جوجه کشی و سوالات پیرامون آن

جی جی

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان عزیز:gol:

آیا کسی در مورد سوالات زیر میتونه کمکم کنه، لطفاً جواب بدهید؟؟؟

من میخوام یک کارخانه جوجه کشی راه اندازی کنم که خودم تخم مرغ هارو از جای دیگر بیارم که توسط دستگاه های جوجه کشی تبدیل به جوجه بشند.

.... و الان نمیدانم از چند قطعه ای شروع کنم؟

- و در ضمن نمیدونم این حرفه از نظر بازارکار درآمد آن چطوریه؟

- یه طرح توجیهی در مورد کارخانه جوجه کشی ( تولید جوجه گوشتی یکروزه)

- قیمت تخم مرغ نطفه دار و جوجه گوشتی یکروزه
- مطالبی در این زمینه

*باتشکر;)

engage

اخراجی موقت
مرغ داری سرمایه و تجربه نسبتا زیادی میخواد اگه بتونید جای یک اشنا تجربه کسب کنید خیلی بهتره حتی مجانی هم شده

ali_mohammad1365

عضو جدید
جوجه کشی و سوالات پیرامون آن

با سلام خدمت همه دوستان.
من تصمیم گرفتم با خرید یک دستگاه جوجه کشی معمولی یا جوجه کشی شتر مرغ،به صورت خرید تخم مرغ (یا احتمالا شترمرغ) و فروش جوجه یک یا چند روزه یواش یواش وارد یک کار درآمد زا بشم و برای خودم درآمدی کسب کنم.ضمن اینکه علاقه زیادی هم در پرورش طیور و دام و کلا جانوران دارم پس جنبه تفریحی هم برام داره که البته نمیخوام تو این کار ضرری هم بکنم.اما مشکل اصلی من نداشتن کوچکترین تجربه و اطلاعی پیرامون موضوعه.
از شما دوستان و مهندسین عزیز،نخسوزن کسایی که دستی بر آتش دارند و خودشون این کاره بودن تقاضای کمک و راهنمایی دارم.
در ابتدا هم چند سوال برای شروع دارم که ازتون خواهش میکنم کامل به جواب بدید تا ابهامی برام نمونه :
1- اول اینکه در کل شما این کار من رو درست و منطقی میدونید یا نه؟موافقید یا مخالف؟اصولا شدنی هست یا خیر؟اون طور که رو کاغذ هست در واقعیت درآمد خاصی هم داره؟مخصوصا برا من که تازه کارم.2- بنظرتون سراغ تخم مرغ و غاز و اردک و ... برم یا همون شترمرغ رو ردیف کنم؟3- در رابطه با دستگاه های موجود در بازار مثلا ظرفیت حدود 100 تخم شتر مرغ،باید حین انجام کار جوجه کشی تو چه شرایطی و کجا نگهداری بشن.مثلا تو یکی از اتاق های خونه میشه (به فرض عدم کمبود جا!!!)،نیاز به چه مراقبت هایی داره و چه وسایل و ابزار جانبی نیاز دارن تا با کمک اونها درصد جوجه آوری زیاد بشه؟4- فرق دستگاه جوجه کشی معمولی که گفته میشه برای تخم شتر مرغ هم کاربرد داره با دستگاه های جوجه کشی شتر مرغ چیه؟چون مورد دوم گرونتره و یکی میگفت پیشنهاد میکنم برای شترمرغ از نوع مخصوص به خودش استفاده کن چون انواع معمولی موتورشون ضعیفه.این درسته؟؟5- دستگاه هایی که توانایی ذخیره برق رو دارن تا چه مدت می تونن در نبود برق به کار طبیعی خودشون ادامه بدن؟میدونید که بعضی وقتا مخصوصا تابستون که کمبود برق داریم یکدفعه چند ساعت برق میره.

فعلا همینا هست.میدونم که در صورت پاسخ گویی شما دوستان سوالات دیگری تو ذهنم میاد.
باز هم ممنون از اینکه پاسخ گو هستید.
با تشکر فراوووون