تمرین گروهی اسکیس ارشد آزاد90

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
هفته ای چند موضوع برای تمرین انتخاب میکنیم و هرچی کشیدیم میذاریم اینجا و از اساتید اسکیس و قبولی های سال های گذشته که اسکیس خوبی کشیدن و قبول شدن خواهش میکنیم درباره هر اسکیس نظر بدهند :gol:
و اینکه از اسکیس های سال های گذشته که در کتابهای اسکیس هست اینجا میذاریم و دربارشون بحث میکنیم. نظرتون چیه ؟ { این برای اوایل تمرینمون خیلی خوبه و برای تمرین روکشی از روی طرح های خوب
عکس از شاهکارهای معماری معاصر جهان و ایران + بناهای شاخص هر شهر { برای شناخت ویژگی های معماری هر منطقه و اقلیم اون } هم میذاریم{ با توضیح }

;)موفق باشید

توجه:
این تایپیک فقط برای تمرین اسکیس هست ، لطفا سوالات مربوط به آزمون تئوری و .... را اینجا نگذاریید .

omidtabrizi

عضو جدید
من هم هستممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم

پیش به سووووی نوور

فقط حیف نمی دونم شیت و دیاگرام خمشی و اسکیس و اینا چی هستن s-;

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
:w27:مرسی از همراهیتون
شما هم پیشنهاداتتون رو بگید ;)

به نظرتون از کجا شروع کنیم ؟
1.کدام شهر؟ (شامل مطالعات اقلیمی ، معرفی بناهای مهم و ....){کدام اقلیم }

2. کدام موضوع ؟ ( برای مثال :سردر ، مسجد 200 نفره ، مدرسه 5 کلاسه ابتدایی ، موزه ، اقامتگاه بین راهی ، رستوران در پارک بر روی شیب ، کوشک ، نمایشگاه موقت و.... ) { از آسان ترین موضوعات شروع کنیم :))

samar_eng

عضو جدید
به نظر من کسایی که کلاس میرن اطلاعاتشون رو اینجا به اصطلاح share کنند . میتونیم از یه تحلیل کلی شروع کنیم که سالای گذشته چی بوده که بدونیم بیشتر تو چه سبکی هست و چه چیزایی از ما میخواند. برای آزاد مطالعات اولیه خوبه که شیت رو باهاش پر کنیم و به کانسپتمون بپردازیم.
بقیه هم نظراتشون رو بگن.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
به نظر من کسایی که کلاس میرن اطلاعاتشون رو اینجا به اصطلاح share کنند . میتونیم از یه تحلیل کلی شروع کنیم که سالای گذشته چی بوده که بدونیم بیشتر تو چه سبکی هست و چه چیزایی از ما میخواند. برای آزاد مطالعات اولیه خوبه که شیت رو باهاش پر کنیم و به کانسپتمون بپردازیم.
بقیه هم نظراتشون رو بگن.
فکر خوبیه ، اینجوری اطلاعات چندین کلاس رو داریم ، پارسال دوستی کلاس خانومی رفته بود که خودش تازه آزاد قبول شده بود ، باورت نمیشه دقیق موضوع امتحان رو باهاشون کار کرده بوووودد ، ذهن طراح های کنکور رو خونده بود از بس این جماعت رو زیر نظر گرفته بوود!
اون دیگه سر جلسه یکی از همونایی که در کلاس تمرین کرده بود رو سریع کشیده بود

سالهای گذشته سردر ، بنای یاد بود ، توقفگاه بین راهی و........... بوده

آخرین ویرایش:

zohreh.p

عضو جدید
برای شروع
استاد امید آذری تو کلاس به ما گفت:

"بهترین ترتیب کار آموزش به صورت زیره:
a) تقویت دست: 1.طراحی با دست آزاد
2.کروکی از رو عکس
3.کروکی در محل

b) طراحی معماری= اسکیس:
...

c) پرزانته:
... "

به نظر من بهتره از a شروع کنیم :w11:

volga_red

عضو جدید
سلام رفقا.. من چون تو شهرستان زندگی می کنم نمی خوام کلاس برم و از رو کتاب دارم تمرین می کنم!!
منم فک می کنم اول باید دستمونو قوی کنیم و بعد شروع کنیم به کروکی زدن و بعد از اون اسکیس موضوعی

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
..........

..........

برای شروع
استاد امید آذری تو کلاس به ما گفت:

"بهترین ترتیب کار آموزش به صورت زیره:
a) تقویت دست: 1.طراحی با دست آزاد

به نظر من بهتره از a شروع کنیم :w11:

باهات موافقم ، چند روز پیش که اومدم یک موضوع رو شروع کنم ، چون خیلی وقته تمرین نداشتم ، ترس از اسکیس گرفتم !!! :cry: برای همین از تمرین خط کشیدن شروع کردم و یه پرتره هم طراحی کردم که خیلی شبیه سوژه شده و میخوام قابش بگیرم ! کاش اسکیس هم مثل طراحی آسوون بود :cry:
یه سوال : این ماژیک هایی که خشک شدن رو دور میندازین یا براش رنگ میخرین ؟ اسم رنگش چیه؟ برای تاچ یا کیوکالر رنگ ها فرق داره ؟ برای هر شماره رنگی هست یا اینکه با مخلوط کردن چند رنگ اصلی رنگ میسازند؟ باهاش میشه به رنگ های مشابه رسید یا اینکه به همون کیفیت در نمیاد؟

من کلاس نمیرم و از روی کتاب تمرین میکنم، چون فقط 2ماه تا کنکور آزاد وقت داریم...
داشتم یک کتاب اسکیسی رو ورق میزدم ، که تصویر زیر رو دیدم ، این سقف با این ضخامت چه کاربردی داره ؟ !
ممکنه این سقف با این ارتفاع اتاقی باشه یا فقط سقفه ؟!! اصلا میشه با سقف وافل ( اینطور که از ظاهر عکس پیداست ) طبقه ی بالا رو تا این حد به شکل کنسول اجرا کرد؟
برای اسکیس هرچی دوست داریم میتونیم بکشیم یا اینکه سازه مون باید با منطق جور در بیاد؟!

برای تمرین اسکیس از چه کتابهایی استفاده میکنید؟ از روی کتابهای اسکیسی کار میکنید که دانشجوها و یا اساتید اسکیس کشیده اند یا اینکه از کتابهایی که آثار معماران بزرگه؟ کدوم معمارا ؟ آلوار آلتو ؟ رایت ؟ میس وندرووهه؟ بعضی اساتید وقتی اسکیسی رو نشونشون میدی میپرسند از خطوط فلان معمار استفاده کردی ؟ یعنی مهمه که خطوط معمارا رو از هم تشخیص بدیم؟!!:redface:

رویا خبال

عضو جدید
باهات موافقم ، چند روز پیش که اومدم یک موضوع رو شروع کنم ، چون خیلی وقته تمرین نداشتم ، ترس از اسکیس گرفتم !!! :cry: برای همین از تمرین خط کشیدن شروع کردم و یه پرتره هم طراحی کردم که خیلی شبیه سوژه شده و میخوام قابش بگیرم ! کاش اسکیس هم مثل طراحی آسوون بود :cry:
یه سوال : این ماژیک هایی که خشک شدن رو دور میندازین یا براش رنگ میخرین ؟ اسم رنگش چیه؟ برای تاچ یا کیوکالر رنگ ها فرق داره ؟ برای هر شماره رنگی هست یا اینکه با مخلوط کردن چند رنگ اصلی رنگ میسازند؟ باهاش میشه به رنگ های مشابه رسید یا اینکه به همون کیفیت در نمیاد؟

من کلاس نمیرم و از روی کتاب تمرین میکنم، چون فقط 2ماه تا کنکور آزاد وقت داریم...
داشتم یک کتاب اسکیسی رو ورق میزدم ، که تصویر زیر رو دیدم ، این سقف با این ضخامت چه کاربردی داره ؟ !
ممکنه این سقف با این ارتفاع اتاقی باشه یا فقط سقفه ؟!! اصلا میشه با سقف وافل ( اینطور که از ظاهر عکس پیداست ) طبقه ی بالا رو تا این حد به شکل کنسول اجرا کرد؟
برای اسکیس هرچی دوست داریم میتونیم بکشیم یا اینکه سازه مون باید با منطق جور در بیاد؟!

برای تمرین اسکیس از چه کتابهایی استفاده میکنید؟ از روی کتابهای اسکیسی کار میکنید که دانشجوها و یا اساتید اسکیس کشیده اند یا اینکه از کتابهایی که آثار معماران بزرگه؟ کدوم معمارا ؟ آلوار آلتو ؟ رایت ؟ میس وندرووهه؟ بعضی اساتید وقتی اسکیسی رو نشونشون میدی میپرسند از خطوط فلان معمار استفاده کردی ؟ یعنی مهمه که خطوط معمارا رو از هم تشخیص بدیم؟!!:redface:

من برای تمرین دست دارم از روی کتاب "چگونه معمارانه طراحی کنیم" از احسان طایفه کار میکنم
یه چیزی که من توی اسکیسا دیدم : پلان های بسیار ساده است ودر نما و پرسپکتیو خیلی تغییر ایجاد میشه- این عکسی که شما گذاشتین بیشتر برای تأکید روی ورودیه و میتونه اتاقی هم تو طبقه اول باشه-سقفش شاید به صورت نما مجوف شده البته باید پلان رو دید.

dading

عضو جدید
من فکر میکنم یه کاربری هم اونجا داره علاوه بر سقف

dading

عضو جدید
من باهاش كلاس برداشتم ولي به من ديروز زنگ زدن گفتن كلاسهاش از سه شنبه هفته ديگه شروع ميشه.شما كي رفتي سر كلاسش؟

dading

عضو جدید
سلام دوستان من کلاس شقاقی رو نوشتم ولی هنوز کلاسش شروع نشده.البته من 3 شنبه هاشو 6تا 10 ثبت نام کردم گفته از هفته بعد شروع میشه.
زنگ زدم به منشی خانه معمار گفت وسایلی رو که باید جلسه اول بیارید رو تو بورد زدن منم چون هنوز اونجا نرفتم نمیدونم چیه بهش گفتم میشه شما بگید چون من اونجا نیومدم.اونم گفت فعلا اینا یادمه 40 تا برگ کاهی 50*70 و یک دستکش پارچه ای و دو تا ماژیک وایت بورد و رواننویس f و m و اتود با نوک b6 و b4 فقط اینا یادش بود میخواستم ببینم کسانی که رفتند ایا فقط همینا بوده یا چیزای اضافه تر هم گفته که منشی یادش نبود.
راستی رواننویس f و m رو باید چه مارکی بخریم؟
ممنون از دوستان

esmikhani.m

عضو جدید
برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم ولی له نظر من صدیق یه چیز دیگست....
ضمنان من اسکیس 65%دیدم که حتی یه مکعب رو هم به زور میکشید..وقتتون رو دست قوی تلف نکنید...برید سراغ موضوع و قتی اسکیس با موضوع بزنید فکر و دست با هم پیش میرن....
ضمنا حواستون باشه که اگر علمی قبول شدید 20%راه رو رفتید...اسکیس تاثیرش در حده معجزست...

s65z21

عضو جدید
برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم ولی له نظر من صدیق یه چیز دیگست....
ضمنان من اسکیس 65%دیدم که حتی یه مکعب رو هم به زور میکشید..وقتتون رو دست قوی تلف نکنید...برید سراغ موضوع و قتی اسکیس با موضوع بزنید فکر و دست با هم پیش میرن....
ضمنا حواستون باشه که اگر علمی قبول شدید 20%راه رو رفتید...اسکیس تاثیرش در حده معجزست...

سلام عزیزم چرا کلاس های صدیق یه جور دیگه اس می خوام برم بنویسم اما برای کلاس های صدیق شنیدم باید قوی باشید تا تکمیلی برید اگر درحد متوسط باشیم به نظرتون به کنکور آزاد می تونیم برسیم بریم کلاساشون؟ مرسی.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
روکشی از کتاب آقای طایفه

روکشی از کتاب آقای طایفه

سلام
دوستان خسته نباشید ، حتما تا الان کلــــــــــــی تمرین کردید :redface:

من فعلا از کتابها و پلان و برش روکشی میکنم و طرحی نکشیدم :cry: آخه میدونم آخرش چی از آب در میاد!!:surprised:

تصویر زیر رو از روی کتاب آقای طایفه کشیدم ، یکم رنگاشو تغیر دادم ، جای پرسپکتیو داخلی هم عوض کردم!
پلان جالبیه ، فقط موندنم چرا این ساختون سرویس بهداشتی نداره !!:surprised: شاید در طبقه ی دیگه ای سرویس رو گذاشته، اما مگه هر طبقه سرویس خودشو نمیخواد!!
نکته ی جالب توجه در این اسکیس برای من اون خط قوی مشکی رنگیه که بین پلان و پرسپکتیو قرار گرفته و در بینش درخت کشیده . به مسائل اقلیمی خوب پرداخته ، در کارش اطلاعات تکراری دیده نمیشه ؛ پرسپکتیو معرف نمایی از طرح هست و پرسپکتیو داخلی هم به خوبی فضای میانی رو تعریف کرده
موقعیت کافی شاپ نسبت به ورودی جالبه و کلیت پلان خوبه ، ولی پله ی کافی شاپ و اون حوض ها یه جوریه !
ایده ی اولیه هم بدک نیست ، ولی برای یه آزمون 5 ساعته کشیدن ایـــــن همه ستون و تیر و ... وقت گیره و در نهایت به حجم چشمگیری تبدیل نمیشه ....:w19:

تصویر اصلی :

برش روو چقدر بزرگ کشیدم!! :surprised:

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سوال

سوال

در کتاب آقای طایفه مطلبی دیدم که متوجه نمیشم :
در مقطع نباید فضا از طریق تنها یک اتصال گوشه وصل یا قطع شود بلکه فضاها می بایست در عین استقلال دارای همپوشانی نیز باشند ، تا مشکلاتی نظیر سازه ، عایق بندی ، ارتباطات دیدها و ... حل شوند و اتصال گوشه های این فضاها با هم در مقطع انجام گیرد .
یعنی چطوری باشه ؟ منظورش این بوده که فضای بسته نباشه ؟ با بقیه ارتباط داشته باشه ؟! چون در تصاویر درست پله گذاشته شده به این نتیجه رسیدم !:redface:

architect6529

عضو جدید
در کتاب آقای طایفه مطلبی دیدم که متوجه نمیشم :

در مقطع نباید فضا از طریق تنها یک اتصال گوشه وصل یا قطع شود بلکه فضاها می بایست در عین استقلال دارای همپوشانی نیز باشند ، تا مشکلاتی نظیر سازه ، عایق بندی ، ارتباطات دیدها و ... حل شوند و اتصال گوشه های این فضاها با هم در مقطع انجام گیرد .
یعنی چطوری باشه ؟ منظورش این بوده که فضای بسته نباشه ؟ با بقیه ارتباط داشته باشه ؟! چون در تصاویر درست پله گذاشته شده به این نتیجه رسیدم !:redface:

منظورش اینه که مشابه عکس اگه مثلا هر طبقه در مقطع یک مستطیل در نظر گرفته بشه، باید مستطیلها روی هم بلغزن، نه اینکه فقط در گوشه باهم تلاقی داشته باشن بلکه بخشی از ضلع اونها هم باهم مشترک باشه. از این همپوشانی میشه برای تامین ارتباط طبقات با پله یا .. استفاده کرد. امیدوارم جمله بندیم واضح باشه:redface:

kamyab_64

عضو جدید
موضوعات اسکیس کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ابتدا تا سال 89:

81-ویلا دریک باغ معتدل برای تعطیلات آخر هفته یک خانواده 4نفره.
82-دفتر نمایندگی کارخانه تولید آلومینیوم در یک شهر متوسط ایران.
83-کتابخانه و نمایشگاه کودک دریکی از پارک های تهران.
84-استراحتگاه میان جاده ای برای استفاده کوتاه مدت مسافرین.
85-مجموعه چند منظوره در پناهگاه شیرپلا در ارتفاعات شمال تهران.
86-پارکینگ طبقاتی در تهران.
87-طراحی المان واقع در میدان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات.
88-یادمان 8سال دفاع مقدس در یکی از میادین خرمشهر.
89-مجتمع توقفگاهی "استراحتی-پذیرایی"در جاده نایین به یزد.

منبع:همایش آکادمی تخصصی معماری

همونطور که می بینید احتمال طرح موضوعات تکراری در اسکیس آزاد وجود داره،بنابراین به دوستان توصیه میکنم حتما موضوعات سالهای گذشته رو تمرین کنن...

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
موضوعات اسکیس کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از ابتدا تا سال 89:
همونطور که می بینید احتمال طرح موضوعات تکراری در اسکیس آزاد وجود داره،بنابراین به دوستان توصیه میکنم حتما موضوعات سالهای گذشته رو تمرین کنن...
خیلی ممنون :w27:
سوالات اسکیس آزمون دکتری میدونید چی بوده ؟ چون سالهای پیش از موضوعات آزمون دکتری در آزمون ارشد هم استفاده کردند
هر دانشگاه برای آزمون ورودی دکترا موضوع خودشو میده ، شما سایتی سراغ دارید که بتونیم پیگیر موضوعات دکتری هم باشیم؟
کلا آزمون های دکترا چه ماهی برگزار میشه { به خصوص آزمون دکترای دانشگاه آزاد } که احتمالا روی ذهنیت طراح های آزمون ارشد هم تاثیر میذاره
پارسال گویا موضوعات : سردر دانشگاه تربیت مدرس و پمپ بنزین بوده ، { نمیدونم این موضوعات رو کدوم دانشگاه ها مطرح کردند }
ممکنه از موضوعات آزمون ارشد دولتی هم استفاده کنند ؟ قبلا از اونها هم تکرار شده ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.