تمرین گروهی آزمون طراحی-شهریور 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ParSay

عضو جدید

سلام. خیلی سوالای خوبی پرسیدین.تا جایی ک بتونم جواب میدم. هر جا شبهه داشتیم دوستان پاسخ میدن یا میپرسیم.

5-اگر پارکینگ در همکف باشد و از حیاط دسترسی داشته باشد میشه 5 متر پشت ماشین داخل حیاط و خارج از سطح اشغال باشد؟
یعنی همکف پیلوتی باشه دیگه درسته؟ خب مگه در بدو شروع زیربنا دیوار نداریم که 5 متر فضای پشتش رو از دیوار بگیریم؟یعنی که ماشین اول وارد حیاط میشه بعد از در ورودی وارد زیربنا .ایا نمونه هایی وجود داره که ما در شروع زیربنا در پیلوت دیوار نداریم؟

اگر عکسا بی کیفیت هست یا حاشیه اش کادره نشده عذر میخوام.
خیلی خوشحال میشم اگر هر جاش شبهه وجود داره یا توضیحات تکمیلی یا به خطا نوشتم دوستان بیان و تصحیح کنن

به نظرم پیلوتی میتونه دیوار نداشته باشه یا لااقل دیوارها رو آفست کرد به عقبتر، نمونه شم ویلا ساوا که همکفش پیلوتیه و دیوارها آفست شده به عقبتر...

پیوست ها

• ویلا-ساوا.jpg
    ویلا-ساوا.jpg
    32.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به نظرم پیلوتی میتونه دیوار نداشته باشه یا لااقل دیوارها رو آفست کرد به عقبتر، نمونه شم ویلا ساوا که همکفش پیلوتیه و دیوارها آفست شده به عقبتر...

حق با شماست.پرسیدم .اگ مثل اسفند 89 پیلدت از 0.00 باشه دیوار نمیخاد.و میشه پنج متر فضای گردش پشت ماشین ر انداخت تو حیاط.در زمبن شمالی البته. مرسی از شما

ParSay

عضو جدید
حق با شماست.پرسیدم .اگ مثل اسفند 89 پیلدت از 0.00 باشه دیوار نمیخاد.و میشه پنج متر فضای گردش پشت ماشین ر انداخت تو حیاط.در زمبن شمالی البته. مرسی از شما

خانم مهندس مطمئنی فقط تو ارتفاع 0.00 مجازه دیوار نداشته باشه؟
فکر کنم اگه کد پیلوت کمتر از مثبت 70 باشه میتونه دیوار نداشته باشه و اگه بیشتر از مثبت 70 باشه باز میتونه دیوار نداشته باشه اما به شرطی محافظ بزاریم با ارتفاع 1.10

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خانم مهندس مطمئنی فقط تو ارتفاع 0.00 مجازه دیوار نداشته باشه؟
فکر کنم اگه کد پیلوت کمتر از مثبت 70 باشه میتونه دیوار نداشته باشه و اگه بیشتر از مثبت 70 باشه باز میتونه دیوار نداشته باشه اما به شرطی محافظ بزاریم با ارتفاع 1.10
بله.من ناقص نوشتم. کاملا درست میگین

نیکی 20

عضو جدید
سلام. دوستان این منابعی که زده توی سایت نظام برای بعضی مباحث نوشته غلطنامه دارن. باید از کجا دانلود کرد. خیلی گشتم نیست

arefeh

کاربر ممتاز
سلام.روش محاسبه طول سرگیری رمپ رو میخواستم بدونم؟

سلام راحتترین راه محاسبه ارتفاع مفید زیرزمین رو منهای ارتفاع سرگیری کنید....(در مبحث ارتفاع سرگیری رو 1.80 گفتند که به دلایلی علما میگویند که 1.95 یا بعضا 2.05 درسته...که خوب دلایل منطقی هم دارند)

عدد بدست آمده رو مستقیم تقسیم بر 0/15 میکنی عدد بدست اومده رو +0.33 (این 0.33 بابت یک متر انتهای رمپ است که شیب 10% داره)

مثال:

2.4ارتفاع توقفگاه متوسط
ارتفاع سرگیری 1.95
از هم کم میکنی 0.45
0.45 رو تقسیم بر درصد شیب رمپ خودرو که 0.15 است میکنید = 3
3 رو + 0.33 میکنی...3.33

sedigh001

عضو جدید
سلام من کاردانی معماری خوندم و کارشناسی مهندسی معماری-بازسازی ونوسای بافت فرسوده .حالاسوالم اینجاست میتونم تو آزمون شرکت کنم؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام من کاردانی معماری خوندم و کارشناسی مهندسی معماری-بازسازی ونوسای بافت فرسوده .حالاسوالم اینجاست میتونم تو آزمون شرکت کنم؟

سلام شما باید از نظام مهندسی شهرتون بپرسید چون برا اونا یه سری رشته تعریف شده و در جریان هستند و ازشون میتونید راهنمایی بخواین

maral.al

عضو جدید
سلام چند تا سوال داشتم
اول این که نیازی هست که همه مباحث مقررات ملی رو بخونیم؟
دوم ابعاد و اندازه ستون و ضخامت سقف رو تو کدوم مبحث گفته؟
سوم آیا می شود به نورگیر تراس داد؟
ممنون میشم اگه جواب بدین :smile:

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام چند تا سوال داشتم
اول این که نیازی هست که همه مباحث مقررات ملی رو بخونیم؟ بخونین بهتره مخصوصا مبحث 4 اگرم نخوندین لااقل از جزواتی استفاده کنید که همه نکاتو گفته باشن و درستم گفته باشن
دوم ابعاد و اندازه ستون و ضخامت سقف رو تو کدوم مبحث گفته؟ فلزی 30*30 ضخامت سقفم 30 تو مبحثی ندیدم
سوم آیا می شود به نورگیر تراس داد؟ داخل خود نورگیر نمیتونید تراس بدید ولی دیده شده خارج از محدوده ی خود نورگیر تراس در نظر گرفتن
ممنون میشم اگه جواب بدین :smile:

موفق باشید

مهناز19

عضو جدید
اصلاحیه مباحث رو من تو سایت مقررات ملی پیدا نکردم میشه لطفا لینک بذارید؟
و اینکه take off عزیز این عکسایی که آپلود کردید مال چه کتابیه؟

T E H R A N I

عضو جدید
سلام خواهشا اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید لطف کنید پاسخ بدین : برای آزمون نظارت و اجرا
برای 1- جزییات و 2- نکات اجرایی چه کتابی را پیشنهاد می کنید و بهتر است ؟ ساعد سمیعی و نشر نوآور مهدی دریانی را فعلا پیدا کردم اما شک دارم مناسب هست یا نه ؟
3- بهترین کلید واژه در حال حاضر کدوم هست ؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اصلاحیه مباحث رو من تو سایت مقررات ملی پیدا نکردم میشه لطفا لینک بذارید؟
و اینکه take off عزیز این عکسایی که آپلود کردید مال چه کتابیه؟
راهنمای تصویری مبحث4

سلام خواهشا اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید لطف کنید پاسخ بدین : برای آزمون نظارت و اجرا
برای 1- جزییات و 2- نکات اجرایی چه کتابی را پیشنهاد می کنید و بهتر است ؟ ساعد سمیعی و نشر نوآور مهدی دریانی را فعلا پیدا کردم اما شک دارم مناسب هست یا نه ؟
3- بهترین کلید واژه در حال حاضر کدوم هست ؟
ب کلیدواژه اکتفا نکنین
من از ای سویل گرفتم

سلام......در مورد درز انقطاع اطمون چه جوری حساب میشه؟اگه ارتفاع ساختمون 20 متر باشه و ما از دو طرف همسایه داشتیم مقدار درز انقطاع از هر طرف چه قدر میشه؟؟؟؟
همین مثال وقتی که ما از یه طرف همسایه داشتیم جوابش چی میشه:que: ممنون

maral.al

عضو جدید
سلام......در مورد درز انقطاع اطمون چه جوری حساب میشه؟اگه ارتفاع ساختمون 20 متر باشه و ما از دو طرف همسایه داشتیم مقدار درز انقطاع از هر طرف چه قدر میشه؟؟؟؟
سلام درز انقطاع فقط برا وقتیه که ساختمان چسبیده به حیاط همسایه باشه یعنی اگه چسبیده به معبر باشه لازم نیس
کل ارتفع ساختمان از کف پایین ترین طبقه تا کف بام تقسیم بر 200

سلام درز انقطاع فقط برا وقتیه که ساختمان چسبیده به حیاط همسایه باشه یعنی اگه چسبیده به معبر باشه لازم نیس
کل ارتفع ساختمان از کف پایین ترین طبقه تا کف بام تقسیم بر 200
این رو می دونم ولی جواب اون مثالی که تو سوالم گفتم رو میخوام....

وضعیت
موضوع بسته شده است.