تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

saraafsoon

عضو جدید
چرا 1.6*2.1 نمیگیری که توویرایش جدید مبحث4 برای معلولین نوشت؟

ویرایش جدیدو ندارم تو نقشه ها هم که نگاه میکنم هرکسی یه چیزی کشیده من معمولن فضای داخلیشو 1.4 در 1.6 می کشیدم. اینی که شما میگید ابعاد خارجیش با احتساب ضخامت های دیوار؟
ابعادداخلیشه

سانی123

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
اگه همکف تجاری با ارتفاع 4 متر باشه اونوقت بازوهای پله یکی میشه 9 تا یکی میشه 13 تا؟
یا نه دو تا بازوی 11 تایی ؟اینجوری پاگرد کوچیک نمیشه؟
برای تجاری یا ارتفاع زیاد باید سه بازو پله رو طراحی کنیم

aloosha

عضو جدید
یه سوال
تعداد پله های زیرزمین به همکف 16 تا یا 18 ؟؟؟
همکف به طبقات که 16 هست اگه واحد مسکونی نداشته باشه
و اینکه ارتفاع دریچه بازدید در پاگردها از کف چقدره؟
ممنون

پیلوت و هم کف به شرط نداشتن فضای مسکونی= 16 عدد= 2.72

s.salar

عضو جدید
بچه ها برايىسرايداري اتاق خواب ميخواد يا به سورت سوييت كفايت ميكنه ؟

gh.fariba

عضو جدید
مشاهده پیوست 212159فریبا جان پس این چی میگه اشتباهه؟
فضای دور زدن برای پشت ماشین باید 5 متر باشه. در صورتی که ماشین ها کنار هم پارک بشن.
تو این تصویر ماشینا به صورت دوبل پشت هم پارک شدند. که برای هر کدوم 6 متر فضا کافیه اما در عوض باید کنارشون فضای تردد داشته باشند که 5 متر تو مباحث ذکر شده. اما 3.5 هم جواب میده و تو شهرداری ها اعمال میشه. اما ما طبق مباحث باید 5 بگیریم.

arefe-rad

عضو جدید
این روش حل پارکینگ برای پیلوتی درسته؟مشاهده پیوست 212178

چجوری میرن توی پارکینگ؟؟فکر کنم گذر بغلش کمه!حداقل توی جزوه اشراق گفته 3!!

دوستان منم اینو اشکال دارم. کمک کنید لطفا!! گذر حداقل 3 متر طبق جزوه اشراق واسه عبور ماشین درسته آیا؟؟؟

gh.fariba

عضو جدید
داشتم امتحان اسفند 89 رو میدیدم هر سه طرف ساختمون بستس فقط از یک طرف نور میگیره این ساختمون حتمن نیاز به نورگیر یا حیاط خلوت داره کسی هست کمکم کنه ؟ بهم بگه حیاط خلوتو چظوری محاسبه کنم؟ جانماییش بستگی به طرحم داره یا نه مقرارات داره؟
ببینید شما هرموقع از لب تراس یا ساختتوت بیشتر از 7 متر عمق داشته باشید نیاز به نورگیر دارید چون بیشتر از اون فضا از نور طبیعی محرومه و باید با نورگیر جبران بشه. ابعادش که تو مبحث 4 هست جانماییشم به طرحتون بستگی داره دیگه. چیز خاصی نیست. چرا انقدر سختش کردید!!! موفق باشید

mahbub1366

عضو جدید

دوستان منم اینو اشکال دارم. کمک کنید لطفا!! گذر حداقل 3 متر طبق جزوه اشراق واسه عبور ماشین درسته آیا؟؟؟

خب این که کنارش 3.5 متر فاصله داره :huh: از پشت هم که به خیابون میره.فقط این مقدار باز بودن به عنوان درپیلوت میشه؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عارفه جان ممنون. با اجازت من اینهارو تصحیح کردم
من اون شرقی غربی رو متوجه نشدم....؟؟؟!! اون ابعاده درب ماشین رو رو دادی؟؟؟تا جایی که ما این مدت با دوستان انجام میدادیم برای همه تعداد 3 متر میگرفتیم...چون تعداد ربطی به عرض درب نداره ...مگر اینکه رمپ رفت و برگشت داشته باشیم
هلو جان و عارفه عزیز به هیچ وجه نمیشه در پاگرد پله دریچه بازدید داشته باشیم. پس این همه حذف چشم پله و در دودبند و .... برای چیه!!!!!!!! چون دود کشه دیگه هر روزنه ای در دستگاه پله که با یک مسیر عمودی در ارتباط باشه ممنوعه
عزیزم دوستان جواب دادن که همون طوری که برای راه پله درب در نظر میگیریم این دریچه هم باز نیست بسته و در مواقع لزوم ازش استفاده میشه....پس مشکلی نداره....

بازم نمیفهمم این چیش ایراد داره....همه 17 سانتیه دیگه....بله الان متوجه شدم درسته...مرسی که گفتید اما میدونید این پله برای چی هست؟؟؟تنها از برای کشیدن شیب شمشیریه....

AM.RAD

عضو جدید

نه این درست نیس. پشت ماشینت باید در حدود 5 متر فضای حرکت داشته باشه . . شما با پله راهشو بستی . البته این چیزی که من میبینم ناقصه نمیدونم اگه اشتباه میکنم دوستان تصیح کنید.

AM.RAD

عضو جدید
ببینید شما هرموقع از لب تراس یا ساختتوت بیشتر از 7 متر عمق داشته باشید نیاز به نورگیر دارید چون بیشتر از اون فضا از نور طبیعی محرومه و باید با نورگیر جبران بشه. ابعادش که تو مبحث 4 هست جانماییشم به طرحتون بستگی داره دیگه. چیز خاصی نیست. چرا انقدر سختش کردید!!! موفق باشید
ممنون از کمکتون . یکی از بچه ها یه جزوه داده من کاملشو با توجه به صحبتهایه شما و ایشون مینویسم ببیننین درست فهمیدم یا نه.
در ساختمانهایی که اگه از یک سمت نور داشته باشیم و عمق واحدها یا فضاها بیشتر از 8 متر از بر ساختمان یا تراس بود مستلزم نورگیر میشیم. گفته در واحدهایی که طولشون کمتر از 8 متر گداشتن نور گیر سبب مردود شدن کاره.

fatane_a

عضو جدید
ممنون از کمکتون . یکی از بچه ها یه جزوه داده من کاملشو با توجه به صحبتهایه شما و ایشون مینویسم ببیننین درست فهمیدم یا نه.
در ساختمانهایی که اگه از یک سمت نور داشته باشیم و عمق واحدها یا فضاها بیشتر از 8 متر از بر ساختمان یا تراس بود مستلزم نورگیر میشیم. گفته در واحدهایی که طولشون کمتر از 8 متر گداشتن نور گیر سبب مردود شدن کاره.

تا پارسال 8 متر بود. الان شده 7 متر.

AM.RAD

عضو جدید
خب این که کنارش 3.5 متر فاصله داره :huh: از پشت هم که به خیابون میره.فقط این مقدار باز بودن به عنوان درپیلوت میشه؟

این درست نیس. پشت ماشینت باید در حدود 5 متر فضای حرکت داشته باشه . . شما با پله راهشو بستی . البته این چیزی که من میبینم ناقصه.. الان تویه کامنتی قبلتون خوندن نوشتین اتز پشت بازه؟ شما کلن دیواری نکشیدی فقظ باخط نشون دادی اگه تون خط دیوار باشه نادرسته .

manoom

عضو جدید
درز انقطاع تو کدوم شیتها نمایش داده میشه؟ نما مقطع سایت پلان شیب بندی ...؟

gh.fariba

عضو جدید
من اون شرقی غربی رو متوجه نشدم....؟؟؟!!
فرقی نداره که. مثل پنجره شماله. مشرفیت داره. فقط پنجره های رو به جنوب میتونه 110 اوکابه داشته باشه. بقیه 180
اون ابعاده درب ماشین رو رو دادی؟؟؟تا جایی که ما این مدت با دوستان انجام میدادیم برای همه تعداد 3 متر میگرفتیم...چون تعداد ربطی به عرض درب نداره ...مگر اینکه رمپ رفت و برگشت داشته باشیم
اوه من عذر خواهی میکنم!!!!عرض مسیر ورود و خروج برای پارکینگ کوچک (تا 3 پارکینگ)2.5 متر . بزرگ و متوسط 3.5 . من از همه عذر میخوام. این شب آخری دیگه کلا گیج میزنم!!!:confused:
عزیزم دوستان جواب دادن که همون طوری که برای راه پله درب در نظر میگیریم این دریچه هم باز نیست بسته و در مواقع لزوم ازش استفاده میشه....پس مشکلی نداره....
اینو دیگه از تو مبحثا خوندم: هرگونه درب، دریچه و بازشو (به غیر از بازشوی نور و تهویه به سمت گذر و بازشوی امدادرسانی ) در باکس پله ممنوع.
اینارو همشو یادداشت برداری کردم. یادم نیست دقیقا کجاست ولی خب حتما بوده مه من نوشتم دیگه عارفه جون. اگه اطمینان نداری حتما بگرد چک کن که مطمئن بشی
:w10:

آخرین ویرایش:

gh.fariba

عضو جدید
کاری به یه سمت نور نداره. شاید دو سمتم نور داشته باشی ولی عمق نورگیریت تامین نشه.اونم 7 متره نه 8 متر. بقیش درسته

MAT ARCHITECT

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستانی که توی کلاسها شرکت کردن ، از اساتید کسی پیش بینی راجع به شباهت سوال پس فردا به آزمونهای سال های قبل نکرده عایا ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.