میرفتن میخریدن. الان رو مطمئن نیستم اما فک کنم اونجا بتونی پیدا کنی.

میثم ش

عضو جدید
بهترین محل همون لاله زاره. جاهایی که من ازشون خرید کردم مثل کالای برقی برادران و یا ایران دما پارس. البته اینا همه نوع ارموکوپلی ندارند. باید با توجه به نوع مراجعه کنید. یعنی اول انتخاب کنید که چی میخواید بعد به اینها مراجعه کنید و الا یا گیج میشید یا سرتون کلاه میره.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از لطفتون، من چون تخصصی رو این موضوع ندارم تشخیص ماده برام سخته
میشه این کتاب رو در اختیارم بذارید

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از لطفتون، من چون تخصصی رو این موضوع ندارم تشخیص ماده برام سخته
میشه این کتاب رو در اختیارم بذارید
سلام
دوست عزیز فارسیش نمیدونم به صورت ای بوک هست یا نه ولی اگه لاتینش رو خواستید بفرمایید براتون بفرستم
فارسیش هم ترجمه دکتر ساعتچی موجود هست

موفق باشید

moza_en

عضو جدید
بهترین محل همون لاله زاره. جاهایی که من ازشون خرید کردم مثل کالای برقی برادران و یا ایران دما پارس. البته اینا همه نوع ارموکوپلی ندارند. باید با توجه به نوع مراجعه کنید. یعنی اول انتخاب کنید که چی میخواید بعد به اینها مراجعه کنید و الا یا گیج میشید یا سرتون کلاه میره.

مرسی. می خواستم برم همون مرکزش همه چی رو ببینم و بعد انتخاب کنم که سرم کلاه نره.

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز فارسیش نمیدونم به صورت ای بوک هست یا نه ولی اگه لاتینش رو خواستید بفرمایید براتون بفرستم
فارسیش هم ترجمه دکتر ساعتچی موجود هست

موفق باشید
ترجیح میدم زبان اصلی باشه اگر براتون زحمتی نیس
ممنون از لطفتون

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
ترجیح میدم زبان اصلی باشه اگر براتون زحمتی نیس
ممنون از لطفتون

سلام

این لینک رو تست کنید :
http://www.4shared.com/office/xgQcyiE2/corrosion_engineering_mars_g_f.html

من خودم چون حجمش زیاد بود و ف ی ل ت *ر نتونستم دانلود و تست کنم

فصل 5 و 6 رو مطالعه بفرمایید
امیدوارم کیفیت اسکنش خوب باشه
امری بود در خدمتم

موفق باشید

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام .
والا اطلاع دقیقی ندارم .
فکر کنم استاندارد روسی باشه .

سلام
دوست عزیز من توی استاندارهای روسی هم که داشتم گشتم پیدا نکردم چیزی البته شاید ناقص باشن
اما کتاب کلید مس رو من نداشتم و دسترسی هم الان ندارم بهش
یه نگاه میتونی اونجا بنداز بهش

در آخر اگه برای اطلاعات علمی نمیخوایید و برای ساخت و ساز هست
با توجه به کاربرد قطعه میشه استانداردهای دیگه رو جایگزین کرد

در هر صورت بنده رو هم از اطلاعاتی که به دست میارید ممنون میشم مطلع کنید

ممنون و پیروز باشید

eng shimi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
دوستان اینج کسی متخصص خوردگی هست تا من بتونم ازش راهنمایی و کمک بگیرم
البته یکم زحمتم زیاده

heeeee

عضو جدید
ممانعت کننده ها در صنعت آبکاری

ممانعت کننده ها در صنعت آبکاری

دوستان در مورد ممانعت کننده ها در صنعت آبکاری مطالبی رو لازم داشتم
راهنمایی کنید ممنون میشم

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
دوستان در مورد ممانعت کننده ها در صنعت آبکاری مطالبی رو لازم داشتم
راهنمایی کنید ممنون میشم

دوست عزیز
ممانعت کننده توی آبکاری ؟

بعد دقیقاً از چی میخواییم ممانعت کنیم ؟

خورده نشدن کاتد !؟

یه مقدار توضیح میدید ؟

ممنون

در ضمن کجا خوردگی میخونید ؟

م متالوژی

عضو جدید
سلام.من برای تز ارشدم میخوام روی یک پروسکایت پایه تیتانات (کاربردهای بیو) کار کنم .نوع پروسکایت را نمیتونم انتخاب کنم.کسی هست توی این زمینه اطلاع داشته باشه و لطف کنه به من کمک کنه؟

بالا