جدا کردن 3 رقم اعداد در SQL

mohammad.es24

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشین.من میخوام داخل SQl یک Select بزنم که اعدادی رو که از Select به من میده سه رقم سه رقم جدا کنه.مثل قیمت.به هیچ عنوان هم نمیتونم type فیلدهامو هم عوض کنم.ممنون میشم کمکم کنید

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام دوستان خسته نباشین.من میخوام داخل SQl یک Select بزنم که اعدادی رو که از Select به من میده سه رقم سه رقم جدا کنه.مثل قیمت.به هیچ عنوان هم نمیتونم type فیلدهامو هم عوض کنم.ممنون میشم کمکم کنید

دوست عزیز شما در نمایش اطلاعات سمت application باید این موضوع را ایجاد کنید. نه در تنظيمات بانک و نه در کوئری نمیشه این موضوع را ایجاد کرد. خیلی هم گشتم اما چیزی نبود :gol:

mohammad.es24

عضو جدید
ممنون از راهاماییتون.آخه من دارم با DevExperes برای رسم چارت و نمودار استافاده می کنم که یک Query میزنم و دیتا تیبل رو به دیتا سورس چارت میدم .دیگه نمیشه داخل اپلیکیشن کاریش کرد.به خاطر همین نیاز داری که توی Query داخل SQL این کارو کنم

negin17h

مدیر تالار
ممنون از راهاماییتون.آخه من دارم با DevExperes برای رسم چارت و نمودار استافاده می کنم که یک Query میزنم و دیتا تیبل رو به دیتا سورس چارت میدم .دیگه نمیشه داخل اپلیکیشن کاریش کرد.به خاطر همین نیاز داری که توی Query داخل SQL این کارو کنم

اتفاقاً من با Dev زیاد کار کردم. در بخش های DisplayFormat بر روی Custom تنظیم کنید و رشته را برابر #,# قرار دهيد :gol:

mohammad.es24

عضو جدید
ممنون دوست عزیز.ولی من DisplayFormat رو پیدا نکردم.من به این صورت چارت رو رسم میکنم:
کد:
ChartControl lineChart = new ChartControl();

DevExpress.XtraCharts.Series series1 = new DevExpress.XtraCharts.Series("Series 1", ViewType.Line);
                            for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
                            {
                                series1.Points.Add(new SeriesPoint(dt.Rows[i].ItemArray[0].ToString(), dt.Rows[i].ItemArray[1].ToString()));
                            }
                            lineChart.Series.Add(series1);
                            series1.ArgumentScaleType = ScaleType.DateTime;
                            // Access the view-type-specific options of the series.
                            ((LineSeriesView)series1.View).LineMarkerOptions.Kind = MarkerKind.Triangle;
                            ((LineSeriesView)series1.View).LineStyle.DashStyle = DashStyle.Dash;
                            ((XYDiagram)lineChart.Diagram).EnableAxisXZooming = true;
                            lineChart.Legend.Visible = false;
                            lineChart.Titles.Add(new ChartTitle());
                            lineChart.Dock = DockStyle.Fill;

آخرین ویرایش توسط مدیر:

negin17h

مدیر تالار
ممنون دوست عزیز.ولی من DisplayFormat رو پیدا نکردم.من به این صورت چارت رو رسم میکنم:
کد:
ChartControl lineChart = new ChartControl();

DevExpress.XtraCharts.Series series1 = new DevExpress.XtraCharts.Series("Series 1", ViewType.Line);
                            for (int i = 0; i < dt.Rows.Count; i++)
                            {
                                series1.Points.Add(new SeriesPoint(dt.Rows[i].ItemArray[0].ToString(), dt.Rows[i].ItemArray[1].ToString()));
                            }
                            lineChart.Series.Add(series1);
                            series1.ArgumentScaleType = ScaleType.DateTime;
                            // Access the view-type-specific options of the series.
                            ((LineSeriesView)series1.View).LineMarkerOptions.Kind = MarkerKind.Triangle;
                            ((LineSeriesView)series1.View).LineStyle.DashStyle = DashStyle.Dash;
                            ((XYDiagram)lineChart.Diagram).EnableAxisXZooming = true;
                            lineChart.Legend.Visible = false;
                            lineChart.Titles.Add(new ChartTitle());
                            lineChart.Dock = DockStyle.Fill;

در series باید از بخش مربوط به Axes ها پیداش کنید :gol:

Sharif_

مدیر بازنشسته
چزا میشه با استفاده از Query رشته رو سه تا سه تا جدا کرد
من خودم از این روش استفاده می کنم چرا که وقتی از DataSource یا Bind استفاده میکنی امکان تغییر وجود نداره
کافی هست به جای نام فیلد در قسمت Select از Convert اون به واحد پول استفاده کرد
کد:
  Price=parsename(convert(varchar,convert(money,PriceField),1) ,2)